Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

METODY DOBORU LUCZB, A TEORIA BŁĘDU...

2010-03-23 (17:43)

status k3dzior3k
Data rejestracji: 2010-03-15
Ilość postów: 16

12439
wpis nr 302 968
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam. Chciałbym rozwinąć taki temat odnośnie doboru liczb i analizę ich po przez Teorię Błędu. Pomysł wziął się innego tematu na tym forum prowadzonego przez slawek001 w temacie \'sposoby planowania liczb\'. Jest to stary temat z 2005, ale całość może mieć jakiś sens. Slawek001 wytypował wtedy bodajże 5 liczb, które zostały wylosowane. Typował liczby wytypowane przez innych użytkowników, a potem je odrzucał. Ja zrobiłem podobny manewr ale nie typowałem tak jak on tylko utworzyłem kilka własnych metod oraz kilka znanych. Skutkiem czego jest wytypowanie grupy liczb, które potem odrzucam. Te liczby, które nie zostały wytypowane przez owe metody (jest ich 8 jak na razie) uznaję za te, które powinny być wylosowane, ale nie konkretnie w następnym losowaniu tylko gdzieś na tydzień czasu. Doszukałem się w necie takiej stronki na temat Teorii Błędu i przeanalizowałem to co mi wyszło podczas typowania liczb. http://marpaw.elisa.pl/wsti/roznosci/error/error.htm

Zastanawiam się czy ktoś z was rozpatrywał może takie podejście do typowania liczb. Zapraszam do rozmowy:)
2010-03-23 (17:51)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 302 970
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ja rozpatrywalem



skutecznosc wieksza niz magiczny dobor liczb, niestety probowalem tylko kilka razy, bo to pracochlonne



skutecznosc metody moze brac sie stad, ze ludzie typuja dziwne, nielogiczne kule, i to masowo, a pozostaja te bardziej sensowne do wylosowania
2010-03-23 (17:55)

status k3dzior3k
Data rejestracji: 2010-03-15
Ilość postów: 16

12439
wpis nr 302 975
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Może jeszcze dodam, że z tych 8 metod średnio trafia się 5-7 liczb z 20, 3-4 z 10... Jak widać reszta jest pod znakiem zapytania. O ile Teoria Błędu może się sprawdzać to jest duże prawdopodobieństwo, że liczby, które nie zostały wytypowane mogą zostać wylosowane w niedługim czasie razem ze sobą. A metody są różne, takie jak powtórki, przedziały czy niepowtórzone z trzech ostatnich losowań.
2010-03-23 (18:41)

status Mr Ed
Data rejestracji: 2009-07-28
Ilość postów: 30

4970
wpis nr 303 005
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



W programie lottoCAD przeglądałem podobną funkcję dotyczącą (oile pamiętam) doboru liczb do zadanych zakładów. Wówczas było to dla mnie zbyt \"skomplikowane\". Wykonałem trochę prób, ale uzyskiwałem słabą \"trafialność\" i do tego tematu jóż nie wracałem. Sprawdż. Może to Cię zainteresuje.



Powodzenia

| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1
Wyślij wiadomość do admina