Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

GRY LOSOWE - 2 mity

2011-09-23 (12:05)

status tj_gumis
Data rejestracji: 2010-03-31
Ilość postów: 337

12456
wpis nr 458 420
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

W tym watku mam zamiar zakwestionowac dwa podstawowe aksjomaty tzw "gier losowych".

Dodam tylko ze moja wypowiedz ma charakter czysto informacyjny.



1) Mit - losowosc losowan:



Obrazek ponizej przedstawia rozklad prognoz wystapien dla singla w przypadku 6 elementowych zestawow kombinacji z 49.







W uzupelnieniu dodam zestawy te zostaly wygenerowane za pomoca sprzetowego generatora liczb losowych w oparciu o szum atmosferyczny czyli najlepszego (poza opartym na szumie elektrycznym) dostepnego do testow. Niestety o kwantowym mozemy jedynie pomazyc. Generator ten (a raczej efekty jego pracy) dostepny jest na stronie RANDOM.ORG.



Kolejny obrazek przedstawia rozklad prognoz wystapien dla singla dla przypadku rzeczywistych losowan 49s.







W uzupelnieniu dodam iz oba rozklady zostaly wygenerowane tym samym algorytmem i dla identycznych warunkow brzegowych.

Mechanizm tego algorytmu nawet nie "muska" takich dziedzin jak statystyka czy rachunek prawdopodobienstwa.

W przypadku zestawow generowanych nie ma on zastosowania prognostycznego.

W przypadku zestawow losowanych maszynowo jego srednia skutecznosc prognostyczna wynosi 1 do 1 dla przypadku singli typowanych 6 elementowymi zestawami typow wlasnych.

Z grubsza co losowanie jestesmy w bet365 1,5 jednostki do przodu.

Oczywiscie w praktyce wyglada to tak ze raz jest zero raz 3, raz 2, a raz 1.



2) Mit - koniecznosc dysponowania ogromnymi, pelnymi i aktualizowanymi bazami losowan.



Do skutecznosci typowania singli o ktorej wspomnialem wczesniej z tego co wiem nieosiagalnej w przypadku poslugiwania sie statystyka matematyczna (sam fakt uzywania tego instrumentarium jest nieporozumieniem) wystarczy 9 ostatnich losowan.



To tyle.
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1
Wyślij wiadomość do admina