Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 4 ... 12 13
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Jaki program do tworzenia sieci neuronowych wybrać na początek?

2010-10-20 (23:25)

status KURKA
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 365 718
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Nie oczekują odpowiedzi , bardziej czekałam na SirMavins, który sam nie wie o czym pisze, bo ja chociaż jestem zielona to chociaż wiem że jestem zielona.

natomiast gumisiu , zaatakowałeś mnie niepotrzebnie , i dla mnie jesteś trochę nadpalony ,

nie wiem czy mam pisać mariusz, czy karamba , oby nie tdp
2010-10-20 (23:38)

status Adalbert
Data rejestracji: 2009-03-19
Ilość postów: 675

4335
wpis nr 365 723
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

tj_gumis



\"Biorac pod uwage czas jaki mozesz poswiecic na swoje tutaj wypowiedzi, bardzo Ci dziekuje iz jego wieksza czesc poswieciles na odpowiedz dla mnie. Dodam tylko ze moje podejscie do zarowno do prognozowanie liczb losowych jak i wykorzystania w tym celu sieci neuronowych jest calkowicie odmienne. Zycze powodzenia w pracach nad ukonczeniem Twojej aplikacji.\"



No, cóż chyba zbyt poważnie i zaangażowaniem potraktowałem Cię.
2010-10-20 (23:42)

status Spoke
Data rejestracji: 2008-12-15
Ilość postów: 4663

3977
wpis nr 365 724
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Kurko widzę, że strasznie się nudzisz .
2010-10-20 (23:43)

status KURKA
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 365 725
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Adalbert

mimo że nie dorastam ....

to mogę liczyć na odpowiedź :

\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"

Adalbert

prostackie pytanie :

dlaczego z 50 losowań?



dla mnie jest to podstawowy błąd który jest powielany przez wielu gości z jajkami.

\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"

i w następnym poście rozwinięcie pytania.

2010-10-20 (23:46)

status KURKA
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 365 726
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Spoke , wiesz że ze mną niekiedu nie ma żartów, a niekiedy można konie kraść ,

ale to zależy od drugiej strony - też.

wiesz, że mój (młody) stary ma przerąbane , choć nie zawsze o tym wie, a czasem nawet lepiej jak jest przekonany że jest górą .

2010-10-20 (23:50)

status Spoke
Data rejestracji: 2008-12-15
Ilość postów: 4663

3977
wpis nr 365 728
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zmieńcie nazwę tematu na : kłucimy się albo kto ma rację i bawcie się dalej.

:)

Mogła byś upiec ciasto zamiast polemizować z co niektórymi tutaj



ale ty zadzior jesteś
2010-10-20 (23:58)

status Adalbert
Data rejestracji: 2009-03-19
Ilość postów: 675

4335
wpis nr 365 730
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Z tego, co widzę temat sieci neuronowych kolejny raz padnie śmiercią tragiczną tylko dlatego, że komuś na tym zależy.

Poczekam do czasu, kiedy skończy się dyskusja, kto jest głupi, a kto jest głupszy.
2010-10-20 (23:58)

status tj_gumis
Data rejestracji: 2010-03-31
Ilość postów: 337

12456
wpis nr 365 731
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Adalbert,



Przykro mi ze odniosles takie wrazenie, naprawde nie rozumiem na jakiej podstawie.

Wydaje mi sie ze okazalem Ci i Twojej pracy maximum naleznego szacunku. Naprawde nie rozumiem.

Moze fakt iz nie skomentowalem merytorycznie Twojego podejscia sprawil ze poczules sie wykorzystany. Naprawde nie o to chodzilo. Ja po prostu nie posluguje sie teoria prawdopodobienstwa w przypadku prognozowania zatem nie mam nic do powiedzenia na temat jej wykorzystania.

Z drugiej strony, jesli oczekiwales ze wypowiem sie rownie wyczerpujaco na temat mojego podejscia to nie do konca wlasciwie odebralem Twoje intencje. Chetnie to naprawie o ile powiesz mi co cie moze zainteresowac.



Pozdrawiam



TJ_GUMIS
2010-10-21 (00:01)

status KURKA
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 365 732
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

zadzior wtedy kiedy potrzeba ,

na ogół baranek , raczej owieczka



Adalbert

jeśli nie chcesz Tu dalej pisać (co rozumię) to gdybyś mógł prostacko wytłumaczyć mi (tylko bez wyrazów które będę musiała tłumaczyć na polski albo na \"nasz\" ) na forum (PW-wymaga niestety rejestracji):

http://www.g-lotto.info/forum/viewforum.php?f=1

2010-10-21 (00:03)

status Marriusz2
Data rejestracji: 2009-06-02
Ilość postów: 2244

4670
wpis nr 365 733
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Kurka



Współczuję Ci



wiesz, że mój (młody) stary ma przerąbane.............



każdy prawdziwy mężczyzna wcześniej czy później ( to tylko kwestia czasu )stwierdzi ........że ma dość przerąbanego życia .





...to tylko kwestia czasu .



2010-10-21 (00:07)

status KURKA
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 365 736
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"

Poczekam do czasu, kiedy skończy się dyskusja, kto jest głupi, a kto jest głupszy.

\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"\"



Jeśli to aluzja do mnie , to ja jestem głupia w tym temacie o czym pisałam i jeśli za mało wyraźnie to napisałam to powyższe stwierdzenie jest już chyba dobitne,

ponadto stwierdziłam, że Sir jest jeszcze głupszy ode mnie

i ponadto mam wątpliwości kto to jest gumiś

i to koniec mojego męcenia wody w tym temacie .



2010-10-21 (00:12)

status Adalbert
Data rejestracji: 2009-03-19
Ilość postów: 675

4335
wpis nr 365 738
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ja się nie obrażam, nie znam takiego stanu emocjonalnego.

Nadal pracuję nad finalną wersją programu. Sorry, ale dzisiaj nie dam rady. Jutro wstaję do pracy przed 4:00 rano.
2010-10-21 (00:19)

status KURKA
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 365 739
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

W takim razie spokojnego snu, bez emocjonalnych snów nie mówiąc o koszmarach.



dobranoc .
2010-10-21 (00:35)

status KURKA
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 365 742
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A wiesz co mariusz , tak by mi się lepiej spało (bo to co cię zainteresowało to mój stary więc poszedł do pracy , ale nie traktuj tego jako zaproszenia )

a mam gdzieś nie wiem czemu do Ciebie antypatię co normalnie mi się nie zdarza i sama się dziwię dlaczego tak jest , ale chyba powodem jest twoja postawa i przytoczę tylko coś na co przypadkiem się natchnęłam ostanio , bo nie mam za bardzo czasu szukać dalej i udowadniać innych Twych wywodów :



http://forum.multipasko.pl/n_viewtopic.php?id=1714&last=1



po prostu nie jesteś głupi tylko za bardzo przeceniasz się i nie dopuszczasz że nie masz racji a wiesz że mi jest bardzo przyjemnie takim gościom udowadniać że nie mają racji?

szczególnie takim co są mądrzejsi nie od kurki a od jaka .
2010-10-21 (00:36)

status KURKA
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 365 743
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

jajka

dobranoc i przyjemnych snów.
2010-10-21 (08:40)

status SirMavins
Data rejestracji: 2009-05-29
Ilość postów: 3951

4654
wpis nr 365 753
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam.



Sensownym wpisem jest wpis Adalberta.



Robi, a jak zrobi to da innym, żeby mogli sprawdzić.

I o to chodzi.



A nie. mam ale nie dam.



Czekam z niecierpliwością na efekt Twojej pracy Adalbercie i jednocześnie dziękuję, że zdecydowałeś się podzielić swoją wiedzą.

Na pewno postaram się to przetestować.
2010-10-21 (09:19)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 365 759
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Najpierw dowiedzcie sie czym sa sieci neuronowe i jak sie je buduje, poznajcie program matlab, jak wykonywac obciczenia, a potem krzyczcie zezaprezentowany program jest do dupy



bo pomimo, ze jeszcze nie jest zaprezentowany to mysle, ze podniesie sie larum co za gowno nam tu pokazuja



specjalisci od wszystkiego ganiani checia szybkiego zarobku bez wysilku..
2010-10-21 (12:02)

status SirMavins
Data rejestracji: 2009-05-29
Ilość postów: 3951

4654
wpis nr 365 786
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ej ralfek - znam to.



Przetestuję, nie martw się.

I zrobię to dobrze, a nie po macoszemu.
2010-10-21 (12:44)

status Kurek
Data rejestracji: 2010-10-20
Ilość postów: 639

12702
wpis nr 365 800
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam,

Ralfek, święta racja, najpierw dowiedźcie się czym są sieci neuronowe

Co chce zrobić Adalbert – użyć sieci neuronowych do prognozowania wyników losowań.

BARDZO AMBITNE ZADANIE !



...Oto fragment książki Ryszarda Tadeusiewicza Sieci Neuronowe z fragmentem opisu jednego z wielu zastosować sieci neuronowych.

Predykcja.

Sieci Neuronowe są często wykorzystywane do tego, aby na podstawie pewnych danych wejściowych przewidywać określone zdarzenia wejściowe .

Przykładami tego typu zastosowań mogą być : ocena zdolności kredytowej podmiotów gospodarczych, prognozy ekonomiczne rozwoju przedsiębiorstw, prognozy zmian rynku, automatyczne sterowane obiektów na podstawie przewidywania (predykcji) ich zachowania w odpowiedzi na sygnały sterujące.

Ważną zaletą sieci neuronowych jako urządzeń prognozujących jest fakt, że w wyniku procesu uczenia sieć może nabyć zdolności przewidywania wyjściowych sygnałów (odpowiedzi systemu ekonomicznego ) wyłącznie na podstawie obserwacji tak zwanego ciągu uczącego ( t.j. określonej liczby sekwencji sygnałów wejściowych i wyjściowych stanowiących materiał empiryczny z przeszłości) bez konieczności stawiania w sposób jasny hipotez o naturze związku pomiędzy danymi wejściowymi a przewidywanymi wynikami. Innymi słowy sieć może nauczyć się prognozować sygnały wejściowe także wtedy, gdy korzystający z niej badacz nie wie nic o naturze związków łączących przesłanki z wnioskami.

Wykorzystano to z powodzeniem do gry na giełdzie, gdzie odpowiednia trenowana sieć neuronowa potrafiła z ponad 70% prawdopodobieństwem wskazywać korzystne lokaty kapitału , prognozować hossę i bessę , przewidywać prawdopodobne kursy akcji o kilka dni naprzód itd. ...



Wszystko fajnie, wygląda na to, że będziemy także przewidywać wyniki lotto, bo nawet prognoza ponad 50% może powodować wyjście na plus.

Jednak ta książka opisuje wiedzę sprzed 17 lat (Akademicka Oficyna Wydawnicza, Wydawnictwo RM 1993)

Czy coś od tego czasu się zmieniło, czy padła jakaś loteria z tego powodu, czy ludzie przestali przegrywać na giełdzie.

I druga sprawa czy uczeni którzy doszli do tak dobrych wyników nie próbowali też tego zrobić z grami liczbowymi ? Myślę że tak.

Dla ciekawych link do tej książki:http://winntbg.bg.agh.edu.pl/skrypty/0001/
2010-10-21 (16:09)

status korso
Data rejestracji: 2010-10-19
Ilość postów: 4

12700
wpis nr 365 861
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam serdecznie jeszcze raz i chciałbym jako inicjator tego postu podziękować wszystkim za udzielone cenne porady i w ogóle za zainteresowanie się tematem. Wygląda na to, iż sprawa sieci neuronowych jest o wiele bardziej skomplikowanym zagadnieniem niż mi się wydawało (zwłaszcza jeśli chodzi o jej prostą implikację do gier losowych) Spodziewałem się zainteresowania jednej, góra dwóch osób a tu proszę...sprawiliście mi miłą niespodziankę podejmując tak ożywioną konwersacje i to w odpowiedzi na post nowicjusza.



Jest mi tym bardziej miło iż zapoznałem się z waszymi postami już wcześniej jako gość i wiem, że stanowicie ścisłą elitę na tym forum co jest szczególnie nobilitujące zwłaszcza dla kogoś kto - tak jak ja - stawia nazwijmy to \"pierwsze kroki\" w szeroko pojmowanym temacie gier losowych.



Mam nadzieję, iż porozmawiamy jeszcze nie raz - wszak miło jest od czasu do czasu wymienić poglądy z inteligentnymi ludźmi.



Jeśli chodzi o tematykę SN to - jak powiedziałem wcześniej - dopiero się uczę więc nie chciałbym udawać mądrzejszego niż jestem toteż ograniczę się do wysłuchania ( czy też może powinienem raczej powiedzieć przeczytania) waszych opinii.



Na koniec jeszcze mała prośba... nie ograniczajcie się tylko do pytania postawionego w tytule postu chciałbym, abyście potraktowali je raczej jako pretekst do rozmowy o SN. Bo temat wydaje mi się bardzo ciekawy. Może dlatego, że nie jest prosty a ja lubię wyzwania.



| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 4 ... 12 13
Wyślij wiadomość do admina