Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Co zabezpiecza zdrapki przed nieuczciwymi sprzedawcami?

2015-09-15 (20:26)

status LaKlusek
Data rejestracji: 2015-09-15
Ilość postów: 2

14522
wpis nr 930 061
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mam pytanie do tutejszych weteranów zdrapkowych, które naszło mnie podczas ostatniego zakupu zdrapek - skoro wygraną w zdrapce rozpoznaje się po prostu sczytując kod z ich tyłu, co powstrzymuje nieuczciwego właściciela/sprzedawcę w punkcie Lotto przed sprawdzeniem wszystkich zdrapek zanim zacznie je sprzedawać, po czym "kupieniem" sobie po sprawdzeniu tych zdrapek, w których występują wyższe wygrane?



Nawet jeśli informacje o tym, ile zdrapek sprawdzono w danym punkcie wędrują do Lotto, każdy sprzedawca wie przecież +- ile zdrapek danego typu sprzedaje dziennie/tygodniowo więc może sprawdzać zdrapki aż trafi tyle pustych, ile na pewno sprzeda, natomiast samemu kupić wszystkie, które po drodze były wygrane.



Czy jednym mechanizmem obrony przed takimi praktykami jest wiara w uczciwość sprzedawcy?
2015-09-16 (07:50)

status trip
Data rejestracji: 2013-12-10
Ilość postów: 106

14005
wpis nr 930 140
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Wszędzie spisek, każdy oszukuje.

Sprzedawca "szczytuje" zdrapkę, ale żeby wypłacić kasę, czy wiedzieć jaka jest wygrana trzeba wpisać czterocyfrowy kod pod warstwą ścieralną.
2015-09-16 (16:15)

status LaKlusek
Data rejestracji: 2015-09-15
Ilość postów: 2

14522
wpis nr 930 221
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Nie chodzi o wietrzenie spisków, po prostu wydawało mi się to ciekawe Dzięki za wyjaśnienie.
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1
Wyślij wiadomość do admina