Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

oszustwa pracowników kolektury lotto

2014-01-30 (12:25)

status LNR
Data rejestracji: 2012-03-05
Ilość postów: 2

13380
wpis nr 749 691
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ciekawy wpis na pewnym forum się pojawił:



"Hejka,

Wiem że jestem sobie sama winna, ale chciałam wam opowiedzieć JAK OSZUKUJĄ PRACOWNICY W KOLEKTURACH I PRZESTRZEC ABYŚCIE DOKŁADNIE CZYTALI INSTRUKCJE NA ZDRAPKACH, NIE WYRZUCALI ICH ZBYT PRĘDKO, TYLKO PRZESTUDIOWALI KILKA RAZY CZY NA PEWNO JEST "PUSTA". Z resztą na pewno jak jesteście zagorzałymi 'drapaczami' to wszystko rozumiecie od razu, ale jak np kupujecie taką zdrapkę komuś kto nigdy nie drapał tych zdrapek to ma problemy i nic nie rozumie i o wszystko dopytuje... Ja mając 18 lat będąc nad morzem na wakacjach od tak kupiłam swoją 1 w życiu zdrapkę (chyba wzięłam przy okazji bo kupowałam akurat coś tam w kiosku), a zarazem swoją pierwszą jakąkolwiek grę Lotto. Chyba na tej zdrapce był jakiś motyw z rybką a sama zdrapka była żółta i kosztowała 1 zł. Wydawało mi się że zdrapałam chyba 1000 zł czy 2 tyś czy coś takiego, jak dobrze pamiętam i wg tej instrukcji na dole wychodziło mi że wygrałam tą kwotę, ale w to po prostu nie wierzyłam totalnie i jak mówię była to moja 1 zdrapka więc myślałam że na pewno mi sie wydaje bo nie znam się na tych całych zdrapkach, zasadach, że to nie jest tak łatwo itd, do tego byłam po nocnej podróży i padałam (to było rano, a cała noc spędzilam w pociągu jadąc przez cala Polskę nad morze) więc ledwie kojarzyłam fakty. Postanowiłam że udam się do kiosku gdzie kupiłam ów zdrapkę i zapytam, wtedy młoda kobieta w kiosku zrobiła dziwna minę (wtedy myślalam ze patrzy na mnie jak na idiotkę bo przynoszę pustą zdrapkę i sie doszukuje wygranej, zrobilo mi sie glupio, a dzis wiem że zobaczyła wygraną i chyba sama w nia nie dowierzała), wklepałą coś ta mz tej zdrapki na tą maszynę - lottomat i wybił taki charakterystyczny dzwiek dla wygranej (dziś już go znam bo czasem puszczam lotki i wiem jaki jest dzwiek przy odbiorze wygranej, nawet trójki), ja niestety nie mialam pojecia że ten dzwiek to oznacza. Pani powiedziala ze zdrapka jest pusta i wrzucila ją do kosza u siebie za ladą... Coż powiedzialam sobie pod nosem "tak myślałam" i poszłam , wcale nie podejrzewalam że coś jest nie tak. Dopiero po powrocie z wakacji u siebie w miescie będąc w kiosku zobaczylam zdrapki i wsrod nich takie same jak taką samą i przypomnialam sobie ta nad morzem , kupiłam kilka, zaczęłam drapać, ogarnęłam o co w tym wszystkim chodzi i zrozumiałam że zostałam po prostu oszukana.... "
2014-01-30 (12:33)

status engee30
Data rejestracji: 2013-03-05
Ilość postów: 693

13757
wpis nr 749 699
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

na Wyspach tez kiedys byla odobna sprawa, ale grubsza, bo z jakims kuponem Lotto z duza wygrana

gosc w kiosku sprawdzil bilecik, zorientowal sie, ze jest cos na nim dobrego, przekazal info, ze nic tam nie ma i kobieta wrocila do dmou bez kasy i bez bilecika

ale potem (juz nie pamietam szczegolow) doszli do tego - kobieta dostalo swoja kase, a gosc jakis wyrok



wszedzie jest to samo - kasa rzadzi
2014-01-30 (12:39)

status edi8
Data rejestracji: 2007-04-03
Ilość postów: 41774

2623
wpis nr 749 706
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Na forum już jest taki wątek:



http://forum.multipasko.pl/n_viewtopic.php?id=4126



a w nim m.in. mój wpis o sytuacji , która wydarzyła się lata temu w mojej rodzinie...
2014-02-22 (23:57)

status dida
Data rejestracji: 2013-01-22
Ilość postów: 170

13712
wpis nr 762 153
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Nie podchodzi się do tematu nie wiedząc w jaki sposób grać , drapać itp.

Jeżeli chcesz kupić zdrapkę to ją kup i drap w domu w samochodzie , drap przy zaufanej osobie , przy bardziej rozgarniętej która Ciebie nie oszuka. Nie ufaj pracownikowi kolektury bo to tylko pracownik który może czeka na takiego pajaca co ma i wygrał a nie wie i łyka jak pelikan ciemnotę wciskaną przez obcą osobę .

DOWIEDZ się jak grać i wtedy graj . Jak już się dowiesz to udawaj że nie wiesz i poproś o pomoc pracownika kolektury . Będziesz wiedział że wygraleś a w sytuacji gdy ten poinformuje Ciebie o przegranej natychmiast zgłoś to , tam gdzie trzeba a pomożesz tym którzy jeszcze nie wiedzą jak grać i mogli by zostać oszukani .



PROSTE JAK DRAPANIE ZDRAPEK ....
2014-02-24 (01:37)

status KEN
Data rejestracji: 2012-09-01
Ilość postów: 2921

13557
wpis nr 762 678
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jedna prosta rzecz.

Zdrapki sprawdzane są w lottomacie.

Krótki sygnał 'pik' oznacza że nic nie ma.

Drugi ciut dłuższy sygnał to drukowanie gdy wygrana

Więc jeżeli nic się nie wydrukowało...

Może zabrakło papieru.

Oszustwa to nie wyklucza.



| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2
Wyślij wiadomość do admina