Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Rodzinko MP, nocna zmiano...i oczywiście nie tylko:)

2014-01-10 (03:35)

status moana28
Data rejestracji: 2014-01-10
Ilość postów: 2

14024
wpis nr 739 747
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Cała rodzinko MP. Nie mam jak się z Wami komunikować, więc otwieram nowy temat. Trudno mi idzie z pisaniem (jeszcze), ale mam nadzieję, że jakoś to pójdzie:). Obserwuję czat od jakiegoś czasu. Nie ogarniam tego co się dzieje. Te bezsensowne kłótnie, obelgi itp. Proszę, odpuście sobie. Nie będę cytowała z niców, ale to nie wygląda dobrze. Kurczę, powiem Wam, że jeszcze w październiu byłam "wyszczekana" , teraz póki co mogę skomleć. Przecież Wszyscy mamy jeden cel: oszkapić TS. Pozdrawiam Was wszystkich serdecznie. Ola
2014-01-11 (02:04)

status eszteban
Data rejestracji: 2013-11-07
Ilość postów: 267

13985
wpis nr 740 222
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witaj Mona 28

Na wstępie życzę szybkiego powrotu do zdrowia, bo zdrowie jest w tym wszystkim najważniejsze.

Pozwolisz że przytoczę tu kilka słów o kłamstwach

Chociaż mamy tendencję do usprawiedliwiania kłamstwa, nietrudno jest wykazać, iż nasze naturalne wyczucie moralne odnosi się ze wstrętem do tego występku. Popatrzmy choćby na sam sposób, w jaki próbujemy wybielać łgarstwo. Zamiast o kłamstwie, jako takim mówi się zatem o "mijaniu się z prawdą", "koloryzowaniu", "upiększaniu" ewentualnie "małych kłamstewkach". Skąd bierze się ten strach przed nazywaniem rzeczy wprost po imieniu? Z głosu sumienia, który mówi nam, iż kłamstwo jest złe. Dlatego mało kiedy mamy śmiałość bronić owego zła w otwarty sposób. Albo dlaczego chyba w każdej kulturze takie pojęcia jak "życie w kłamstwie", "zakłamanie", etc., są synonimami głębokiego upadku moralnego, zaś szczerość, prawdomówność, prostota i otwartość utożsamiane są wręcz z idealnym moralnie życiem? A jak na wypowiadanie kłamstw reaguje nasz organizm (przynajmniej wówczas, gdy łgarstwo nie weszło nam jeszcze w krew)? Unikanie wzrokowego kontaktu z osobą, którą się okłamuje, załamujący się głos, pewna nerwowość w ruchach ciała - to symptomy często towarzyszące kłamcy. Najwidoczniej - tak jak w przypadku szkodliwych dla ciała substancji - nasz organizm reaguje licznymi sygnałami ostrzegawczymi także w stosunku do zła kłamstwa.

Nietrudno jest też wykazać na czym polega niegodziwość kłamstwa we wzajemnych relacjach międzyludzkich. Oczywistym jest, że jedną z podstawowych więzi łączących ludzi jest wzajemne zaufanie. Żyje nam się po prostu lepiej, wówczas, gdy możemy sobie ufać. Nikt nie lubi wszak być oszukiwanym. Kłamstwo zaś niszczy wzajemną ufność, przez co uderza w jedną fundamentalnych więzi społecznych. Nieprawość ta napędza zatem wzajemną podejrzliwość i nieufność. Im więcej łgarstwa jest w naszym życiu, tym trudniejsze i mniej znośne ono jest.

Ktoś może na to odpowiedzieć, iż kłamstwo niszczy wzajemne zaufanie tylko wtedy, kiedy wychodzi na jaw... Nasi ojcowie znali dobrą odpowiedź na to zastrzeżenie formułując przysłowie mówiące, że "kłamstwo ma krótkie nogi". Powszechne doświadczenie ludzkości pokazuje bowiem, iż prędzej czy później, prawie każde kłamstwo jest demaskowane. A łgarstwo tym bardziej jest bolesne, im dłużej było trwało ...

Pozdrawiam....

2014-01-11 (03:24)

status moana28
Data rejestracji: 2014-01-10
Ilość postów: 2

14024
wpis nr 740 223
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Weszłam dzisiaj na czat i osłupiałam. Nie mogę w tel. cofać czatu więc czekałam aż ktoś streści o co chodzi. To jakiś hardcore. Mogę w tym momencie wielu obrazić, ale wielu tutaj należy się tekst Pazury: "Wy jesteście wszyscy...". Żelka, max czy cholera wie kto, wali mnie to. To strona dla graczy a nie portal randkowy. Błędem Pasko jest brak kontroli nad tym całym bałaganem. Byłam, jestem i będę nowa, bo w takich klimatach trudno jest się zadomowić. "Gwiazdeczki" tego czatu już dawno przestały błyszczeć. Jocia, Gonzaga, Medea, Andromeda+Mama, Ilona, Basia, Emerytko i wielu innym duży szacunek za to, że jesteście sobą. Lisicom i robalom, mówię ...
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1
Wyślij wiadomość do admina