Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Chwilowe zachwianie?

2004-11-27 (14:20)

status Skoczek
Data rejestracji: 2004-11-27
Ilość postów: 5

506
wpis nr 7 319
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Chcialbym podzielic sie drobnym spostrzezeniem. Moze komu sie to przyda

Wg moich analiz - dosyc skomplikowane, nieoparte na statystyce i niesluzace bezporednio typowaniu , wiec daruje tu sobie zbedne popisy matematyczne - mniej wiecej od wrzenia br. co powaznie wplynelo na losowane uklady.

Ujmujac ten efekt w duzym uproszczeniu - niemal calkowicie rozmyly sie charakterystyczne krótkookresowe tendencje (ok. dwutygodniowe), które mozna bylo obserwowac od ponad dwóch lat.

Okres zachwiania jest doc krótki i byc moze sytuacja wróci do poprzedniego stanu... A moze nie...

Mam nadzieje , ze tym wpisem nie sprowokuje dyskusji o \"kulkach i maszynach\", bo bylaby ona bez sensu - na to nie mamy zadnego wplywu tak jak na pogode.

Mamy natomiast wplyw na to z jakich metod korzystamy - np. dla mnie jest takie zjawisko stanowi tylko i wylacznie motywacje do poszukiwania nowych podejc.

Czego i Wam zycze.
2004-11-27 (15:46)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 7 320
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zapewniam cie , ze proces jest calkowicie stacjonarny i nie ma rzadnych oznak , ze co sie zmienilo .

Ja tez robie analizy stacjonarnoci procesu i nic sie we wrzeniu nie zmienilo .

Wszystko jest w granicach normalnego \" bladzenia losowego \"

A uzywam sieci neuronowych z zawieszonym atraktorem do modelowania zjawiska .

Wszystko jest jak najbardziej w normie .

Pozdrowienia
2004-11-27 (18:15)

status Skoczek
Data rejestracji: 2004-11-27
Ilość postów: 5

506
wpis nr 7 321
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Bardzo dziekuje za informacje. Przejrzalem z grubsza Twoje wczeniejsze posty i rozumiem (tak mi sie wydaje) w jaki sposób opisujesz i badasz przestrzen wyników.

Ja równiez od samego poczatku zajmowania sie tym tematem przyjalem, ze wszelkie czysto statystyczne i algorytmiczne podejcia sa delikatnie mówiac nieadekwatne.

Nie chce tu podejmowac dyskusji na tematy merytoryczne. To nie jest to miejsce - siegajac wstecz od razu widac silnie emocjonalne reakcje na wszelkie próby edukacyjne.

Nie zaglebiajac sie w szczególy - mimo wszystko pozostane przy swoim zdaniu. Dla czystoci sprawy uzpelnie jednak swoja poprzednia wypowiedL - rzeczywicie wiekszoc dlugofalowych tendencji jest od dawna niezmienna.

Wg mnie sa one jednak malo przydatne do zlapania króliczka w realnie ocenianym okresie zycia myliwego.
2004-11-27 (18:33)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 7 323
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jak by podal adres e-mail to przyle ci wykres stacjonarnoci systemu na przestrzeni 2760 losowan zrobiony ni z sufitu , tylko z tych notowan , które byly .



Pozdrowienia
2004-11-27 (21:31)

status Skoczek
Data rejestracji: 2004-11-27
Ilość postów: 5

506
wpis nr 7 327
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Uprzejmie prosze o dane potwierdzajace stacjonarnoc z krótkim komentarzem.

Jeli bedzie to jasny i jednoznaczny dowód braku zachwiania to odszczekam publicznie swoja poprzednia opinie (choc nie sadze, aby do tego doszlo prawdopodobnie obie oceny sa po prostu na innej plaszczyLnie).

Mój adres: skoczek334@wp.pl
2004-12-03 (11:14)

status Fanka znad morza
Data rejestracji: 2004-12-03
Ilość postów: 7

513
wpis nr 7 472
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam.

Ja tez zauwazylam ze co sie zmienilo w ukladach losowanych liczb od wrzenia do listopada wlacznie. Chociaz dwa losowania grudniowe nie wskazuja na trend ostatnich 3 miesiecy. Jestem w stanie domniewywac ze Lotto podmienia maszyny losujace. Zobaczymy jak bedzie dalej ?. Pozdrawiam.
2004-12-03 (16:58)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 7 478
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jezeli co sie amienilo to w maju a nie we wrzeniu .

Ale nadaj jest to tylko fluktuacja przewidziana bladzeniem losowym .

A proces jest jak najbardziej stacjonarny ( atraktorowy ) i nie odbiega od jakichkolwiek norm losowoci , co mozna przeledzic posiadajac jakikolwiek program do analizy rekurencyjnej .

Niestety w programie Janusza nie ma takich narzedzi .

A przydalyby sie . Bo mozna zaobserwowac wiele ciekawych rzeczy .

W analizach rekurencyjnych dane sa od siebie uzaleznione i zmiana kazdej danej powoduje zmiane trajektorii calego procesu .

W taki sposób nawet niewielka przypadkowa podmiana nawet niewielu liczb powoduje znaczaca zmiane trajektorii ( efekt motyla ).

Radze poczytac .

2004-12-03 (18:42)

status koronka
Data rejestracji: 2004-03-24
Ilość postów: 283

219
wpis nr 7 479
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Do Mariusza

Czy mozesz napisac co wiecej na temat literatury do przeczytania i podac, które programy zawieraja taka analize? Wg. mnie losowania faktycznie nie odbiegaja od normy, ale mnie interesuja wszelkie analizy
2004-12-03 (19:00)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 7 480
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

W moich wczeniejszych postach juz podawalem to wiele razy . Taki prosty program to vra 4.7 w pelnej wersji .



http://pweb.netcom.com/~eugenek/download.html



Na tejze stronie takze wyczerpujacy podrecznik do analizy rekurencyjnej i cala literatura .

Najlepiej jednak rekurencje zrobic sobie w Excelu . I to nie jest wcale trudne .

Jak bede mial wiecej czasu to podam prosty przepis na funkcje rekurencyjne do Excela .

Mozna wtedy kazda stacjinarnoc kazdego procesu ogladac a wszelkie anomalie od razu widac



Ale czy nie lepiej zamiast analiz napisac program do prognozowania wyników .







Pozdrowienia
2004-12-03 (19:36)

status koronka
Data rejestracji: 2004-03-24
Ilość postów: 283

219
wpis nr 7 481
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Dziekuje, zapoznam sie z tym. Program do prognozowania musi opierac sie na analizach. Taki program napisac to nie sztuka. Najwazniejsza jest trafnoc prognoz, a to suche ramy programu moga uniemozliwic. Dosyc dobrze znam Excela , jezeli wiec bedziesz mial czas i chec, podaj mi prosze ten przepis.

Od pewnego czasu zastanawiam sie nad wprowadzeniem do analiz,

wspólczynnika Fibonacciego.

Co prawda gielda to troche co innego, ale przy odrobinie wyobrazni ......?

pozdrowienia

2004-12-03 (20:21)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 7 483
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Program do prognozowania wcale nie musi opierac sie na analizach .

To jest bledny schemat mylenia .

Podam jeszcze inne podstawy ( przykldowe )programu do prognozowania :

1. stworzenie modelu a metod jest co najmniej kilka

2. prognozowanie na zasadzie kryterium wyboru -tutaj tez nie ma zadnej analizy .



Ten drugi sposób jest podstawa wietnych programów do prognozowania .



Problem polega na tym , ze narzedzia do analizy nieliniowej nie sa powszechne i w Internecie nikt ich nie umieszcza ( pisalem o tym przy sieciach neuronowych ).

Proponuje darmowy i piekelnie trufmy program Microsoftu MSBNx ( do pobrania ze strony Microsoftu )



Nikt rozsadny nie wybiera prognozowania na podstawie analiz standardowych bo tego typu dzialanie to czysta numerologia .



Pozdrowienia
2004-12-03 (22:57)

status koronka
Data rejestracji: 2004-03-24
Ilość postów: 283

219
wpis nr 7 488
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Kazdy program do prognozowania musi opierac sie na analizach. Tylko sa rózne jej rodzaje. Nie pisz wiec, ze jest to bledny schemat mylenia. Zaprzegasz do prognozowania fizyke i jest to Twój schemat. Inni korzystaja ze statystyk a jeszcze inni z gotowych typów. Spotkalam nawet kogo, kto korzystal z parapsychologii. Za kazdym razem jest to pewien schemat mylenia

i do momentu az okaze sie lub nie w 100% pewny, nie mozna go nazywac blednym.

Z jedynym i wlaciwym sposobem mylenia mielimy juz nie raz do czynienia. Okazalo sie, ze nie tedy droga.

Program, który polecasz ( ten pierwszy), równiez opiera sie na analizach. Z tego co zdolalam w tak krótkim czasie sie zorientowac, bazuje na obserwacji pewnych charakterystycznych okresów czasu, w jakim wystepowaly np. liczby w losowaniach i na tej podstawie wykonuje rekonstrukcje ich przyszlego polozenia na mapie. Program wykonuje wszelkie analizy nie tylko multilotkowe.

To moze byc bardzo ciekawe spojrzenie. Autorzy jednak polecaja daleko idaca

ostroznoc przy tego rodzaju prognozach oraz wykonanie bardzo wielu prób.

Ciekawa jestem jakie efekty osiagnale w prognozowaniu tym sposobem. Jak to robisz w Excelu?

Drugiego programu jeszcze nie ciagnelam



pozdrowienia
2004-12-04 (16:11)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 7 499
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Program podalem tylko jako ciekawostke i tego typu narzedzi jest wiecej .



Co do schematu myslenia . Twoja wypowiedL jest tego dowodem .

Nie chodz o analize zjawiska czy tez wyników tylko o niepotrzebne angazowanie narzedzi analitycznych do budowy systemu .

Kazdy czlowiek nawet idac ulica prowadzi analize sytuacji ( chcac czy tez nie chcac ) .

Natomiast juz to pisalem , ze narzedzia spelniaja jakakolwiek funkcje wtedy gdy zaklada sie przy takim systemie schemat deterministyczny .

Co bylo , my to analizujemy , wyprowadzamy model formalny lub nieformalny i zakladamy , ze wydarzenia tak sie potocza w/g tego modelu w przyszloci .

To typowy schemat deterministyczny .

Ale nie musi tak byc .

A co jezeli model deterministyczny nie da sie przeciagnac poza horyzont zdarzen .

Rozsadny czlowiek juz z góry zalozy , ze model deterministyczny nie odegra zadnej roli w liczbach losowych .



45 prawo Murpy\"ego w stosunku do gier losowych mówi .. ze kazde narzedzie zrobione samemu w dziedzinie gier losowych bedzie tak samo dobre jak narzedzie profesjonalne .



Chca cokolwiek zrobic w grach losowych nie chodzi jednak o narzedzia a o sposób rozumowania .

A tego nie ujmuja zadne narzedzia . I chwala \" Najwyzszemu \" .

Trzeba umiec wykorzystac dwa prezenty jakie nam dal \" Najwyzszy \"

1. ze liczby sa niezalezne od siebie i sa losowe

2. ze myl ludzka nie zna granic !!!



Pozdrowienia
2004-12-04 (17:40)

status koronka
Data rejestracji: 2004-03-24
Ilość postów: 283

219
wpis nr 7 500
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zgadzam sie z Toba w 100%. Najlepszym narzedziem do prognozowania jest nasz wlasny mózg.

Napisale \" nie chodzi jednak o narzedzia a o sposób rozumowania \"

\" myl ludzka nie zna granic \"

W zwiazku z tym, poniewaz kazdy z nas jest inny i powolujac sie na 45 prawo Murphyego, jak sie ma do tego Twój wczeniejszy wpis

\"Nikt rozsadny nie wybiera prognozowania na podstawie analiz standardowych bo tego typu dzialanie to czysta numerologia . \"

Mozliwe, ze mnie nie zrozumiale. Chodzilo mi o to, ze nie wolno nikomu z nas oceniac sposobu w jaki prognozuja inni, ani narzedzi, które stworzyli. Dla Ciebie moga byc calkowicie nieprzydatne a dla kogo innego beda impulsem, który wyzwoli jego umysl. Jezeli choc raz taki impuls zadziala, czlowiek bedzie wielokrotnie wracal do tych samych narzedzi, chcac powtórzyc to wspaniale dowiadczenie. Kto wie, moze jeszcze kiedy mu sie uda?



Pozdrawiam Cie serdecznie i zycze WYSOKICH LOTÓW

2004-12-08 (19:18)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 7 579
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Chcialem przemycic pewna myl . Ale myle ze mi sie nie udalo .

Otóz rozwaz tego typu rozumowanie .

Nie chodzi mi \" hipotetyczna analize \" tylko o dostepne analizy .

W niektórych dziedzinach wiedzy nazywa sie to technikami BAT czyli najlepszymi dostepnymi technikami .

Obserwujac te \" najlepsze dostepne techniki \" , kluczowym slowem jest dostepne .

Otóz to co serwuja niektórzy pseudoanalitycy to sa analizy dla naiwnych .

Nie ma zadnej mozliwoci azeby uzywajac czterech podstawowych dzialan dokonac jakiejkolwiek analizy danych losowych .

Po prostu jest to niemozliwe .

I jak sie popatrzy w Internecie to mozna wysnuc wniosek , ze nic innego nie wymylono .

Ludzki mózg nie rozumuje danymi skwantowanymi . A analizy -nazwijmy je standardowe nie moga w zaden sposób ominac tego problemu .

Dam przyklad .

Jedno z rozwiazan polega na tym , ze zamiast wielkoci skwantowanych -typu 4,5,6,7, to jest takich jakie sa uzywane w grach losowych uzyc wielkoci rozmytych .

Okolo 5 , w poblizu 23 itd .

Ale pokaz choc jeden maly analityczny program , który uzywa tego typu pojec .

A nasz mózg odwrotnie innych nie uzywa .

I dlatego analizy sobie a czlowiek sobie .

OK ?



Pozdrowienia
2004-12-08 (22:29)

status koronka
Data rejestracji: 2004-03-24
Ilość postów: 283

219
wpis nr 7 584
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A kulki sobie

OK!

pozdrowienia
2004-12-09 (10:07)

status pawel
Data rejestracji: 2004-01-11
Ilość postów: 5978

127
wpis nr 7 592
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A moze tak:

Nas mózg sie meczy i pracuje.

Kulki sobie.

Slonik sie cieszy.

A to wszystko przez nasze HOBBY = HAZARD.
2004-12-09 (10:50)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 7 594
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A co tutaj ma hazard wspólnego i co maja do tego kulki.

Czy jak by nie bylo kulek a losy to by bylo inaczej ?

2004-12-09 (22:58)

status Jasze
Data rejestracji: 2003-09-04
Ilość postów: 4426

25
wpis nr 7 609
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witaj Mariusz.

My sobie a kulki ,analizy sobie.

Ostatnio modny jest watek ,,Szczeliwe pietnastki ,, które raczej malo sa szczeliwe dla graczy a szczesliwe dla ...wiadomo.

Idac tym ladem zrobilem pierwszy raz wzyciu pewna analize programem ogólnie dostepnym wlasnie pod katem 15 liczb.

Obralem pewien zakresik,ustawilem,odczytalem,zapisalem.

Po niedlugim czasie/nawt krótkim// w tej 15-ce padlo 11 trafnych.

Sprawdzilem z cala baza ...nawet nie bylo 10 trafnych a te 11/15 bylo JEDYNE.

Co o tym sadza sieci neuronowe,przepraszam za wyrazenie ale wszyscy wiedza ze jeste ekspertem w tej dziedzinie.

Czy sieci by znalazly 15/15 ????
2004-12-10 (15:03)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 7 620
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Do Jasze



Nie stosowalem sieci do multilotka gdyz sa prostsze i znacznie lepsze metody .

Problem jest w podejciu do tematu .



Ja nigdy nie gralem na czeciówki . Mnie to po prostu nie interesuje , wiec nie zdarza mi sie uklad 11/15 .

Jakikolwiek system musi spelniac warunek 15/15 albo nic .

Oczywicie te czeciówki moga sobie wypadac ale to nie jest skalkulowane w systemie .



To jest merytoryczne podejcie do zalozen do systemu .



Dam przyklad



Jeze zakladam na przyklad , ze bede gral w multi 6 z 10 . I tylko szóstka mie interesuje .

To wtedy kazda inna sytuacja jest porazka .

To znaczy jezeli wyliczylem te szóstke to jest trafine ale jezeli jej nie ma a wypadnie np.5/6 , 4/6 to sa zwykle porazki czyli innymi slowami pudla .



Bo przy sytemach inwestycyjnych czyli takich jak sie gra na Gieldzie straty bylyby astronomiczne .

Tutaj nic czeciówki nie ratuja a wynik bylby ciagle ujemny .

Przy graniu systemem inwestycyjnym nie mozna sobie pozwolic na to aby miec taka czeciówke .

Ma byc szóstka i koniec .

To dla mnie to co ty osiagnale czyli np z 15 obstawianych liczb wypadlo by 11 byloby totalna kleska .

Nie moge sobie na to pozwolic .

I mnie na to nie stac .



Pozdrowienia
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 4 5 6 7 8
Wyślij wiadomość do admina