Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Dane loterii - podróże w czasie

2022-07-08 (20:06)

status Jan69
Data rejestracji: 2015-09-19
Ilość postów: 362

14527
wpis nr 1 425 927
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Wiele osób marzy tu o "szklanej kuli", o 100%-owej metodzie przewidywania przyszłości, by zdobyć wygrywającą kombinację liczb. Co to znaczy "przewidzieć wygraną"? To znaczy, że komuś uda się podróż w czasie i z przyszłości przetransportuje do naszych czasów informację, dane o kombinacjach liczb, które padną w przyszłości. Tylko tyle, i aż tyle.
Czy to możliwe? Czy możliwe jest przesłanie informacji z przyszłości do przeszłości, czyli podróż w czasie w przeszłość? Niektórzy fizycy dopuszczają taką możliwość, ale tylko teoretycznie (w modelach matematycznych). Dlaczego tylko teoretycznie?
Bo np. korzystając z teorii strun, cofnięcie się w czasie o 1 rok, wymagałoby energii której ekwiwalentem jest pół naszej galaktyki. Z kolei chcąc wykorzystać do podróży w czasie czarną dziurę, potrzebowalibyśmy energii większej niż zawiera jej CAŁY nasz wszechświat
Innym sposobem jest podróżowanie z prędkością większą od prędkości światła. I o ile taka szybkość jest teoretycznie możliwa, to jej osiągnięcie z prędkości podświetlnej już możliwym nie jest. Barierą jest prędkość światłą. Ciało fizyczne, które - teoretycznie - osiągnęłoby prędkość światła miałoby nieskończoną masę i potrzebowałoby do tego nieskończonej energii. Słowo "nieskończona" w umysłach fizyków kończy wszelkie, sensowne rozważania w tym temacie
Ciekawe.
Te rozważania prowadzą do jednego wniosku - podróże w czasie praktycznie są niemożliwe, więc i uzyskanie danych z przyszłości (wyniki losowań) jest niemożliwe. Tym jest też także "wróżenie" przyszłych wyników na podstawie poprzednich wyników
Można mieć oczywiście szczęście i (losowo) przewidzieć wyniki przyszłości, ale to byłoby na zasadzie jak dać małpie maszynę do pisania i nieskończoną ilość papieru i kazać jej w nieskończonym czasie stukać losowo w klawisze - jest prawdopodobne, że jedna z takich losowych sekwencji znaków byłaby treścią "Pana Tadeusza" (ten motyw jest znany w twórczości scifi).
Szczęście - tylko na nie możemy liczyć.


2022-07-09 (14:01)

status Lottonauta
Data rejestracji: 2012-09-03
Ilość postów: 2085

13559
wpis nr 1 426 025
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jan69,

Źle podchodzisz do problemu.
Celem nie jest przewidywanie liczb, tylko ogranie przeciwnika, i tutaj ma zastosowanie teoria gier.
2022-07-09 (23:58)

status MultiTest
Data rejestracji: 2020-08-05
Ilość postów: 4888

16235
wpis nr 1 426 108
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Źle podchodzisz do problemu.
Tu nie ma przeciwnika.
2022-07-09 (23:59)

status Jan69
Data rejestracji: 2015-09-19
Ilość postów: 362

14527
wpis nr 1 426 109
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Lottonauta,
nie bardzo widzę tu miejsce na "sposób"/"strategię". To nie poker
Jak czytam wiele wpisów na tym forum, jak przypomnę sobie własne oczekiwania z początków zainteresowania tematem, to uważam że zdecydowanie "pogoń za cudem" nakręca dużą cześć "kombinujących" graczy. Ta wiara w możliwość przewidywania przyszłości - u części osób wynikająca po prostu z niewiedzy, a u drugiej części z wiary w metafizykę (nazywając rzecz po imieniu) I słowo "wiara" jest tu kluczem. To istotne - nie wiedza, a wiara. Choć akurat u mnie ta wiara była ogromną inspiracją do poszukiwania wiedzy. I za to losowi dziękuję Można rzec: lotto poszerza horyzonty
Pamiętam jak kilka lat temu poruszył mnie tu wpis jakiegoś chłopaczka, który prosił o podanie cyferek, bo za godzinę miał przyjść komornik i zabrać mu kasę. Chciał odwrócić los i puścić wygrywające kupony. Wierzył, że to możliwe, złorzeczył forumowiczom, że nie chcą mu podać zwycięskich cyferek. Wtedy to mną tąpnęło i odcisnęło się trwale w pamięci. Nie wierzyłem, że można doprowadzić się do takiego stanu, a jednak ludzie potrafią. To podziałało na mnie jako życiowa przestroga, by nie dać się porwać szaleństwu. Kto wie, może takie wpisy jak tamten, albo komentarze takie jak mój, podziałają trzeźwiąco i uchronią kogoś przed zrobieniem kroku w "przepaść". Oby
Także gra to tylko zabawa, a wygrana - patrząc od strony matematyki i fizyki - zależy TYLKO od SZCZĘŚCIA


2022-07-10 (00:57)

status Lottonauta
Data rejestracji: 2012-09-03
Ilość postów: 2085

13559
wpis nr 1 426 112
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jan69
napisałeś:
"a wygrana - patrząc od strony matematyki i fizyki - zależy TYLKO od SZCZĘŚCIA "

patrząc "od strony matematyki" zależy np. od ilości zawartych zakładów
- co o tym sądzisz?
2022-07-10 (09:26)

status Robal_36
Data rejestracji: 2010-02-28
Ilość postów: 4883

12415
wpis nr 1 426 121
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Przepraszam, że się wtrącę

zależy, jak od strony lingwistyki zdefiniujesz "wygraną"

... jeśli, jak TS , że "wygrana za 4/10 w mm wynosi 2 złote" , to istotnie -
ilość zakładów może przynieść "wygraną" , jednak, czy - bez szczęścia - zwróci nakład ?

2022-07-10 (09:33)

status hibernatus
Data rejestracji: 2015-06-21
Ilość postów: 2861

14432
wpis nr 1 426 123
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Lottonauto

Zgódźmy się co do samych faktów. Gry losowe a teoria gier to nie to samo. W grach losowych bezwzględnie obowiązuje rachunek prawdopodobieństwa i nie gra się z żadnym przeciwnikiem tylko gra się przeciwko prawdopodobieństwu z mikrymi szansami.

Liczba zawartych zakładów owszem powiększa prawdopodobieństwo natomiast w granicach zdrowego rozsądku i realnego życia to tak niewiele, że trudno twierdzić, że ma decydujące znaczenie, bo ile normalny człowiek może grać zakładów w takie lotto na ten przykład: 8-10-20-50-100? To nic nie zmienia.

Lubię gry losowe, bo to pochodna moich zainteresowań, ale to nie oznacza, że mam jakiś cudowny sposób i szklaną kulę. Raz jestem bliżej, raz dalej i jak dotąd prawdziwego farta nie miałem.

Na koniec dnia decyduje przecież fart, nic innego.

--- wpis edytowano 2022-07-10 09:34 ---

2022-07-10 (22:43)

status Jan69
Data rejestracji: 2015-09-19
Ilość postów: 362

14527
wpis nr 1 426 258
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Lottonauto, Hibernatus ma rację - "Na koniec dnia decyduje przecież fart, nic innego". Zgadzam się z Tobą, że ilość zakładów ma znaczenie, zwiększa szanse, ale wiesz dobrze, że nie o to mi chodziło Główna wygrana - to jest obiekt pożądania. A kluczem do niego jest ... szczęście
2022-07-10 (23:29)

status Lottonauta
Data rejestracji: 2012-09-03
Ilość postów: 2085

13559
wpis nr 1 426 262
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

@hibernatus, napisałeś:

"..gra się przeciwko prawdopodobieństwu z mikrymi szansami."

MultiMulti: gra na 1 lub 1 z Plusem - czy to są mikre szanse.

hibernatus, Jan69
Te miliony na górze tabeli wygranych zawężają wam szerokość pola widzenia, a drobniaki leżą na ulicy, trzeba je tylko umieć zbierać.

@Jan69, napisałeś:
"...Zgadzam się z Tobą, że ilość zakładów ma znaczenie, zwiększa szanse"

A niedawno napisałeś, że wygrana zależy "TYLKO od SZCZĘŚCIA" i to parząc od strony matematyki. Jest więc inaczej i to rozumiesz.

Pozdrawiam

--- wpis edytowano 2022-07-10 23:39 ---

2022-07-11 (07:50)

status hibernatus
Data rejestracji: 2015-06-21
Ilość postów: 2861

14432
wpis nr 1 426 272
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Lottonauto

Z takim podejściem do gier nie podejmuję się dyskutować. To mozolna wspinaczka z kamieniem pod górę, który ciągle się osuwa. Przekonanie o tym, że można regularnie wygrywać z prawdopodobieństwem uważam za przejaw magicznego myślenia. Ja gram po to żeby trafić pełne 6 z 6 przy zachowaniu zdrowego rozsądku a drobne wygrane odnotowuję z satysfakcją bo zasilają budżet gry. Ani przez moment nie pomyślałem o innych grach typu trafić jedną i wygrać 5 zł czy 20 zł, bo nie jem już drożdżówek.
2022-07-12 (11:39)

status bigben
Data rejestracji: 2019-06-13
Ilość postów: 59

15974
wpis nr 1 426 450
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam.Szkoda mi takich ludzi jak JAN69, ludzi z zamkniętymi umysłami, bez wiary i z zawężonym horyzontem myśleniowym. Podróże w czasie są niemożliwe... ponieważ tak powiedział kiedyś jakiś naukowiec, więc tak musi być. Kiedyś na studiach jeden zacny doktor, powiedział, że krasnoludki nie mogą istnieć, bo niemożliwe żeby organizm o tak małym wzroście wyżywił inteligentny mózg, więc istotny poniżej metra nie mogą normalnie żyć. Nie pomyślał, że takie istoty mogą mieć organizm oparty na zupełnie innych zasadach. Podobnie z podróżami w czasie lub podróżami po wszechświecie, do których rzekomo potrzebne są wielkie energie. "Zamknięte" umysły nie dopuszczają innych możliwości, innych rozwiązań, tylko dlatego że takich nie znają lub nie potrafią sobie tego wyobrazić i w dodatku jeszcze pouczają innych. Nic tylko współczuć takim ludziom.
2022-07-12 (13:14)

status Jan69
Data rejestracji: 2015-09-19
Ilość postów: 362

14527
wpis nr 1 426 472
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Szkoda mi takich ludzi jak @bigben, ludzi z umysłami oderwanymi od rzeczywistości, uważającymi naukowców za "nierozumiejących świata odszczepieńców". To smutne, że nawet gdy matematyk powie takiej osobie, że 2+2=4, to ta twierdzi, że matematyk się myli i ma za wąskie horyzonty, bo nie dostrzega złożoności świata tego W historii znamy wielu co paliło książki ... Smucą mnie takie wpisy. To tylko dowód, że jest jeszcze wiele do zrobienia na polu edukacji. Bardzo bym sobie życzył, że gdy ktoś zarzuca mi "nieznajomość rzeczy", to niech poda kontrargument oparty na udowodnionych prawach działania tego świata. Argument "nie bo nie, bo ja tak mówię" to "słaby" argument i tylko obnaża niekompetencję używającego takiej argumentacji.
2022-07-12 (21:10)

status Lottomilioner
Data rejestracji: 2021-11-16
Ilość postów: 2891

16415
wpis nr 1 426 516
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam Wszystkich. Liczę na Szczęście. Zgrajmy w grę. Na 21:50 :
zdjęcie
2022-07-13 (12:23)

status Jan69
Data rejestracji: 2015-09-19
Ilość postów: 362

14527
wpis nr 1 426 594
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Lottomilioner, dużo szczęścia życzę
Mnie ostatnio Eurojackpot dał pocałunek zachęty (najniższa wygrana), więc uśmiechnę się do szczęścia w piątkowej grze o 500 milionów
2022-07-13 (13:49)

status MultiTest
Data rejestracji: 2020-08-05
Ilość postów: 4888

16235
wpis nr 1 426 617
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Matematycznie, wygrane są zazwyczaj skutkiem prawdopodobieństwa a to oznacza że można tak wyliczyć ich wielkość aby systematycznie grający gracz ciągle dopłacał.

Czy chcemy ciągle dopłacać ?

Wygrane i te duże i te małe mogą być też skutkiem fartu ale wtedy się o tym wie.

Matematyka nie określa żadnych wzorem szczęścia chociaż pewnie by to mogła zrobić fizyka.

Fizyka w ogóle ma ten luksus że potrafi efektownie pokazywać swoje odkrycia
tak że stają się kanwą powieści i filmów a w czasach internetu sensacjami zbierającymi korzystne kliknięcia.
Szkoda że coraz częściej zrozumienie zatrzymuje się na barierze mediów i obrazków
jako że dzisiejszy człowiek powszedni nie jest w stanie strawić niczego więcej a tym bardziej
odróżnić teorię od eksperymentu.
Będzie więc ignorował naukową wiedzę żyjąc w swoim świecie obrazków, krasnoludków i podróży w czasie.

Tylko czy w tym świecie konieczne są podróże w czasie ?

2022-07-13 (14:26)

status bigben
Data rejestracji: 2019-06-13
Ilość postów: 59

15974
wpis nr 1 426 626
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Rozumiem, że ten post był skierowany do mnie. Jak zwykle źle zostałem zrozumiany, ale nie dziwi mnie to. Świat jest pełen ludzi bez wiedzy i wyobraźni. Proszę mnie nie traktować jak laika i ignoranta. Nie będę się przechwalał, że ukończyłem studia filozoficzne (ale jednak muszę), gdzie tematyka świata metafizycznego jak i fizycznego nie jest obca. Ontologia, logika formalna etc. wszystko to przerabiałem, pouczanie mnie, że jestem zamknięty w świecie krasnoludków itp. jest obrazą i totalną ignorancją, skierowaną do mojej osoby. Jak zwykle szkoda czasu na pouczanie innych, i wskazywanie im innych kierunków, chociażby w myśleniu abstrakcyjnym. Ale to jest trudne dla wielu. Jak zwykle nie warto tracić czasu na jałowe dyskusje z ......
2022-07-13 (16:59)

status hibernatus
Data rejestracji: 2015-06-21
Ilość postów: 2861

14432
wpis nr 1 426 647
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

bigben

Jesteś w dużym stopniu sam sobie winien. Twój post był zaczepny i prowokacyjny. Swoje przesłanie mogłeś ubrać w inne słowa a i odbiór byłby inny, zaręczam.
Oczywiście, że ludzie także naukowcy w swych sądach są ograniczeni swoją wyobraźnią a także tym, że nie wiedzą czego nie wiedzą. Twierdzenie kategoryczne, że coś jest niemożliwe jest mocno ryzykowne, tak w życiu jak i nauce. Po prostu wielu rzeczy nie jesteśmy sobie w stanie wyobrazić.
2022-07-13 (17:28)

status Lottomilioner
Data rejestracji: 2021-11-16
Ilość postów: 2891

16415
wpis nr 1 426 648
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

To może ja dorzuce swoje "3 grosze" i wszyscy się pojednamy zdjęcie
2022-07-13 (20:54)

status MultiTest
Data rejestracji: 2020-08-05
Ilość postów: 4888

16235
wpis nr 1 426 692
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

bigben
Nie ten post nie był skierowany do Ciebie.
W części był sygnałem pewnego społecznego zjawiska w nawiązaniu do globalnej
wioski McLuhana.
I obrazki i krasnoludki też się w tym mieszczą jako stan silnego nasycenia.

Jednak dwa główne pytania pozostają w mocy:

1.Czy chcemy ciagle dopłacać? (Matematyka)
2.Czy konieczne są podróże w czasie żeby tylko wiedzieć co zostanie wylosowane ? (FIZYKA)
2022-07-14 (14:17)

status hibernatus
Data rejestracji: 2015-06-21
Ilość postów: 2861

14432
wpis nr 1 426 800
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ani matematyka ani fizyka nie zajmuje się szczęściem. Tym zajmowała się i zajmuje filozofia i psychologia. Nie powstał żaden algorytm go określający, natomiast badań i eksperymentów było bardzo wiele.
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2
Wyślij wiadomość do admina