Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

W którą grę totalizatora według was najłatwiej wygrać?

2010-09-23 (23:41)

status Marriusz2
Data rejestracji: 2009-06-02
Ilość postów: 2244

4670
wpis nr 358 742
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Angierski



Gdyby totalizator zrobił zakłady dla tych ,którzy piszą nie na temat -no to byś wygrał główną wygraną .



2 miliony Polaków nie umieją pisać ( ręcznie -bez prądu ) a 3 miliony Polaków mają problemy z czytaniem ze zrozumieniem .





Założyciel postu nic nie pisał o dylemacie czy grać czy też nie .



Sądziłem ,że zadał najbardziej precyzyjne pytanie z możliwych .



jak widać grono analfabetów rośnie z godziny na godzinę ......................





.......................no ale do totka trzeba umieć tylko postawić kreseczkę ( dawniej krzyżyk --bardziej złożona figura ).





Totalizator dostosowuje się do poziomu inteligencji Polaków .





Nowe kupony nie będą miały liczb ale patyczki .





Jeden patyczek --to liczba jeden



trzy patyczki to liczba trzy .



Angierski



Idź do szkoły i zacznij czytać książki a nie dyskutuj o czymś o czym pojęcia nie masz.





Bez odbioru
2010-09-24 (12:58)

status Angierski
Data rejestracji: 2010-01-08
Ilość postów: 41

12341
wpis nr 358 812
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Odpowiem krótko, w żadną grę T.S. moim zdaniem nie warto grać, ale najłatwiej wygrać w multilotka na jedną liczbę
2010-09-24 (13:26)

status Marriusz2
Data rejestracji: 2009-06-02
Ilość postów: 2244

4670
wpis nr 358 819
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

eeeee tam



Strzeliłeś jak kulą w płot .



A co można wygrać .?

Zaczym coś strzelisz to zastanów się .

Chodzi o wygraną a nie o prawdopodobieństwo .

A to wcale nie to samo .

Wygrana to nagroda .



Nie za bardzo wiem o jaką nagrodę chodzi przy jednej liczbie .



Czytaj ze zrozumieniem a nie strzelaj .

A jak nie wiesz to pytaj się innych .
2010-09-24 (15:53)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 358 854
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

czy na tym forum sa moderatorzy? Ja tu widze nagminne obrazanie innych, i to nie tylko przez jedna osobe
2010-09-24 (17:12)

status Marriusz2
Data rejestracji: 2009-06-02
Ilość postów: 2244

4670
wpis nr 358 873
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

ralfek



Jak kiedyś może w przyszłości będziesz miał pomysł aby założyć własną witrynę z Forum ---to zapamiętaj ,że z takimi odzywkami nikt nigdy na takie Forum nie zajrzy .

Pies z kulawą nogą nic nie wpisze .





Otóż my nie sprzeczamy się tutaj na temat urody czy też o prywatne sprawy ale o sprawy techniczne .





A w dyskusji merytorycznej o totalizatorze możan wyzywać się od baranów ,idiotów i imbecyli .



Ale to jest spór techniczny a nie prywatna rozmowa o czyjejś żonie -czy jest piękna czy brzydka --bo w takim wypadku można naruszyć czyjąć godność osobistą .



Natomiast na Forach fachowych ludzie się spierają ---i o to właśnie chodzi !!!!



Co by to było gdyby mieli jednakowe opinie ---to byłby komunizm .





Tak dyskutują fachowcy jakimi tutaj wszyscy jesteśmy --gdyby nas nie interesowały sprawy technologii wygrywania nikt by tutaj nie wchodził .





Im więcej sporów i swady --tym lepiej i ciekawsze forum .





Bo jak pominiesz te dyskuje to forum będzie wyglądało tak.................





Kowalski



12,45



Wiśniewski





23,77





Jabłoński





44,47



I kowalski i wiśniewski





i tak w kółko Macieju





Jak rozumiem chcesz do tego doprowadzić ..................



................no to admin tego forum baaardzo się ucieszy .



Zamiast słowa pozdrawiam





11,79
2010-09-24 (17:17)

status Marriusz2
Data rejestracji: 2009-06-02
Ilość postów: 2244

4670
wpis nr 358 876
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A przy okazji zważ ,że jest to najpopularniejszy post na tym Forum .



Trzech ludzi pisze a czytają wszyscy i to nie raz .

Zupełnie inaczej niż w poście Fobii gdzie pięciu ludzi w tym trzech wymyślonych pisze do siebie --i pies z kulawą nową oprócz nich tego postu nie otworzy---bo jest o niczym .



Jak kiedyś założysz własne Forum to zyczę Ci abyś miał tylko takie żywe posty,które ludzie czytają po kilkanaście razy z zapartym tchem czekając z niecierpliwością na kolejny wpis.





19,33
2010-09-24 (19:01)

status madzia77
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 358 903
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Marriusz2>>>

Zupełnie inaczej niż w poście Fobii gdzie pięciu ludzi w tym trzech wymyślonych pisze do siebie --i pies z kulawą nową oprócz nich tego postu nie otworzy---bo jest o niczym .



____________________________________________________________



Skąd takie wnioski?

Jeżeli piszesz coś to dlaczego bardziej nie rozwiniesz myśli ...
2010-09-24 (19:07)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 358 904
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

nie trafiłeś, po raz kolejny (swoją drogą ciągle wygłaszasz teorie na temat różnych ludzi pomimo, że ich nie znasz), albowiem mam kilka forów oraz stron i na żadnym nie dopuszczam do chamstwa, bezczelności itp, fakt anonimowości nie oznacza, że każdy niewyżyty samiec (zazwyczaj) ma zaśmiecać dobre obyczaje współżycia w społeczeństwie internetowym



mówiąc, że to nie komuna odwracasz kota ogonem, gdyż moje twierdzenie brzmi, że można dysputować godnie zamiast obrzucać się nie powiem czym



a nie jak twierdzisz, że komuś chcę odebrać głos



a poza tym ja tylko zwróciłem uwagę, że to forum jest słabo moderowane i różne kwiatki się już tu pojawiały i raczej oczekiwałem odpowiedzi moderatora, a nei twojej, więc za twoje zdanie dziękuję, ale nie - dziękuję.
2011-07-12 (09:56)

status dragon
Data rejestracji: 2009-05-16
Ilość postów: 420

4593
wpis nr 442 523
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

W sobotę w kiosku National Lottery zapytałem sprzedawczynie, jaka jest pula nagród.



- 8 mln funtów!

- A to nie, dzisiaj nie gram. Opłaca się grać, kiedy pula nagród przekracza 13 mln funtów - powiedziałem, pamiętając o swoich wyliczeniach wartości oczekiwanej.

- A kiedy pula wynosi tylko 8 mln, to się nie opłaca?

- Nie dla 8 mln nie warto grać - odparłem



Kioskarki zaśmiały się jak z dobrego żartu. Kolejny ekscentryczny cudzoziemiec! Po ich minach zrozumiałem, że nie znały matematycznego pojęcia wartości oczekiwanej, ale zamiast im to tłumaczyć, po prostu pożegnałem się. W tym artykule rozwinę nieco temat.



Zacznijmy od tego, że przede wszystkim o wiele bardziej opłaca się grać w brytyjskim National Lottery, niż w polskim Lotto. Polacy są strzyżeni na Lotto poczwórnie: kupują losy za pieniądze, pozostałe z wypłaty po potrąceniu podatku dochodowego, loteria bierze swoją prowizję 20%, loteria płaci budżetowi 40% podatku, a jak już klient wygra, to płaci jeszcze 10% podatku od wygranej! Ktoś nazwał kiedyś loterię podatkiem od głupców, ponieważ wielu ludzi kombinuje z podatkami, ale mimo to co tydzień pokornie zanoszą swoje pieniądze, aby zagrać na loterii. Nie zauważają, że płacą od tej przyjemności 50% podatku! Dla porównania, w Anglii pula nagród wynosi 60% wpłaconych przez graczy pieniędzy.



A jednak czasem opłaca się zagrać. Tak jest w przypadku ogromnej, skumulowanej puli nagród. Wartość oczekiwana, czyli nadzieja matematyczna, statystycznie przewyższa wtedy cenę losu i teoretycznie każdy los wygrywa. Jak wiemy, tylko jedna kombinacja sześciu liczb na 13983816 możliwych, wygrywa w Lotto. Aby trafić \"piątkę\", mamy prawdopodobieństwo 1:54201 , \"czwórkę\" - 1:1032, trójkę - 1:57. Ale nie dołujmy się rachunkiem prawdopodobieństwa.



W przeciwieństwie do polskiej firmy, National Lottery podaje na swojej stronie internetowej, jaką część puli nagród przeznaczono dla wybierających \"szóstkę\", \"piątkę\" \"czwórkę\" i \"trójkę\" liczb. Dzięki temu możemy wyliczyć wartość oczekiwaną, czyli nadzieję na wygraną.



National Lottery podaje także szacunkową pulę na następne losowanie, pewnie są to dane spływające na bieżąco z kolektur. Na podstawie podziału nagród z poprzedniego losowania (pula 8 mln) wyliczyłem wartości oczekiwane:



\"szóstka\" - 0,03 funta

\"piątka\" (zwykła i z bonusem) - 0,36 funta

\"czwórka\" - 0,02 funta

\"trójka\" - 0,17 funta



w sumie 0,59 funta. A każdy los kosztuje 1 funta. Wygląda na to, że w ostatnim losowaniu wcale nie opłacało się grać, bo pula wynosiła tylko 8 mln, opłacałoby się natomiast, gdyby pula nagród przekroczyła 13,5 mln funtów. Wtedy statystyka stałaby po mojej stronie. Jest to całkiem logiczne, aby grać podczas kumulacji. Pula nagród zwiększa się, ponieważ w poprzednim losowaniu nikt nie wygrał. Nawet, jeśli do nowego losowania przystąpi o milion osób więcej, niż do poprzedniego, pojawi się dodatkowy zastrzyk pieniędzy i pula wygranej wzrośnie jeszcze bardziej. Mimo nikłych szans, wynikających z rachunku prawdopodobieństwa należy grać tylko podczas wysokich kumulacji, kiedy wartość oczekiwana (nadzieja matematyczna) jest najwyższa.
2011-07-12 (12:35)

status Talizman4
Data rejestracji: 2009-06-21
Ilość postów: 438

4782
wpis nr 442 545
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam

Nadzieja jak to mówią jest matką g... czyli naiwnych. Przy przypadkowych kumulacjach to Twoje obliczenia są dobre . Ja pytam czy na losowanie w tym cyrku jest swobodny dostęp publiczności. Jeżeli tego nikt nie może zagwarantować to lepiej wypić piwo. Nie jest już tajemnicą ,że do losowań organizatorzy tego cyrku iluzji używają maszyn z kulami na których są chipy. Tam gdzie duża kasa tam nie ma sentymentów w goleniu z tej kasy naiwnych. Podaj linki na którym można obejrzeć przebieg losowań gier w tym cyrku iluzji. Obejrzyj sobie losowania KASKADY w Polskim cyrku LOTTO.

2011-07-12 (13:00)

status sindbad
Data rejestracji: 2008-10-13
Ilość postów: 20462

3794
wpis nr 442 551
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam

Wiadomo, że naiwność nie przybliża do głupoty, ale nie ma tak dobrze, bo przesadna nieufność prowadzi wprost do głupoty!
2011-07-12 (13:05)

status rico
Data rejestracji: 2008-12-11
Ilość postów: 509

3966
wpis nr 442 553
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Co za głupoty skąd te liczby, skąd te % ? Po pierwsze do każdego zawartego zakładu gracz dorzuca 25% jest to tzw. \"dopłata\" (dopłata na sport i kulturę) nikt tego jednoznacznie nie nazwał podatkiem tylko dopłatą, czyli podatkiem jako takim nie jest. Dalej: nie mniej niż 51% ze stawki (np. w Dużym Lotku stawka wynosi 2,4zł + dopłata 0,6zł (25%) = 3zł (cena zakładu)) przeznaczane jest na wypłacanie wygranych. Reszta jest to: - wypłata prowizji dla Kolektorów 6,6%, którzy oczywiście za darmo nie prowadzą sprzedaży, - koszty prowadzenia spółki (wypłaty pracowników spółki :zaopatrzeniowcy, szkoleniowcy, księgowość itd. nie zapominając oczywiście o dyrektorach i prezesach) - opłata za blankiety i kupony (bo na czymś trzeba skreślić liczby i muszą one zostać wydrukowane na kuponie, również papierowym), - koszty reklamy i marketingu, - Skarb Państwa bierze również swoją część (nie pamiętam ile %)
2011-07-12 (14:14)

status deprim
Data rejestracji: 2008-10-27
Ilość postów: 272

3840
wpis nr 442 571
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Z tą kumulacją i jej opłacalnością niestety się nie zgodzę. Pula wygranej w najmniejszym stopniu nie wpływa na szansę trafienia. To chyba jasne. A zatem tak samo opłaca się (a raczej NIE opłaca) grać przy dowolnej puli. Trafienie 6-tki przy dowolnej puli daje tak czy siak niebotyczną wygraną. Wyliczane przez autora artykułu kwoty na jeden los do niczego się nie odnoszą. Panie Kioskarki zatem słusznie śmiały sie z Pana autora. Równie dobrze można by szacować liczbę losów w danym losowaniu i wyliczyć że jak malo osób gra to wychodzi mniej do podziału, więc niby łatwiej wygram.
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2
Wyślij wiadomość do admina