Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 ... 61 62 63
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

[WYBRANE, do przeczytania, do obejrzenia i do posłuchania]

2012-12-30 (09:02)

status Grzegorz30
Data rejestracji: 2010-09-11
Ilość postów: 5606

12653
wpis nr 587 886
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

[..]
2012-12-30 (14:52)

status Grzegorz30
Data rejestracji: 2010-09-11
Ilość postów: 5606

12653
wpis nr 588 057
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pytanie: Dlaczego Judasz zdradził Jezusa?



Odpowiedź: Mimo, iż nie możemy być w stu procentach pewni z jakiego powodu Judasz zdradził Jezusa, to jednak kilka rzeczy jest bardzo oczywistych. Po pierwsze, mimo iż Judasz został wybrany do grona Dwunastu (Ew. Jana 6.46), to jednak wszystkie dowody biblijne wskazują, że nigdy nie uwierzył w Jezusa jako Boga. Mógł on nawet nie być pewnym, czy Jezus jest rzeczywiście Mesjaszem (to jak rozumiał to Judasz). Inni jego uczniowie nazywali Jezusa „Panem”, Judasz nigdy nie użył takiego określenia względem Jezusa, nazywając go zawsze „Rabbi”- Nauczycielem. Uczniowie Jezusa co jakiś czas deklarowali swoją wiarę i lojalność (Ew. Jana 6.68; 11.16), Judasz nigdy czegoś takiego nie uczynił, trwał w milczeniu. Ten brak wiary w Jezusa jest podstawą do wyciągnięcia poniższych wniosków. To samo dotyczy nas. Jeśli nie rozpoznamy Jezusa jako wcielenie samego Boga i przez to nie przyjmiemy jego jako tego, który przynosi przebaczenie naszych win- czyli życie wieczne- to będziemy podlegali takim samym konsekwencjom, wypływającym ze złego zrozumienia Boga.



Po drugie, Judaszowi nie tylko brakowało wiary w Chrystusa, ale nie miał on żadnej lub bardzo słabą osobistą relację z Jezusem. Gdy ewangelie synoptyczne wymieniają grono Dwunastu, to zazwyczaj podają je w podobnej lub odrobinę tylko zmienionej kolejności (Ew. Mateusza 10.2-4; Ew. Marka 3.16-19; Ew. Łukasza 6.14-16). Ogólna kolejność traktowana jest jako potwierdzenie zażyłości w osobistej relacji z Jezusem. Pomijając drobne zmiany, Piotr oraz bracia: Jakub i Jan pojawiają się zawsze na początku, co potwierdza ich silną relację z Jezusem. Judasz wymieniany jest zawsze na końcu listy, co może wskazywać na brak zażyłej relacji osobistej z Chrystusem. Dodatkowo, jedyną wspomnianą w Biblii rozmową Jezusa z Judaszem była sytuacja związana z jego napomnieniem przez Jezusa, gdy Judasz skrytykował Marię kryjąc własną chciwość (Ew. Jana 12.1-8), gdy Judasz wyparł się swojej zdrady (Ew. Mateusza 26.25) oraz sama zdrada (Ew. Łukasza 22.48).



Po trzecie, Judasz tak bardzo był przesiąknięty chciwością, że gotów był zdradzić nie tylko Jezusa, ale także pozostałych naśladowców, o czym czytamy w Ew. Jana 12.5-6. Judasz mógł mieć pragnienie naśladowania Jezusa wyłącznie dlatego, że wierzył iż wyciągnie zysk z datków przeznaczonych dla całej grupy. Fakt, że Judasz odpowiedzialny był za sakiewkę całej grupy może wskazywać na jego zainteresowanie pieniędzmi (Ew. Jana 13.29).



Poza tym, Judasz jak większość ówcześnie żyjących ludzi, wierzył że Mesjasz przejmie władzę w Imperium Rzymskim, zdobywając władzę nad całym narodem izraelskim. Judasz mógł podążyć za Jezusem, w nadziei że znajomość z nim, przyszłą władzą polityczną, przyniesie mu niezwykłe korzyści. Bez wątpienia oczekiwał tego, że po rewolucji będzie należał do elity trzymającej w swym ręku władzę. Do czasu zdrady Judasza, Jezus w jasny sposób wyraził to, że jego przeznaczeniem jest śmierć, a nie wywołanie rewolucji przeciwko Rzymowi. Zatem, Judasz mógł przypuszczać- podobnie jak i faryzeusze- że skoro nie przejmie władzy w Rzymie, to z pewnością nie może być Mesjaszem, którego się spodziewali. Istnieje kilka wersetów w Starym Testamencie, które nieco dokładniej aniżeli inne, wskazują na zdradę Judasza. Tutaj podajemy dwa:



”Nawet przyjaciel mój, któremu zaufałem. Który jadł mój chleb. Podniósł piętę przeciwko mnie” (Psalm 41.10; zobacz wypełnienie tego w Ew. Mateusza 26.14, 48-49). Również, „Wtedy rzekłem do nich: Jeżeli uznacie to za słuszne, dajcie mi należną zapłatę, a jeżeli nie, zaniechajcie! I odważyli mi jako zapłatę trzydzieści srebrników. Lecz Pan rzekł do mnie: Wrzuć je do skarbca, tę wysoką cenę, na jaką mnie oszacowali! Wtedy wziąłem trzydzieści srebrników i wrzuciłem je w świątyni do skarbca” (Księga Zachariasza 11.12-13; zobacz także Ew. Mateusza 27.3-5 gdzie znajdziesz wypełnienie się proroctwa Zachariasza). Te starotestamentowe proroctwo wskazuje, że Bóg wiedział o zdradzie Judasza, była ona wcześniej zaplanowana w zgodzie z jego suwerenną decyzją, jako sposób w który Jezus zostanie zabity.



Lecz jeśli zdrada Judasza była zaplanowana przez Boga, to czy Judasz miał jakiś wybór i czy jest odpowiedzialny za tą część swojej zdrady? Dla wielu osób jest to trudne, aby połączyć „wolną wolę” (tak jak rozumie to większość ludzi) z Bożym, wcześniejszym planem odnośnie przyszłości. W dużej mierze jest to związane z naszym ograniczonym doświadczeniem, z tym co dzieje się w czasie linearnym (ciągłym). Jeśli widzimy Boga istniejącego poza czasem, który stworzył wszystko zanim „rozpoczął” się czas, to możemy pojąć że Bóg postrzega wszystko jako czas obecny. Doświadczamy czasu linearnego- widzimy czas jako linię prostą, na której przemieszczamy się z jednego punktu do drugiego, pamiętając o przeszłości której już doświadczyliśmy, lecz nie jesteśmy w stanie zobaczyć przyszłości, do której zmierzamy. Bóg jednak, będąc Stwórcą i konstruktorem czasu, nie jest zanurzony „w czasie”, ani też nie funkcjonuje w czasie, lecz istnieje poza nim. Aby to lepiej zrozumieć możemy pomyśleć o czasie (w odniesieniu do Boga) jako o cyklu, w środku którego znajduje się Bóg, przez co na równi występuje we wszystkich punktach.



W każdym razie, Judasz miał zdolność podjęcia własnego wyboru- a przynajmniej do chwili w której „wszedł w niego szatan” (Ew. Jana 13.27)- a Boża wcześniejsza wiedza (Ew. Jana 13.10, 18, 21) w żaden sposób nie owładnęła zdolnościami Judasza do podejmowania własnych wyborów. To, co Judasz w końcu wybierze, Bóg widział jako obecną obserwację, a Jezus w jasny sposób powiedział, że Judasz był odpowiedzialny za swój wybór i poniesie za niego konsekwencje. „Zaprawdę powiadam wam, że jeden z was, który je ze mną, wyda mnie” (Ew. Marka 14.18). Jezus mówi także o odpowiedzialności za tą zdradę, „biada owemu człowiekowi, przez którego Syn Człowieczy będzie wydany. Lepiej by było, gdyby się nie narodził ów człowiek” (Ew. Marka 14.21). Szatan też miał w tym swój udział, a czytamy o tym w Ew. Jana 13.26-27, on także poniesie odpowiedzialność za swoje czyny. Bóg w swojej mądrości wykorzystał bunt szatana, z pożytkiem dla ludzkości. Szatan pomógł posłać Jezusa na krzyż, a na nim Jezus pokonał grzech i śmierć, a teraz Boże rozwiązanie – zbawienie, jest dostępne dla wszystkich przez Jezusa Chrystusa jako Zbawiciela.
2012-12-30 (14:53)

status Grzegorz30
Data rejestracji: 2010-09-11
Ilość postów: 5606

12653
wpis nr 588 058
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

[,,]
2012-12-30 (14:56)

status Grzegorz30
Data rejestracji: 2010-09-11
Ilość postów: 5606

12653
wpis nr 588 061
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

[!]



[..]

Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć, a łaska przez Boga dana to życie wieczne w Chrystusie Jezusie, Panu naszym.

Rzymian 6:23

[..]

Bóg w swoim wielkim miłosierdziu przez powstanie z martwych Jezusa Chrystusa na nowo zrodził nas do żywej nadziei.

1 Piotra 1:3

[..]

Tak bowiem Bóg umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne.

Jana 3:16

[..]

Łaską bowiem jesteście zbawieni przez wiarę. A to pochodzi nie od was, lecz jest darem Boga: nie z uczynków, aby się nikt nie chlubił.

Efezjan 2:8-9

[..]

Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, i w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych - osiągniesz zbawienie.

Rzymian 10:9

[..]

Bóg zaś okazuje nam swoją miłość [właśnie] przez to, że Chrystus umarł za nas, gdyśmy byli jeszcze grzesznikami.

Rzymian 5:8

[..]
2012-12-30 (14:56)

status Grzegorz30
Data rejestracji: 2010-09-11
Ilość postów: 5606

12653
wpis nr 588 062
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

[;;]
2012-12-30 (15:05)

status Grzegorz30
Data rejestracji: 2010-09-11
Ilość postów: 5606

12653
wpis nr 588 065
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

[Kelly Family][Santa Maria]

[ http://www.youtube.com/watch?v=CN_NTuKLFvw ]

I jeszcze raz..
2012-12-30 (15:05)

status Grzegorz30
Data rejestracji: 2010-09-11
Ilość postów: 5606

12653
wpis nr 588 066
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

['']
2012-12-30 (16:11)

status Grzegorz30
Data rejestracji: 2010-09-11
Ilość postów: 5606

12653
wpis nr 588 109
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pokuty, pokuty, pokuty, to chodziło o pracę nad sobą!!



Praca nad sobą. Czy warto?



Coraz więcej osób zdaje sobie dziś sprawę, że większość wzorców interakcji wyniesionych z domu rodzinnego i innych doświadczeń (np. szkolnych), przenosimy do własnego dorosłego życia. Odtwarzamy je w bliskich związkach, wchodząc w znane i dobrze utrwalone role.



Bardzo często nie będąc tego świadomi, automatycznie uruchamiamy pewne kody, które zapamiętaliśmy. Reagujemy wycofaniem w konflikcie, tak jak nasz tata, gdy milczał po kłótni z mamą przez trzy tygodnie. Albo wchodzimy w postawę uległości, dogadzając wszystkim, a zapominając o naszych potrzebach, tak jak funkcjonowała mama.



Nierzadko ta schematyczność skutecznie ogranicza nasze możliwości życiowe, prowadzi do wielu konfliktów, nie pozwala na budowanie satysfakcjonujących relacji. Warto więc od czasu do czasu spojrzeć z dystansu na samego siebie i zastanowić się, jakie rodzaje naszych reakcji są identyczne do tych, które znamy z dzieciństwa. Gdy uzyskamy wiedzę, że odtwarzamy jakieś programy, które przeszkadzają nam w życiu, możemy je zmienić.



Podstawą jest zauważenie w swoich doświadczeniach tego, co wyraźnie nam nie służy, utrudnia harmonijne funkcjonowanie, przeszkadza w odczuwaniu satysfakcji życiowej. Następnie ważne jest podjęcie decyzji, że chcemy to zmienić – nasze zachowania, nawyki, myślenie, schemat według którego działamy itd. Jeśli ten proces zmian zaplanujemy, ustalimy jaki nowy wzorzec chcemy wprowadzić - pozostaje tylko realizacja tego, co zobaczyliśmy jako szansę na nową jakość naszego życia. Oraz konsekwencja w wykonaniu przyjętych założeń i zobowiązań, we wprowadzaniu w życie pożądanych przez nas zachowań.



Jakie mogą pojawić się trudności? Nasz mózg, w tym pamięć emocjonalna, przechowuje wiele zapamiętanych kodów reakcji na pewne sytuacje i okoliczności. Przy ekstremalnie silnych emocjach wracają niechciane wzorce i czasem wszystko wymyka się spod kontroli. Nie potrafimy wtedy w pierwszej chwili zapanować nad tym, co mówimy, czy jak działamy. Wtedy najłatwiej o stare błędy. Gdy emocje opadną, można już jednak świadomie zweryfikować swoje zachowanie, wyjaśnić, o co naprawdę nam chodziło i czego chcemy.



Jeśli powtarzaliśmy coś miliony razy, to trudno to wyeliminować w jednej chwili, z minuty na minutę. Trzeba dać sobie trochę czasu, uzbroić się w cierpliwość i tolerancję, aby tę pracę nad sobą wykonać. Ważne jest to, aby nie zakładać, że zmiany zawsze będą łatwe, proste, a efekty widoczne z dnia na dzień. Dać sobie czas, i prawo do potknięć po drodze.

Czasami zdarzają się nam w życiu bardzo trudne momenty, uruchamiają głębokie zranienia. Samo uświadomienie ich sobie może wtedy nie wystarczy, aby poradzić sobie z odczuciami, myśleniem, reakcjami. Kiedy coś nas przerasta, zaczynamy źle funkcjonować, warto skorzystać z pomocy psychologicznej, czasem podjąć dłuższą terapię. Dobrze jednak nie zaczynać od destrukcyjnego założenia, że nasz przypadek jest tak trudny, że i tak nic się nie uda. Takie myślenie potęguje lęki, a one blokują siły twórcze, nie pozwalają na podjęcie samodzielnych prób poradzenia sobie z problemem oraz na wzięcie odpowiedzialności za swoje uczucia i działania.



Pracę nad sobą można polubić, nawet jeśli jest trudna i od razu nie przynosi zadowalających efektów. Jej skutki są trwałe i owocują w przyszłości lepszą jakością życia. Gdy zamiast tego próbujemy oskarżać i zmieniać innych (rodziców, partnera, przyjaciela, kolegę z pracy, szefa itd.), zapominamy o sobie, oddalamy się od tego, co dla nas ważne. Na zmiany u innych mamy niewielki wpływ (jeśli sami ich nie zechcą poczynić), a krytykowanie, osądzanie, nakłanianie czy zmuszanie do poprawy, wzbudzają na ogół opór, niechęć, agresję. Efektu, o jaki nam chodzi, nie uzyskujemy, a nasza frustracja i niezadowolenie z bycia w tej relacji wzrastają.



Warto więc - dla własnego komfortu - uwalniać się od myślenia o tym, że inni postępują źle i powinni się zmienić, a zaczynać od siebie i najpierw samemu sobie wytyczać sobie kierunki zmian. Jeśli dzieje się coś trudnego w interakcjach z innymi ludźmi, to więcej osiągniemy traktując te sytuacje przede wszystkim jako lekcję dla siebie, szansę na to, aby zdobyte doświadczenia i wnioski służyły naszemu własnemu rozwojowi.



[..]



Książki:

Tytuł: Jeśli życie jest grą oto jej reguły

Autor: Cherie Carter-Scott



Życie często porównujemy do gry, której zasady tworzymy w trakcie jej trwania. Autorka przedstawia dziesięć reguł, którym podlega życie każdego człowieka niezależnie od jego zamierzeń i panów. Jeśli uświadomimy sobie, co decyduje o kształcie naszego człowieczeństwa, możemy własne życie uczynić atrakcyjniejszym i bardziej satysfakcjonującym.



[..]



Tytuł: Jak zmienić swoje zycie. Wielkie prawdy w 100 małych opowiastkach.

Autor: Pierre Lefevre.



[..]
2012-12-30 (16:13)

status Grzegorz30
Data rejestracji: 2010-09-11
Ilość postów: 5606

12653
wpis nr 588 110
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

[\\]
2013-01-01 (00:51)

status Grzegorz30
Data rejestracji: 2010-09-11
Ilość postów: 5606

12653
wpis nr 588 571
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

[Ogień!!]

[D-Block][S-te-Fan Rebel]

[ http://www.youtube.com/watch?v=tiD_4zyteV4 ]
2013-01-01 (00:51)

status Grzegorz30
Data rejestracji: 2010-09-11
Ilość postów: 5606

12653
wpis nr 588 572
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

[,,]
2013-01-01 (01:12)

status Grzegorz30
Data rejestracji: 2010-09-11
Ilość postów: 5606

12653
wpis nr 588 573
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

[I na koniec stare przeboje]

[..]

[T-Spoon][A part of my life]

[ http://www.youtube.com/watch?v=Ihf1YnQTW48 ]

[2 Brothers On The 4th Floor][Heaven Is Here]

[ http://www.youtube.com/watch?v=0hgq3T3cRbA ]

[Turbo B][Rhythm Is A Dancer]

[ http://www.youtube.com/watch?v=uK9Kruv5yPE ]

[..]
2013-01-01 (01:13)

status Grzegorz30
Data rejestracji: 2010-09-11
Ilość postów: 5606

12653
wpis nr 588 574
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

[;;]
2013-01-01 (21:04)

status Grzegorz30
Data rejestracji: 2010-09-11
Ilość postów: 5606

12653
wpis nr 588 862
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



W społeczeństwie jest dużo ludzi zacnych, ale ich biografia kończy się z chwilą śmierci - w grobie. Opis życia Jezusa Chrystusa jest jedyną biografią, w której śmierć i pogrzeb nie stanowi zakończenia. Ostatnie rozdziały świętych ewangelii świadczą o tym, że Chrystus zmartwychwstał.

Pan Jezus powiedział: "Jam jest zmartwychwstanie i żywot; kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie" - Jan 11:25. Słowa te uczą nas, że śmierć nie musi być gorzkim końcem, może być jasnym świtem. Oto wypowiedź wierzącej nauczycielki, pani Davis, na pogrzebie jej ucznia: "Śmierć nie musi być tragicznym końcem, lecz wspaniałym początkiem".

[!]

Gdyby Chrystus nie zmartwychwstał, nie można by budować takich twierdzeń. W Jego zmartwychwstaniu zło zostało pokonane, miłość przezwyciężyła nienawiść, śmierć straciła swoje żądło, a Szatan poniósł porażkę.



Chrześcijanie pierwotnego Kościoła głosili tę prawdę. Wierzyli, że ta sama siła, która wzbudziła Jezusa z grobu, będzie działać w nas i przez nas, by nas wyratować od naszych zwątpień, niepowodzeń i upadków.



Zmartwychwstanie Chrystusa to zwycięstwo nad mocą grzechu i jego "żądłem" - śmiercią. "Połkniona jest śmierć w zwycięstwie" - 1 Kor. 15:54 (BGd). Zmartwychwstały Jezus dał światu dowód, że Boży człowiek - chrześcijanin - może być zwycięzcą nad grzechem. Może nie tylko poznać jego skutki, ale także uzyskać przebaczenie i uniknąć kary.



Zmartwychwstanie Chrystusa to nadzieja dla wszystkich grzesznych ludzi. "Skoro bowiem przyszła przez człowieka śmierć, przez człowieka też przyszło zmartwychwstanie. Albowiem jak w Adamie wszyscy umierają, tak też w Chrystusie wszyscy zostaną ożywieni" - 1 Kor. 15:21, 22 (NP). Słowa te dają nam mocną nadzieję, że w Chrystusie Jezusie można zwyciężać grzech. Znaczy to, że każdego dnia możemy odnosić zwycięstwa nad naszym "ja". Dzięki łasce Bożej możemy zmartwychwstawać do nowego życia, zwyciężając swoje grzeszne myśli, złe nawyki, poniżające czyny. Poprzez codzienne zwyciężanie swego grzesznego charakteru uczestniczymy w zmartwychwstaniu.



Zmartwychwstanie Chrystusa to obietnica dla tych, którym grzech Adamowy został wybaczony przez zastosowanie za nich okupu. To szansa zbliżania się przez Chrystusa do Ojca już nie tylko prośbami o oczyszczenie i przebaczenie, ale stawienia siebie "nieskalanymi z weselem przed obliczem chwały Jego"



Zmartwychwstanie Chrystusa ożywia mocą ducha naszą ofiarę i czyni ją przyjemną przed obliczem Bożym przez usprawiedliwienie: "Błogosławiony niech będzie Bóg i Ojciec Pana naszego Jezusa Chrystusa, który według wielkiego miłosierdzia swego odrodził nas ku nadziei żywej przez zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa" - 1 Piotra 1:3 (NP). "Który został wydany za grzechy nasze i wzbudzony z martwych dla usprawiedliwienia naszego" - Rzym 4:25



Zmartwychwstań, Jezu, w sercu moim,

Skrusz kamień grzechu, co w nim tkwi.

Zamiast grobowych, czarnych cieni

Niech Twoje światło we mnie lśni.



Leopold Staff

2013-01-01 (21:06)

status Grzegorz30
Data rejestracji: 2010-09-11
Ilość postów: 5606

12653
wpis nr 588 865
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

[,,]
2013-01-01 (21:09)

status Grzegorz30
Data rejestracji: 2010-09-11
Ilość postów: 5606

12653
wpis nr 588 869
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

„A Jezus zawołał donośnym głosem: Kto wierzy we mnie, nie we mnie wierzy, ale w tego, który mnie posłał. Kto mnie widzi, widzi tego, który mnie posłał. Ja jako światłość przyszedłem na świat, aby nie pozostał w ciemności nikt, kto we mnie wierzy.” (J 12:44-46)



Czy Jezus jest Bogiem? Jak siebie opisał:

„ Wtedy rzekł im Jezus: Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam, nie Mojżesz dał wam chleb z nieba, ale Ojciec mój daje wam prawdziwy chleb z nieba. Albowiem chleb Boży to ten, który z nieba zstępuje i daje żywot światu. Wtedy rzekli do niego: Panie! Dawaj nam zawsze tego chleba! Odpowiedział im Jezus: Ja jestem chlebem żywota; kto do mnie przychodzi, nigdy łaknąć nie będzie, a kto wierzy we mnie, nigdy pragnąć nie będzie.” (J 6:32-35)



„A Jezus znowu przemówił do nich tymi słowami: Ja jestem światłością świata; kto idzie za mną, nie będzie chodził w ciemności, ale będzie miał światłość żywota. Rzekli wtedy do niego faryzeusze: Ty sam o sobie świadczysz; świadectwo twoje nie jest prawdziwe. Odpowiedział im Jezus: Chociaż Ja sam świadczę o sobie, świadectwo moje jest prawdziwe, bo wiem skąd przybyłem i dokąd idę; lecz wy nie wiecie, skąd przychodzę i dokąd zmierzam.” (J 8:12-14)



„Wtedy Jezus rzekł do nich znowu: Ja jestem drzwiami; jeśli kto przeze mnie wejdzie, zbawiony będzie, i wejdzie, i wyjdzie, i pastwisko znajdzie. Złodziej przychodzi tylko po to, by kraść, zarzynać i wytracać. Ja przyszedłem, aby miały życie i obfitowały. Ja jestem dobry pasterz. Dobry pasterz życie swoje kładzie za owce.” (J 10:7-11)



„Rzekła wiec Marta do Jezusa: Panie! Gdybyś tu był, nie umarłby mój brat. Ale i teraz wiem, że o cokolwiek byś prosił Boga, da ci to Bóg. Rzekł jej Jezus: Zmartwychwstanie brat twój. Odpowiedziała mu Marta: Wiem, że zmartwychwstanie przy zmartwychwstaniu w dniu ostatecznym. Rzekł jej Jezus: Jam jest zmartwychwstanie i życie; kto we mnie wierzy, choćby i umarł, żyć będzie. A kto żyje i wierzy we mnie, nie umrze na wieki. Czy wierzysz w to? Odpowiedziała mu: Tak, Panie! Ja uwierzyłam, że Ty jesteś Chrystus, Syn Boży, który miał przyjść na świat.” (J 11:21-27)

2013-01-01 (21:09)

status Grzegorz30
Data rejestracji: 2010-09-11
Ilość postów: 5606

12653
wpis nr 588 870
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

[..]
2013-01-01 (21:10)

status Grzegorz30
Data rejestracji: 2010-09-11
Ilość postów: 5606

12653
wpis nr 588 871
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Czy Jesus jest Bogiem? Co powiedział o tym, dlaczego został posłany:

„ Ale Jezus, przywoławszy ich, rzekł: Wiecie, iż książęta narodów nadużywają swej władzy nad nimi, a ich możni rządzą nimi samowolnie. Nie tak ma być między wami; ale ktokolwiek by chciał między wami być wielki, niech będzie sługą waszym. I ktokolwiek by chciał być między wami pierwszy, niech będzie sługą waszym. Podobnie, Syn Człowieczy nie przyszedł, aby mu służono, lecz aby służyć i oddać życie swoje na okup za wielu.” (Mt 20:25-28)



„ Pouczał bowiem swoich uczniów i mówił im: Syn Człowieczy będzie wydany w ręce ludzkie i zabiją go, ale zabity po trzech dniach zmartwychwstanie. Oni jednak nie rozumieli tego słowa, a bali się go pytać.” (Mk 9:31-32)



„ Albowiem tak Bóg umiłował świat, że Syna swego jednorodzonego dał, aby każdy, kto w niego wierzy, nie zginął, ale miał żywot wieczny. B o nie posłał Bóg Syna na świat, aby sądził świat, lecz aby świat był przez niego zbawiony. Kto wierzy w niego, nie będzie sądzony; kto zaś nie wierzy, już jest osądzony dlatego, że nie uwierzył w imię jednorodzonego Syna Bożego.” (J 3:16-18)



„ Wszystko, co mi daje Ojciec, przyjdzie do mnie, a tego, który do mnie przychodzi, nie wyrzucę precz. Zstąpiłem bowiem z nieba, nie aby wypełniać wolę swoją, lecz wolę tego, który mnie posłał. A to jest wola tego, który mnie posłał, abym z tego wszystkiego, co mi dał, nic nie stracił, lecz wskrzesił to w dniu ostatecznym. A to jest wola Ojca mego, aby każdy, kto widzi Syna i wierzy w niego, miał żywot wieczny, a Ja go wzbudzę w dniu ostatecznym.” (J 6:37-40)

2013-01-01 (21:11)

status Grzegorz30
Data rejestracji: 2010-09-11
Ilość postów: 5606

12653
wpis nr 588 872
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

[\\]
2013-01-01 (21:21)

status Grzegorz30
Data rejestracji: 2010-09-11
Ilość postów: 5606

12653
wpis nr 588 880
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

[Kelly Family][Santa Maria]

[ http://www.youtube.com/watch?v=CN_NTuKLFvw ]

| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 ... 61 62 63
Wyślij wiadomość do admina