Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]

Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1
Wyślij prywatną wiadomość do admina

Eliminacja liczb pustych

2018-12-01 (14:28)

statushnacik
Data rejestracji: 2015-10-18
Ilość postów: 446

14564
wpis nr 1 202 658

Witam,

W temacie tym będziemy eliminować, odrzucać liczby puste, nietrafione, te które nie wpadły tak żeby wyłonić liczby trafione.

Idealna eliminacja to taka w której wyrzuciliśmy 60 pustych liczb z wszystkich 80 liczb i zostało 20 liczb trafionych.

Moim pierwszym sposobem jest wyrzucenie 40 liczb z dwuch ostatnich losowań. Pozostanie 40 liczb z trafionymi ok. 12 liczbami.

Jeśli macie swoje pomysły to piszcie tutaj.

Pozdrawiam

2018-12-01 (17:18)

statuskociurek
Data rejestracji: 2017-07-07
Ilość postów: 183

15357
wpis nr 1 202 692

statushnacik
Można i tak eliminować, tylko (po co)
Jaki w tym masz sens, skoro te wyeliminowane mają takie same szanse na wystąpienie w następnym losowaniu, co niewyeliminowane.
---------------------
Warto eliminować tylko te, które w następnym los. nie wystąpią.
2018-12-03 (18:12)

statusEniwo
Data rejestracji: 2018-11-17
Ilość postów: 18

15834
wpis nr 1 203 049

A jakie liczby uważasz że nie wystąpią w kolejnym losowaniu? Po czym to możesz stwierdzić i ile takich liczb jest?
2018-12-03 (19:01)

statusstevan
Data rejestracji: 2016-01-13
Ilość postów: 54

14692
wpis nr 1 203 055

Pięknie to pomyślane, ale trzeba wiedzieć, które to liczby nie mają szans. Ktoś pisze, że wszystkie liczby mają takie same szanse. Bzdura! Trend nie dopuści tych liczb do wylosowania. Kończy się trend- wtedy te liczby uśpione zaczynają padać.
2018-12-03 (20:47)

statuskociurek

15357
wpis nr 1 203 077

statusEniwo

15834 wpis nr 1 203 049
A jakie liczby uważasz że nie wystąpią w kolejnym losowaniu? Po czym to możesz stwierdzić i ile takich liczb jest?
2018-12-03 (19:01)
================
Uważam że na tak postawione pytania, nie potrafi nikt na świecie odpowiedzieć.
Temat losowości, znany człowiekowi od zarania dziejów.
Nawet teraz w okresie komputerów, ani o jotę, rzecz cała (jak wieczna zmarzlina), nawet nie drgnęła do przodu.
Człowiek jednak będzie drążył ten temat, choćby dla zabawy albo dla zaspakajania swojej ciekawości.
Uważam że czas na nieco inne podejście do tego tematu.
Zapewne nie ja pierwszy próbuję.
Po zrobieniu w swoim życiu, iluś tam przeróżnych analiz, znalazłem rzeczy które się zdarzają jak i takie które nie występują w losowaniach.
Właśnie dzięki zaobserwowaniu tych rzeczy, na ich podstawie próbuje opracować jakąś metodę na podzielenie wszystkich kombinacji na takie które zawsze będą w śród aktywnych, (w różnym stopniu) i na takie które aktywne nie będą.
Idąc takim tokiem myślenia, uważam że nie można wykluczyć żadnego numeru z gry.
Ale całą kombinację np. w MM. można.
Owszem, zgadzam się że każda kombinacja (teoretycznie) jest możliwa, ale jestem przekonany że są takie kombinacje które w tym samym czasie wystąpią o 99,99% więcej razy.
Pisałem już że powinniśmy szukać w kombinacjach rzeczy które się zdarzają, jeśli nie w każdej kombinacji to (w prawie każdej)
Ja znalazłem parę, ale jestem przekonany że jest tego dużo więcej.
Zwracałem się do forumowiczów o pomoc w poszukiwaniach takich zjawisk, ale bez skutecznie.
Trudno powiedzieć dlaczego jest brak zainteresowania takim podejściem do tematu losowości.
Ale mnie to nie zniechęca, i sam drążę tą (skałę)

statusstevan

14692 wpis nr 1 203 055
Pięknie to pomyślane, ale trzeba wiedzieć, które to liczby nie mają szans. Ktoś pisze, że wszystkie liczby mają takie same szanse. Bzdura! Trend nie dopuści tych liczb do wylosowania. Kończy się trend- wtedy te liczby uśpione zaczynają padać.
===============
Zgadza się, tylko że operować ogólnikami jest dość prosto.
Na podstawie czego możemy oprzeć przypuszczenie że od przyszłego losowania nastąpi jakiś określony trend.
Przecież udowodnione jest że numery z sufitu tak samo często padają jak te wyliczone jakąś tam metodą.
A kiedy kończy się trend, wiemy dopiero gdy się już skończył i to wiele losowań po skończeniu.
2018-12-05 (12:44)

statuslogin_2009
Data rejestracji: 2008-10-09
Ilość postów: 348

3787
wpis nr 1 203 339

nie wiem czy dobrze Ciebie rozumiem, ale tutaj raczej nie powinno nic wypaść (choć 100% gwarancji nie daję):
35,55,57,71,72,79
2018-12-05 (17:50)

statusstevan
Data rejestracji: 2016-01-13
Ilość postów: 54

14692
wpis nr 1 203 375

No to może podpowiemy coś Kocurkowi, kiedy tak się łasi. Trendy maja to do siebie, że mają różny czas trwania. Np. niedawno zaczął się trend liczb 30 i 40. Można, z dużym prawdopodobieństwem jego trwania, na nie grać. Trend, który się kończy, to liczby 2 i 80, ale jeszcze chyba parę razy wypadną.
2018-12-05 (18:47)

statusdrNo
Data rejestracji: 2017-05-31
Ilość postów: 122

15304
wpis nr 1 203 383

Kociurek może pisałeś w niewłaściwym czasie, do niewłaściwych ludzi

"Temat losowości, znany człowiekowi od zarania dziejów.
Nawet teraz w okresie komputerów, ani o jotę, rzecz cała (jak wieczna zmarzlina), nawet nie drgnęła do przodu"

Masz rację, ale... czym jest losowość? czy przykładem losowości jest wypadnięcie kulek których "pełnego układu" nikt nie przewidział na dzisiejsze losowanie czy przykład losowości to układ który wystąpi mimo zmiany maszyny, mimo zmiany kul czy też mimo ewentualnych problemów technicznych czy sztuczek magicznych?

wychwytywanie trendów to "fajna zabawa", która daje również pozorną przewagę, chyba że da radę ująć ileś tam trendów w jednym momencie.

pomysł z eliminacją "liczb pustych" pozornie logiczny, mija się z celem. To bardziej służy psychologicznemu podciągnięciu sie w górę.
Typując liczby do wypadnięcia mamy szansę 1:4 na poprawne wytypowanie liczby.
Typując liczby które nie wypadną mamy szansę 3:4 na poprawny typ.
Co łatwiej trafić? a jak to się przekłada na realne wyniki?

Eniwo zapytał:
"A jakie liczby uważasz że nie wystąpią w kolejnym losowaniu? Po czym to możesz stwierdzić i ile takich liczb jest?"
Odpowiedź jest trudna a zarazem szalona w swej prostocie.
Nie wypada 60 liczb w mm. Jakie są to liczby? - wszystkie te, których nie wskazał Twój algorytm że dziś wypadną.

2018-12-05 (21:54)

statuskociurek

15357
wpis nr 1 203 423

Masz rację, ale... czym jest losowość? czy przykładem losowości jest wypadnięcie kulek których "pełnego układu" nikt nie przewidział na dzisiejsze losowanie czy przykład losowości to układ który wystąpi mimo zmiany maszyny, mimo zmiany kul czy też mimo ewentualnych problemów technicznych czy sztuczek magicznych?
========================================
Ładnie to opisałeś, wszystko to jest sterowane losowością,
Tylko tam gdzie człowiek świadomie (powtarzam świadomie) steruję grą, czy to ręcznie czy to poprzez napisany program, wtedy gra przestaje być losowa,
Chociaż i w tedy można by polemizować czy na pewno.
A to dlatego że znajdą się filozofowie którzy poddadzą w wątpliwość czy człowiek sam steruje własnymi myślami. itd. itp.
Ponadto w mojej głowie rodzi się pytanie, czy losowość czasami się myli, robi błędy, i takie tam, inne ***oły.
--------------------------

wychwytywanie trendów to "fajna zabawa", która daje również pozorną przewagę, chyba że da radę ująć ileś tam trendów w jednym momencie.

pomysł z eliminacją "liczb pustych" pozornie logiczny, mija się z celem. To bardziej służy psychologicznemu podciągnięciu sie w górę.
Typując liczby do wypadnięcia mamy szansę 1:4 na poprawne wytypowanie liczby.
Typując liczby które nie wypadną mamy szansę 3:4 na poprawny typ.
Co łatwiej trafić? a jak to się przekłada na realne wyniki?
==============================
No tak, eliminowanie jest mądrym przedsięwzięciem ale to nie może być na czuja,
tym musi rządzić jakaś reguła. I to żelazna.
Na pewno nie ONT. w takiej postaci jak tu wielu robi.
Już (nie jestem pewien) ale niektóre rekordy powinny dać lepsze efekty.
Teoretycznie, powinny chronić gracza przed kominami, a to już jest coś.
No bo przecież rekord, mimo że bywa pobijany, (przekraczany) to jednak nie aż tak bardzo jak popularne ONTy.
----------------------------------

Eniwo zapytał:
"A jakie liczby uważasz że nie wystąpią w kolejnym losowaniu? Po czym to możesz stwierdzić i ile takich liczb jest?"
Odpowiedź jest trudna a zarazem szalona w swej prostocie.
Nie wypada 60 liczb w mm. Jakie są to liczby? - wszystkie te, których nie wskazał Twój algorytm że dziś wypadną.
==============================
Na to pytanie nie da się równie prosto odpowiedzieć.
Rzecz jest wielowątkowa. Muszą być spełnione powiązane ze sobą kryteria.
Niektóre mogą być uznane za (bardzo niepopularne)
Na przykład jeśli już na podstawie jakiś tam wyliczeń, dokonaliśmy wyboru kombinacji na przyszłe losowanie, powinniśmy tą kombinację poddać jeszcze osobnej weryfikacji,
pod kontem np, losowemu rozłożeniu numerów.
A że nie wiemy jakie rozłożenie czy które rozłożenie będzie najodpowiedniejsze, dla przyszłego losowania, możemy np. porównać go do dwóch ostatnich losowań.
I jeżeli ............
Sorki ale dokończę myśl innym razem bo mnie ktoś teraz potrzebuje.

2018-12-06 (12:58)

statusdrNo
Data rejestracji: 2017-05-31
Ilość postów: 122

15304
wpis nr 1 203 513

"w mojej głowie rodzi się pytanie, czy losowość czasami się myli, robi błędy, i takie tam, inne ***oły"

Czy możesz to rozwinąć? Nie podchodziłem w ten sposób do tematu. W ogóle nie zakładałem opcji by losowość mogła się mylić czy robić błędy. Wg mnie różne schematy występowania są wpisane w losowość.

"No tak, eliminowanie jest mądrym przedsięwzięciem ale to nie może być na czuja,
tym musi rządzić jakaś reguła. I to żelazna.
Na pewno nie ONT. w takiej postaci jak tu wielu robi.
Już (nie jestem pewien) ale niektóre rekordy powinny dać lepsze efekty.
Teoretycznie, powinny chronić gracza przed kominami, a to już jest coś.
No bo przecież rekord, mimo że bywa pobijany, (przekraczany) to jednak nie aż tak bardzo jak popularne ONTy."

Jeśli niewypadaniem rządzi żelazna reguła - to w zasadzie wystarczyć powinno odwrócenie założeń i mamy żelazne reguły wypadania. Kolejne pytanie ile liczb trzeba odrzucić by dało to realną przewagę? Kiedyś próbowałem iść w tym kierunku, ale uznałem że to mój ślepy zaułek i odpuściłem.
Dla mnie ONT ma takie samo znaczenie jak średnia arytmetyczna czy ważona. Coś opisuje ale czy to daje wymierne korzyści? Ale być może ktoś inny coś w tym widzi.
Bardziej praktyczne korzyści daje zabawa ONT plus oboki (+-1, +-2 itp.)
Do tego gdyby dorzucić trendy to może coś by z tego może i wyszło.
Choć i tutaj zasadniczy problem trendów jest ich początek i koniec. Mając dane archiwalne - łatwo to ocenimy. W losowaniach na żywo - ciężko to widzę. mam tutaj na myśli sytuację, kiedy coś często występowało i co teraz będzie dalej? Wystąpi, nie wystąpi, a może zrobi tylko przerwę na dwa losowania?
Zabawa w trendy z 10 losowań, 30 losowań , 90 losowań itd. potem ich wzajemna korelacja... masa, masa pracy efekt mizerny.

"Rzecz jest wielowątkowa. Muszą być spełnione powiązane ze sobą kryteria.
Niektóre mogą być uznane za (bardzo niepopularne)"
Lepiej tego ująć nie można było - spełnienie wielu powiązanych kryteriów, których na tym etapie nie można uznać za popularne, rozsądne czy logiczne.
Kiedyś, gdzieś tutaj czytałem o tym że nie można łączyć liczb bo są tylko CSNy.
Potem ktoś pisał, że można... itd.
Pytanie z pozoru bez znaczenia. Jeśli jednak przeanalizujemy liczby podane przez stevana: 30 i 40.
to mamy z grubsza rzecz ujmując do przeanalizowania (trzymając się kryterium trendu): trend liczby 30, trend liczby 40 oraz trend pary liczb 30-40.
Powstaje zatem kontrowersyjne pytanie? Czy z dwóch pojedynczo wytypowanych liczb można stworzyć parkę? jeśli tak, tzn. że możemy uzyskać bardziej złożone układy.

2018-12-06 (13:44)

statushnacik
Data rejestracji: 2015-10-18
Ilość postów: 446

14564
wpis nr 1 203 516

05.12.2018 14:00

1 zestaw liczby 1 do 40 = trafione liczy>10

1a zestaw liczby 1 do 20 = trafione liczy>3
1b zestaw liczby 21 do 40 = trafione liczy>7

2 zestaw liczby 41 do 80 = trafione liczy>10

2a zestaw liczby 41 do 60 = trafione liczy>3
2b zestaw liczby 61 do 80 = trafione liczy>7

W dwóch zestawach 20 liczbowych jest po 7 liczb.
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1
Wyślij prywatną wiadomość do admina

Statystyka forum:    
Piszących osób w ostatnich 30 dniach: 175 Ilość tematów: 3966 Ilość odsłon tematów: 52288489 Ilość wypowiedzi: 1187539