Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

na dziesiatki gra wariat,no moze utopista

2005-06-16 (21:56)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 19 417
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Sonda



Ja nie dzialam sam.



I dlatego wlanie , ze wspólnie jeszcze z kilkoma , nie moge sie podzilic wszystkim i musze lawirowac .

Zapewniam cie , ze to co pisze to jest to co moge bo mnie cechuje lojalnoc .

Juz i tak mam przez to przechlapane .



Ja tylko pisze dlatego , ze jak czytam te brednie na Eurevicu czy tez u zacnych prowadzacych strone o totku to krew mnie zalewa jaki \" kit \" i ciemnote sie tym ludziom wmawia .



I ludzie bez zadnego pojecia o grach losowych bredza i to nie swoje wymysly .



Pozdrowienia
2005-06-17 (01:09)

status misiek
Data rejestracji: 2005-05-10
Ilość postów: 106

932
wpis nr 19 432
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Wiecie co ludziki.

Tez mylalem tak jak wy, tez juz chcialem Mariuszowi przywalic,

do momentu gdy nie zrozumialem tego o czym on pisze.



To forum pelne jest slów:

wir, wariat, wode z mózgu robisz

rzucanych pod adresem Mariusza.



Ja zatrybilem o czym Mariusz mówi i pomimo, ze wielu szczególów nie znam,

czekam cierpliwie na ciag dalszy. Czasami tylko zadam jakies pytanie.



Mam probe uznajcie Mariusza za wariata i zignorujcie to co on pisze,

a jemu pozwólcie realizowac jego \"misje\".



W koncu trzeci raz piszac na tym forum o swoim sposobie na gry losowe,

ma w tym jaki cel. Poczekajmy moze sie dowiemy.
2005-06-17 (05:06)

status czarek771
Data rejestracji: 2005-06-10
Ilość postów: 86

988
wpis nr 19 433
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

No cóz Misiek.Jezeli Mariusz ma zakaz mówienia prawdy to po co sie wypowiada na tym forum?Co to?Obowiazuje haslo-wiem,ale nie powiem?Oto Mariusz.Primus inter pares.Ale nie moze powiedziec nikomu dlaczego jest wielki.Wyobraz sobie ze osiagnale sukces i nie mozesz o tym powiedziec nikomu.Jak by sie z tym czul?Myle ze fatalnie.
2005-06-17 (07:36)

status misiek
Data rejestracji: 2005-05-10
Ilość postów: 106

932
wpis nr 19 436
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Czarek

byc moze masz racje.

Wiec dobrze, ze chociaz ta czastka wiedzy Mariusz chce sie z nami podzielic.

Moze to pomoze jakiemu otwartemu umyslowi dojc do tego samego, a moze nawet pójc dalej. Mariusz napisal juz o kilku sposobach, na które ja sam moze nigdy bym nie wpadl. Zastanawiam sie nad nimi, analizuje i kombinuje po swojemu, jak je wykorzystac.
2005-06-17 (14:01)

status nokiz
Data rejestracji: 2005-02-17
Ilość postów: 1606

687
wpis nr 19 457
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam

Mariusz, czytam po kolei wszystkie twoje posty, te o kostce i te w

innych tematach, ciekawa teoria, ale mnie zainteresowal temat o kostce, a mianowicie to co piszesz to nic nowego bynajmiej dla mnie a zeby niebyc goloslownym podam ci przyklad jak ja typuje liczby i sam ocenisz czy jest to teoria kostki czy tez nie.

a wyglada to tak (podam w punktach moze bedzie bardziej czytelnie)

a wiec punkt 1:

wyznaczam zakres losowan powiedzmy 50-siat ostatnich

pkt.2

z zaznaczonych losowan wybieram parki, te najczeciej wystepujace (dla przykladu,...szec parek, \"kostka szeciocienna\" choc ja wybieram wiecej)

pkt.3

kazda wytypowana parka ma swój histogram w Excelu- (oddzielny arkusz dla kazdej parki) i wpisuje losowania (zdazenia) tylko te które wystapily po wypadnieciu danej parki, dla jasnoci dodam ze moze byc jedno a moze byc tez kilka losowan ,które maja podobny trend ,...najwiecej powtórzen liczb... ale nie wiecej niz 3 - w sumie jest to okolo kilkunastu losowan ...nie biore pod uwage losowania w którym dana parka wystapila,... tylko to losowanie traktuje jako znak wejcia do gry z dana parka i oczywicie z liczbami jej przypasowanymi,... w/g mnie to jest ten czas oczekiwania od 0-5 o którym piszesz



i co widac w takim histogramie ? ano bardzo wiele, chociazby to jakie liczby \"lubia\" wypadac po danej parce i jakie liczby \"lubia\" sie miedzy soba a wierzcie mi sa to rózne liczby dla kazdej parki, jedna liczba z jedna parka wystepuje ...nacie razy, a z druga 0 slownie zero razy (w tym momencie zaczynam watpic w teorie ze kazda liczba ma takie same szanse wypadniecia, choc jestem homo sapiens to wiem ze jest inaczej... kto moze mnie zapytac, po co mi Excel po co mi to wszystko skoro moge to samo zrobic w programie Miliarder w opcji \"pary liczb\" ale zapewniam Was to nie to samo !! w arkuszach mam liczby pokolorowane ... calkowicie inne spojzenie na diagram ,.. mozna by powiedziec ze gram na...kolorowa intuicje



jak juz napisalem w temacie \"STS-OGRAJ BUKMACHERÓW\" ta metoda typowania gram od 12 wrzenia 2004 roku (a ogólnie ponad 20 lat) z niezlym skutkiem, bynajmniej nie wkladam w d.... prezesowi i za moje, nie pije drinków z parasolkami i nie klepie sekretarek po ... wiecie po czym,... na Karaibach

jak do tej pory miliarderem nie zostalem ale golodupcem tez nie, ale nigdy nic nie wiadomo



pkt.4

i teraz moze sie zdazyc (a zdaza sie czesto)ze zadna z moich parek nie wypada w ostatnim losowaniu, zaden problem poprostu \"puszczam\" te same zaklady które wytypowalem na poprzednie losowanie , czyli \"ciagne\" ostatnio wybrana parke, do tej pory az padnie ta sama lub inna z wytypowanych parek...... bez zadnej progresji (w ten sposób m/innymi \"zarobilem\" 799zl-1x6;3x5;4x4 i 3x3 sys.6/13/12 (traf.8 liczb) w jednym losowaniu)



cd. nastapi, obowiazki wzywaja

2005-06-17 (18:11)

status medium
Data rejestracji: 2005-03-04
Ilość postów: 2280

750
wpis nr 19 465
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Prosze o wejcie na strone eksel podejmiemy wspólny temat jak kierowac jak doprowadzic firme do upadku lub - jak - lawirowac - by - bylo zkim rozmawiac === lub przezyc .... ciekawe tematy wieczki warte ...!!!!!
2005-06-17 (20:29)

status czarek771
Data rejestracji: 2005-06-10
Ilość postów: 86

988
wpis nr 19 477
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Gdzie cie Szukac sonda?
2005-06-17 (23:21)

status sonda
Data rejestracji: 2005-02-20
Ilość postów: 2184

707
wpis nr 19 491
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A dlaczego chcesz mnie szukac?
2005-06-18 (18:09)

status janus
Data rejestracji: 2005-06-06
Ilość postów: 14775

982
wpis nr 19 531
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Nokizd

Zaprzestalem analizy parek i tak zwanych \"lubiacych\" ponad rok temu brak czasu i zbyt duzo danych do analizy,co nieuchronnie prowadzi do sufitologii

musze cie jednak uprzedzic, ze efekt finansowy w dluzszej perspektywie bedzie wynosil jednak 0 lub(-) i to duzy jeli sie w zestawieniach pomylisz.

Mój sposób na sukces jest troche inny: a mianowicie wykoncypowalem sobie w arkuszu Excela tabele:w kolumnach kulki 1 - 80 w wierszach 86 ostatnich losowan,podzielilem caloc na dziesiatki, 1 - 10, 11 - 20 itd.,wiersze na tygodnie ,1 - 7;8 -14; itd.,i poslugujac sie prostymi fumkcjami Excela:prawda, falsz,oraz,lub,jezeli,licz.jezeli,suma, itd pogrupowalem kulki w/g jednego kryterium; wystapila w ubieglym tygodniu (ile razy od 0 - 4) (oraz) wystapila w biezacym tygodniu (ile razy od 0 - 4) wystapienia >=5 pomijam

(tu mozna zagrac sobie na pewniaka)

tym sposobem uzyskalem 25 zbiorów liczb w których jest od 0 - 10(12) kulek, gdy zrobisz sobie zestawienie wszystkich grup obok siebie dostaniesz wykres z garbem w 8 - 14

zbiorach(ich liczba zmienia sie plynnie) bedzie po 1 kulce, w 1 - 5 bedzie 0, a w pozostalych reszta kulek. Te zbiory to: 0/1; 0/2; 0/3;...................;4/4 czytaj 4 w ubieglym tygodniu / 4 w biezacym tygodniu

Mnie interesuja tylko zbiory zawierajacy tylko 1 slownie JEDNA kulke.

przyjmujac uklad tygodniowy zawsze jeste w ostatnim dniu biezacego tygodnia, uklad jest dynamiczny ale spokojny, gdy kulka ze zbioru znika znaczy, ze w biezacym dniu zostala wylosowana. Pytanie zasadnicze ile kulek znika po losowaniu,a wiec 2,3,4,5 a co 18 do 25 losowan 6,7 a nawet 8 kulek 2 ,3 x w roku.

Z(5 - 10) kulek jakie ma sie codzienne do dyspozycji rozpisuje na 9 zakladów na trójeczki,lub na 3 szóstki, lub 2 siódemki lub ósemki lub jak podejdzie i czec,

czasu pochlania to niewiele i mozna robic co innego. Kazda jednak dziesiatke, dziewiatke puszczam sobie osobno ze stawka x 8 za 10zl.(polowanie na co wiecej),

i musze ci przyznac racje ze nie ma jak kolorowe komórki Excelu.

Co sadzisz o moim podejciu do grania w ML.Obecnie jestem na etapie wmontowania prawego i lewego limaka Mariusza z problemu kostki,tj. swobodne ustawianie konca tygodnia na dowolnym losowaniu z przeszloci, moze sie uda troche zaoszczedzic na 10zl dziennej oplaty.

pozdrawiam sunia
2005-06-19 (13:36)

status nokiz
Data rejestracji: 2005-02-17
Ilość postów: 1606

687
wpis nr 19 590
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witaj janus



Bardzo ciekawe jest to co piszesz, musze to na spokojnie przetrawic, jak sam napewno juz wierz kazdy sposób jest dobry o ile przynosi korzyci, mój sposób typowania napewno nie jest zadna nowocia a tym bardziej rewelacja ale jak zaczynalem kombinowac z parkami to przyznam Ci sie ze bylo to obiecujace,..byly wygrane a jeli sa, to trzeba ciagnac dalej (nie wielkie ale zawsze wygrane) dlaczego pisze ..bylo.. bo po pól roku \"testowania praktycznego\" zródelko zaczelo wysychac i w tym momencie musze Ci przyznac racje =sufitologia= to dobre okrelenie,.. ale zadaje sobie pytanie,... dlaczego??? myle ze odpowiedz jest w postach Mariusza w tych o kostce, moze nie bardzo jasno sie wyrazilem w poprzednim wpisie, ale czytajac posty Mariusza wychodze z zalozenia ze mój sposób typowania moze jest i dobry, ale do pewnego czasu, tylko polowicznie, nie do konca przemylany,.. musze jeszcze nad tym poglówkowac



a jeli chodzi o twoja metode, to z opisu wyglada interesujaco spróbuje to odtworzyc w Excelu ale sam przyznasz,ze lepiej jest co obejzec, jak to sie mówi dotknac niz przeczytac opis dzialania i wyrazic opinie,...oczywicie niczego nie sugeruje...znam te funkcje i ja tez je uzywam dlatego moge sobie to czeciowo wyobrazic, dlaczego czeciowo- bo tylko Ty wierz gdzie i jaka funkcja znalazla zastosowanie



i jeszcze jedno, zrobilem sobie tego slimaka nie wiem czy lewy czy prawy, wklepalem 1000 rzutów kostka, wyszlo mi trzy kolumny i co ???? ..no wlanie co dalej??.. nie wiem narazie z czym to sie je co to ma przedstawiac i co dalej z tym robic



pozdrawiam
2005-06-19 (15:12)

status janus
Data rejestracji: 2005-06-06
Ilość postów: 14775

982
wpis nr 19 594
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Nokizd witaj

Problem kostki Mariusza ja wykorzystac chce do nastepujacej sprawy,

wyobraL sobie, ze poszukujesz w historii zbizonego losowania do wczorajszego: -kryterium jakie sobie postawisz jest jedno: znaleLc takie losowanie w którym powtórzen jest max iloc

gdy to sie dokona, potrzebne jest znalezienie w otoczeniu tego losowania takich losowan po tym losowaniu, w których wzajemna iloc powtórzen byla max. Problem kostki mozna sprowadzic do szukania 1 - tj iloc powtórzen np 4x; 2 - tj iloc powtórzen np. 5x itd., do przepatrzenia zakladasz sobie np. 50 losowan po znalezionym losowaniu, mozesz klikac sobie 50x lub wykorzystujac funkcje Mariusza przyspieszyc szukanie wlaciwego losowania o zalozonym kryterium w kilku klikach zakladajac np. 3 prawe i 3 lewe \"limaki\"- fajnie je nazwal-dziala to mniej wiecej poprawnie szybciej niz zmudne przesuwanie z losowania na losowanie az sie trafi na spelniajace okrelone kryterium.

Zalozylem sobie kostke o 56 cianach, i czuje ze mi sie komputer gotuje przy przeliczeniach, tematu jeszcze nie skonczylem - brak czasu, a dodatkowo traktuje to jedynie jako inne spojrzenie na WYSZUKIWANIE czegokolwiek w duzym zbiorze zdarzen (np losowan podonbnych) i tyle.

Jeli twój sposób mozesz udostepnic chetnie mu sie przypatrze a w zamian dam ci ten o którym pisalem w post, a moze da sie je polaczyc.

pozdrawiam sunia
2005-06-20 (20:47)

status nokiz
Data rejestracji: 2005-02-17
Ilość postów: 1606

687
wpis nr 19 688
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witraj janus

podaj email,a to ci podele arkusz z jedna parka, pozostale arkusze sa takie same, to sam ocenisz co to jest warte tylko troche podrasuje zeby mial jaka kolwiek orientacje o co dokladnie mi chodzi

pozdrawiam
2005-06-20 (20:57)

status nokiz
Data rejestracji: 2005-02-17
Ilość postów: 1606

687
wpis nr 19 689
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

i jeszcze jedno, czy znasz moze jaka funkcje która mozna zastosowac do kolorowania komurek, czy tu juz zaczynaja sie makra?

mój email nokizd@op.pl
2005-06-20 (22:36)

status janus
Data rejestracji: 2005-06-06
Ilość postów: 14775

982
wpis nr 19 693
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Nokizd

mojego meila masz przy IP

Rozkoduje ci mój programik tak aby mógl podejrzec mój sposób kolorowania komórek jest w nim wszystko i wyle jutro

pozdrawiam sunia
2005-06-20 (22:37)

status janus
Data rejestracji: 2005-06-06
Ilość postów: 14775

982
wpis nr 19 694
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Gratuluje sukcesów w ML-u

sunia
2005-06-24 (20:41)

status nokiz
Data rejestracji: 2005-02-17
Ilość postów: 1606

687
wpis nr 20 016
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witaj Janus

Przepraszam ze nie odpisalem, ale padla mi sieciówka w kompie, a ja nie wiedzac o tym zdemolowalem sobie caly system i bylem zmuszony do formatowania twardego dysku ,chyba wiesz co to oznacza, zdazylem tez zauwazyc ze na mojej poczcie jest przesylka od ciebie zaraz ja uruchomie, popatrze i odpisze ...(jak co mi sie znowu nie popierdaczy)

jeszcze raz sorki

pozdrawiam
2005-06-27 (15:11)

status janus
Data rejestracji: 2005-06-06
Ilość postów: 14775

982
wpis nr 20 199
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Nokizd

Gdzie sie podzialy twoje parki

pozdrawiam sunia
2005-07-01 (10:48)

status Pęsko
Data rejestracji: 2003-08-15
Ilość postów: 1683

5
wpis nr 20 523
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ciekawostka przynajmniej dla mnie.Wczorajsze losowanie to zaledwie 55 dziesiatek które wpadly 2 raz a pozostale 184701 wpadly po raz pierwszy.

Pozdrawiam
2005-07-01 (13:09)

status janus
Data rejestracji: 2005-06-06
Ilość postów: 14775

982
wpis nr 20 533
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pesko

To co piszesz to fakt

Na dziesiatki gra wariat LUB utopista

to tez fakt

pozdrawiam sunia
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina