Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 4 5 6
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

W SZPONACH HAZARDU-CZYLI JAK SIĘ BRONIĆ PRZED JEGO ZNIEWOLENIEM

2011-01-26 (16:12)

status daniel777
Data rejestracji: 2010-12-18
Ilość postów: 143

12811
wpis nr 394 281
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Poważna dyskusja.

Tak trzymać Panowie i Panie.

A dojdziemy do konsensusu.



Poważne, rzeczowe, merytoryczne argumenty zauważam.

Poczatkowa teza ewoluowała, a nawet zbaczyła na manowce.

Mniejsza już o to czy chodziło o to czy tamto.

Obecnie badamy wyższośc kalulatora nad programem Pasko.

Wraz z kalkulacją cen.
2011-01-26 (16:31)

status dotam
Data rejestracji: 2009-07-30
Ilość postów: 51

4996
wpis nr 394 283
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

to może skierujesz dyskusję na właściwe tory, bo fakt, że były pewne zakłócenia na linii, ale myślę, że już nie powrócą



Pozdrawiam.
2011-01-26 (17:06)

status daniel777
Data rejestracji: 2010-12-18
Ilość postów: 143

12811
wpis nr 394 296
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Irytacja sięga nieba.



Mozna powiedzieć, że żaden wpis nie jest ścisle związany z tematem.

Owszem są opisane perypetie osób, które wpadły w macki hazardu.

Nie zauważyłem jednak lub przeoczyłem wątki jak się bronić przed tym.



Sugestie o mało prawdopodobnym zdarzeniu wylosowania poprawnych liczb wkładam do kosza.

Uważam, że tym akurat się nikt nie przejmuje, a nawet jeśli, to nie potrafi tego prawidłowo ocenić.

Stąd jest popyt na rózne programy, które niby mają byc pomocne, ale nie przybliżaja nas zdecydowanie do wygranej.

Jednakze programy te są. Sa robione przez informatyków, statystyków. I jest na te programy popyt.

Wniosek jest jeden.

Malo kto własciwie ocenia prawdopodobieństwo zdarzenia. I trudno tu z tym walczyć.

Zasadne jest jednak przypominanie o tym.



Wydaje mi się, że cudownej recepty ogólnej, jak się bronić przed hazardem nie ma. Zalezy od sytuacji, mentalnosci danego człowieka.



Z pewnością należy skorygować swoje marzenia do poziomu realnego i małymi kroczkami je realizować. I nie przejmowac sie niepowodzeniami.

I całkowice należy przewartościować swój model myślenia.

Nie jest ważne marzenie, ale droga do realizacji tego marzenia.

Zatem na przykład nabycie samochodu nie jest bardziej satyfakcjonujące niż droga w jaki sposób zdobędziemy te pieniądze.

Nabycie samochodu jest ukoronowaniem naszej pracy i jest tylko wisienką na torcie. I o tym nalezy pamiętać.
2011-01-26 (17:23)

status deprim
Data rejestracji: 2008-10-27
Ilość postów: 272

3840
wpis nr 394 303
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

i to jest głos ważny w tej całej dyskusji, a mianowicie mówi, że programy w tym i ten napisany przez Pasko nie pomagają w realnej grze, a wręcz przeciwnie nakręcają spiralę uzależnienia gracza poprzez wrażenie, ze za ich pomocą można osiągnąć sukces.

Tytuł tematu W szponach hazardu-czyli jak bronić się przed jego zniewoleniem....

No cóż jeśli jest się w szponach, to zapewne przez takie lub podobne programy ułatwiające niby grę, a wymuszające na graczu zawieranie setek zakładów, powodujących \"ruinę finansową\" gracza

Ja się nie wypowiadam co do wartości tych programów, ale stwierdzam fakt:

żaden nawet najlepszy program nie wygeneruje wysokiej wygranej bez właściwie podstawionych liczb.

Te zaś można wytypować również za pomocą jednego zakładu prostego, bez konieczności zakupu jakiegokolwiek programu.

To tyle i na ten temat.
2011-01-26 (21:32)

status dotam
Data rejestracji: 2009-07-30
Ilość postów: 51

4996
wpis nr 394 407
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

jakie więc są wnioski?
2011-01-26 (21:48)

status edi8
Data rejestracji: 2007-04-03
Ilość postów: 41774

2623
wpis nr 394 410
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Wniosek jest jeden: tylko totalny idiota może zakładać, że zakup programu do obliczeń statystycznych - a więc bazowanie na prognozowaniu wynikowym, bo opartym o dotychczasowe rezultaty - przybliży go do wygrania głównej nagrody.



I tak samo tylko totalni idioci mogą uważać, że realizowanie swojego hobby w postaci zainteresowania grami liczbowymi i zakup oprogramowania ułatwiającego obliczenia - może mieć wpływ na powstanie jednostki chorobowej zwanej uzależnieniem od gier hazardowych.
2011-01-26 (21:51)

status dotam
Data rejestracji: 2009-07-30
Ilość postów: 51

4996
wpis nr 394 413
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pasko znowu coś mataczysz!

Po co komu kalkulator do obliczeń na poziomie matematyki wyższej, skoro losowania odbywają się w najgorszym przypadku na liczbach od 1 do 90-ciu

Takie zakresy liczb znane są już 7-mio latkom, a do postawienia kreski zdolne są już nawet młodsi.

2011-01-26 (21:53)

status daniel777
Data rejestracji: 2010-12-18
Ilość postów: 143

12811
wpis nr 394 415
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Moim zdaniem?



Topik ma wątpliwe znaczenie.

Tak jak napis na papierosach o zgubnym paleniu nie ma znaczenia dla palących. I tak palą.



Bo jak nie upadniesz to się nie przekonasz.



A zauważ, że to forum jest dla grających.

Można śmiało powiedzieć, że dl a niektórych jesteś kraczącym intruzem.

Jakiekowiek złowieszcze kra-kra tutaj nikogo nie przekona. Bo prawie każdy w 100% jest przekonany, że jego to nie dotyczy, pomimo, ze przegrał już kilka wypłat.



Traktujmy grę jako zabawę i bądzmy czujni w chwili gdy gra zabawą być przestaje, a staje się zgubnym nałogiem.

Moment trudny do uchwycenia.



Przyznam, że jakakolwiek robiona analiza wytypowania liczb jest już sygnałem, że jest cos nie tak.

Bo analizy nie przybliżają nas zdecydowanie do wygranej.

Analizy mówia nam o tym, że traktujemy grę poważnie, a to już jest wyrażny sygnał że wpadliśmy w bagno hazardu.



Sam bawiłem się w analizę tutaj, niby dla zabawy, ale jednak też grałem na te liczby.

Straszne.

Dobrze, że przynajmniej zajałem się już czymś innym.

2011-01-26 (21:53)

status kogucik19
Data rejestracji: 2006-03-24
Ilość postów: 7712

1867
wpis nr 394 416
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Wniosek nasuwa mi się jeden.Każdego kurczaka można zjeść zarówno rękami,albo skorzystać z noża i widelca.Metoda konsumpcji zależy od tego grze konsumujemy,w jakim towarzystwie się obracamy,i czy nie chcemy sobie poparzyć paluszków.Co do ceny noża i widelca to zależy z czego jest wykonany,czy jest to złoto,platyna,miedz.Oraz czy jest to ręczna robota czy taśmowa.Wszystko to składa się na cenę i to konsument wybierze czym chce jeść..Można by pisać wiele tylko po co.Nie korzystam z żadnych kupnych programów,więc nie mam w tym doświadczenia,ale jednak korzystam z map które ktos robi na multipasko i to za darmo.Resztę wykonuje sam,ale to tylko dlatego że wtedy mnie to cieszy i mam na to czas.Gdybym był młodszy to na pewno zakupił bym program bo on by za mnie robił a ja bym się wylegiwał pod palmami.Napisze wyraźnie że ON BY ZA MNIE TO ROBIŁ ALE NIE WYGRYWAŁ!!!Pozdrawiam
2011-01-26 (21:59)

status dotam
Data rejestracji: 2009-07-30
Ilość postów: 51

4996
wpis nr 394 422
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pasko proszę abyś wpłynął by nie obrażano gości wpisujących się w moim temacie.

Nie chodzi tu o mnie, bo już zostałem potraktowany wcześniej obcesowo, a ty niestety nie zareagowałeś no to, co właściwie powinno być jednoznaczne z twoją aprobatą takich niegodnych człowieka zachowań.



Pozdrawiam.
2011-01-26 (22:15)

status daniel777
Data rejestracji: 2010-12-18
Ilość postów: 143

12811
wpis nr 394 430
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Tak.

Nie mozna zapominać o tym.

Może to byc nasze hobby i zabawa.

Analiza, statystyka i wytypowanie trafnych liczb.

Niekoniecznie może wiązać sie z hazardem.

Z hazardem w postaci zakupu losu i traceniem wszystich swoich pieniędzy

Przykładem jest osoba Pasko.

Zatem tak tez można.



Ale sa też osoby, które sa bardziej podatne.

I juz nawet drobny czynnik może spowodować, ze te osoby stają się spłukanymi hazardzistami.

Czynników pewnie jest całe mnóstwo, w zalezności od cżłowieka.

I raczej nie napisałbym zdecydowanie, że jedno powoduje ,a drugie nie wpływa na uzaleznienie od hazardu.

Na jednego owszem tak, na drugiego nie.











2011-01-26 (22:18)

status dotam
Data rejestracji: 2009-07-30
Ilość postów: 51

4996
wpis nr 394 431
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

cytat:



A zauważ, że to forum jest dla grających.

Można śmiało powiedzieć, że dl a niektórych jesteś kraczącym intruzem.

Jakiekowiek złowieszcze kra-kra tutaj nikogo nie przekona. Bo prawie każdy w 100% jest przekonany, że jego to nie dotyczy, pomimo, ze przegrał już kilka wypłat.



Wydaje mi się, ze ten kto przegrał kilka wypłat powinien być mi wdzięczny, ze ukazałem bezsens zawierzenia jakiemukolwiek programowi, któryby wytypował właściwe liczby na jakiekolwiek losowanie dowolnej gry liczbowej.



Niema sensu kupować te programy, bo one nic nie wniosą do jego gry, a jedynie pogłębią frustrację i narażą na dodatkowe straty finansowe.

Co do uzależnienia to jeśli ono już jest, to program go pewnie nie wzmocni, bo może tylko sądząc po wynikach zniechęcić.



Ciekawe wnioski gastronomiczne wysnuwa poprzednik, ale pewnie był kucharzem, albo dobrze gotuje.



Pozdrawiam i czekam na inne wnioski.
2011-01-26 (22:19)

status edi8
Data rejestracji: 2007-04-03
Ilość postów: 41774

2623
wpis nr 394 432
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



Hymn jakże wielu graczy: ballada \"Za ostatni grosz\"

http://www.youtube.com/watch?v=PYpg4BypJoA
2011-01-26 (22:48)

status Robal_36
Data rejestracji: 2010-02-28
Ilość postów: 4883

12415
wpis nr 394 445
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

dotam>>

dwa razy kupiłem jakieś programy do analiz

Jeden z f-my mavis z Warszawy, napisany przez śp p. P Gembarowskiego, chodził pod dose\'em... Drugi, też już dziś nie odpali ...

I, taki zabawny zbieg okoliczności - po dwóch, trzech dniach analiz, jakimś przypadkiem, zbiegiem okoliczności, fartem - trafiałem kasę i koszt zakupu się zwracał, a nawet - zostawało coś jeszcze...

A dziś, jeśli miałbym kupić, coś w tym stylu - byłby to, bez dwóch zdań - multipairs... Nie mam chęci teraz, i tu - tłumaczyć dlaczego i po co...



Może zgodnie z teorią edi8- zidiociałem do końca ?



W każdym razie zacząłem z kol. Pasko bardzo delikatnie negocjować cenę

Na razie spytałem - \"ile kosztuje ?\"

I jeszcze nie powiedziałem, \"a czemu tak drogo ?\"



I -ważne - nie żądam gwarancji wygranej

2011-01-27 (10:02)

status Monet
Data rejestracji: 2008-10-23
Ilość postów: 2036

3829
wpis nr 394 511
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

I ja dodam kilka słów w temacie.

Ja kupując programy do analiz multi czy innych gier losowanych ani przez chwilę nie liczyłem na to,że którykolwiek z programów poda gotowe,gwarantowane,mające być wylosowane.

Nikt o zdrowej głowie takich oczekiwań mieć nie powinien.

Napiszę więcej.Właśnie dzięki tym programom i ich możliwościom,dotarło do mnie jak niewielkie szanse po stronie grającego.



A zarzut w stosunku do do Pasko,że pobiera kasę za to co stworzył,jest po prostu głupi i jako taki pozostanie bez komentarza z mojej strony.











2011-01-27 (10:33)

status madzia77
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 394 518
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

I samemu Adminowi się dostało - tylko dlatego,że wymyślił program który ukazuje nam statystykę liczb które mogą/nie muszą wypaść.

Ktoś kto ma choć trochę oleju w łapetynie rozumie chyba,że to SĄ TYLKO statystyki,a nie GWARANCJA wygranej.

No chyba,że komuś nałóg/hazard tak oczy przesłonił,że nie potrafi logicznie myśleć - no są takie przypadki

Odnośnie samego nałogu - nałóg jak nałóg jedni grają drudzy palą jeszcze inni coś innego.

Jeżeli ktoś przegrał kilka wypłat i nie poszedł po rozum do głowy to jego problem - trudno tutaj obarczać winą kogokolwiek innego - ostatecznie człowiek to istota rozumna .... ?

2011-01-27 (11:10)

status ktoza
Data rejestracji: 2010-09-27
Ilość postów: 86

12671
wpis nr 394 521
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

czekamy na spełnienie poniższej obietnicy Pasko:



2011-01-22 (16:59)



statusPasko

Data rejestracji: 2003-08-03

Ilość postów: 2734

ADMIN

1 Witam,



Temat bardzo poruszający i faktycznie przydałby się jakiś fajny artykuł na stronie głównej, albo link w menu po lewej stronie, który kierowałby do takich przypowieści jak tutaj, ostrzegających.



Trzeba będzie nad tym pomyśleć.



Być może wystarczyłoby zebrać kilka takich konkretnych i bogatych wypowiedzi z forum hazardowego, jak przytoczono tutaj.



Pozdrawiam
2011-01-27 (11:37)

status Robal_36
Data rejestracji: 2010-02-28
Ilość postów: 4883

12415
wpis nr 394 527
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

przepraszam za OT...

Bo moja, najkrótsza odpowiedź, na \"pierwotne\", tak skonstruowane pytanie, brzmi - NIE GRAĆ, bo ma się naprawdę małe szanse. I nie jest to w żadnym wypadku żart, dowcip. Pytanie przecież brzmi -



Jak SIĘ bronić ..., gdyby było \"jak chronić INNYCH...\" Można dywagować...



Wy - PRZECIWNICY hazardu widzicie to jak ? Link i po jednej stronie opowieści o nieszczęściu, o ludziach mających pecha, czy jak tam zwał itd...

Ale zobaczcie - po drugiej - farmazony, opowieści o stawkach x100, \"pewnych\" sposobach, regularnych wygranych

To jest bez sensu



2011-01-27 (16:58)

status dotam
Data rejestracji: 2009-07-30
Ilość postów: 51

4996
wpis nr 394 607
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

to może podywagujmy?
2011-01-27 (18:05)

status medium
Data rejestracji: 2005-03-04
Ilość postów: 2280

750
wpis nr 394 625
[ CZCIONKA SPECJALNA ]





CIEKAWE czy jest wśród Was lekarz który



pomógłby tym ludziom a nie w ocenianiu



może doprowadził do tego rząd popęd za pieniędzmi



bo trzeba spłacić długi żle prowadzonej gospodarki



czyjej nie powiem moim zdaniem jeśli człowiek ma pracę



ma pieniądze to raczej pragnie odpoczynku i wie że



za tą pracę wystarczy mu pieniążków na opłaty



i utrzymanie WŁASNEJ RODZINY bo niebądzmy tacy



obcesowi by tata czy mama swoich dzieci nie kochała



lub jakby miała to im nic nieda .......................................
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 4 5 6
Wyślij wiadomość do admina