Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]

Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Wyślij prywatną wiadomość do admina

Wszystkie afery polskie jakie znacie od 1990 roku. Ja to kupuję :)

2018-09-23 (23:28)

statusMariuszbemowo
Data rejestracji: 2007-12-25
Ilość postów: 1707

3083
wpis nr 1 189 278

Witam. Tak dla wesołości zaczynam nowy kanał AFERY POLSKIE = HAZARD !!!
Na początek biorę Skyline z lat 1994 ...
Dlaczego? Bo w 1994 jeden taki zegarmistrz (niepełnosprawny) z W-wy (rog Pows Slaskich i Górczewskiej) próbował mnie wmanewrować w ten "biznes'. Spotkanie w PKiN przy winku, kilku showmenów i jakie to atrakcje i wakacje itp. Że jeszcze niedawno on sam był taki jak My wszyscy na sali (ok 400 do 500 osób). Wstawanie na wiwat showmena itp itd.
Oczywiscie szybko właczyłem wsteczny, przypominam to lata 1994.
A oto link do tej firmy - SKYLINE.
Oczywiscie firma upadła, szef zabity przez asystentkę Violettę Z. (ze Smochowic k Poznania) a sama asystentka 15 lat garowania dostała wiec juz raczej wyszła na wolnosć (zdążyłą wydać jednak sporo kasy z banku w Luksemburgu bo miala obiecane 10% od szefa ale raczej podebrała mu lekko 50% jak nie więcej ).
Oto link:

http://www.aferyfinansowe.pl/afery-w-polsce/skyline/

--- wpis edytowano 2018-09-23 23:28 ---

2018-09-23 (23:56)

statusMariuszbemowo

3083
wpis nr 1 189 279

cd 2

http://poznan.naszemiasto.pl/archiwum/szefa-skyline-zabili-dla-pieniedzy,2033,art,t,id,tm.html
2018-09-24 (12:17)

statusMariuszbemowo

3083
wpis nr 1 189 348

Telegraf - i nasz nieodżałowany Jar Kaczyński, dalej sie nie wyspowiadał z braciszkiem
2018-09-25 (00:17)

statusZeolit
Data rejestracji: 2015-02-23
Ilość postów: 947

14328
wpis nr 1 189 471

Mariuszbemowo
Afery, nawet po latach nie wszystkim są na rękę. Ale chętnie poczytam.
Takie studium przypadku. A z lokalnego podwórka:

Lewa reaktywacja:
https://pl.wikipedia.org/wiki/Giesche

No i słynna działka: czyli jak zarobić kilkadziesiąt "melonów" na osadniku wody.
Czyli tam gdzie była duża dziura wody niewiadomego pochodzenia. Teraz będzie tam piękne osiedle
spółki miliardera. Co do budowy: "Niech stawia jak najwięcej"; sam bym Mu podał tereny do inwestycji.
Ale w tym przypadku, przepłacił.
https://tvs.pl/informacje/kontrowersyjna-sprzedaz-dzialki-przy-ulicy-ceglanej-w-katowicach-2011-03-20/

A tak na marginesie: jestem niemiły, nikt mnie nie lubi, jestem "persona non grata" itp. Wisi mi to.
Ale jak chcesz pytać to pytaj. Może odpowiem.

Bo ciekawi mnie każde podwórko

Pozdrawiam
2018-09-25 (03:44)

statusZeolit

14328
wpis nr 1 189 476

Ale z innej beczki: osiedle nazwa chyba "Nowe Ptasie", ale to jest inna działka obok LC Corp.
Takie inne osiedle.
http://www.katowice.pro/ponad-dwie-setki-mieszkan-powstana-w-ramach-osiedla-nowe-ptasie/
Plusy: blisko Centrum, szpital, okulistyka, Katedra (+) Church, Urząd Miasta, Wydział Komunikacji, Centa Handlowe, miejskie lotnisko "Muchowiec" gdzie odbywają się różne imprezy. Za niedługo wybudują miejski basen na ul. Kościuszki, obok jest Centrum sportowe - tenis, park Kościuszki itp.; autostrada A4 + dojazd do A1, czyli Bałtyk lub Wa-wa, lub południe Polski. Komunikacyjnie dobry punkt. Ruch samochodowy, hałas z rana: nie wiem. Może mniejszy niż u mnie. U mnie całe osiedle się budzi, zrywa się do pracy. Gnają, ryczą jak nawiedzeni. Takie "życie".
Pozdrawiam
2018-09-25 (08:29)

statusMariuszbemowo

3083
wpis nr 1 189 499

Amber Gold
2018-09-25 (10:58)

statusRobin Hood
Data rejestracji: 2009-07-12
Ilość postów: 4378

4895
wpis nr 1 189 524

Wierzę w afery reprywatyzacyjne.

https://www.youtube.com/watch?v=IrHnGqvl0Cw
2018-09-25 (16:24)

statuskedzior13
Data rejestracji: 2017-01-22
Ilość postów: 391

15134
wpis nr 1 189 567

no cóż królowa ostatnich lat Afera podsłuchowa - ciekawi mnie kto naprawdę za tym stoi , nie wierzę że nagranie ( ujawnienie ) jednej opcji politycznej jest przypadkowe , chyba że też w swoim czasie wypłynie reszta nagrań
2018-09-26 (00:19)

statuseMeL
Data rejestracji: 2008-11-24
Ilość postów: 6984

3906
wpis nr 1 189 669

Wszyscy wszystkich podsłuc***ą i jakoś wielkich afer na świecie nie ma. U nas afera? Co w tym dziwnego, jak politykę uprawia się na cmentarzach czy w knajpach.

--- wpis edytowano 2018-09-26 00:20 ---

2018-09-26 (00:22)

statuseMeL
Data rejestracji: 2008-11-24
Ilość postów: 6984

3906
wpis nr 1 189 670

To nie moje gwiazdki, Pasko.
2018-09-27 (22:36)

statusMariuszbemowo

3083
wpis nr 1 190 043

A tu troszkę wiecej afer, 3 pierwsze miejsca zostawiam dla Was forumiowicze, dopisujcie

1)...............
2)...............
3)...............
4)Afera stadionowa
5)Afera autostradowa
6)Afera stoczniowa
7) Afera AmberGold
8) Afera Elewarru
9) Afera z informatyzacją MSW
10) Afera z budową gazo portu w Świnoujściu/dostawami gazu z Kataru
11) Afera z budową elektrowni atomowej (od lat trwa "wybieranie" lokalizacji, a zarząd specjalnych spółek bierze kasę)
12) Afera z opóźnieniem publikacji przez Rządowe Centrum Legislacji ustawy o rajach podatkowych
13) Grabież Polakom połowy oszczędności emerytalnych zgromadzonych w OFE (153 mld zł)
14) Wydłużenie obowiązku pracy (wieku emerytalnego) o 7 lat u kobiet i 2 lata u mężczyzn
15) Rozrost biurokracji (sto tysięcy nowych etatów)
16) Drastyczny wzrost zadłużenia kraju (z 530 mld zł do blisko 1 bln zł)
17) Podniesienie VAT-u na wszystko
18) Podwyższenie o 1/3 składki rentowej (ZUS) dla przedsiębiorców
19) Zamrożenie na 8 lat kwoty wolnej od podatku, kwot uzyskania przychodu oraz progów podatkowych
20) Podniesienie akcyzy na paliwo
21) Likwidacja ulg podatkowych (budowlana, internetowa)
22) Zmniejszenie o 1/3 zasiłku pogrzebowego
23) Wprowadzenie nowego podatku paliwowego - tzw. opłaty zapasowej
24) Nałożenie na Lasy Państwowe haraczu w postaci podatku od przychodu (a nie dochodu!)
25) Prace nad wprowadzeniem podatku smartfonowego i tabletowego
26) Prace nad wprowadzeniem podatku audiowizualnego
27) Przyjęcie zabójczego dla polskiej gospodarki pakietu klimatycznego
28) Zgoda na wprowadzenie do Polski GMO
29) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu dostępu obywateli do informacji publicznej
30) Przyjęcie ustawy o ograniczeniu wolności zgromadzeń
31) Przyjęcie ustawy o "bratniej pomocy" (tzw. ustawa 1066)
32) Spuszczenie w sejmowym klozecie kilku milionów podpisów złożonych pod obywatelskimi inicjatywami referendalno-ustawodawczymi
33) Utajnienie raportu o nieprawidłowościach w ZUS do jakich doszło w latach 2008 - 2013
34) Próba nocnej zmiany Konstytucji RP, która umożliwiłaby sprzedaż Lasów Państwowych
35) Doprowadzenie do tragicznego stanu publicznej służby zdrowia (czekanie po kilka lat na wizytę u lekarza specjalisty)
36) Podpisanie z Rosją niekorzystnej umowy gazowej (najdroższy gaz w Europie)
37) Blisko 3-letni paraliż legislacyjny w sprawie wydobywania gazu łupkowego
38) Drenaż Funduszu Rezerwy Demograficznej
39) Wyprzedaż majątku narodowego za ponad 65 mld zł (w tym spółek strategicznych takich jak Azoty Tarnów);
40) Ograniczenie potencjału militarnego
41) Brak przemyślanej i suwerennej polityki zagranicznej
42) Wszechobecny nepotyzm i kolesiostwo (tysiące stanowisk opłacanych z publicznej kasy dla kolesi z Platformy "Obywatelskiej" i PSL

--- wpis edytowano 2018-09-27 22:36 ---

2018-09-27 (23:01)

statusjaBeton
Data rejestracji: 2016-12-29
Ilość postów: 50

15101
wpis nr 1 190 048

Kolejna lista afer:
1) Afera SKOK;
2) Afera rolna – utrudnienie zakupu ziemi rolnikom;
3) Afera wiatrakowa – zniszczenie sektora energii odnawialnej w Polsce;
4) Afera samoloty VIP – kupowanie bardzo drogich, przepłaconych samolotów bez przetargu;
5) Afera billboardowa – kampania reklamowa rządu za pieniądze ze spółek Skarbu Państwa; 6) Afera z milionami na premie i pensje urzędników Kancelarii Sejmu;
7) Afera „córki leśniczego” – minister Jan Szyszko załatwia pracę u ministra Mariusza Błaszczaka… na posiedzeniu rządu;
8) Afera z wycinką Puszczy Białowieskiej;
9) Zamach na Konstytucję;
10) Afera z wypadkami BOR;
11) Afera Bartłomieja Misiewicza;
12) Afera nawałnicowa – rząd przez 3 dni nie pomógł ludziom na zniszczonych terenach Borów Tucholskich;
13) Afera z brakiem odzyskania wraku Tupolewa;
14) Afera toruńska z przekazywaniem pieniędzy do Ojca Tadeusza Rydzyka;
15) Afera z budowaniem muru wokół Sejmu;
16) Afera Igora Stachowiaka, który zmarł na komisariacie;
17) Afera z sędziami dublerami w Trybunale Konstytucyjnym;
18) Afera hien z PIS – szkalowanie Piotra Szczęsnego, który spalił się żywcem przed PKiN; 19) Afera San Escobar – minister spraw zagranicznych Witold Waszczykowski nie zna podstaw geografii;
20) Afera z uchwaleniem budżetu w Sali Kolumnowej i niewpuszczeniem na głosowanie posłów innych partii;
21) Afera z zadłużaniem Polski i realizacją obietnic wyborczych na kredyt;
22) Afera premier Beata Szydło kontra Seicento maturzysty;
23) Afera Eurokorpusu;
24) Afera festiwalowa w Opolu;
25) Afera finansowa ministra Zbigniewa Ziobro – finansowanie kongresu partii z pieniędzy unijnych;
26) Afera zakazowa – propozycja wprowadzenia zakazu handlu w niedzielę;
27) Afera ułaskawieniowa – ułaskawianie Mariusza Kamińskiego przed prawomocnym wyrokiem skazującym;
28) Afera wycinkowa – rzeź drzew w całej Polsce;
29) Afera wynagrodzeniowa – podwyżki dla polityków;
30) Afera wolnościowa – ograniczenie dostępu do informacji publicznej;
31) Afera samolotowa – miliony na loty polityków;
32) Afera damskich bokserów z PiS – bydgoski radny Rafał Piasecki maltretuje żonę, senator Waldemar Bonkowski grozi bronią rodzinie żony;
33) Afera referendalna Zalewskiej – milion głosów rodziców do kosza;
34) Afera TW Wolfgang;
35) Afera Polskiej Fundacji Narodowej – miliony na propagandę;
36) Afera męża Szydło – 25 milionów grantów z UE;
37) Afera emerytalna – podwyższenia wieku emerytalnego rolnikom;
38) Afera ARiMR – opóźnienia w wypłatach dla rolników;
39) Afera ASF – afrykański pomór świń nieopanowany przez Krzysztofa Jurgiela;
40) Afera Macierewicza – minister obrony ściga autora książki karnie i nie komentuje zarzutów;
41) Afera nocnej legislacji – uchwalanie ustaw po nocy ...
2018-09-27 (23:18)

statusZeolit

14328
wpis nr 1 190 051

1) Afera biopaliw. Jak to naszych producentów odprawiono z kwitkiem.
Najpierw obiecanki cacanki; a potem kula w łeb. Podatki, fiskus itp.
2) https://pl.wikipedia.org/wiki/Roman_Kluska; i jak włożono Mu szpilę w działalność.
3) Zamachy fiskusa na polskie przedsiębiorstwa. Po latach wyjdzie, że US się mylił. Ale ludziom
pracy to nie przywróci, gospodarce nie pomoże, będą mniejsze wpływy. US ma to w "d.pie".
Liczy się wykon. Tymczasowy. Bo coś tam. Ale nie rzetelnie. A co tam.

Pozdrawiam
2018-09-27 (23:59)

statusZeolit

14328
wpis nr 1 190 061

Rolnicy. Sady itp.
http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/inne-uprawy/niskie-ceny-skupu-owocow-rolnicy-nie-zarobia,79633.html
G dostają za Swoje zbiory.
Fakt. Ja nie kupuję. Bo mam Swoje na własne potrzeby. Ale inni nie mają tak łatwo..
I tak nie wszystko wyhoduję Sam. Symbioza z innymi.
Pozdrawiam

--- wpis edytowano 2018-09-27 23:59 ---

2018-09-28 (00:36)

statusmarek-m62
Data rejestracji: 2016-04-28
Ilość postów: 238

14842
wpis nr 1 190 065

Największą aferą w dziejach RP są skok-i biereckiego ale Polacy już zapomnieli o prywatyzacji PZU i nakarmieniu firemki Eureko należącej do opus dei(ciekawe co się dzieje z solidaruchem krzaklewskim,który się udzielał przy "transakcji").
2018-09-28 (00:46)

statusMariuszbemowo

3083
wpis nr 1 190 066

1 afera: Jan Kulczyk zarobił miliony w trakcie tajnej operacji UOP pod kryptonimem Zielone bingo

Kilkadziesiat ml dolarów zarobili na ubezpieczycielach WARTY jej prywatni akcjonariusze m.in dilerzy samochodowi: Jan Kulczyk, Krzysztof Komornicki, Paweł Obrębski i Jan Starak.
Operację zwaną "Zielone Bingo" mieli przygotować oficerowie UOP za czasów gen Czempińskiego.
W marcu 1994 Rada Nadzorcza Warty przeznaczyła 130 mld starych złotych z dywidendy na opłacenie emisji 1,3 ml akcji serii "B" Warty dla dotychczasowych akcjonariuszy. Cene emisyjna tych akcji ustalono na 100 tys starych złotych (1:1000) za kazdą akcję. We wrzesniu po ogłoszeniu publicznej emisji akcji Warty rada nadzorcza spólki Warty ustaliła cenę za jedną akcję serii D juz na 800 000 zł ( dane wg Gazety Polskiej).

Kulczyk, Komornicki, Obrębski i Starak mieli wówczas zainwestowane w akcje Warty po kilka milionów dolarów. Dzieki tej operacji wartość ich majątków pomnozyła się do kilkunastu, a nawet kilkudziesieciu milionów dolarów.
Agenci słuzb i samochodziarze, kupujac akcje Warty na preferencyjnych warunkach , zarobili kosztem zwykłych obywateli fortuny i nikt ich do tej pory nie rozliczył (wg informatora GP).
Wg informatora,akcje organizowali oficerowie UOP którzy chcieli zarobić na manipulacjach akcjami.
Zgromadzili oni 13 mld starych złotych i kupili za nie akcje Warty i Banku Ślaskiego.
Akta tej operacji do dzis są opatrzone klauzolą "tajne'.
Gen Czempiński który stał na czele UOP, został potem wspólnikien Jana Kulczyka w firmie Mobitel-Active.
Doradzał też Kulczykowi w sprawie sprzedaży Telekomunikacji Polskiej S.A.
Dilerzy samochodowi zostali akcjonariuszami Warty w 1993 gdy przewodniczącym Rady Nadzorczej został Wojciech Kostrzewa, pozniejszy prezes BRE Bank SA, którego członkami rady nadzorczej byli gen. Czempiński, Jan Kulczyk i Sławomir Wiatr. W czasie emisji Warty pracował tez w Warcie szef doradców premiera Tuska, Michał Boni.

W nagraniu Piotra Nisztora najważniejszy jest Jan Kulczyk. Tylko publikacja napisanej przez niego książki pt.: "Nietykalni" pozwoliła na wyjaśnienie czy przypadkowo nie przemilczano w niej np. tego, że J.Kulczyk pierwsze prawdziwe miliony zarobił w trakcie tajnej operacji UOP pod kryptonimem "Zielone bingo" (wspólnie m.in. z Jerzym Starakiem czy Krzysztofem Komornickim, oskarżonym w aferze FOZZ...), której częścią była pierwsza oferta publiczna akcji TUiR Warta S.A. (która w kolejnych latach została najpierw przejęta przez J.Kulczyka, a następnie sprzedana grupie finansowej KBC).
W 2008 r. pisała o tym Gazeta polska, ale media głównego ścieku solidarnie sprawę zamilczały...

Jan Kulczyk bał się prawdy (o tym jak i dzięki czemu robił takie świetne interesy ze Skarbem Państwa) jak diabeł święconej wody, nic zatem dziwnego, że prawnicy z reprezentującej go kancelarii prawnej Zbigniewa Ćwiąkalskiego wykazywali "brak zainteresowania podsycaniem spekulacji". Jednak to, że przyszły oligarcha - Jan Kulczyk był beneficjentem tajnej operacji UOP pod kryptonimem "Zielone bingo" to fakt, a nie spekulacja.

Polacy powinni poznać realia powstawania fortuny Jana Kulczyka i innych rzekomych gooru biznesu "świetlnych 25 lat", które ujawnią gigantyczną skalę mafijnej zgnilizny III RP. Odradzam jednak naiwną wiarę, że ujawni je TVN, którego Przewodniczącym Rady Nadzorczej był ( a moze dalej jest) wspomniany w artykule Gazety polskiej, wierny partner biznesowy J.Kulczyka, Wojciech Kostrzewa. Dlatego najważniejsze jest publiczne ujawnienie nagrań z udziałem prawdziwych beneficjentów III RP, takich jak + R.I.P. J.Kulczyk. Obawiam się jednak, że akcja ABW miała m.in. na celu zapobieżenie temu...

Dożyliśmy czasów, w których m.in. dawni i obecni Prezesi NIK są i byli tylko pionkiem na szachownicy rozstawianej przez oligarchów o niejasnej genezie kapitału. Niech mnie NIKT nie przekonuje, że o taką Polskę walczyli robotnicy w sierpniu '80...

https://www.salon24.pl/u/trustandcontrol/594751,kulczyk-zarobil-dzieki-uop
2018-09-29 (16:49)

statustomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 1767

14063
wpis nr 1 190 385

Po przeczytaniu tego wątku mnie, podobnie jak każdego innego normalnego faceta ciężka cholera bierze z bezsilności i frustracji, że taki syf w naszym kraju w biały dzień się odbywa. I nic z tym nie można zrobić.
Bo za mali jesteśmy.
Pomimo to uważam, że w Polsce jeszcze tak źle się nie dzieje.
Sam fakt, że koledzy jaBeton czy Mariuszbemowo jawnie piszą takie rzeczy i spokojnie siedzą w domu a nie w areszcie śledczym o tym świadczy.
Ich odpowiednicy w takich ostojach demokracji jak Turcja, Rosja czy Chiny już dawno mieliby połamane żebra czy odciętą głowę.

Albo co gorsza jeszcze coś innego...
2018-09-29 (21:54)

statusMariuszbemowo

3083
wpis nr 1 190 462

tomson, mnie zawsze ciekawiło skad naprawde Kulczyk miał 1 milion ...

Pisali oczywiscie ze przed 1990 jego ojciec w Niemczech stworzył firmę która do Polski przepychała elektronike tj tv i radia i magnetofony itp. Tylko ile tego elektrośmiecia przepchał aby zarobic az tak duzo ze w kilka lat pozniej volkswageny dla policji przepychał. Tu juz trzeba było duzo wiecej ale nie wierze ze te miliony były z elektrośmieci. Było to Zielone Bingo !!!
2018-09-29 (23:17)

statusZeolit

14328
wpis nr 1 190 474

Mariuszbemowo

Też mnie ciekawi historia pana ś.p. Kulczyka. Skąd ta bańka. Ale czy trzeba ruszać zmarłych?
Tak; miał farta. Znaleźć się w odpowiednim miejscu, w odpowiednim czasie.
Też bym tak chciał.

Robiąc retrospekcję zarobków. Chmmmm . No idzie zarabiać.
Ale człowiek chce więcej "zielonego" $$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$$

A w interesach zawsze chodzi o kontakty. Bo jesteśmy tylko ludźmi. Chyba? Co chcesz ode mnie kupić, albo co chcesz sprzedać. Albo jaką usługę dla Ciebie wykonać? Albo czego szukasz? Czy mogę Tobie pomóc?

tomson

Nie bój żaby. Polska obecna, to Polska. Dużo jej brakuje, ale może będzie lepsza.
Trzymam kciuki.

A odnośnie ciężkiej pracy. Podziwiam. Tomson; jak skończysz z budowlanką, daj znać.
Żadna praca nie hańbi. Różności miałem w ręce. Praca umysłowa, fizyczna itp.
Dlatego ludziom nie chcę cisnąć kitu. Bo każdy jest cenny.
Pozdrawiam
2018-09-30 (00:37)

statusMariuszbemowo

3083
wpis nr 1 190 485

Zeolit, nie miał ten kolo farta tylko z dziwnymi typkami sie układał. Wierzysz w bajki? bo ja nie.
Ani Kwasniewski ani Kaczynski ani Wałesa tego chorego jabłka nie dotknął bo: albo się ta cała klika bała albo z tego sporo zjadała (wspolpracowała).
To się nazywa: dzialanie na styku biznesu i prawa..................

--- wpis edytowano 2018-09-30 00:37 ---

| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Wyślij prywatną wiadomość do admina

Statystyka forum:    
Piszących osób w ostatnich 30 dniach: 175 Ilość tematów: 3966 Ilość odsłon tematów: 52288179 Ilość wypowiedzi: 1187530