Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Ponad jedna czwarta ludzi wierzy, że ludzie mają zdolności psychiczne.

2019-03-14 (13:19)

status Jan69
Data rejestracji: 2015-09-19
Ilość postów: 362

14527
wpis nr 1 220 504
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A'propos prędkości światła...
Wczoraj ukazał się artykuł zespołu złożonego z fizyków z Physikalisch-Technische Bundesanstalt (PTB) i z University of Delaware, z publikacją wyników eksperymentu potwierdzającego teorie leciwego Albercika (Einsteina): prędkość światła jest taka sama we wszystkich kierunkach przestrzeni.

Skubańcy (ci naukowcy) cały czas ośmielają się nam dowodzić, że nikt z nas nie dostąpi zaszczytu poznania przyszłych wyników losowania inaczej niż za pomocą szczęśliwego trafu
Cóż, koniec gmerania w wahadełkach, kartach, superalgorytmach... trzeba tylko skreślić właściwe liczby
A wygrana... gwarantowana zgodnie z rachunkiem prawdopodobieństwa
2019-03-14 (15:34)

status hibernatus
Data rejestracji: 2015-06-21
Ilość postów: 2861

14432
wpis nr 1 220 527
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jan

Piszesz właściwie sam z sobą i do siebie. Jak się wydaje jest Ci z tym nawet dobrze i po drodze.

Jest mi daleko do wiary w prorocze sny, jasnowidztwo i wahadełkowanie z tajemnicami i bez nich. Natomiast lubię grać w lotto. To dla mnie coś na kształt poszukiwania skarbów, a właściwie bardziej ćwiczeń intelektualnych i peregrynacji po meandrach losowości. Mierzenia się z nią po swojemu i nauki myślenia w kategoriach jej swoistej logiki. Pyszna przygoda.
2019-03-14 (17:34)

status Jan69
Data rejestracji: 2015-09-19
Ilość postów: 362

14527
wpis nr 1 220 536
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

@hibernatus: "Piszesz właściwie sam z sobą i do siebie"
No widzisz? Rzucam rękawicą na lewo i prawo, a nikt nie chce jej podnieść
Z chęcią bym rozruszał swoje szare komórki w jakiejś merytorycznej dyskusji, a tak... będą rdzewieć
A tyle kwestii do poruszenia (komunikacja dusza/duch-ciało, świat duchów i mocy paranormalnych, podróże w czasie, podróże szybciej niż światło....). Wiem, że łatwiej jest wierzyć niż myśleć, ale... brak odzewu odbieram za sygnał, że nasza edukacja ma jeszcze wiele wyzwań przed sobą
Trzymam się jednak myśli, że jakieś drobniuteńkie ziarenko inspiracji udało mi się tu zasiać
2019-03-19 (15:09)

status Jan69
Data rejestracji: 2015-09-19
Ilość postów: 362

14527
wpis nr 1 221 364
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Dziś przeczytałem: "Naukowcy z Cambridge twierdzą, że wyhodowali miniaturowy mózg na szalce Petriego, który przejmuje kontrolę nad materiałem biologicznym wokół niego."

https://futurism.com/the-byte/lab-grown-brain-tendrils-spinal-cords

Pytanie do zwolenników "świata pozanaukowego": Czy ten "mózg" ma duszę? Czy jeśli ten mózg wyhodowano z kilku komórek pobranych od żywego człowieka, to czy jego dusza jest idealną kopią duszy dawcy? A jeśli komórki lub tylko DNA (do wszczepienia do żywej komórki) pobrano z komórek obumarłego mózgu (dusza już w niebie) to czyją lub jaką(?) duszę ma taki "mózg"? ....
Z każdym dniem coraz trudniej poruszać się w obszarze metafizyki.


Kolejny raz polecam hasło WŁĄCZ MYŚLENIE
2019-03-19 (21:52)

status pewniak112
Data rejestracji: 2014-02-11
Ilość postów: 5861

14047
wpis nr 1 221 423
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zadam wam pytanie bo jak wiemy
perpetuum mobile chyba tak jakoś się to
nazywa nie istnieje .

Żeby żyć trzeba coś jeść .

Nawet nasza planeta ziemia sama
musi się pożywiać .Więc jeden
drugiego zżera od robaka aż do człowieka
poprzez zwierzęta po drodze, przy okazji
następuje selekcja i pozostawienie dobrego
i zdrowego gatunku .
A teraz PYTANIE ; PO CO JEST POTRZEBNY
CZŁOWIEK A MOŻE KOMU I W JAKIM CELU ????
2019-03-20 (18:25)

status stevan
Data rejestracji: 2016-01-13
Ilość postów: 120

14692
wpis nr 1 221 550
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jan- ludzie nie mają czasu dyskutować. Niewiele to zmieni, a może wywołać zażartą kłótnię. Sam kiedyś potrafiłem przewidzieć 3 liczby- ale powiedziałem-takiego czegoś nie ma, i zdolność ta zanikła. Znałem też panią, która często miała nawet czwórki w DL. I raz wygrała znaczącą sumę. Skąd to się dzieje, że się wie, co będzie?! Raz wiedziałem, że wylosuję pewną książkę. To jest taki stan, że się wie, że to nieuniknione, taka 100% pewność. Jest literatura na te tematy.
Jeżeli masz czas, to zachęcam do przejrzenia strony człowieka badającego te sprawy pod kątem gier. Na youtube- most czasu, projekt lotto. Chętnie przeczytam krótki raport na temat propozycji tego pana. Zacząłem czytać, ale to jest tak rozwlekle i trudno napisane.
Być może kiedyś zrobię konferencję naukową, we Wrocławiu, na ten temat, lub wydam książkę.
2019-03-20 (21:06)

status pewniak112
Data rejestracji: 2014-02-11
Ilość postów: 5861

14047
wpis nr 1 221 594
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

To jest też ciekawa sprawa co do naszego księżyca
nie mówiąc o tym że sny bardzo dobrze się spełniają
w stosunku do liczb totolotka .Jego obroty wokół własnej osi
są prawdopodobnie takie same jak naszej ziemi dlatego my
Polacy widzimy tylko i zawsze jego jedną stronę a amerykanie inną .
cykle miesiączkowania ,przypływy i odpływy mórz co wpływa na
dotlenienie wody do zachowania żywotności ryb .
2019-03-20 (21:08)

status pewniak112
Data rejestracji: 2014-02-11
Ilość postów: 5861

14047
wpis nr 1 221 595
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

W stosunku do totka miałem na myśli jego pełnię .
2019-03-31 (13:56)

status Jan69
Data rejestracji: 2015-09-19
Ilość postów: 362

14527
wpis nr 1 223 465
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Kolejna strawa dla intelektów uciekających od stada "łykających pelikanów"

"Sztuczne komórki utworzone w laboratorium zrobiły kolejny ważny krok naprzód, ponieważ naukowcy opracowali komórki, które są w stanie wyprodukować własną energię chemiczną i zsyntetyzować części własnej konstrukcji."

https://www.sciencealert.com/scientists-have-developed-an-artificial-cell-that-photosynthesises-to-produce-energy

Jeszcze "chwila" a ludzkość opanuje wiedzę, jak zmusić sztuczne komórki (nie wytworzone w procesach biologicznych, a zaprojektowane - atom po atomie - w laboratorium) do podziału (powielania) i grupowania się w tkanki itd. Zgodnie z doktryną wiary chrześcijańskiej, sztuczne życie nie ma duszy. Problem pojawi - a to tylko kwestia czasu - jak powstanie żywy dowód potęgi nauki: zaprojektowany i zbudowany w laboratorium człowiek. Jego inteligencja będzie dowodem, że do świadomości i inteligencji nie potrzebna jest dusza. A jak podważymy istnienie duszy to ... trudniej będzie udowodnić istnienie świata "metafizycznego".
Cienko widzę wsparcie sił metafizycznych w typowaniu numerów lotto

A teraz zapodam coś bliższego niż dywagacje o przyszłości nauki. Wiemy, że zgodnie z nauką Kościoła, człowiek to już zapłodniona komórka jajowa (jajko+plemnik). A człowiek ma duszę - zgodnie z nauką Kościoła. Weźmy często występującą sytuację życiową - bliźnięta jednojajowe (np. J. i L. Kaczyńscy). Zygota (zapłodniona komórka jajowa), a więc człowiek (wg nauki katolickiej), dzieli się - a właściwie rozpada - na 2 lub 4 niezależne zygoty, z których części lub ze wszystkich powstają zarodki i rodzą się dzieci - bliźnięta jednojajowe. Moim zdaniem to dowód na fałsz teorii o duszy, bo skoro zygota jest już człowiekiem, a dusza nie może się rozpaść, a każdy bliźniak rodzi się z własną duszą to ... to jest dowód, że zygota nie jest jednak człowiekiem. Przynajmniej w rozumieniu Kościoła, tj. życiem obdarzonym duszą.
Widzę tu logiczną sprzeczność. A skoro widzę fałsz w "fundamencie" to .... MYŚLEĆ, MYŚLEĆ, MYŚLEĆ!
2019-04-04 (23:23)

status Zeolit
Data rejestracji: 2015-02-23
Ilość postów: 1622

14328
wpis nr 1 224 376
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

stevan

O tych przebłyskach myśli: też były momenty, że Wiem co mam stawiać.
4, trójki itd. Intuicja?

Potem pomysł. Czy to idzie obliczyć? Itd. Idzie?

Pozdrawiam
2019-04-09 (14:21)

status stevan
Data rejestracji: 2016-01-13
Ilość postów: 120

14692
wpis nr 1 225 225
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zeolit. Obliczenia często zawodzą. Może lepsza medytacja. Ale trzeba wiedzieć, jak to robić. Jasnowidz Jackowski nie chce się bawić w typowania. Poniżej w linku facet coś próbuje robić, ale komentarzy nie ma żadnych, polubień żadnych. Nikt nic z tego nie rozumie- czyli chyba wszyscy stali się jasnowidzami i widzą jasno, że niemożliwe jest, żeby on wygrał nawet 2 zł ) Ale kto chce, niech wysłucha do końca i przedstawi mi tu krótki raport. Jakiś sens może i w jego teorii jest, ale ja tu widzę jakąś blokadę, nie do sforsowania. Nie wiem, może diabli, może świętoszki, ale nie dadzą wygrać, mimo, że diabli sami wiedzą, jakie liczby padną. Jest święta zasada- czym bardziej chce wygrać, tym bardziej jest to niemożliwe! https://www.youtube.com/watch?v=RVYl8zgfb_w
A jeśli chodzi o regenerację komórek i duszę, to ja wolę to pierwsze. Wspaniale byłoby regenerować organizm i żyć 1000 lat! A dusza? Nieeeee. Świętoszki strasznie ją w niebie gnębią
2019-04-11 (11:32)

status Jan69
Data rejestracji: 2015-09-19
Ilość postów: 362

14527
wpis nr 1 225 559
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

BBC Future szuka "jasnowidzów" i chętnych sprawdzić, czy posiadają "dar przewidywania":
"Czy możesz być super-prognostykiem? Możesz dowiedzieć się, biorąc udział w nowym wyzwaniu, które prowadzimy w tym roku. Dołącz do wyzwania PRZEWIDUJ PRZYSZŁOŚĆ":

https://futurism.com/the-byte/super-forecaster-predicting-future
http://www.bbc.com/future/story/20190410-could-you-be-a-super-forecaster

"Weź udział w wyzwaniu, które może rzucić światło na umiejętności, których nigdy nie znałeś."
"Celem jest zbadanie, w jaki sposób jednostki i zespoły przewidują prawdopodobieństwo pewnych zdarzeń"


Spece od "odgadywania przyszłości" zapiszcie się! Udowodnijcie prawdziwość głoszonych tez!
2019-04-13 (14:04)

status stevan
Data rejestracji: 2016-01-13
Ilość postów: 120

14692
wpis nr 1 225 992
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ja się nie zapiszę do tej zabawy, bo bardzo rzadko bywam jasnowidzem. Może Jackowski. Badałem się wiele razy kartami Zenera, nie przekraczam przeciętnej. Ale są osoby, które są w tym mocne- 40: 100, to już jest coś. Wolę obliczenia- 7: 10, to już można ryzykować w grze na dwójki. Progresją do 17 losowania.
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina