Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Bardzo fajna wizualizacja losowości

2023-04-01 (16:53)

status gucin
Data rejestracji: 2011-09-08
Ilość postów: 52

13176
wpis nr 1 460 444
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Może już takie i podobne rzeczy oglądaliście, ale myślę że nawet jeśli, to warto to obejrzeć.

A tu kilka opinii o filmie.
ThisCannotBeTheFuture
ThisCannotBeTheFuture
2 tygodnie temu
Proszę rozważyć zrobienie całej serii na temat teorii prawdopodobieństwa i / lub kombinatoryki.
3,4 tys.
Odpowiedz

3Niebieski1Brązowy
·

56 odpowiedzi
Helmut Rubio
Helmut Rubio
2 tygodnie temu (edytowany)
Jestem profesorem inżynierii o wiele starszym od ciebie i muszę powiedzieć bez żadnych wątpliwości: jesteś najbardziej utalentowanym profesorem, jakiego kiedykolwiek widziałem. Ilość pracy w tym filmie jest znakomita. Są tak bezbłędne, że można je uznać za sztukę. Gratulacje!.
236
Odpowiedz
stratfanstl
stratfanstl
2 tygodnie temu
Faktyczny rygorystyczny wniosek bez żartów z oglądania filmów 3Blue1Brown, takich jak ten, jest taki, że Grant zasługuje na nową, jeszcze nie wynalezioną nagrodę, która powinna być odpowiednikiem Oscara za najlepsze obrazy generowane komputerowo, Emmy za wybitną narrację / montaż i Nagrodę Nobla w dziedzinie nauki za wspieranie zainteresowania matematyką i nauką. Niesamowita, inspirująca praca tutaj.
227
Odpowiedz

7 odpowiedzi
3Niebieski1Brązowy
3Niebieski1Brązowy
2 tygodnie temu (edytowany)
Edit: Jak zauważyło wielu pomocnych komentatorów, na 6:37 i 7:15 Narracja powinna brzmieć "przekrzywia w lewo" zamiast "w prawo". W standardowej terminologii kierunek pochylenia odnosi się do kierunku dłuższego ogona. Następnie zajmiemy się tym, dlaczego pi pojawia się w tym wzorze, a także dlaczego centralne twierdzenie graniczne jest prawdziwe, tj. dlaczego dodanie wielu zmiennych iid ma tendencję do tworzenia kształtu e^(-x^2).
1,1 tys.
Odpowiedz

65 odpowiedzi
Lord Chumpington
Lord Chumpington
2 tygodnie temu
Mam doktorat z matematyki stosowanej, pracuję w numerycznym przewidywaniu pogody jako naukowiec. Gaussowność jest tą hardcorową częścią podstaw prognozowania pogody (mimo że większość zmiennych atmosferycznych i ich błędy są w rzeczywistości niegaussowskie). Ten film wykonał świetną robotę w nauczaniu CLT. Nigdy nie widziałem tego wyjaśnionego tak dobrze.
137
Odpowiedz

1 odpowiedź
Sayan Das
Sayan Das
2 tygodnie temu
Cześć, jestem doktorantem statystyki i niezliczoną ilość razy korzystałem z wyników dotyczących przybliżenia Gaussa. Mimo to ten film dał mi nową intuicję stojącą za CLT i coś nowego do przemyślenia. Dziękuję, Grant, za nakręcenie tego filmu. Dodatkowo chciałbym podziękować za wszystkie inne filmy. 5 lat temu zacząłem oglądać serię o algebrze liniowej i analizie rzeczywistej i to one zainspirowały mnie do myślenia o matematyce w sposób bardziej intuicyjny / wizualny, a nie mechaniczny. Zachęcili mnie do podjęcia studiów wyższych w dziedzinie statystyki. Prawdopodobnie nie mogę się doczekać twojej serii.
475
Odpowiedz

4 odpowiedzi
Brian Staroselsky
Brian Staroselsky
2 tygodnie temu
Ze wszystkich lat, w których wspierałem 3b1b, ten film może być tym, który najbardziej mnie ekscytował.
759
Odpowiedz

3Blue1Brown
·

24 odpowiedzi
Graham Crannell
Graham Crannell
2 tygodnie temu (edytowany)
sekcja rozpakowująca formułę Gaussa jest po prostu dziełem sztuki. Dając graficzną intuicję o przejściu od e^(-x) do e^(-x^2), a następnie do stałego mnożnika wykładnika... po prostu absolutnie nieskazitelny
26
Odpowiedz
Mimi D
Mimi D
2 tygodnie temu (edytowany)
2,00 zł
Dzięki za produkcję tak wysokiej jakości filmów, jestem studentem matematyki, który kocha statystyki. Powiedziałbym, że ten vid daje najjaśniejsze i najzgrabniejsze wyjaśnienie CLT kiedykolwiek, naprawdę inspirujące, poświęciłem swój czas snu oglądając go 3 razy!!! Zdumiona i zszokowana! Dziękuję Grant.
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1
Wyślij wiadomość do admina