Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Ciągły brak połączenia lottomatu z netem

2020-05-15 (17:49)

status lkamino
Data rejestracji: 2016-05-01
Ilość postów: 11

14848
wpis nr 1 293 327
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

W moim miasteczku jeden z lottomatów notorycznie nie działa. Znajduje się w sklepie spożywczym i obsługa sklepu manifestuje na wszystkie sposoby, że im się nie chce go obsługiwać. Jak jest nieczynny, to chodzą uśmiechnięte i szczęśliwe. Jak działa, i trzeba wysyłać zakłady, to mają miny obrażone. Zresztą obsługiwać kupujących też im się specjalnie nie chce.
Dzisiaj poszedłem puścić zakład i słyszę, że nie ma zasięgu.
Wróciłem za pół godziny i usłyszałem inną śpiewkę, że już się naładowało 54% i niedługo będzie. Ponieważ mnie to zaciekawiło spojrzałem na ekran monitora KENO. Był cały niebieski z jakimiś znakami na górze i dole ekranu. Czy to nie świadczy o jakimś wywaleniu systemu i jego ponownym ładowaniu? Nie wiem czy to działa na Linuxie?, czy na innym systemie?
Przecież brak połączenia może potrwać chwilę i po powrocie maszyna powinna działać. Ale jak może być brak zasięgu?, jak przy lottomacie jest antenka a do stacji bazowej 700 metrów. I ta antenka jest na stałe w jednym miejscu.
W każdym razie obsługa twierdzi, że chodzi o zasięg, połączenie z Internetem.
Niby wciąż zgłaszają awarię i wciąż przyjeżdża technik i nic się nie zmienia.
Ten lottomat był poprzednio w dwóch miejscach, dwóch sklepach, i było to samo, notorycznie nie działał.
Czy ktoś wie o co tu może chodzić?

Pozdrawiam
2020-05-16 (10:09)

status mordka
Data rejestracji: 2015-10-21
Ilość postów: 94

14572
wpis nr 1 293 477
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Odpowiem tak : kiedyś pracowałam w sklepie gdzie był lottomat. Były dni kiedy dość często wywalało połączenie. Antena wyciągnięta maks najlepsze pole zasięgu. A mimo wszystko działo się. Przy czym np internet zawsze działał jak była awaria lottomatu.
Technik też ciągle przyjeżdżał i guzik to dawało. Nic fajnego obsługiwać taki lottomat i np w trakcie transakcji zawieszka bo brak zasięgu. I klientów to denerwuje i obsługę.
Nie mam jednak pojęcia czemu tak jest. U nas wymieniany był trzy razy lottomat ale problem zasięgu pozostał.
2020-05-16 (11:13)

status pewniak112
Data rejestracji: 2014-02-11
Ilość postów: 5861

14047
wpis nr 1 293 487
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Może sygnał za mocny i trzeba skrócić antenkę
bo mogą występować jakieś sprzężenia zwrotne .
2020-05-16 (11:17)

status golanonim
Data rejestracji: 2019-03-26
Ilość postów: 5961

15936
wpis nr 1 293 490
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Po pierwsze:
Panie pracujące w tym sklepie powinny się cieszyć że mają pracę.
Skoro zdecydowały się tam pracować ze swoich obowiązków powinny wywiązywać się rzetelnie.Jednak często się zdarza że Lottomat w takim sklepie jest "elementem"marketingowym,który przyciąga klientów a co za tym idzie osoba która się tam znajdzie zapewne coś zakupi.
Po drugie:
Ten sam lottomat w innym miejscu będzie pracował bezawaryjnie.
Związane jest to z jakością przesyłanego sygnału.Przybyły technik zapewne sprawdził
moc sygnału który w tym czasie mógł wynosić nawet 100% jednak jego jakość była zła
pomimo tego że na przyrządzie była ona wysoka.
Występujące błędy w sygnale radiowym powodują zawieszanie się urządzenia,zrywanie połączenia.Wpływ na to ma ukształtowanie terenu,zabudowa,pracujące w pobliżu inne urządzenia,warunki atmosferyczne, które mogą powodować zakłócenia jakości sygnału radiowego.
Na monitorach do gry w Keno,Szybkie 600 mogą pojawić się wtedy artefakty i zanik obrazu.
Wytłumaczenie tego klientowi jest trudne,przy czym u obsługującego lottomat
jak i u klienta wywołuje to złość.
Co robi wtedy sprzedawca? >>> wystawia kartkę >>> Lottomat nieczynny <<<

| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1
Wyślij wiadomość do admina