Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Skupowanie małych i dużych wygranych z TS przez szarą strefę? Czy istnieje?

2018-09-26 (12:11)

status Mariuszbemowo
Data rejestracji: 2007-12-25
Ilość postów: 3985

3083
wpis nr 1 189 714
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

heyka... znaczy witam
Ostatnio mrówki donoszą mi ze interes sie dobrze kreci.
Ostatni news to taki ze:
w jednym miescie starsza pani wydrapała sobie zdrapkę za 11 tys zł i ok, kolektor potwierdził ten fakt i starsza pani ze o jezu olaboga ze tak daleko ma jechać po te 11 tys zł wiec kolektor wyczuł pismo nosem i zaproponował tej starszej pani ze on jej da te 11 tys zł (poleciał do sasiądów i pozyczył) wiec sami widzicie ze takie drobno sąsiedzkie układziki działają, oczywiscie kolektor (lub ktos z jego Rodziny) zdrapkę przekazał do Centrali i nie trudno zgadnąć ze w ten sposób uwiarygodnił swe zarobki o dodatkowe 11 tys zł ...
Można? możnaaaaaaaaaaaaaaa .....
2018-09-26 (15:22)

status Supergracz
Data rejestracji: 2018-08-22
Ilość postów: 289

15768
wpis nr 1 189 754
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

eMeL
Akurat Ci należą do tej kategorii, którzy się rodzą po to by mieć kasę i często władzę. To wybrańcy bogów.
Mariuszbemowo
Wpis o 11 tysiącach zł i o starszej pani to raczej należy przenieść do mojego wątku o legendach miejskich. Nie wiem po co facet z kolektury miałby się napinać na pożyczanie, gdyż 11 tys. zł to zbyt mała kwota na cokolwiek, a na pewno jest to kwota spoza kręgu zainteresowań fiskusa.

--- wpis edytowano 2018-09-26 15:26 ---

2018-09-26 (17:36)

status modulometer
Data rejestracji: 2016-06-10
Ilość postów: 115

14897
wpis nr 1 189 771
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mała , niemała... jak trafi na kontrolę to nie bedzie istotne jaka. A kontrolę może zaliczyć każdy bo US robi czasem kontrole losowe. Także wśród zwykłych szarych obywateli. Tyle że te pieniądze musiałyby trafić w bankowy obieg rzecz jasna.
Ktoś kto sprzedaje kupon w ten sposób naraża się dodatkowo na zarzut popełnienia przestępstwa przeciw zapisom ustawy o praniu brudnych pieniędzy. A to oddzielny paragraf od przestępstwa karno-skarbowego
2018-09-26 (18:41)

status Supergracz
Data rejestracji: 2018-08-22
Ilość postów: 289

15768
wpis nr 1 189 779
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Kontrolę przeprowadza się u przedsiębiorców to po pierwsze, a nie jak mówisz u szaraków. Nie ma czegoś takiego jak kontrola losowa - poczytaj ustawę Prawo przedsiębiorców i Ordynację podatkową. Po drugie jakież to przepisy dotyczące prania brudnych pieniędzy? To są akurat pieniądze legalne, pochodzące z legalnej gry, zaś sprzedaż kuponu z pktu widzenia prawa cywilnego i podatkowego jest jak najbardziej dozwolona. Pozostaje kwestia opodatkowania - wg mnie wchodzi w grę podatek od czynności cywilnoprawnych. Rozumiem, że pan z kolektury ma rzekomo legalizować za pomocą kupionych kuponów środki pochodzące z nielegalnych źródeł, problem w tym, że musiałby jedynie udowodnić skąd miał 10 tys. zł na zakup kuponu - wg mnie z dochodów z kolektury. Nie ma tutaj nic do kontrolowania. Co najwyżej opodatkować można te pożyczki od sąsiadów, bo kolektor który musi pożyczać od sąsiadów 10k zł, to mi raczej na gangstera i pracza brudnego szmalu nie wygląda.

--- wpis edytowano 2018-09-26 18:51 ---

| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2
Wyślij wiadomość do admina