Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 ... 33 34 35 36 37 38
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Strona tomsona

2019-01-20 (22:11)

status Xawery
Data rejestracji: 2013-01-20
Ilość postów: 9922

13701
wpis nr 1 211 649
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

W tym roku podobno mają wysłać jakiś sprzęt aby osadnicy już coś mieli.
Panele mają wysłać,to prądu im nie zabraknie,lustro jakieś w częściach,do złożenia na miejscu
Dwa czy trzy transporty mają być zanim ludzie polecą.Chińczyki też się szykują i przygotowania w pełnym toku.
2019-01-21 (04:37)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2211

14063
wpis nr 1 211 673
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Xawery,
uznaję Twój wpis za zgrabne podsumowanie tematu, który sam wywołałeś.

Jest 4.35 a ja nie śpię. Bo na zaćmienie Księżyca czekam. Kiedyś pisałem o chłopaku, który ciągle gapi się w gwiazdy. Minęło wiele lat a on wciąż siedzi we mnie.
To zdaje się nieuleczalne jest...

--- wpis edytowano 2019-01-21 04:38 ---

2019-01-21 (11:25)

status Xawery
Data rejestracji: 2013-01-20
Ilość postów: 9922

13701
wpis nr 1 211 719
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Temat na czasie.............. samochody elekryczne
milion elektryków obiecane
Utopia?
2019-01-21 (13:48)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2211

14063
wpis nr 1 211 734
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Utopia?
Do kwadratu.
Jak pooglądsz TVP3 Info to nabierasz dumy, że taką potęgą gospodarczą jesteśmy. Ja tę potęgę gospodarczą stawiam w jednej linii z Mołdawią i Albanią. Wystarczy, że jakiś Niemiec dostanie grypy, a już u nas zaczynają się zwolnienia grupowe. Bo wielką montownią jesteśmy. I rajem dla centrów handlowych. Które skutecznie zabijają rodzimy biznes i tworzenie się klasy średniej, podstawy stabilności gospodarczej każdego społeczeństwa. A podatki te cwane sk...syny płacą poza Polską.

"milion elektryków obiecane"
Ekspertom od rynku motoryzacyjnego już nawet nie chce się naśmiewać z tego debilizmu. Nim zdewastuję tę głupotę poruszę inny związany z tym temat: Ekologia i przygłupy, którzy nazywają się ekologami.
2019-01-21 (15:37)

status Xawery
Data rejestracji: 2013-01-20
Ilość postów: 9922

13701
wpis nr 1 211 757
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

No to temat jak znalazł.Może nie tyle z ekologami co z państwowymi archeologami to przeboje miałem.Małżonka białej gorączki dostała jak kretyni grządki jej w ogródku chcieli rozkopać."Po jednych piniondzach są" ,takie powiedzenie jest na wsi,dużo od tych ekologów to się nie różnią.
Że też mnie wtedy podkusiło,no ze dwa miesiące bajzel na posesji był.Nigdy więcej .
Nigdy więcej nic nie znalazłem.Niestety ubogie tereny i tyle.
2019-01-21 (15:41)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2211

14063
wpis nr 1 211 758
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Masz za swoje.
Uprzedzałem
Duży temat wywołałeś i faktycznie na czasie. Pogadamy.
2019-01-21 (23:31)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2211

14063
wpis nr 1 211 855
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ekolodzy.

Część z nich to świadomi zagrożenia ogarnięci naukowo ludzie. Wolny czas poświęcają, żeby przyrodę przed cwaniakami bronić. Nieraz sporo ryzykując.
Ale spora część z nich to zwykłe niedojeby, dredowi yo-meni. Luz, Jamajka, marycha i Rewolucja.
Że znowu nieprzytomny z niewyspania kierowca z Litwy jakieś dzieci na pasach przejechał? A kogo obchodzą jakieś głupie bachory! My tu świstaczki, wiewiórki i chrząszczyki bronimy!
Rewolucja wymaga ofiar!

Szkoda, że nie z was debile.

Nierozstrzygnięty dylemat: co jest ważniejsze dobro ludzi czy dobro przyrody?
2019-01-22 (01:04)

status Xawery
Data rejestracji: 2013-01-20
Ilość postów: 9922

13701
wpis nr 1 211 860
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Że można starać się pogodzić dobro człowieka z małą ingerencją,no taką niezbędną dla dobra ludzi ale jednocześnie starać się mało szkodzić przyrodzie to widziałem na własne oczy.Niestety nie u nas.Byłem świadkiem jak wycięto kilka palm i takich ładnych ukwieconych kaktusów ,kaktusy wyższe odemnie,ze dwa metry może ciut więcej wysokie.Wycięto bo teren był potrzebny pod budowę basenu dla dzieci ze zjeżdżalniami i takimi wodotryskami podświetlanymi i inne bajery przy hotelu na plaży.Dwa dni póżniej ogrodzili taśmami kawał placu z tyłu,coby turysty nie łaziły i posadzili kilkanaście palm i ze dwadzieścia tych kaktusów.Ziemię w workach przywieżli i w doły w piachu sypali a w to sadzonki.Dwa razy dziennie,bardzo wcześnie rano i praktycznie jak zmrok zapadał kilku ludzi podlewało te sadzonki.Zdjęcia robili przy każdej czynności.Ludzie się przyglądali i komentowali ale komentarzy nie rozumiałem bo nie po naszemu gadali.Pogadaliśmy z zaprzyjażnioną obsługą i co się okazało.
Właściciel ośrodka robił to na własny koszt,za własne pieniądze.Wyciąć możesz na własnym terenie co chcesz i kiedy chcesz,jeżeli jest to niezbędne do funkcjonowania ośrodka czy rozbudowę chcesz robić.Nikt ci nie ma prawa zabronić i niczyjej zgody nie potrzebujesz.Jednak za każdą wyciętą palmę czy krzew czy kaktusa musisz w najbliższym czasie posadzić dwa razy tyle co wycinałeś.Udokumntować zdjęciami i przechowywać taką dokumentację przez pięć lat w razie kontroli.Nikt nikogo nie kontroluje ale tak wszyscy robią.Robią w myśl zasady; turyści wyjadą ale nasze dzieci czy wnuki muszą mieć gdzie żyć.To samo jak robią czy poszerzają przystanie dla jachtów czy skuterów.Muszą wydzielić i wydzielają dwa razy tyle nabrzeża z zakazem pływania.Są boje w jaskrawo pomarańczowym kolorze i kary walą rozwydrzonym gringos.Świadkiem byłem jak taki rozwydrzeniec dostał 500 $ kary za pływanie skuterem pomiędzy bojami.Już więej tam ni pływał.
Na takim zadupiu ,na końcu świata ten problem rozwiązali i to działa.Tyle ryb pół metra od brzegu to w akwarium nawet nie widziałem a papugi na gałęziach krzaków to z dwa metry od stolika siadały.
Ekologów tam nie spotkałem żadnych.
2019-01-22 (01:30)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2211

14063
wpis nr 1 211 861
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

To walnąłeś tekst Xawery nie od parady.

Piękne zdanie wyłowiłem:
"Robią w myśl zasady; turyści wyjadą ale nasze dzieci czy wnuki muszą mieć gdzie żyć."
I te głupie czarnuchy nie umywają się do Pana Ministra Szyszki, który mówi: a po co nam drzewa, wycinajcie co chcecie. Puszczę Białowieską też.

Że też ten tępy muł nie stał przed pierwszym ściętym drzewem...
2019-01-22 (09:35)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2211

14063
wpis nr 1 211 879
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Czy Szyszko jest głupi?

W/g mnie to zwykły kretyn, ale bardzo cwany i pewnie sporo kasy natłukł nim go z rządu wyrzucili. Bo PiS patrzy na sondaże. Ludzie wkurzyli się na Macierewicza i zniknął. Wkurzyli się na jego Misiaczka, to też zniknął.

A jeszcze jest Pan Prezydent R.P.
Wytrawny znawca zagadnień ekologii.

Pojechał do Brukseli i płakał, że swojej Lusi zwykłej żarówki kupić nie może. Biedaczek.
W Katowicach Światowe Forum Ekologiczne zwołaliśmy tylko po to, żeby nasz Znawca Ekologii i Słoneczko Karpat z uśmiechem zaawansowanego Downa oświadczył, że my tak naprawdę to dopiero zaczynamy zatruwać atmosferę. Bo nową elektrownię węglową sobie otworzymy.

Kiedy patrzę na naszą stronę polityczną i bezmózgi uśmiech reprezentującego mnie Pana Prezydenta to rzygać mi się chce. Kiedyś wbrew wszystkiemu czułem dumę, że jestem Polakiem.

A teraz kombinuję gdzie tu prysnąć i jak zmienić nazwisko.
2019-01-22 (12:16)

status Xawery
Data rejestracji: 2013-01-20
Ilość postów: 9922

13701
wpis nr 1 211 903
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zapomniałem jeszcze o jednym.
Panele,panele,panele na każdym kroku i gdzie się da.Wszystko na prąd a prądu mają tyle że wiadrami mogą do europy wysyłać.
Zbiorniki na wodę deszczową,praktycznie przy każdym hotelu czy nawet chałupie z dachem z liści palmowych.Przy tej chałupie obowiązkowo solar.,albo i dwa.Nikt nikogo o zgodę nie musi pytać.Zasada jest jedna;
rób tak aby sąsiadowi nie przeszkadzało i abyś pustyni nie zrobił..
A co do Polaków to kilku spotkaliśmy.Fajni i serdeczni ludzie.U miejscowych Polacy mają chyba najwyższe notowania.Nie spotkaliśmy się nawet z najmniejszym objawem niechęci ze strony miejscowych,ale widząc białych zawsze najpierw padało pytanie; gringos,juesej?,odpowiedż ;noł,polonia
załatwiała wszystko.
Tomson....
A teraz kombinuję gdzie tu prysnąć i jak zmienić nazwisko.
Odpowiedz brzmi.....Aruba
Poczytaj wszystko na ten temat,wejdż na FB tych co tam są na stałe,pogadaj z nimi co i jak.To otwarci,przyjacielscy i pomocni ludzie.
Środek transportu to łódż.Możesz mieszkać w środku wyspy ale jak łódkę postawisz na plaży to jak przyjdziesz za pół roku to będzie tam dalej stała,wiosła też nie znikną.

--- wpis edytowano 2019-01-22 12:30 ---

2019-01-22 (15:49)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2211

14063
wpis nr 1 211 942
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

"zawsze najpierw padało pytanie; gringos,juesej?,odpowiedż ;noł,polonia
załatwiała wszystko."

stare, dobre czasy przywołałeś Xawery.
Kiedyś zjeździłem całe Włochy (bo biznes turystyczny był) i gdzie się nie pojawiłem to na moje: "Sono Polacco" ZAWSZE był uśmiech i: Aaa! Lo so! Papa Polocco!.
E Zibi!

No i nie kochaj tych makaroniarzy
2019-01-22 (16:55)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2211

14063
wpis nr 1 211 954
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

I jeszcze jedno.

Zawsze zazdrościłem koledze Fullowi łatwości z jaką wklejał swoje ulubione piosenki.
Nie chcę obrażać chłopaka swoją opinią na temat jego gustu.... po coś te potańcówki w remizach strażackich są...
Ale postanowiłem podzielić się swoją pasją muzyczną. Po jednym utworze na wpis.

Come Italia e Italia (jak Włochy to Włochy):
https://www.youtube.com/watch?v=nCWZcNTSVbM&list=RDnCWZcNTSVbM&index=1

spróbuj przy tym ustać. Uśmiechnąłeś się też pewnie od razu?
Italiani, Polacci - siamo amici
2019-01-22 (18:48)

status Xawery
Data rejestracji: 2013-01-20
Ilość postów: 9922

13701
wpis nr 1 211 980
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Azurro........
Na Sycylii jak byłem w latach dziewięćdziesiątych to miejscowe kapele zawsze kilka razy w czasie koncertu śpiewały,bisów od groma.Refren to wszyscy śpiewali ... jedni lepiej drudzy gorzej.Bawili się wszyscy.Siedzieliśmy przy takich długich stołach na takich z desek zbitych ławach,na stołach sery ,sery ,słatki,sałatki i nieodłączne oliwki pod różną postacią.Gliniane dzbany z młodym winem i pomimo że wszyscy mieli w czubie to zabawa trwała w najlepsze.Żadnych burd nie było,pilnowały takie typy że strach było patrzeć i tylko ukradkiem podglądałem czy jeden z drugim jakiej lupary w łapie nie trzyma.Była to ochrona ośrodka wczasowego.Nikt tam nigdy o żadnej mafii nie słyszał nawet,ale jak tam który z miejscowych za głośno się zachowywał to taki zakapior podchodził i spokojnym głosem coś mu tam powiedział a delikwent momentalnie trzeżwiał,przepraszał za swoje zachowanie i życząc dobrej nocy ulatniał sie w try miga.
Wspomnienia.
Azurro jest chyba śpiewane do dziś......

--- wpis edytowano 2019-01-22 18:50 ---

2019-01-23 (00:34)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2211

14063
wpis nr 1 212 043
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Xawery,
Ty zapewne na Sycylię dostałeś się jak to bogacz śmigłowcem wypełnionym złotem. Ja musiałem pocinać promem za 15 000 lirów od osoby. Kurs do portu Messyna trwał 40 minut.
I wtedy zobaczyłem na pokładzie najpiękniejszą dziewczynę w życiu. Wysoka, zgrabna, piękna. Cudowna szopa czarnych włosów. Omal się nie przewróciłem Byłem wtedy młody, przystojny, w świetnej formie, przy kasie. I przy gadce.
Polski, rosyjski, angielski, włoski. Cosa vuoi.
Każda moja.
Ledwo zagadałem a zaraz pojawiło sie trzech śniadych alfonsów no i do mnie. Tyle, że ja nie byłem sam. Wystarczyło, że Piero zagadał do nich w dialekcie. Wyłapałem tylko: "Calabrese" i tacy mali chłopcy się stali. Dlaczego alfonsi? Bo w białych butach chodzili, już wtedy to była oznaka wsi i obciachu (i szczyt mody dla Niemców I Amerykanów).
Miłość mojego życia okazała się Bułgarką wiezioną LEGALNIE! do burdelu, a jej opiekunowie Jugole na zgodę rakiję mi postawili.

Koniecznie!: https://www.youtube.com/watch?v=BZOObJjjiOA
2019-01-23 (01:35)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2211

14063
wpis nr 1 212 044
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Dlaczego nie będzie miliona samochodów elektrycznych?

Bo w normalnym kraju samochody produkują przedsiębiorcy. Nie politycy. Koncerny, inżynierowie, kadra techniczna. Fabryki mają i stuletnią tradycję ich produkcji i technologii wytwarzania.

Ale w kraju debili to rząd debili ogłasza typową 5-cio latkę.

Jak za Stalina czy Gierka. Samochód elektryczny dla każdego obywatela!
A czemu nie w czynie społecznym głupki?
Taki ch..j jak słonia trąba.

Ale Panie Ministrze po co mi samochód elektryczny? Ja zwykły mam.
Palicie Kowalski?
Palę.
No to jak ruscy zakręcą kurek, a w Warszawie rzucą papierosy, a w Poznaniu zapałki to czym pojedziecie Kowalski?

Warto: https://www.youtube.com/watch?v=XigSlWve_A0
2019-01-23 (10:27)

status Xawery
Data rejestracji: 2013-01-20
Ilość postów: 9922

13701
wpis nr 1 212 080
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Eee tam, autokarem byłem,klima była,z biura podróży korzystałem i korzystam do dziś.Jedyne co to biura podróży inne,Bogaczem nie jestem ale na chleb do piętnastego starcza .
W te elektryki dla każdego to od początku nie wierzyłem,gdyby to ogłosił Ford albo jaki Volkswagen czy Toyta to zaczynałbym się nad tym zastanawiać.Jednak żaden koncern nie ogłosił że zrobi milion elektryków w dwa lata więc dałem sobie spokój.Zacząłem się przyglądać jak rynek samochodów używanych na te rewelacje zareaguje.Zrobiło się tak jak mniej więcej przewidywałem,po krótkim czasie od wałkowania tematu w tv jak to będzie i jakie to proste w wykonaniu...Kowalscy masowo pozbywali się "dizli".Ceny spadały jak jabłka na jesień.Benzyniaki zaczęły się piąć w górę.Krótka decyzja.Sprzedałem benzynkę i to za więcej niż kupiłem i kupiłem cztero letniego "dizelka" za dwadzieścia trzy koła,no po targowaniu się do upadłego.Argument "Panie to "dizel" i widzi Pan co się dzieje,strefy i zakazy wjazdu do miasta,no i najważniejszy argument to położenie na stole kupki setek i stwierdzenie,tyle mam i pieniądze na stole,ja potrzebuję auto na dojazd do pracy.Kupiłem i decyzji nie żałuję.Chodzi jak zegarek .Parę lat spokojnie pojeżdżę aż nowy pomysł ogłoszą.Jak tylko ogłoszą że milion latających elektryków zrobią to znowu rozglądnę się za jaką okazją.
Temat elektryków jest na topie,jak na razie dwa gniazdka do szybkiego ładowania są... w tv o tym było,że na razie nie podłączone bo jakiś gruby kabel jest potrzebny a po drugie sieć na obciążenie nie przygotowana.
Teraz na temat elektryków zapadła dziwna cisza,ani mru,mru... jak makiem zasiał.
No nic,optymistycznie patrzę w przyszłość i czekam na ogłoszenie produkcji latających elektrycznych samochodów dla każdego,no jakieś siedem milionów,bo zapotrzebowanie wielkie.
2019-01-25 (22:33)

status Zeolit
Data rejestracji: 2015-02-23
Ilość postów: 1622

14328
wpis nr 1 212 550
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

tomson

Czy udało się Tobie zrobić fotki tego księżyca?

Bo mnie "Morfeusz" zabrał w drogę. Dziwne? Mnie to dziwi.

Tego co spać nie może, a czerwonego księżyca nie zobaczył. Anomalia.

Pozdrawiam
2019-01-25 (23:24)

status Zeolit
Data rejestracji: 2015-02-23
Ilość postów: 1622

14328
wpis nr 1 212 564
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Xawery

Odnośnie ropniaków. Sam mam "dizelka". Nie narzekam.

Jaja są dopiero wtedy, gdy próbujesz wjechać do jakiegoś miasta z ograniczeniami.

Naklejka: zielona, żółta lub co najgorsze czerwona.

Taki niemiecki Dortmund. Zielone zaparkujesz, żółte z problemami, a czerwone?: zapomnij.
Już na wjeździe do miasta Masz znak. Potocznie: "Raus" czyli spadaj.

Dobrze, że mieszkam w Polsce. Fakt, mój ropniak pewnie dostanie zieloną lub żółtą nakleję.
Nie jest stary. Ale reszta? Może być problem.

Pozdrawiam
2019-01-25 (23:29)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2211

14063
wpis nr 1 212 565
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zeoilt,

nic nie zobaczyłem bo tej nocy całe niebo nad Szczecinem było zachmurzone. Do ostatniej chwili miałem nadzieje, że się przejaśni.
Ale gdzie tam.

Na pocieszenie oldskullowa piosenka o Księżycu (tak durna, że aż fajna):
https://www.youtube.com/watch?v=v0fy1HeJv80
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 ... 33 34 35 36 37 38
Wyślij wiadomość do admina