Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 ... 38 39 40 ... 207 208
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Rozmowy o wszystkim CDN

2020-04-02 (11:09)

status Robin Hood
Data rejestracji: 2009-07-12
Ilość postów: 7786

4895
wpis nr 1 282 783
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jestem calkowicie za możliwościa wprowadzenia tego na stałe ale, nie w tym terminie.
Bywalec.

No to słucham ,słucham w jaki sposób można zmienić termin
Pewnie łamiąc konstytucję albo wprowadzając stan wyjątkowy.
Wreszcie Bywalec nie miałby dostępu ani do telefonu ani do internetu.
------------------------------------------------------------------------------------------

Wprowadzenie stanu wyjątkowe skutkuje częściowym lub całkowitym zawieszeniem praw obywatelskich. Zgodnie z art. 21 ustawy z dnia 21 czerwca 2002 r. o stanie wyjątkowym ograniczenia dotyczyć mogą:

dostępu do towarów konsumpcyjnych, poprzez całkowitą lub częściową reglamentację zaopatrzenia ludności,
wolności działalności gospodarczej, poprzez nakazanie okresowego zaniechania prowadzenia działalności gospodarczej określonego rodzaju albo ustanowienie obowiązku uzyskania zezwolenia na rozpoczęcie działalności gospodarczej określonego rodzaju,
działalności edukacyjnej, poprzez okresowe zawieszenie zajęć dydaktycznych w szkołach wyłącznie ze szkołami wyższymi, z wyjątkiem szkół duchownych i seminariów duchownych,
obrotu krajowymi środkami płatniczymi, obrotu dewizowego oraz działalności kantorowej,
transportu drogowego, kolejowego i lotniczego oraz w ruchu jednostek pływających na morskich wodach wewnętrznych i na morzu terytorialnym, a także na śródlądowych drogach wodnych,
funkcjonowania systemów łączności oraz działalności telekomunikacyjnej i pocztowej, poprzez nakazanie wyłączenia urządzeń łączności lub zawieszenia świadczenia usług, na czas określony, a także poprzez nakazanie niezwłocznego złożenia do depozytu właściwego organu administracji rządowej radiowych i telewizyjnych urządzeń nadawczych i nadawczo-odbiorczych lub ustalenie innego sposobu ich zabezpieczenia przed wykorzystaniem w sposób zagrażający konstytucyjnemu ustrojowi państwa, bezpieczeństwu obywateli albo porządkowi publicznemu,
prawa posiadania broni palnej, amunicji i materiałów wybuchowych oraz innych rodzajów broni lub określonych przedmiotów, poprzez nakazanie niezwłocznego złożenia do depozytu właściwego organu administracji rządowej albo zakazanie noszenia,
dostępu do informacji publicznej.
Jak podaje infor.pl czasie trwania jednego ze stanów nadzwyczajnych i w ciągu 90 dni po jego zakończeniu nie może zostać skrócona kadencja Sejmu, nie mogą zostać przeprowadzone wybory samorządowe ani parlamentarne, wybory prezydenckie ani referenda krajowe. Wprowadzenie stanu wyjątkowego oznaczać więc będzie przesunięcie zaplanowanych na maj 2020 roku wyborów prezydenckich w Polsce.

Ustawa przede wszystkim tworzy warunki prawne do większego zaangażowania policji lub wojska w pomoc obywatelom. Może się to też wiązać z dodatkowymi zakazami lub ograniczeniami. Mogą to być na przykład ograniczenia w przemieszczaniu. Na podstawie stanu wyjątkowego można zablokować lotniska, dworce, zakazać prowadzenia określonej działalności gospodarczej, reglamentować towary konsumpcyjne czy odgórnie ustalać ich ceny. Łamanie zakazów związanych z wprowadzeniem stanu wyjątkowego podlega karze aresztu albo grzywny.
2020-04-02 (11:44)

status drNo
Data rejestracji: 2017-05-31
Ilość postów: 373

15304
wpis nr 1 282 795
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

nie wiem w czym problem jest?
ja z Robinem mamy zasadniczo takie samo podejście do uczestnictwa w jakichkolwiek wyborach Szczerze mówiąc to nie pamiętam nawet jak się głosuje.
Kłócicie się o formę głosowania jakby to było najważniejsze. Kto będzie czuł obowiązek ten zagłosuje.
Jak słyszę, że w Bawarii wybory się odbyły a potem niemiecka urzędniczka mówi o tym, że nasze polskie wybory to co najmniej niestosowność w obecnej sytuacji - to krew mnie zalewa na myśl o tej obłudzie. Faktem też niezaprzeczalnym jest, że we Francji po wyborach w dobie pandemii zwiększyła się liczba chorych. Z kolei po naszych wyborach samorządowych takich informacji nie było. Ludzie olali temat.
2020-04-02 (11:58)

status pewniak112
Data rejestracji: 2014-02-11
Ilość postów: 5861

14047
wpis nr 1 282 800
[ CZCIONKA SPECJALNA ]


Nie wiem czy macie konta w bankach
czy robicie przelewy ale
moim zdaniem głosowanie to mogłoby
być nic innego tylko to samo co
wysłanie zakładu zakładu totolotka .

2020-04-02 (11:59)

status Bywalec
Data rejestracji: 2018-11-01
Ilość postów: 6673

15822
wpis nr 1 282 802
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Robin - pis jak dotychczas łamal różna przepisy, terminy uchwalania , procedowania, naginał konstytucje, jest w tym specjalistą wiec i ze stanem wyjatkowym by sobie poradził tylko pytanie CZY CHCE ????????? . Dziś czytałem wypowiedż pracownika poczty ( anonimową bał sie konsekwencji i pewnie zemsty dyrekcji w formie zwolnienia) że takie wybory w maju w formie listownej bez paromiesięcznego przygotowania byłyby SZOKIEM i absurdem.
Ale przekaz z Nowogrodzkiej jest jeden , wybory mają sie odbyć w maju żeby Duda był 100% faworytem , po trupach dosłownie lub w przenośni.
2020-04-02 (12:11)

status Robin Hood
Data rejestracji: 2009-07-12
Ilość postów: 7786

4895
wpis nr 1 282 808
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ponieważ tylko raz w życiu głosowalem bardzo dawno temu to też nie wiem jak się głosuje.Natpmiast podaję fajny Fake News dla Bywalca ,
on przecież uwielbia fake newsy traktując je wszystkie jako pewwnik
bo to przecież pisze GW. Oóż jak wiemu TSEU uznała że odmowa relokacji nielegalnych imigrantów uznana została za SPRZECZNA Z PRAWEM UE
I dlatego prawo UE szybko uznało nową umowę zgodną z prawem UE

No ,Bywalwc usiądź wygodnie i poczytaj NEWSA ,cytuję :Niemcy wprowadzają
nowe prawo UE i wszystkie kraje będzie obowiązywać od jutra relokacja zarażonych korona wirusem
bo w Niemczech jest ich już ponad 70 000 a w Polsce za mało bo tylko 2500. Na początek po 30000 z Niemiec ,Hiszpanii ,Francji i Włoch i po 10tysięcy z pozostałych krajow EU
co mają ich też za dużo. Niech Bywalec szybko kupi GW i przeczyta jeszcze raz


--- wpis edytowano 2020-04-02 12:14 ---

2020-04-02 (12:13)

status drNo
Data rejestracji: 2017-05-31
Ilość postów: 373

15304
wpis nr 1 282 809
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Inna kwestia czy majstrowanie przy ordynacji wyborczej w obecnej sytuacji to łamanie prawa czy nie. Również sam fakt czy można te wybory z 10 maja br. przełożyć czy nie - czy to będzie złamanie konstytucji? - nie wiem.
Konstytucja - jako zbiór praw jednolitych mówi jedno, ale nawet konstytucja nie przewiduje wszystkich życiowych opcji czy komplikacji.
Niedawno była afera bo kandydatka na prezydenta miała powiedzieć że konstytucja jest najważniejsza, ważniejsza niż zdrowie posłów i senatorów. No i co z tego wynikło?
Wielkie szambo, które zalało część opozycji!
Strona rządząca powiedziała, że zdrowie jest najważniejsze! Więc argument jak konstytucja jest ważna upada, ale prawica "ustąpiła" pod naporem idiotów z opozycji. I nie zrobili tego w w imię przestrzegania konstytucji!
Dlaczego tak zrobili? To bardzo proste!!!
Oni są mądrzy a reszta to autentycznie ciemny lud, który wszystko kupi. To nawet widać po części komentarzy tutaj.
Ustępując dla dobra konstytucji w kwestii zatwierdzenia zmian regulaminowych pokazali, że umieją ją szanować. Ale cały ten problem to był pryszcz
Przepisy konstytucji nie tyczą się tylko jednej kwestii! I w tym momencie opozycja wpadła w pułapkę. I tylko oni nie zauważyli, że nie wykazując zrozumienia do zaistniałej sytuacji ukręcili bat na siebie.
Ponieważ konstytucja albo obowiązuje albo nie. Nie ma sytuacji, że obowiązuje tylko wtedy kiedy się podoba.
To było oczywiste od samego początku, ale najwyraźniej w opozycji nie ma osób myślących.
Jest takie przysłowie : lepiej z mądrym stracić niż z głupim zyskać...
resztę sobie dopowiedzcie sami...

--- wpis edytowano 2020-04-02 12:22 ---

2020-04-02 (12:27)

status Bywalec
Data rejestracji: 2018-11-01
Ilość postów: 6673

15822
wpis nr 1 282 813
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

wypowiedź Robin -- Ponieważ tylko raz w życiu głosowalem bardzo dawno temu to też nie wiem jak się głosuje.

jesli tak nie powineneś nawet pisnąć odnosnie organizacji i terminu wyborów bo wynika z tego że masz to w d...., czterech literach , a twoje wypowiedi na forum są czystm hejtem , albo trolowaniem za pieniadze polskich podatników ktore płaci ci jedyna nieomylna partia.

ps. gazetę wyborczą czytałem ostatnio 15 lat temu bo zawierała dużą ilość ogłoszeń .

--- wpis edytowano 2020-04-02 12:28 ---

2020-04-02 (12:33)

status drNo
Data rejestracji: 2017-05-31
Ilość postów: 373

15304
wpis nr 1 282 815
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Robin - pis jak dotychczas łamal różna przepisy, terminy uchwalania , procedowania, naginał konstytucje, jest w tym specjalistą wiec i ze stanem wyjatkowym by sobie poradził tylko pytanie CZY CHCE ?????????

pytanie nie do mnie, ale wtrącę się. Bywalec pokaż mi władzę, która tego nie robi czy nie robiła? A przynajmniej tę która od 1945 r. była w RP, kto nie naginał i nie naciągał?

Poza tym zamiast się nad tym zastanawiać Bywalec pomyśl o faktycznym zagrożeniu jakie może przynieść powszechne wprowadzenie głosowania korespondencyjnego. Bo jakoś nikt alarmu nie podnosi.
O obecnie rządzących wiele można powiedzieć i dobrego i złego, ale jedno jest pewne chęć utrzymania władzy mają jak mało kto. Są przy tym bardzo kreatywni i wyzuci z moralności w realizacji własnych celów.
Głosowanie korespondencyjne - świetne rozwiązanie, jestem za!
Ale nie teraz i nie w RP. Dlaczego?
Ponieważ nikt mi NIE ZAGWARANTUJE, że nie powstaną w ten sposób imienne listy kto jest zwolennikiem której opcji. Już mieliśmy nie raz w naszej historii różne wykazy ludzi wygodnych i niewygodnych. Czy macie pewność, że tak się nie stanie i teraz? Bo ja nie mam!
Wiem, że znaczna część jest za młoda by to pamiętać... Zapomnieliście jak było z głosowaniem za komuny. Kto siedział w komisjach i że lepiej było pokazać na kogo się głosuje. Choć nie było i w zasadzie wyboru

--- wpis edytowano 2020-04-02 12:34 ---

2020-04-02 (12:50)

status pewniak112
Data rejestracji: 2014-02-11
Ilość postów: 5861

14047
wpis nr 1 282 818
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Niedawno była afera bo kandydatka na prezydenta miała powiedzieć że konstytucja jest najważniejsza, ważniejsza niż zdrowie posłów i senatorów. No i co z tego wynikło?

no i po co się zaczęli sprzeczać ?
..... NALEŻAŁO JEJ PRZYZNAĆ SŁUSZNĄ RACJĘ 3 X TAK .
A TERAZ BYŁOBY PO KRZYKU .
2020-04-02 (13:03)

status drNo
Data rejestracji: 2017-05-31
Ilość postów: 373

15304
wpis nr 1 282 819
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

To się nazywa zarządzanie poprzez wywoływanie kryzysów. Tworzy się sztuczny kryzys którego rozwiązanie jest bez większego znaczenia. Jednocześnie przeciwnika wciąga się w pułapkę a potem robi się z nim co chce. Prościej Tego wytłumaczyć nie umiem
2020-04-02 (13:24)

status Bywalec
Data rejestracji: 2018-11-01
Ilość postów: 6673

15822
wpis nr 1 282 823
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

drNo no tym aspekcie nie pomyślałem , żyjemy w Polsce.
2020-04-02 (13:36)

status perkun
Data rejestracji: 2009-02-24
Ilość postów: 6882

4257
wpis nr 1 282 829
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam


PIS i tak przeprowadzi te wybory albo w ostatniej chwili z jakiegoś nagłego powodu się wycofa.

Jeśli już ma być jakieś bezpieczne głosowanie to tylko zaszyfrowane internetowe z możliwością podglądu zatwierdzonego swojego głosu

Na przykład głosuję na kandydata X program zatwierdza mój głos na zielono i przesyła automatycznie na maila potwierdzenie mojego głosu z zaznaczoną daną opcją co zapobiega jego zmianie, zamianie i manipulacji przy nim, a także ułatwia ewentualne reklamacje wyborcze przy jakichś niejasnościach - komputer zlicza wszystkie głosy i i mamy wyniki wyborów w ciągu godziny - dwóch.

Oczywiście każdy program można zhakować, obejść zabezpieczenia i.t.d. ale na tę chwilę głosowanie internetowe ewentualnie sms-owe - przy określonych zabezpieczeniach wysłania swojego głosu jest jedynym bezpiecznym sposobem.

Wysyłanie tysięcy listów przez już osłabioną pandemią pocztę to jakaś totalna pomyłka - którą trudno nawet skomentować

Pozdrawiam
2020-04-02 (13:53)

status pewniak112
Data rejestracji: 2014-02-11
Ilość postów: 5861

14047
wpis nr 1 282 834
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Tak też myślę że jak przelewy
bankowe potwierdzone telefonem (SMS)
2020-04-02 (14:16)

status Robin Hood
Data rejestracji: 2009-07-12
Ilość postów: 7786

4895
wpis nr 1 282 839
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

wypowiedź Bywalec --
gazetę wyborczą czytałem ostatnio 15 lat temu bo zawierała dużą ilość ogłoszeń

jesli tak nie powineneś nawet pisnąć tymi hejtami na Rząd
uprawianym przez GW bo wynika z tego że masz ją w d...., czterech literach , a twoje wypowiedzi w tym temacie coś sam założył na forum są czystym hejtem
bo nawet nie wiesz co aktualnie piszą w GW

2020-04-02 (16:12)

status pewniak112
Data rejestracji: 2014-02-11
Ilość postów: 5861

14047
wpis nr 1 282 856
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jutro w sejmie głosowanie nad
głosowaniem przez internet
W Bawarii jak nigdy głosowało 100%
ważnych głosów 99, % i jakiś tam
ułamek tych nieważnych
4 kwietnia sejm
4 maja wyjdzie z senatu
5 maja Prezydent zatwierdzi
10 maja wybory
11 maja Kidawa wyjeżdża na Kidawę

A teraz coś z historii ..

1 maja --pochód i Święto Ludzi Pracy
2 maja --zmarł Papież -- padł Berlin
3 maja-- święto Konstytucji 3 Maja
4 maja--,,,,,,,,,,
5 maja,,,,,,,,,,,,,
6 maja,,,,,,,,,,,,,
7 maja --chyba ruszał wyścig pokoju
8 maja--koniec wojny - padł Wrocław OSTATNI BASTION
9 maja--defilada w Berlinie
10 maja--katastrofa Smoleńska + Wybory
11 maja Kidawa wyjeżdża na Kidawę
12 maja ,,,,,,,,,,,jak coś przekręciłem to poprawcie


2020-04-02 (17:06)

status perkun
Data rejestracji: 2009-02-24
Ilość postów: 6882

4257
wpis nr 1 282 867
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Z tego co czytam to Gowin "wreszcie" postawił się Kaczyńskiemu - ale na jak długo?

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/media-koalicja-rzadowa-w-kryzysie-jaroslaw-gowin-odrzuca-ultimatum-kaczynskiego/hfvegv6

Na tę chwilę partia Gowina ma dość mocną pozycję przetargową, a Gowinowi nie zawsze były w smak zmiany które przeprowadzał PIS m.in. rękami do głosowania z jego partii, czyżby przelała się czara goryczy?

Pożyjemy (mam nadzieję), zobaczymy

Najbardziej z polityków żal mi Szumowskiego - jest jak wiszący człowiek nad przepaścią trzymający się zaciśniętymi zębami kępy trawy - cokolwiek zrobi i tak spadnie........
2020-04-02 (17:30)

status Robin Hood
Data rejestracji: 2009-07-12
Ilość postów: 7786

4895
wpis nr 1 282 873
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Wiele osób z opozycji narzeka na Prezydenta Dudę.
Chyba trochę przesadzają nie jest jeszcze taki zły



Rzeczpospolita
Prezydent Filipin: Strzelać do łamiących kwarantannę
arb 8 godz. temu

- Mój rozkaz do policji i wojska... jeśli jest problem i zdarza się, że stawiają opór i wasze życie jest w niebezpieczeństwie, zastrzelcie ich. Czy to jest jasne? Zabijcie - tak prezydent Filipin Rodrigo Duterte mówił o traktowaniu osób, które łamią zasady kwarantanny w tym kraju.

W telewizyjnym orędziu Duterte podkreślił, jak ważne jest, aby wszyscy współpracowali i przestrzegali reguł kwarantanny, która ma spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa SARS-CoV-2 w kraju i uchronić system ochrony zdrowia przed załamaniem się.

Na Filipinach jak dotąd stwierdzono 2311 zakażeń koronawirusem i 96 zgonów spowodowanych Covid-19.

- Jest coraz gorzej. Więc jeszcze raz mówię wam o powadze problemu. Musicie się słuchać - mówił Duterte, zwracając się do obywateli swojego kraju.



Już coś niedawno czytałem podobnego u nas w Polsce to pisal to były nasz prezydent ,idąc na Warszaw ostrzegał że ma broń i nie zawaha się jej użyć.

--- wpis edytowano 2020-04-02 17:42 ---

2020-04-02 (19:19)

status Bywalec
Data rejestracji: 2018-11-01
Ilość postów: 6673

15822
wpis nr 1 282 898
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

perkun zgadzam sie z tobą , jest obecnie w rządzie i partii władzy sporo ludzi normalnych , niestety Nowogrodzka wymaga ślepego posłuszeństwa i z czasem zostana odsunięci na boczny tor .

A Gowin już kilka razy pokazał że jest nieobliczalny jak np w czasie rządów Tuska , niedługo sie okaże czy chodziło tylko o nowe stanowiska i władzę .
2020-04-02 (19:22)

status Bywalec
Data rejestracji: 2018-11-01
Ilość postów: 6673

15822
wpis nr 1 282 899
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Robin Hood zgłoś sie na testy odnośnie wirusa bo bredzisz, chociaż może za długa izolacja ci nie słuzy.
2020-04-02 (19:37)

status nowy35
Data rejestracji: 2005-04-23
Ilość postów: 2757

898
wpis nr 1 282 904
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Odsłon Postów
11319 : 799 = 14,16

twoja oglądalność spada BYŁO 16,
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 ... 38 39 40 ... 207 208
Wyślij wiadomość do admina