Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 ... 91 92
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Ciekawy problem

2009-05-18 (00:09)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 199 004
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Kto umie podać algorytm wyznaczenia ilości zawartych zakładów w grze 6/49 na podstawie ogłoszonych wyników w DL. Widzę, że robi to pasko, ale wynik wyliczenia zaopatruje podpisem ..pezybliżona liość zawartych zakładów... Kieeedyś PPTS podawało ile zalładów zawarto w przeprowadzanym losowaniu. Dlaczego dzisiaj nie. Czy tego typu informacja jest gdzieś osiągalna? Przykład do rozwiązania.



Przyjmijmy, że w dowolnie wybranym losowaniu, Organizator gry 6/49 ogłośił wyniki i podział nagróg (można otrzymać w każdej Kolekturze).

Jak zmieniłby się podział nagród jeżeli w tej samej grze zawarto by dodatkowo(w domyśle) 1 500 000 zakładów prostych osiągając

1 wygr 6/6

85 wygr 5/6

50 000 wygr 4/6

900 000 wygr 3/6

Rozwiązanie powinno obejmować różne warianty.

1.Nie ma kumulacji i w oficjalnej grze nie stwierdzono wygranej STOPNIA I

2. Jak w pkt 1 ale oficjalnie stwidzono 1 rozwiązanie 6/6.

Kierunkiem rozwiązania przykładu jest ocena opłacalności takiego przedsięwzięcia pomijając względy techniczne jego przeprowadzenia. Za rzeczową dyskusję w postawionym problemie z góry uprzjemie dziękuję.

pietrus

2009-05-18 (07:45)

status dsg
Data rejestracji: 2009-05-06
Ilość postów: 342

4565
wpis nr 199 012
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

takie wyliczenia tracą na wiarygodności gdy wylosowane liczby są z przedziału 1-31
2009-05-18 (10:51)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 199 030
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

do dsg.

Taką odp. zabijasz piękno krórego jeszcze nie dostrzegłeś a już się prawie od niego odwracasz. Zapamiętaj jedno: \" Jak długo na tym Forum będą poszukiwane SZCZĘŚLIWE numery, które będą niosły SUKCES tak długo nikt z nas nie osiągnie sukcesu, chyba, że załorzy się z Organizatorem Gry 6/49 o takie zdarzenie, należące do przestrzeni zdarzeń elementarnych {OMEGAdl}, że stanie się posiadaczem nagrody stopnia I zanim zostanie przeprowadzone najbliższe losowanie. Każdy z nas może się o tym przekonać wtedy i tylko wtedy, kiedy upływający czas oczekiwania na nie możliwy do przewidzenia wynik przeprowadzanego doświadczenia losowego wypełni się w rutynowym odziaływaniu na na kierunek czasu upływającego w zbiorze zdarzeń elementarnych {OMEGAdl}, gdzie na 1 z 13 983 816 kierunków zajdzie zdarzenie elementarne, kończace upływ czasu ekiwania na wynik, który od chwili zawarcia zakładu jest w twoim posiadaniu!

Myślę również, że wszyscy lub prawie wszyscy uszestnicy Forum nie umieją zdefiniować pojęcie \"System\" a to niewątpliwie pozwoliło by na jednoznaczne wykreślenie z horyzontu poszukiwaniie szczęśliwych numerów, bo szczęście jest pojęciem względnym, osobistym a pojęcie SYSTEM musi jasno określić miejsce (punkt w przestrzeni) ,gdzie może zajść zdarzenie, które stanie się wynikiem spełniającym określone kryteria.

Pozdrawiam wszystkich, w tym zainteresowanych tematem prowadzonej dyskusji a postawionym tematem wcześniejszego post\'u jestem szczegółnie zainteresowany nie znając odpowiedzi.

2009-05-18 (11:55)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 199 034
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pietrus, jesteś dzisiaj szalenie nieprecyzyjny, coś tam dobrego pijesz, czy jak? )



Czy chodzi Ci o całkowitą ilość zakładów w ogóle w jakimś przyjętym do Twoich rozważań losowaniu, czy też o zakłady różniące się między sobą. Trzeba przyjąć poprawkę na fakt, iż jak idzie o wybór liczb, to są rozmaite preferencje grających, które dodatkowo nie są stałe i zależą np. od rodzaju grupy grających. Grający lubią niektóre liczby a nie lubią innych liczb. To wszystko powoduje, iż czym innym jest łączna liczba zawartych zakładów w tym pokrywających się, a czym innym jest ilość różnych zakładów zawartych w danym losowaniu. Zdarzały się losowania, iż bardzo wielu graczy trafiło jednocześnie 6-stkę, raz nawet prawie setka grających. Czyli można by stąd wysnuć wniosek, iż różniących się zakładów zawarto wielokrotnie mniej. Nawet gdy założymy, że zawarto ich 2 razy mniej , to różnica jest kolosalna.



To poddaje pomysł gry \"przeciwko grającym\" /w DL i EX oczywiście/.



W praktyce wnika z tego, że bardzo często kilka procent pełnej permutacji wystarcza do trafienia szóstki i nie ma znaczenia, czy zakłady były zawierane samodzielnie, czy na \"chybił trafił\". Pisałem gdzieś już na tym forum o takim kuriozum, że widziałem kupon \"chybił-trafił\" z kilkoma zakładami DL, na którym 2 zestawy liczb były identyczne.



Dokładne wyznaczenie liczby zawartych zakładów różniących się jest bardzo skomplikowane, chociaż potrafiłbym to zrobić. Tylko po co. Natomiast wyznaczenie ilości wysłanych zakładów jest dość proste i w przybliżeniu może sobie każdy obliczyć w pamięci /no, powiedzmy na suwaku/. Podaje to dobrze kol. Pasko i w zasadzie nie wiem po co Ci takie wyliczenia. Chyba nie planujesz wysłania 1 mln 500 tys zakładów prostych w jednym z losowań. Nawiasem mówiąc, to można by zapytać firmę \"Totalizator\" i powinni na to odpowiedzieć, gdyż nie ma to dla nich znaczenia. Chyba, że nie podają z powodu rzucającej się w oczy dysproporcji pomiędzy kapitałem włożonym przez grających w grę a oddanym do podziału nagród. Ale to już jest polityka.
2009-05-18 (20:56)

status pietrys
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 199 110
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pedro. Pomijam milczeniem pierwsze zdanie Twojego koment. Krótko nie spodobał mi się, ale nic to.

Możliwe jednak, że po części masz rację, ale przyzwyczajony jesteś zapewne do pewnego stereotypu myślenia utartym kierunkiem osiągnięcia zamierzonego celu i nie przyjąłeś do wiadomości, że można iść nieznaną drogą, mając na uwadze odnalezienie dozwolonej drogi w kierunku, który jest miejscem osiągnięcia zamierzonego celu. Pozwolę sobie powtórzyć: \"Nie interesują mnie, żadne, szczęśliwe i nieszczęśliwe liczby, żadne dwójki trójki czy jakieś tam inne.”

Roztoczę przed Twoimi oczami wizję, pewnej nowej przestrzeni pozostawiając Tobie możliwość oceny jej fantastyki, albo realiów.

Przyjmijmy, że przestrzeń zdarzeń elementarnych w grze 6/49 jest zdefiniowana

{OMEGA{13 983 816}}, gdzie {OMEGA i} dla i = 13 983816 jest zbiorem wszystkich możliwych kierunków 6/6, gdzie na jednym i tylko jednym może zajść jedno i tylko jedno zdarzenie6/6.

W {OMEGA{13 983 816}} definiuje się podzbiory, gdzie w każdym czas upływa w specjalnie zdefiniowanym kierunku. Kierunek można zdefiniować np kolorem a w ogóle dowolnie. Przyjmijmy, że do zdefiniowania 4 specjalnie wybranych podzbiorów użyliśmy 3 kolorów: biały - b, czarny - c, niebieski - n i oznaczyliśmy nimi najbardziej interesujące nas podzbiory. Wtedy okaże się, że otrzymamy zbiory: {OMEGA{b}},{OMEGA{NIE(b)}}, {OMEGA{c}} {OMEGA{z}}. Zbiory {b} i {NIE(b)} są tak samo liczne a zbiory {c}i {z} różnoliczne. W każdym zbiorze panuje idealny porządek, każdy zawiera 49 numerów, Każdy numer użyty jest tę samą ilość razy i każde zdarzenie zachodzące w określonym zbiorze dostarcza ten san rozdział nagród w STOPNIACH.

Żadne zdarzenie nie powtarza się a zdarzenie, które zaszło nie kasuje swego istnienia w zbiorze, stanowiąc zabezpieczenie przed powtórką..

Tu masz blady zarys systemu gdzie trafienie 6/6 nie zależy od wylosowanych numerów pod warunkiem, że zdarzenie zajdzie w zbiorze zdarzeń, gdzie kierunek upływu czasu stał się przedmiotem zakładu.

Na domiar wszystkiego można tak zdefiniować podzbiory zbioru zdarzeń

{OMEGA{13 983 816}}, że w każdej chwili w każdym podzbiorze, gdzie zaszło zdarzenie daje się wskazać miejsce jego zajścia.

Po przeprowadzonej analizie przy pomocy specjalnie zdefiniowanych tablic będzie można ustalić podział nagród w STOPNIACH nawet wtedy, gdy zakład zostanie zawarty na kierunku {b}a zdarzenie zajdzie na kierunku NIE(b), {c}, lub jakimkolwiek innym tu nie zdefiniowanym. Wtedy wprawdzie nie będzie 6/6, ale pozostałe nagrody pozwolą ustalić saldo strat.

Pedro. Uczciwie. Nie zamierzam dzielić się z nikim pomysłem do chwili jego opracowania, chociaż mogę się dzielić nabytą wiedzą teoretyczną, ale jeżeli pokażesz mi algorytm dokładnego wyliczenia zawartych zakładów w grze, to posiądę umiejętność wyznaczania rozdziału nagród w przypadku, kiedy wniósłbym do gry określoną z góry kwotę osiągając z góry zamierzony cel. Wtedy bilans zysków i strat w przeprowadzonym losowaniu stałby się prosty do ustalenia.

Podzbiory są tak zdefiniowane, że gdyby można jednorazowo zawrzeć abonament na 1000 kolejnych losowań to zyski i straty będą oscylowały saldem końcowym w otoczeniu jakiejś wartości, której w tej chwili nie jestem w stanie oszacować. Oczywiście ani ja, ani Ty nie zagramy w ten sposób nawet wtedy, gdy zostanie przeprowadzony stosowny dowód matematyczny, poparty dowodem praktycznym, ale na pewno spowoduje, zmianę kierunku poszukiwania nowej metody osiągania regularnych zysków z gry. Doszukałem się interesującego mnie rozdziału nagród z dn. 05.05.09

1 0 0,0 zł

2 61 5448,40

3 3474 228,90

4 62485 16,00

w przeprowadzonym losowaniu nie było kumulacji



jak będzie wyglądał rozdział nagród jeżeli kwota wpływów powiększyła by się o 3 000 000 zł a ilość wygranych poszczególnych stopni podwoiła by się odpowiednio2*62, 2*3474, 2862485

Zawarci zakładu tu (b) lub {NIE{b} z prawidłowością statystyczną przy obecnym trybie 3/tydzień daje wynik 6/6 od 32: 35 razy w roku. Podobnie {c}, {z} i inne coraz tańsze, ale coraz mniej skuteczne. SZ i takie podzbiory, w których jeszcze nie zaszło żadne zdarzenie 6/6

2009-05-18 (22:01)

status dylong
Data rejestracji: 2006-07-21
Ilość postów: 2814

2572
wpis nr 199 143
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pietrys, trochę to dziwne, sprawnie poruszasz się w przestrzeni probabilistycznej, a z algebrą elementarną coś nie bardzo. Nie rozumiem, po co do obliczeń jak zmienią się stawki tworzyć algorytm, zapewne wystarczy tu prosty wzór. Co wiemy:

- na wygrane przeznacza się co najmniej 51% wpłaconych stawek (1,60 zł za jeden zakład, a więc za 1,5 mln zakładów pula zwiększa się o 2,4 mln a nie 3 mln)

- podział nagród zgodnie z regulaminem:





Nie wiem jak liczy Pasko, ale zapewne bazuje na stałych i pewnych 10% za II stopień (bo 36 za I-szy nie zawsze występuje), zawsze można go o to zapytać. Gdzie tkwi problem dla i tak przybliżonych obliczeń?



2009-05-18 (22:26)

status Pasko
Data rejestracji: 2003-08-03
Ilość postów: 4319
ADMIN
1
wpis nr 199 147
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witaj,



Ja liczę inaczej. Liczę sumę wszystkich stopni oprócz I-szego i ta suma z zasady daje zawsze 64% wygranych, bo 36 faktycznie nie zawsze występuje



Pozdrawiam
2009-05-18 (22:30)

status Pasko
Data rejestracji: 2003-08-03
Ilość postów: 4319
ADMIN
1
wpis nr 199 149
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

W ten sposób jak widać mam dużo dokładniejsze obliczenia, a to że są to procenty zmienne to niczego nie zmienia



6/6 - 36% puli

3/6 + 4/6 + 5/6 - 64% puli



Pula to z kolei 51% kwoty która wpłynęła od grających... sprytne nie?

2009-05-18 (22:57)

status dylong
Data rejestracji: 2006-07-21
Ilość postów: 2814

2572
wpis nr 199 158
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

sprytne Nie wiem jednak co Prezes na te ogólne minimum 51% (i 54% z tego na 4/6 i 3/6 przy gwarantowanym 16 zł za 3/6) w przypadku systemu pietrysa. Założenia (te z początku tematu) robią wrażenie, już samo 900 000 wygranych 3/6 przy 1,5 mln zakładów daje niezły zysk (dokładnie 114000000). Chyba, że coś nie tak zrozumiałem
2009-05-19 (00:07)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 199 166
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Dziękuję Wam Dylong i Pasko. Chyba żem to „szafnoł” – nareszcie. Miejcie na uwadze, że b. słabo znam obsługę kompa i mogą w tekście robić błędy..??!!

Dylong, dałeś mi bezwiednie ciekawy sygnał. Będę musiał z czasem poprosić Cię o konsultacje dot. zgodności stosowanych przeze mnie wyrażeń z poprawnie przyjętymi w Teorii Prawdopodobieństwa. Jestem nie tyle nawet samoukiem, co samym –ukiem. Takiego pomysłu na system (nie ważne, że czy praktycznego) nie znajdziecie nigdzie. W żadnej publikacji na świecie. Pozdrawiam i zapewniam, że teraz będę to „trawił”

2009-05-19 (00:51)

status Pasko
Data rejestracji: 2003-08-03
Ilość postów: 4319
ADMIN
1
wpis nr 199 168
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

pietrus - proszę Cię o zaprzestanie używanie znacznika PRE.



Pozdrawiam
2009-05-19 (01:20)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 199 169
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Dylong, a jak Ty wyliczyłeś te zyski od Pietrusowych 900 000 tysięcy trójek, a?



Bo ja nieuzbrojonym okiem i bez namysłu widzę, że majtnęło Ci się o jakieś drobne sto trzy miliony sześćdziesiąt pięć tysięcy złotych na wyrost. Wszyscy jesteśmy już bardzo zmęczeni tym multilotkiem...



Druga rzecz, to jakim cudem przełamać drugą zasadę termodynamiki dla układów zamkniętych, słowem w jaki sposób ciągnąć regularne zyski od niesprawiedliwej gry, jaką jest DL? Jak zbudować silnik o sprawności większej niż 100 procent. Kol. Pietrus a i kol. Dylong poddali przy okazji ciekawy pomysł - grę na trójki. Trójki w DL są gwarantowane... Nie znam regulaminu w tym zakresie, ale zapewne w razie czego dopłaca Skarb Państwa. Jak znam to państwo, to po astronomicznym oskubaniu go ze 2-3 razy na trójkach, w \"razie czego\" zlikwidują po prostu dużego lotka... Więc jest to raczej jednorazowa droga.



W kwestii algorytmu, to podobnie jak kol. Dylong mam zastrzeżenia, chociaż z innej przyczyny. Ale zapewniam, w matematyce da się wszystko policzyć, jeśli nie dokładnie, to przynajmniej w wystarczającym przybliżeniu. I to wieloma metodami. Można by to przemyśleć kiedyś w wolnej chwili. Zresztą tu na tym forum pewnie z kilkunastu zanudzonych forumowiczów może to zrobić.



Kol. Pasko podaje świetną bo najprostszą metodę obliczenia globalnej ilości zakładów w danym losowaniu.



Natomiast globalna ilość zakładów to jedno a łączna ilość różniących się między sobą, to drugie. Mam mocne wrażenie, że kol. Pietrus chciałby znać to drugie, a policzyć to precyzyjnie będzie niełatwo, bo ilość zmiennych jest \"duża\".



No i chciałby antycypować tę liczbę \"przed losowaniem\", jeśli dobrze zrozumiałem..



Natomiast czy kol. Pietrus nie zmaga się tymczasem z budową perpetuum mobile, to mam chwilowo bardzo poważne wątpliwości, przy czym nie zniechęcam do takiej aktywności.

Po pierwsze zabezpiecza przed starczym otępieniem, to nie żart - nieużywany mózg zanika.

Po drugie, sam zdałem sobie dawno temu sprawę z tego, że rozkłady liczb w grach losowych nie poddają się łatwo popularnym akademickim regułom matematycznym zgodnym z rachunkiem prawdopodobieństwa. Znalazłem kolosalne, astronomiczne wręcz macierze, w których liczby losowe są uporządkowane idealnie, wręcz całkowicie jednostajnie. Jest to tak prosta sprawa, że prawdopodobnie jest już od dawna badana w Stanach. Wiem, że od dobrych kilkunastu lat na badania reguł liczb losowych, generatorów liczb, etc. wydawano tam bardzo poważne kapitały. Jeden z moich kolegów już kilkanaście lat temu robił doktorat z matematyki na jednym ze znanych uniwersytetów w Stanach dokładnie z tego tematu i moja próba wyciągnięcia języka z niego była wtedy dla mnie szokująca. Usłyszałem mniej więcej coś takiego, mówiąc lapidarnie, że po kilku latach badań, do niczego tymczasem nie doszli. Powiedział to z ... niewyraźną miną. To trzeba odpowiednio rozumieć, Żeby po kilku latach badań pracowity zespół bardzo zdolnych czy genialnych matematyków do niczego nie doszedł, to nasuwa podejrzenie, że tam nic nie ma! Żadnych reguł po prostu, a to jest szokujące.



We wspomnianych macierzach panuje wprost idealny rozkład zgodny z rachunkiem prawdopodobieństwa, ale na czym to liczyć. Nie mam do tego sprzętu. Tak \"na oko\", to trzeba wykonywać operacje nie tylko na astronomicznych macierzach ale do tego wielo-wymiarowych. A \"normalne\" analizy gołych liczb nie prowadzą do żadnych wniosków i to jest straszne. Po prostu nie ma się czego uczepić, bo żadne zasady nie działają.

Nawet zaryzykuję tezę odwrotną, przyjmijmy,, że rozkład liczb jest np. w dużym lotku zgodny z rachunkiem prawdopodobieństwa. Pomoże nam to wygrywać, jeśli będziemy grać powiedzmy co najmniej z kilkaset tysięcy lat. Bo tak czy inaczej w okresie kilku tysięcy losowań gra jest \"nierównowagowa\". Dopiero po wyczerpaniu się kilkuset milionów zdarzeń powiemy, że rozkład jest równomierny.



A ja już teraz wiem, że nie jest.



Można natomiast próbować prymitywnie kodować liczby, np. tak jak kol. Pietrus kolorować zbiory liczb, i wówczas w przedstawieniu graficznym rzeczywiście widać, że \"pewne\" układy liczb przejawiają się w pewnym prawie stałym rytmie, a od czasu do czasu pojawiają się też \"struktury uporządkowane\" - co jest absurdalne nawiasem mówiąc. Gdyby poświęcić na badania dostatecznie dużo czasu i mieć do dyspozycji zdolnych programistów, to może coś by z tego wyszło, tzn. dałoby się nawet stworzyć wreszcie sensowny program do gry. Albo jakieś bardzo duże redukcje albo nawet \"trafne\" przewidywania przyszłych zdarzeń. Oczywiście tylko tych losowych. To co napisałem brzmi jak zupełna herezja i bełkot - wiem, ale cóż, nazwijmy to tezą lub szukaniem paradoksu.



Na koniec stary kawał /jakby trochę w temacie/:



Na placu targowym w Moskwie przekupki handlują kartoflami. A obok pewien jegomość zakupione u przekupek po detalicznej cenie kartofle myje, obiera , gotuje i sprzedaje po tej samej cenie, co surowe u handlarek.



Pukają się w czoło a ktoś pyta: -zwariowałeś? To się nie opłaca.



-Opłaca się, odpowiada przedsiębiorczy jegomość. - Po pierwsze mam gorący i pożywny wywar z łupinek. - A po drugie, najważniejsze: mam pracę!
2009-05-19 (02:21)

status kkulas
Data rejestracji: 2009-04-17
Ilość postów: 20

4472
wpis nr 199 170
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Swietny kawal chociaz do smiechu mi po nim nie bylo 10/10 . Troche to wszystko smutnie brzmi . Skoro w grze losowej niema regol samych w sobie to co jesli takie regoly sami wymyslimy ? Wstawimy je na stale jak tor z przeszkodami dla losu ?





2009-05-19 (07:07)

status dsg
Data rejestracji: 2009-05-06
Ilość postów: 342

4565
wpis nr 199 175
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zobaczcie trzy albo pięć ostatnich losowan, gdzie padły same liczby nieparzyste
2009-05-19 (09:19)

status dylong
Data rejestracji: 2006-07-21
Ilość postów: 2814

2572
wpis nr 199 189
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Faktycznie, masz rację Don, jedno zero za dużo klepnąłem, dziękuję za korektę
2009-05-19 (11:28)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 199 216
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pasko. Nie będę używał znacznika a używałem myśląc, że tak trzeba. Jak wyjdą jeszcze jakieś problemy to daj znać a natychmiast dostosuję się.

pietrus
2009-05-19 (12:03)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 199 225
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Cze. dylong.

W jednym z wczaśniejszych postów umieścileś tabelkę wygranych. Jak żeś to zrobił. Czy ja też tak mogę umieć. Zdradź mi ten knif.

pietrus
2009-05-19 (15:08)

status dylong
Data rejestracji: 2006-07-21
Ilość postów: 2814

2572
wpis nr 199 270
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pietrus, aby na forum coś umieścić to najpierw musisz mieć obrazek. Jeśli zależy Ci na umieszczeniu fragmentu ekranu to pomocne będzie oprogramowanie do robienia tzw. zrzutów ekranowych, coś tam w sieci bezpłatnego znajdziesz na pewno. Można i bez tego się obejść, ale jak jest coś bezpłatnego to po co się męczyć. Jak już masz rysunek (preferowany format JPG), to musisz umieścić go na serwerze który świadczy tego typu usługi, najmniej zawodny to http://imageshack.us/

Po umieszczeniu obrazka na serwerze, generuje on linki internetowe do niego. Wykorzystaj \"Direct link to image\". Dalsza instrukcja jest przy robieniu nowego wpisu \"Aby uzyskać efekt automatycznej zamiany linku do obrazka na obrazek, należy dać SPACJĘ, następnie podać link do obrazka zaczynajac od http następnie znowu dać SPACJĘ!\"

Pozdrawiam



2009-05-19 (15:27)

status dylong
Data rejestracji: 2006-07-21
Ilość postów: 2814

2572
wpis nr 199 273
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Przy okazji, z dużymi zestawami do gry 6/49 zmaga się niejaki Norbert na stronie http://www.rationalplay.net/ Jego zbiory liczą około 700000 zestawów, tworzy je dla gier kanadyjskich, amerykańskich, angielskich i hiszpańskich. Możesz na tej stronie ocenić efekty jego zmagań, tak na oko to jeszcze daleko mu do Ciebie
2009-05-19 (15:32)

status dylong
Data rejestracji: 2006-07-21
Ilość postów: 2814

2572
wpis nr 199 275
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

nieźle mu poszło 18 kwietnia w kanadyjskiej Western 649:

| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 ... 91 92
Wyślij wiadomość do admina