Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 ... 40 41 42
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Generator kombinacji gier liczbowych (moderator tematu: Amadeus)

2016-05-13 (22:25)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 993 918
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

to zdradzę rąbka, obrazek który wstawiłem to csn Lotto 5600 losowan



jak ulozone? zgadnijcie
2016-05-13 (22:36)

status 777ch
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 21426

1386
wpis nr 993 926
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

a .....nie uważasz że to .......lepiej o tym napisać......



Jak Amadeus .....udostępnił Isaaca ,sam robiłem testy na losowość danych z isaaca do danych z lotto.........

nie pamiętam już dokładnie.......ale chodziło mi glównie o

porównanie ilości przestrzeni xxl-kombinacji lotto bez trafienia szóstki



do

tej samej ilości kombinacji losowych z isaaca



tylko sprawdzenie ilości przestrzeni xxl-kombinacji bez trafionej 6-ki



wychodziło czasem podobnie czasem były różnice.......to trudno jednoznacznie określić na tak czy na nie........

zwłaszcza że dane lotto są.....jakie są....ot co......



przestrzeń ...... to ten dziewiczy obszar..... od csn=xx+1 do csn=yy-1 gdzie xx i yy juz padły



--- wpis edytowano 2016-05-13 22:39 ---

2016-05-13 (22:40)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 993 928
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Leo jesteś starym wygą tego forum dobrze wiesz, że Amadeus i inni któzy na tym forum pisali, nie mówią wszystkiego nie obdzierają się ze swoich najlepszych pomysłów



Ba! nawet ty tego nie robisz!



pozdrawiam
2016-05-13 (22:43)

status 777ch
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 21426

1386
wpis nr 993 931
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

tao .prawda......nie zaprzeczę,bo lepsza naga prawda niż ......stek kłamstw.
2016-05-13 (23:30)

status Amadeus
Data rejestracji: 2009-04-30
Ilość postów: 820

4541
wpis nr 993 943
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

@ralfek,



Jest ważniejsza kategoria "rzeczy do ukrycia" - tematy, które ironicznie i w przenośni nazwę "lewidłowościami" - odkryciami "cudów" w danych losowych (wynikającymi tak naprawdę tylko ze zderzenia skłonności umysłu do znajdowania wzorców z "przewrotnymi" cechami losowości), które są tak naprawdę poznawczymi błędnymi ognikami.

Znalazłem takich cudów sporo, ale 99% z nich wynika właśnie z opisanych wyżej przyczyn. Pozostały 1% badam i weryfikuję i nie publikuję rewelacji dopóki takie odkrycie nie przejdzie wymagających testów. Większość odpada w eliminacjach Więc nie o tajemnice tu chodzi, ale przede wszystkim o nie zaśmiecanie ludziom w głowach.



@777ch,

Graficzne metody analizy/konwersji danych mają w sobie jedną ważną zaletę:

duża część naszego mózgu jest "oddelegowana" do przetwarzania właśnie wizualnego, więc "jeden obraz jest wart tysiąca słów", a w tematach matematycznych ujęcie "geometryczne" przemówi szybciej i pozwoli dostrzec coś szybciej niż ujęcie algebraiczne. Gdy już coś regularnego ukaże się naszym oczom, wtedy jest to wskazówka by dociekać źródła tej regularności od strony

matematycznej.



Pozdrawiam ciepło,

Amadeus

--- wpis edytowano 2016-05-13 23:45 ---

2016-05-13 (23:36)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 993 944
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Amadeus.. proszę Cię

--- wpis edytowano 2016-05-13 23:36 ---

2016-05-14 (00:29)

status 777ch
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 21426

1386
wpis nr 993 960
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Amadeus> gorzej jak ktoś jest .....ślepy



Ok .... żartuję



No i właśnie ..jeśli obraz będzie .......ruchomy ,to zobaczysz , zmieniające się punkty,

oczywiście w trakcie musisz canvas podczyszczać

jeśli graficznie pokażesz indeksy na płótnie......przesuwając

zakres badany np :

od widzisz od vstart-cofniecie do vkońcowe -cofnięcie

a cofniecie to jakaś liczba w spinedicie



i co

tam gdzie nie było to wpada...... tam gdzie były....dziura ....i tak w kółko



to nic nie daje



algebraicznie możesz policzyć częstotliwość wejść jakiegoś zdarzenia np 3z14 czy 3z6

wartości nieregularne .... jakieś wpadki ..... odrzucić ......

..... i masz



ale to niestety może i dobre by było......gdyby mieć porządne dane ...... i sporo....

a danych ...... nie ma ....... to co mamy to miszmasz ......aby nikt nie mógł doszukać się

jakiejś analogi........

ale próbuj......

Ale czy grafika w tym przypadku będzie lepsza niż obliczenia algebraiczne......

raczej nie...... ale nie sugeruj się moimi sugestiami.....
2016-05-14 (13:04)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 994 116
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

mozna latwiej



wydrukowac na zwyklej kartce, potem to samo na przezroczystym papierze



polozyc prezroczysty wydruk na zwyklym, wbic szpilke w srodek obrotu i bawic sie..



jesli to mialesna mysli

--- wpis edytowano 2016-05-14 13:05 ---

2016-05-14 (13:55)

status 777ch
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 21426

1386
wpis nr 994 132
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

ralfek> ja to robiłem dawno temu na parkach Multilotka ,

okresliłem punkty x,y jako l1 i l2 pary ..... tam pokazywał się punkt łacznie z l1 & l2



nastepnie zwiekszałem zakres .....badany

z tym ze zakres miał rozpietosc czyli liczbę losowań badanych i cofniecie wstecz ,

abym np płynnie sprawdzał 22 losowania .przesuwajac tylko cofnieciem



punkty się zapalały i gasiły ...... chciałem zobaczyć ,czy nasycenie niskie w jakimś

....rewirze .... da zmianę ......ponieważ nakładałem otoczkę na trafione w przyszłości



ale to tylko zabawa .raz się udaje raz nie..... a zostawiłem to w czort.....

bo Multi mnie przestał interesować,mimo to gram od czasu do czasu.....



Lotto ..... i Mini..... pozostały, przy czym zawsze grałem w Lotto....... a od niedawna w Mini,

bo rzeczywiście częściej są zwroty w Mini....... a i koszty mniejsze.....

Ale wygrane 1-stopnia....... niestety

2016-05-14 (15:14)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 994 172
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

też myśle o grze w mini jak juz cos wymysle, bardziej od wygranej 1 stopnia liczy sie sukces a taka wygrana w mini moze dac kase na gre w cos innego

--- wpis edytowano 2016-05-14 15:15 ---

2016-05-14 (17:35)

status 777ch
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 21426

1386
wpis nr 994 213
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

ralfek> dla mnie było by to również sukcesem,nie chodzi o pieniadze,a o to

że kombinacja wyszła z jakiegoś algorytmu.....

tyle czasu już na to hobby zmarnowałem.....

że ..... może jakaś nagroda ..... nawiązka.....

tak czy siak..... było by miło.
2016-06-28 (19:49)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 1 007 036
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

http://www.sciencealert.com/new-algorithm-will-help-make-sure-random-numbers-really-are-random?perpetual=yes&limitstart=1
2016-10-24 (21:17)

status Amadeus
Data rejestracji: 2009-04-30
Ilość postów: 820

4541
wpis nr 1 032 221
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



Jeden z moich korespondentów z forum domaga się, bym udowodnił mu, że w losowaniach nie ma atraktorów.

Poprosiłem go, by to raczej on udowodnił tezę przeciwną ale nie doczekałem się odpowiedzi.

Nachylę się zatem do jego prośby



Na samym początku dla potrzeb dalszego wywodu zakładam, że losowania Lotto SĄ zjawiskami dynamiki nieliniowej.

To oznacza, że muszą być zgodne z pewnymi definicjami z których podam te najistotniejsze dla naszego założenia.



Definicje (za Wikipedią):



"Przestrzeń fazowa – przestrzeń wszystkich możliwych stanów w jakich może znajdować się badany układ. Każdy stan układu jest jednym punktem tej przestrzeni.

W mechanice klasycznej przestrzeń fazowa zwykle zawiera dopuszczalne wartości pozycji i prędkości poszczególnych obiektów."



Powyższą definicję odnieśmy zatem do kulek w maszynie losującej Lotto i do procesu nadmuchu.

Dla uproszczenia pominę miliardy innych możliwych parametrów układu o nazwie "losowanie Lotto". Proszę jednak by na koniec rozważyć

jak niepominięcie tych parametrów zwiększa wagę moich argumentów poniżej...



Dalsze definicje:



"Atraktor – zbiór w przestrzeni fazowej, do którego w miarę upływu czasu zmierzają trajektorie rozpoczynające się w różnych obszarach przestrzeni fazowej."



Definicja z polskiej wikipedii jest chudziutka, wzmocnijmy się wersją angielską:



"In the mathematical field of dynamical systems, an attractor is a set of numerical values toward which a system tends to evolve,

for a wide variety of starting conditions of the system. System values that get close enough to the attractor values remain close

even if slightly disturbed. In finite-dimensional systems, the evolving variable may be represented algebraically as an n-dimensional vector.

The attractor is a region in n-dimensional space. In physical systems, the n dimensions may be, for example, two or three positional coordinates

for each of one or more physical entities; in economic systems, they may be separate variables such as the inflation rate and the unemployment rate.

If the evolving variable is two- or three-dimensional, the attractor of the dynamic process can be represented geometrically in two or three dimensions."



Sprawdźmy jeszcze czym jest ów "dynamical system":

"At any given time, a dynamical system has a state given by a set of

real numbers (a vector) that can be represented by a point in an

appropriate state space (a geometrical manifold). The evolution rule of

the dynamical system is a function that describes what future states

follow from the current state. Often the function is deterministic; in

other words, for a given time interval only one future state follows

from the current state; however, some systems are stochastic, in

that random events also affect the evolution of the state variables."





Załóżmy teraz hipotetycznie, nie wysilając się na żadne uzasadnienia naukowe, że proces losowania JEST procesem chaotycznym i występują w nim najróżniejsze atraktory.



W tym momencie, by podtrzymać założenie o obecności atraktorów, musimy obronić następujące zagadnienia:



* Przestrzeń fazowa procesu losowania ma ilość punktów astronomicznego rzędu. Wyniki losowania są elementami zbioru 13983816 elementów.

W sposób oczywisty wynika z tego, że informacja fizyczna mogąca odsłonić nasz hipotetyczny atraktor zostaje całkowicie zatarta - jednokierunkowo

i nieodwracalnie - gdyż na każdy możliwy wynik losowania przypadają nieprzeliczalne CAŁKOWICIE RÓŻNE stany układu, mogących dany wynik - TEN SAM WYNIK - wygenerować.

Mamy zatem do czynienia z czymś, co można nazwać w przenośni kompresją stratną, albo analogowo-cyfrowym "generatorem progowym" - omówię ten generator poniżej.



Z tego wynika pytanie 1: W jaki sposób z niewielkiej, ograniczonej, jednokierunkowo i nieodwracalnie zredukowanej informacji "cyfrowej" w postaci liczb z kulek

wydobyć nieskończenie gęstszą infomację "analogową" procesu losującego wymaganą by choćby marzyć o zobaczeniu hipotetycznego atraktora?

Innymi słowy skąd nagle magicznie pojawia się w analizie "a state given by a set of real numbers"? Przypominam, że cała nasza wiedza o losowaniach, to liczby widziane na kulkach.

Każde losowanie zwraca nam nieco mniej niż 24 bity informacji i żadnym cudem nie wyciśniemy z tego więcej bitów, ani większej precyzji.

Dopowiem, że fantazje o "kolejności kulek" upadły w momencie gdy wprowadzono maszyny "dmuchajace" gdzie wszystkie kulki "wypadają" jednocześnie - zresztą można wyobrazić sobie

np okrągły układ tulejek przyjmujących kulki, gdzie pojęcie "kolejności" nie miałoby sensu.



* W przytoczonych definicji wynika, że by "zobaczyć atraktor" wizualnie potrzebujemy rozpatrywać dwa lub trzy parametry układu (odpowiednio dla dwu lub trójwymiarowych atraktorów).

Pytanie 2: Jakie KONKRETNE trzy lub dwa parametry "analogowe" układu losującego i W JAKI SPOSÓB uzyskać z "cyfrowych" wyników celem "zobaczenia atraktora"?



* Wracając do definicji atraktora, "an attractor is a set of numerical values toward which a system tends to evolve, for a wide variety of starting conditions of the system."

zadam pytanie 3: Co w procesie losowania jest tą nieodzowną dla spełnienia definicji atraktora "ewolucją układu"? Jak można mówić o ewolucji, skoro proces losowania

nie jest procesem ciągłym, a kluczowe elementy układu - kulki - nie zachowują nawet swojej fizycznej tożsamości, gdyż są wymieniane?



* Nawiązując do definicji "The evolution rule of the dynamical system is a function that describes what future states follow from the current state;

however, some systems are stochastic, in that random events also affect the evolution of the state variables." wskazuję delikatnie, że źródłem stochastyczności

jest strumień powietrza w maszynie losującej, którego przestrzeń stanów jest jeszcze "gęstszy" od przestrzeni stanów z położeń/prędkości kulek, co oznacza że w procesie losowania

dochodzi aż do trzystopniowej redukcji informacji: najpierw gęsta przetrzeń stanów nadmuchu jest redukowana do mniejszej, ale wciąż astronomicznie wielkiej przestrzeni stanów kulek,

zaś na koniec jeden z ***ylionów takich stanów zostaje zredukowany do jednego z 13983816 stanów. Zakładając nawet bardzo uporczywe i wyraźne atraktory w procesie nadmuchu,

czy nawet w procesie tańca kulek, na koniec zostajemy z ilością informacji porównywalną do kilku pikseli wydobytych losowo ze zdjęcia cyfrowego wielkiej rozdzielczości.

A jednak niektórzy wierzą, że z tych pikseli odtworzą oryginalne zdjęcie, lub przynajmniej dopatrzą się, co ono przedstawia.

Wszystkie baśnie o atraktorach są zatem tożsame z absurdalnym twierdzeniem, że z mikroskopijnej informacji "cyfrowej" udaje nam się wydobyć (bezstratnie!) wielokrotnie

obszerniejszą informację "analogową".



Przypis - definicja generatora progowego.

Generator progowy jest generatorem losowym lub peudolosowym, który zwraca na swoim wyjściu wartości, wyliczone poprzez "głosowanie" lub "podliczenie"

swojego aktualnego stanu wewnętrznego. Przykładowo, rzucamy nieparzystą liczbą sześciennych kostek do gry. Jeśli większość wyrzuconych liczb to liczby parzyste, zapisujemy 0,

jeśli większość to liczby nieparzyste, zapisujemy 1.

Wynikowy ciąg zerojedynkowy powie nam jedynie jaki rodzaj liczb był w większości, ale nie zdradzi nam nic na temat tego, jak dana kostka w danym rzucie wylądowała.

Sednem generatora progowego jest jednokierunkowa (nieodwracalna) redukcja informacji o stanie wewnętrznym.

A maszyna Lotto jako "generator progowy" redukuje astronomiczną liczbę możliwych stanów fizycznych do miniaturowej wobec tej skali liczby wynikowych kombinacji.

Nasze hipotetyczne atraktory zamieszkiwałyby tę domenę fizyczną procesu losującego i żaden z nich nie przetrwałby redukcji do kombinacji kulek.



Zaznaczę też, że jakiekolwiek żonglowanie wynikami losowań nie zwiększą nigdy ich zawartości informacyjnej - mogą jedynie nam tę informację STRATNIE skompresować, jeśli nie są to operacje odwracalne. Konwersja kombinacji na CSN jest operacją dwukierunkową, ale wyliczenie sumy liczb kombinacji jest operacją jednokierunkową.

A ŻADNA operacja nie stworzy nam więcej informacji niż mamy na wejściu z każdego losowania: po wieki wieków niecałe 24 bity.



Na koniec uwaga terminologiczna: niektórzy są skłonni nazywać "atraktorami" wszelkie dostrzegalne w wynikach losowań rzeczywiste lub urojone prawidłowości lub wzorce.

Takie byty podpadają pod pojęcia "bias", "propensity" lub "skewness" i występują z powodu samego faktu fizyczności procesów losujących - ale nie mają NIC wspólnego

z atraktorami rozumianymi zgodnie z terminologią teorii chaosu.



Pozdrawiam ciepło,

Amadeus



P.S. Przepraszam za kiepskie formatowanie, pisałem w notatniku, przeklejałem do okna edycji na forum.

2016-10-25 (17:43)

status sindbad
Data rejestracji: 2008-10-13
Ilość postów: 20462

3794
wpis nr 1 032 394
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witaj Amadeus,

Czy terminologię teorii chaosu należy odnieść do gry?



Pozdrawiam

2016-10-25 (18:02)

status Amadeus
Data rejestracji: 2009-04-30
Ilość postów: 820

4541
wpis nr 1 032 400
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



@sindbad



Dla potrzeb naszego eksperymentu tak, to właśnie robimy - by na koniec przekonać się, że aparat pojęciowy teorii chaosu nie stosuje się do gier kulkowych z przyczyn wskazanych w tekście.



Pozdrawiam ciepło,

Amadeus

2016-11-04 (20:52)

status Amadeus
Data rejestracji: 2009-04-30
Ilość postów: 820

4541
wpis nr 1 034 773
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam,



Dostępny jest nowy program mojego autorstwa.



Opis: Generator KL49 generuje losowe kwadraty łacińskie rzędu 49, z liczbami od 1 do 49 ułożonymi w kwadracie:

W każdym wierszu i w każdej kolumnie każda liczba od 1 do 49 wystepuje tylko raz.



Kwadraty łacińskie są konstruowane w programie metodą brute-force,

a proces jest sterowany przez dwie instancje generatora ISAAC+.



Program powstał na zamówienie. Nie deklaruję żadnej metody czy filozofii stojącej za jego działaniem, ale udostępniam go gdyż może ktoś wykorzysta go tak samo jak osoba zamawiająca lub lepiej.



Z rozmów z tą osobą wynika, że chce wykorzystywać kwadraty łacińskie i ich wycinki do uzyskiwania "zbalansowanych" (?) "rozpisek" i "systemów".

Nie jest to moja "działka", więc nie oceniam stosowalności, aczkolwiek mogę potwierdzić, że kwadraty łacińskie posiadają cechy mogące być przydatne w różnych działaniach kombinatorycznych. Samo stworzenie tego generatora było dla mnie ciekawym ćwiczeniem programistycznym.



Po uruchomieniu generator wygeneruje losowy kwadrat łaciński oraz jego odwrotność i zapisze do pliku o nazwie będącej aktualną datą i czasem.



Naciśnięcie dowolnego klawisza innego niż ESC powtarza proces generowania losowego kwadratu łacińskiego i zapisywania go do kolejnego pliku.

Naciśnięcie ESC wyłącza program.



Program jest napędzany dwiema niezależnymi instancjami generatora ISAAC+, inicjowanymi poprzez źródło systemowe CryptGenRandom.



Pobranie programu:

http://www.wynikilotto.net.pl/programygeneratory.htm





Pozdrawiam ciepło,

Amadeus

2016-11-05 (13:55)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 1 034 913
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

luźne skojarzenie https://www.youtube.com/watch?v=aOT_bG-vWyg
2016-11-05 (14:23)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 1 034 926
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Niezła kolekcja programów się zrobiła, ciekawe czy ludzie korzystają, bo ściagnięcia są. Jeśli korzystacie to napiszcie proszę jak i do czego





bo póki co to zanotowałem tylko próby ataku na skrypt do pobierania programów za pomocą php injection

kto taki złośliwy?

--- wpis edytowano 2016-11-05 14:25 ---

2018-02-14 (00:20)

status MLRandom
Data rejestracji: 2016-01-16
Ilość postów: 553

14699
wpis nr 1 146 984
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ralfek, korzystamy

Ja na przykład do szeregu "zabaw" zamiast random.org zacząłem wykorzystywać generator Amadeusa - to znacznie wygodniejsze i można np. eliminować niechciane liczby z kombinacji, co jest bardzo użyteczne. Polecam wszystkim.
2018-10-01 (12:46)

status 777ch
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 21426

1386
wpis nr 1 190 824
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

2012-05-04 (14:03)

status777ch
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 12935

1386 wpis nr 521 601
Kurka napisała:

"Jak widac z zestawień 777ch obecnie w naszym świecie (stole) jest 18 takich przestrzeni które mają około 15-22 tyś kodów (szóstek Lotto) a ciekawy stół czy świat będzie gdy znajdziemy w nim przetrzeń o liczebności tych kodów(szóstek) dużo większej np 50 000 . I kto zagra 50 000 zakładów? Czy nawet systemem mocno okrojonym? Ile dni?







=================
po 6 latach .......

777ch

obecnie w naszym świecie (stole) jest 8 takich przestrzeni


trzeba odciąć trochę czasu[czytaj losowań z przodu]
,aby znów pojawiły się przestrzenie
o liczebności 15-22 tys kombinacji

-->>10 przestrzeni odnotowało w lotto 6z49

a dokrojenia przestrzeni ,sieć nie jest potrzebna

może do wyboru przestrzeni.......
to jak z chmurami , tylko z której chmury spadnie..... deszcz

Sieć o ile poradzi sobie z pogodą,
to z wyborem przestrzeni już nie.....

I o ile w każdej przestrzeni,znakomicie możemy sobie buszować,
bo reprezentacja 20- tys kombinacji jest przecież czytelna,
zwłaszcza pierwsze trzy liczby

to jednak..... ta jedna ,jedyna 6-ka , to 1-igła w stogu 20000-igieł
a każda igła ........ wygląda tak samo.............


edytowałem,bo wydawało mi się
że wszystkie przestrzenie odnotowały 6-kę........
jednak jeszcze nie wszystkie........

--- wpis edytowano 2018-10-01 13:04 ---

| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 ... 40 41 42
Wyślij wiadomość do admina