Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 4
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

multipasko.pl zauważone przez wirtualnemedia

2019-12-16 (18:33)

status Lottonauta
Data rejestracji: 2012-09-03
Ilość postów: 2101

13559
wpis nr 1 262 371
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pasko!

jak zamkniesz to forum to obiecuję ci, że wszyscy którzy pisali tu na forum, zbierzemy się w grupę i pojedziemy do Rzeszowa przekonać ciebie, żebyś je przywrócił. I zapewniam cię, że będziemy bardzo przekonywujący

A wracając do moderacji forum, kleszek ma trochę racji - zamknij tematy polityczne, zbanuj na zawsze troli siejących tam nienawiść i czytaj emaile, które do ciebie piszą użytkownicy. Masz tam wskazówki co się dzieje na forum i jak je modyfikować.

Pozdrawiam
2019-12-16 (19:13)

status pewniak112
Data rejestracji: 2014-02-11
Ilość postów: 5861

14047
wpis nr 1 262 381
[ CZCIONKA SPECJALNA ]


Winny był pan
a powiesili
za to cygana .
2019-12-16 (19:55)

status Fafi
Data rejestracji: 2019-10-28
Ilość postów: 707

16042
wpis nr 1 262 388
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Lottonauta siejesz nienawiść he he
2019-12-16 (20:39)

status ika
Data rejestracji: 2012-12-05
Ilość postów: 9425

13656
wpis nr 1 262 402
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam wszystkich

Pasko,
muszę przyznać, że Twój pomysł, czy raczej motywacja, która ten pomysł zrodziła wywołała wielkie zdziwienie.
Strona Multipasko ma już całkiem słuszny wiek, więc jest naturalnym przekonanie, że twórca strony z takim stażem jest świadom, co decyduje o żywotności mediów, programów / tematów oraz indywidualnych "gwiazd" rozmaitych branż.
Nie zamierzam rozwijać tego tematu, gdyż jest obszerny i choćby nawet pobieżnie, ale znany większości ludzi.
Z tematem każdy może się zapoznać, więc bez zbędnego rozwijania podsumuję go jedynie i to w wielkim skrócie.
Otóż - dla strony z tak długim stażem,jednotematycznej, z szeroko rozwiniętymi wariacjami "na temat" , wątkami w większości stałymi jest wielkim, naprawdę niebywałym sukcesem (!!!), że ludzie nie odchodzą !!!
Oczekiwać, aby przychodzili nowi ( mam na myśli zauważalną ilość osób ), byłoby zwykłym odrealnieniem, o które nie jestem w stanie Cię podejrzewać.
Kolejna rzecz - profesjonalizm.
Doskonale wiesz, że strona jest bardzo profesjonalna.
Jest przejrzysta, zawiera szeroki wachlarz danych, "łatwa w obsłudze" i przyjazna szerokiemu gronu użytkowników - mówię tu o zróżnicowanych tzw.typach charakterologicznych.
Ponieważ braku profesjonalizmu nie można stronie zarzucić nasuwa się wniosek, ze nie tyle o profesjonalizm, a raczej coś w rodzaju zmianę profilu Ci chodzi.
Oczywiście jest to jedynie mój subiektywny wniosek, który o tyle mnie nurtuje, że ... cóż : profesjonalizm strony nijak ma się do czyjejś subiektywnej lękliwości.
Myślę, że tzw. racjonalistów nie powinny wątki tzw. humanistów "odstraszać".
Potocznie się uważa ( choć niekoniecznie słusznie ), że tzw. typy humanistyczne są ..powiedzmy nadwrażliwe
Co do tzw. racjonalistów - nie sądzę, aby byli tak lękliwi, byś musiał się o nich dodatkowo troszczyć
Owszem, bywa, że potrafią czasem być obcesowi, sporadycznie dosyć niegrzeczni ( gdzieś przemknął mi na tym wątku mało sympatyczny wpis), ale przecież i tzw. humaniści mają adekwatne do osobowości "gorsze" dni. Jednak jak to się mówi "dajemy radę"
Tak więc nadopiekuńcza troska o lękliwość tzw. racjonalistów nie wydaje się być profesjonalizmem, a daleko idącą przesadą.
Kolejna sprawa :
zdaję sobie sprawę, że ogarnięcie tak popularnego forum, na którym "spotykają się " ludzie różnych upodobań, charakterów i obyczajów nie jest rzeczą prostą i są chwile, kiedy praca taka jest wyjątkowo męcząca.
Rozumiem chęć pozbycia się pewnego balastu oraz zwykłe przeliczenie proporcji : włożonej pracy do zysku.
Pragnę jednak przypomnieć, że popularność strony nie wzięła się " od samości", ani też nie wypłynęła na bazie jedynie tylko ścisłych danych .... , które co prawda pewien procent użytkowników strony sobie ceni, ale - gdyby strona tylko na tym procencie użytkowników rozkwitała, to w tej chwili prawdopodobnie byłaby pączkiem i to zwiędłym ( vide temat o przyczynach popularności ).
Chcę powiedzieć, że do rozwoju strony w naprawdę dużym stopniu przyczyniły się wątki szerzej czy wręcz humanistycznie, a nawet "baśniowo" pojmowanej matematyk :, czat, dyskusje, kłótnie itd. ( znów : vide ... )
Byłoby dobrze docenić, jakby nie było - pracę tych wszystkich ludzi.
Oczywiście nie zamierzam sugerować, że z powodu swego rodzaju pracy" forumowiczów masz czuć się zobowiązany do utrzymania strony w obecnej wersji, nawet jeśli byłoby to dla Ciebie nieopłacalne. Oczywiście, że nie.
Natomiast uważam, że dobrze byłoby sobie uzmysłowić, że choć stronę "zapłodniłeś" Ty, to "komórkami" umożliwiającymi wzrost, rozwój.. byli wszyscy, którzy tu się udzielali czy udzielają. Zaznaczę, że również, a może nawet w znacznym stopniu ci, którzy w Twojej argumentacji stanowią o nieprofesjonalności, a dla co poniektórych ( pewno tych lękliwych, dla których ma być profesjonalnie ) są gnojem. Hmm...
Zupełnie zrozumiałą jest chęć dokonania zmian w swojej działalności, lecz .... nieprofesjonalny (!!) okazał się sposób.
Szczerze mówiąc można porównać go z wywołującym oburzenie społeczne traktowaniem pacjentów po siedemdziesiątce - zużyty, a mało przydatny ...... smutne..
Mam nadzieję, chcę mocno w to wierzyć, że nie ze złej woli, lecz niedopatrzenia tak to wyszło.
Tak czy inaczej...
- jeśli zwyczajnie zamierzasz się przebranżowić, czy raczej przeobrazić nieco branże, byłoby fajnie po prostu to śmiało i jasno powiedzieć, podziękować za współpracę tym, którzy mają iść do odstrzału - i to wszystko, powodzenia.
- jeżeli nie masz takiego zamiaru, a pewne "działania" niektórych forumowiczów czy czat-owników są naganne, a nawet ze względów prawnych niebezpieczne, to jaki jest problem pomyśleć o działaniach, dzięki którym, to czego się nie chce zniknie?
Przyznam, że Twój argument jest dla mnie nie tylko niejasny, ale ze względu na nowy projekt, ustawę, bardzo mocno ... nieprawdziwy, a co najmniej niepełny.
Podejrzenie to wynika tylko i wyłącznie ( póki co ) z bardzo mętnego wyjaśnienia powody usunięcia forum i czatu.
Mam nadzieję, że wykażesz się albo 'jasnością", albo ... szczerością, która bez zobowiązań z Twojej strony, ale jednak wszystkim tu piszącym się należy.

Pozdrawiam wszystkich
Tych nietolerujących "gnoju" pozdrawiam wielokrotnie, gdyż zdrowie im się naprawdę bardzo przyda

2019-12-16 (20:56)

status Fafi
Data rejestracji: 2019-10-28
Ilość postów: 707

16042
wpis nr 1 262 403
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Nic dodać nic ująć
2019-12-16 (21:20)

status Pasko
Data rejestracji: 2003-08-03
Ilość postów: 4319
ADMIN
1
wpis nr 1 262 409
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

ika: ile trzeba przeczytać książek, żeby umieć się tak wysławiać? Faktycznie widzę, że są tu wybitne osobistości ... swoją drogą "ika" powtarzam codziennie dziesiątki razy, zwracając się do mojej kochanej córeczki

a wracając do meritum. napisałem:

"od czasu do czasu rozważam (...)"

innymi słowy mam takie momenty, gdy mi czasem ręce opadają i strona mnie w jakiś sposób przytłacza .... żeby właśnie kosztem forum np. odzyskać trochę spokoju. To, że są takie momenty, nie znaczy, że kiedyś to się stanie.

Oczywiście szanuję społeczność forum, widzę tu ogrom jeszcze pracy do wykonania, aby wszystkim żyło się lepiej.

Pozdrawiam
2019-12-16 (21:25)

status Mewa
Data rejestracji: 2019-05-02
Ilość postów: 8938

15953
wpis nr 1 262 413
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pasko wg mnie twoje rozważania na temat ewentualnego usunięcia czacika i forum zwłaszcza tego drugiego spowoduje znaczny spadek popularności tej strony no chyba ze ci przestało zalerzec rodzinka brak czasu to może odrazu zlikwiduj lub niech wszystko zyje swoim prawem bo widzisz wg mnie strona żyje dzięki forum bardziej niż czatem szczególnie jesli ho o tematy liczbowe czy systemy pewnie masz lepszy wgląd w to wszystko
o ile czytałes moi wpis do ciebie przestalem pisac na czacie przez błazenade prowokacje jednego osobnika alfe i omege strony ale mniejsza o to jak i tych co ponownie sie narodzoili i te same teksty pisza jacy oni debesciaki bywa na plus mapki wyniki typowanie keno i innych gier zlikwidujac 1 likwidujesz wszystko co twoje nie masz czasu sledzic czata ok ale forum to daje duzo tej stronie no chyba ze jak pisałem nie masz czasu nie zalerzy tobie z roznych powodow
2019-12-16 (21:58)

status ika
Data rejestracji: 2012-12-05
Ilość postów: 9425

13656
wpis nr 1 262 420
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pasko
przyjmuję to ".... rozważam " za szczere i przyznam, że cieszy mnie, że to tylko rozważanie
Rozumiem, jak wielu, a może nawet wszyscy użytkownicy tej strony Twoje dylematy.
Praca z dużym i różnorodnym gronem ludzi i to jakby nie patrzeć całą dobę potrafi czasem mocno dopiec
Cóż - stworzyłeś fajną stronę, którą z pewnością darzysz wielkim sentymentem, ale męczące pewno jest to, ze bywa chwilami "krnąbrna" - jest jak własne dziecko, z którego jest się dumnym, ale czasem marzy się o tym, by wyniosło się w końcu na " własne śmieci "
Mam nadzieję i życzę tego Tobie oraz nam wszystkim, by z tego rozważania wyniknął najlepszy dla wszystkich kompromis, by Tobie i użytkownikom posłużył
jak najlepiej
Myślę, że jest to możliwe, a więc - niech się stanie !

Co do książek - cóż, życie jest pełne pozorów
więc odpowiem, że można, ale wcale nie trzeba ich dużo przeczytać, by "umieć się tak wysławiać"
Przyznam, że baaaaardzo chciałabym mieć czas i spokój, by przeczytać choć jedną na kilka miesięcy książkę - w całości, nie na raty.
Moje "wysławianie" jest efektem bardzo uważnego, naprawdę głębokiego słuchania ludzi, ich "wysławiania" własnego życia - po prostu.
Można więc powiedzieć, że tak naprawdę wszyscy pięknie się wysławiamy.
Jęśli będziemy mieć na tyle cierpliwości, by pozwolić się drugiemu wypowiedzieć spokojnie i prawdziwie i... bez maski, to ze zdziwieniem zauważymy, ze każdy ma wiele i pięknie do powiedzenia

Bardzo się cieszę, po prostu tak osobiście mi miło, że dziesiątki razy powtarzasz do ukochanej córeczki "Ika"
Daj jej ode mnie buziaka... po imienu
Pozdrawiam
2019-12-16 (22:30)

status 777ch
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 21426

1386
wpis nr 1 262 437
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pasko

"..innymi słowy mam takie momenty, gdy mi czasem ręce opadają i strona mnie w jakiś sposób przytłacza.."

--------------------------


innymi słowy jak w życiu ......

ale ......

forum ..... jednak powinno być generalnie rozmową ...
o tematyce związanej z lotto ,hazardem,systemami ,ect

za dużo tu zagadnień ,
które nie dotyczą -->hobby ,
o którym mowa powyżej.....

ja bym to definitywnie ukrócił ,
nie ma tu mowy o cenzurze,dopuszczamy lużne sformułowania ,
o ile trzymają jakis poziom........

.....o ile zdefiniujesz proste zasady ,
których jak dotąd nie zdefiniowałeś...........

wszędzie ta --> polityka ,
a tu po co... i na co to ?



2019-12-16 (22:34)

status stokrotka24
Data rejestracji: 2011-01-08
Ilość postów: 3397

12847
wpis nr 1 262 441
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam.
Nie potrafię tak jak Ika, lecz gorąco
proszę: Pasko, nie przenoś nas w internetową
nicość. Tu jesteśmy i tu istniejemy. Jesteśmy piękną
mieszaniną wszystkiego i niczego. Łączy nas
więcej niż myślimy. A jak komuś gnój w głowie?
Uszanujmy to. Ma prawo do osobistej oceny.
Na negatywne emocje jest tylko jedna rada.
Nie powielać.
Pozdrawiam wszystkich Forumowiczów
2019-12-16 (22:49)

status Fafi
Data rejestracji: 2019-10-28
Ilość postów: 707

16042
wpis nr 1 262 445
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A może wywalić tych co to ich to bardzo "mierzi" ( polityka ) nie interesuje ale z zapartym tchem czytają i komentują?


Ależ tu hipokryzji

--- wpis edytowano 2019-12-16 22:50 ---

2019-12-16 (22:55)

status stokrotka24
Data rejestracji: 2011-01-08
Ilość postów: 3397

12847
wpis nr 1 262 447
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Nie wiem, kto to powiedział, ale warte przemyślenia:
"W drugim człowieku widzisz to, co sam odnajdujesz w sobie".
Pozdrawiam.
2019-12-16 (23:22)

status Fafi
Data rejestracji: 2019-10-28
Ilość postów: 707

16042
wpis nr 1 262 452
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jak naprawdę nie interesuje mnie dany temat np. szydełkowanie to go po prostu nie czytam.

2019-12-17 (12:05)

status elena55
Data rejestracji: 2014-06-25
Ilość postów: 5470

14122
wpis nr 1 262 517
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Do przemyślenia :
"W drugim człowieku widzisz to, co sam odnajdujesz w sobie"
A później mówisz
"otwórz buzię, a powiem Ci kim jesteś" (napisz komentarz, a powiem Ci kim jesteś)

Totalizator Sportowy czasami podaje czy wygrany milionowy zakład był na "chybił-trafił", czy to był zakład w którym sam gracz wytypował swoje liczby.
Statystycznie przyjmuje się że 50% wygranych to liczby wytypowane przez gracza, a 50% to te na "chybił-trafił"(dane zaczerpnięte ze źródeł amerykańskich badań)
I tak osoba która wygrała miliony euro w Eurojackpot sama te liczby wytypowała.
Na żadnej stronie o tematyce gier liczbowych nie znajdziecie informacji ile % graczy które wygrały miliony skreśliło liczby które im się przyśniły, liczby z dat urodzin członków rodziny, a ilu w wytypowaniu liczb pomogły "mapki" czy "systemy".Wiem że Totalizator takie dane ma, bo Ci co odbierają swoje wygrane miliony często mówią, co pomogło im w wytypowaniu takich a nie innych liczb.
Multipasko to jedyna strona (puki jest wolność wypowiedzi) gdzie na forum są osoby które dzielą się z innymi swoimi "wyśnionymi liczbami", a od czytającego taki wpis zależy jaką podejmie decyzję czy je wykorzysta czy też nie.

Pozdrawiam
2019-12-17 (12:37)

status hibernatus
Data rejestracji: 2015-06-21
Ilość postów: 2861

14432
wpis nr 1 262 521
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Statystycznie przyjmuje się że 50% wygranych to liczby wytypowane przez gracza, a 50% to te na "chybił-trafił"(dane zaczerpnięte ze źródeł amerykańskich badań)

Powyższe nie znajduje żadnego potwierdzenia w statystykach. Statystycznie 70% wygrywających to nabywcy kuponów chybił-trafił i takie też są w przybliżeniu proporcje grających w loterie: ok. 70% gra na chybił-trafił i ok. 30% wybiera własne numery
2019-12-17 (12:49)

status vidmo
Data rejestracji: 2004-11-03
Ilość postów: 9305

449
wpis nr 1 262 522
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Stokrotka24 - " Nie ma niczego w drugim człowieku czego nie byłoby w tobie.'' Budda Sakjamuni
2019-12-17 (17:08)

status elena55
Data rejestracji: 2014-06-25
Ilość postów: 5470

14122
wpis nr 1 262 544
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Hibernatus nie ważne czy to jest statystycznie 50% czy 70% wygranych z metody "chybił-trafił" jest jeszcze inna statystyka mówiąca o tym ile procentowo jest wkładu pracy, ile wpływu środowiska a ile % "szczęścia" by osiągnąć "sukces".Ten "sukces" to twój "cel" życiowy,... zawodowy...Ten "% szczęścia" to 3% może 2% wkładu w osiągnięciu "sukcesu".Ktoś mógłby powiedzieć że jest on tak mały że prawdopodobieństwa jego zaistnienia jest prawie równe temu że zginiesz się od uderzenia meteorytu.Skoro jest to nikłe prawdopodobieństwo że osiągniesz sukces to co może rezygnujesz z osiągnącia swojego "celu" bo stwierdzasz iż szczęście Ci nie sprzyja.A skoro szczęście mi nie sprzyja bo dostrzegasz tylko "pechowe" zrządzenia losu, gdyż mi w życiu nic nie wychodzi?Czy ma to znaczyć iż masz zaprzestać dążyć do tego celu?
Ile wynalazków cywilizacyjnych zostało stworzonych dzięki "wizji sennej"? Czy znasz dokładną jej liczbę? Ile twórców danego wynalazku przemilczało że rozwiązanie otrzymali w wyniku "wizji", "nagle pojawiającej się myśli" po której można krzyknąć "eureka"...
W każdej naszej decyzji jest "decydującą myśl" oparta o "analizę danych" otrzymanych z zewnątrz i naszych doświadczeń życiowych wewnętrznego naszego "JA"


Pa
2019-12-17 (18:16)

status ika
Data rejestracji: 2012-12-05
Ilość postów: 9425

13656
wpis nr 1 262 551
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Cześć 😊
Ja tylko pragnę "podkręcić" wypowiedz Eleny przypominając szanownemu gronu mającemu w niskim poszanowaniu 😉 opinie nieracjonalnych "oszolomow" i "przypalow" 😆, że Kartezjusz uznawany za twórcę racjonalizmu, mnogość swych wywrotowych, jak na ówczesne czasy pogladow czerpał ze swych....... wizji!!!
Czy fakt ten nie wydaje się Wam dosc przewrotny? 😉🤔😁
Zarówno jedna, jak i druga opcja poglądowa jest równie prawdziwa i do życia nam potrzebna, choćby z tego powodu, że na poziomie podstawowym, czyli fizjologicznym generuja je różne polkule mózgowe jednego mózgu ( w głębsza już konstrukcje nie sięgam)
Skoro obie polkule są nam potrzebne, to znaczy, że "praca" każdej jest słuszna. Istotne jest... w którym punkcie tych "podzbiorow" wyznaczymy środek 😉
Jak świat światem spory toczą wierzący z niewierzącymi, racjonalisci z humanistami, wegetarianie z miesojadaczami (sorki, ale ładniej to brzmi 😉).... przez całe wieki nie zbliżając się do zgody - tylko dlatego, że udowadniają własne zdanie w celu zbicia nim zdania przeciwnika.
Ciągle, całe wieki te dwa głosy 😉, a.... wystarczy jedna ostra biegunka, byśmy wszyscy śpiewali tak samo 😜😆😂
Skoro naturalnie potrafimy zrobić to z powodu "od dołu", to nasuwa się wniosek, że i "od góry", od naszego Umysłu mamy możliwość "dostapienia" jedności 😉
Byłoby bardzo miło, gdyby właśnie na tym forum to się stało. 😊
Byłoby pięknie, gdyby nasze odmienne opinie wzajemnie nas rozwijały, wspomagaly, a nie stawialy we wrogości lub pysze po przeciwnych stronach barykady 😉😊

I nieco lżej, a może nawet bezboleśnie 😉:
90 procent karpi na Wigilię poleca lososie 😉😁
Jak z powyższej statystyki wynika - punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, więc może nie bądźmy w swych opiniach tak bardzo bezkompromisowy i poważni 😉

Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia przy : rozwazaniu 😉 oraz losowaniu 🍀

2019-12-17 (18:29)

status edi8
Data rejestracji: 2007-04-03
Ilość postów: 41774

2623
wpis nr 1 262 556
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ika, Ty i "mnogość" ???
Aż mnie zęby zabolały od tego rusycyzmu
w wypowiedzi kogoś tak nieprzeciętnego...
2019-12-17 (18:40)

status Xawery
Data rejestracji: 2013-01-20
Ilość postów: 9922

13701
wpis nr 1 262 558
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A może by tak, wzorując się na innych forach; wprowadzić moderatorów którzy będą dbali o poprawność na forum.
Pasko to administrator i ma pełnię władzy a moderatorzy to na poszczególnych działach czy tematach. nadać moderatorom uprawnienia do moderacji tematów z możliwością ostrzeżenia czy nawet zbanowania na jakiś czas delikwenta który za bardzo rozrabia. Najpierw jedno ostrzeżenie a jak nie pomoże to ban na tydzień lub dwa. Skutecznie to studzi wszelkie pyskówki. Działa na innych forach to i tu może się sprawdzić. Pasko jako administrator w każdej chwili może cofnąć uprawnienia moderatora gdyby zaistniała taka potrzeba.
To taki lużny pomysł aby Pasko miał chwilę wytchnienia i nie musiał siedzieć na forum całą dobę.
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 4
Wyślij wiadomość do admina