Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 4 5
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Pamięć Przyszłości

2010-02-11 (10:21)

status perkun
Data rejestracji: 2009-02-24
Ilość postów: 6888

4257
wpis nr 285 505
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam



Zauważyłem że na forum jest dużo osób próbujących intuicyjnie typować liczby więc może trochę parapsychologii



Jest taka technika prekognicji-jasnowidzenia która nazywa się \"pamięć przyszłości\"



Polega na przesunięciu swojego \"ja\" do zdarzenia po zdarzeniu które chcemy -zobaczyć.



Czyli jak jest dajmy na to losowanie o godz.14.00 to przesuwamy nasze ja ( w wyobraźni ) na moment po losowaniu np. 14.05 i \"widzimy - liczby na forum multipasko wpisane przez Pana Janusza chwilę po losowaniu



Jest to technika podobna do regresu hipnotycznego i wymaga określonego stanu - można go nazwać Alfa jak w Metodzie Silvy żeby się udało.



Ja obecnie stawiam na logikę, statystykę oraz probabilistykę przy typowaniu aczkolwiek wyżej opisana technika może być ciekawostką, a dla niektórych metodą samą w sobie



Pozdrawiam
2010-02-11 (10:46)

status Marriusz2
Data rejestracji: 2009-06-02
Ilość postów: 2244

4670
wpis nr 285 516
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

No skoro złożyłeś temat to warto innym ludziom napisać to czego w ogóle nie ująłeś w tym temacie.



Piszesz o prekognitywnym postrzeganiu .



Nauką ,która zajmuje się postrzeganiem przez nas i zapisu liczbowego gier losowych i mechanizmem typowania liczb jest kognitywistyka .



Nauka jest bardzo rozwinięta w Polsce .



Jednym z naukowców ,którzy wnieśli wielki w tej nauce wkład jest prof. Włodzisław Duch z Torunia .



Warto powiedzieć ,iż ukazuje się w Polsce periodyk \" Wiadomości kognitywistyczne \" ( tytuł z pamięci ) dostępny i pasjonujący .



W tych opracowaniach można znaleźć wielką wiedzę o postrzeganiu samego zjawiska gier losowych

opartego o psychologie ludzkiego mózgu .



Kognitywistyka jest nauką o postrzeganiu i jest pasjonująca gdyż właśnie wniosła wiele wkladu w dziedzinę numerycznej obróbki tego typu zjawisk jak gry losowe i między innymi typowanie .



Nie wszyscy mają zamiar zagłębiać się w kanony nauk ścisłych w tym kognitywistyki .



Warto zatem napisać o podstawowych badaniach i wynikach tych badań w dziedzinie kognitywistyki .



Słuchaczy zainteresuje jak ludzki mózg postrzega liczby losowe i mechanizmy typowania u typerów .



Nie da się opisać w skrócie całej wiedzy dla typerów ale postaram się opisać podstawy .



Ludzki mózg ma pewną wadę mianowicie nie umie postrzegać liczb i zupełnie nie umie ich przetwarzać .



Mówimy ,że nie mamy postrzegania numerycznego



ale za to mamy postrzeganie alfanumertyczne .



Człowiek patrząc na dzieło sztuki ( 1000 razy bardziej skomplikowane ) jak obraz Picasso czy Renoira ostrzega i dokonuje w mózgu skojarzeń i doznań ..





...a widząc liczby 34 ,56 kompletnie jest bezradny .



Tak to jest urządzone .



Aby ludzki umysł mógł pojąć owe dwie liczby 34,56 muszą one być mianowane .



Co to znaczy ?

A no muszą mieć miano



Człowiek dokładnie wie co to jest 34 kilo ziemniaków i 56 krów ale bez miana zupełnie sobie nie radzi .





Wiąże się to z wiedzą o liczbach .

I o zmiennych



Ludzki mózg umie pojmować zmienne nominalne takie jak krowa , 19 krów 123 barany

Zmienna 19 nie jest zmienną nominalną .



Onego czasu totolotek był tak losowany -jako zmienne nominalne



stąd nazwa totalizator sportowy a wyniki były nazywane

boks

bobsleje

hokej



Obecnie zrezygnowano z tego aby utrudnić i nie dać szans graczom i totalizator nazwał się grą liczbową



...cdn





2010-02-11 (11:29)

status perkun
Data rejestracji: 2009-02-24
Ilość postów: 6888

4257
wpis nr 285 539
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Dzięki Marriusz2 za informacje, które są dla mnie pewnym \"novum\" i chętnie nauczę się czegoś nowego co być może rozszerzy wachlarz moich technik typowania w oparciu o tę wiedzę.



Natomiast pamięć przyszłości jest techniką bardzie z dziedziny parapsychologii, metafizyki choć ją samą stosowano również w Polsce.



Profesor Lech Emfazy Stefański swego czasu prowadził zajęcia zwane \"Doskonaleniem Umysłu\" - oparte na technikach czysto psychologicznych stosowanych przez Jose Silvę, które polegają na autosugestii i wprowadzeniu się w stan Alfa który można porównać do nazw stosowanych w różnych religiach, filozofiach( choć tak nie do końca) \"satori\",\"budda\", \"nirwana\" - stan pozbawionego pragnień niemowlęcia



Ale odszedłem od tematu



Ta technika jest raczej stosowana do samoleczenia ale modyfikując ją i zahaczając bardziej o autohipnozę można zamiast cofać się w czasie np do wcześniejszych swoich lat - do okresu dzieciństwa i.t.p. za pomocą sugestii hipnotycznej \"przesunąć się\" do przodu w \"swoim czasie\"



Wierząc różnym filozofiom istnieje księga Akaszy w której zapisane jest wszystko to co było, jest i będzie.



Oczywiście dla sceptyków i tzw realistów jest to \"bełkot\"



Ja sam nie stosuję w/w techniki ale sama możliwość jej nauczenia się i wykorzystania jest interesująca.
2010-02-11 (11:44)

status Marriusz2
Data rejestracji: 2009-06-02
Ilość postów: 2244

4670
wpis nr 285 552
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Perkun



Jak cel miałoby korzystanie z paranauk skoro jest nauka precyzyjna i dokładna .

Setki naukowców włożyło wielki i fundamentalny wkład w badania naukowe w dziedzinie kognitywistyki .



Przecież jeżeli chciałbyś nauczyć się chemii to to skończyłbyś studia chemiczne a nie alchemię .



Jaki cel miałoby dla typera uczenie sie astrologii gdy jest kilkanaście nauk o prognozowaniu jak ekonometria i inne ?



Każdy chce pojąc wiedzę a nie parawiedzę .



To ,że na bazie prawdziwych nauk stworzono paranauki to jest \" signum czasu \"



Używasz ścisłych pojęć naukowych z nauki \" Kognitywistyki \"



Prawdopodobnie nie wiedziałeś ,że jest ścisła nauka o typowaniu .



Zresztą dziwne jest ,że nikt tutaj takiego tematu dotąd nie podjął .



Ja gdybym był typerem -to bym dociekał czy nie ma nauki o typowaniu .

Przecież to normalne .



Zważ na kilkadziesiąt wpisów takiego człowieka jak Karamba .



Opisał on kilkanaście jak to określił zagadek w tajemniczy sposób i dla wielu tajemniczych o kulkach białych i czarnych .

Karamba opisuje je tak jak by to była jakaś tajemna wiedza i nieznana .



Karamba prawdopodobnie nie wie ,że wszystkie te doświadczenia i wyniki zostały opisane w języku polskim i są dostepnie powszechnie w piśmie \" Wiedza i życie \"





Signum czasów w jakich zyjemy .



Po co iść drogą zawiłą i tajemniczą -gdy rzecz jest prosta i pisana naukowo ?





Do czego?



Aby utrudnić ?



Bo nie za bardzo rozumiem .



Kognitywistyka to bardzo znana nauka a po prostu ty jej nie znałeś .



No to sprawa jest prosta .



Poznaj



2010-02-11 (12:03)

status perkun
Data rejestracji: 2009-02-24
Ilość postów: 6888

4257
wpis nr 285 560
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Postaram się poznać - jeszcze raz dzięki za informacje - może poprowadziłbyś taki temat na forum, z opisami doświadczeń, metod, ciekawostek choćby w formie czysto informacyjnej - jest parę osób na forum które z pewnością z tej wiedzy by skorzystały - poza mną: Ralfek, wspomniany przez ciebie Karamba, Tajemniczy Don Pedro, Sindbad, a być może i Edi8 i grubas67 i inni.



A co do paranauk to wychodzę z założenia że \"każda technika jest dobra jeśli jest skuteczna\" i dlatego staram się poszerzać wiedzę nawet w tych dziedzinach w których logika podpowiada że jest to nonsens
2010-02-11 (12:14)

status Marriusz2
Data rejestracji: 2009-06-02
Ilość postów: 2244

4670
wpis nr 285 568
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Nie za bardzo Cię rozumiem Perkun



Na Forum są setki typerów ,którzy szukają wiedzy na temat typowania anie tylko ja czy Karamba czy TDP .



Rozumiem ,że chodziło Ci o podzielenie się z wszystkim typerami wiedzą w zakresie kognitywistycznego postrzegania praw typowania .



Typerzy to ludzie praktyczni i nie potrzebują studiować wiedzy naukowej a potrzebują prostych porad -jakie prawa żadzą typowaniem .



Ja znam te zasady bo o tym czytałem .

Jakich liczb unikać a jakie preferować .

Z jakimi \" minami \" należy liczyć się przy typowaniu .



Rozumiem ,że opiszesz tutaj zasady jakie wynikają z poznanej wiedzy .



Ja bardzo chętnie podzielę się tym co ja wiem .



Zasady te wynikają z postrzegania liczb losowych przez człowieka i wynikający z tego wniosków praktycznych .



Przecież to nie strona naukowa .



TDP ,Karamba i ja nie jesteśmy typerami -to nie skorzystamy z tego .

Ale setki innych typerów tak .

To chyba pomyliłeś się .



Ale ja tak samo pewnie jak Karamba też kiedyś typowaliśmy i znamy co nieco .



Ale może inni nie .

2010-02-11 (15:09)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 285 629
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariusz problem w tym, ze perkun podjal temat paranauki, a ty chcesz od razu go od tego odegnac



nic nie stoi na przeszkodzie zalozenia tematu o kognitywistyce



a tymczasem nieche ten temat zostanie tym czym mial byc czyli paranormalnym zdolnosciom w typowaniu poruszajac sie w czasie swoim umyslem



tak sie sklada, ze duzo kiedys medytowalem i wiem jak potezna jest to sila, dzisiaj zaluje, ze juz tego nie robie, po prostu zabiegany jestem, a medytacja potrafi wszystko - wyostrza zmysly, koncentracje, POSTRZEGANIE, swiadome korzystanie z podswiadomosci, i na pewnym poziomie wybieganie w przyszlosc



i mam prosbe do perkuan zeby sie wypowiedzial czy bedziemy mowic tu o paranauce czy tak jak chce MAriusz o scislej nauce

(polecam zostawienie tu paranauki i rownolegle otworzenie tematu o kognitywistyce)



z calym szacunkiem Mariusz ale znow stawiasz sie w swietle wszechwiedzacego, ale ja wolalbym zeby temat zostal na TEMAT
2010-02-11 (15:49)

status perkun
Data rejestracji: 2009-02-24
Ilość postów: 6888

4257
wpis nr 285 656
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ok zostańmy w tym temacie przy paranauce jako pewnej ciekawostce
2010-02-11 (18:55)

status Marriusz2
Data rejestracji: 2009-06-02
Ilość postów: 2244

4670
wpis nr 285 709
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ależ ja nikogo od niczego nie odganiam .

Wola administratora jest ostateczna.



Nasz klient nasz Pan .



Wyłączam się z dyskusji.



Pozdrawiam

2010-02-12 (02:19)

status mrowa
Data rejestracji: 2009-06-13
Ilość postów: 213

4718
wpis nr 285 850
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ktore wydanie \" Wiedza i życie \"? To poczytam zeby sobie zycia nie utrudniac.





2010-02-23 (19:53)

status grax
Data rejestracji: 2009-12-01
Ilość postów: 28

12283
wpis nr 290 485
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

W tym temacie warto zajrzeć do dwóch książek.

1.\"Pamięć przyszłości\" P.M.Atwater - autorka w jednym z rozdziałów

konkretnie opisuje to zagadnienie

2.\"Hipnoza i parapsychologia\" Milan Ryzl - ten czeski badacz w swoich

obszernych eksperymentach wykorzystywał m.in. typowanie totolotka.

Jego eksperymentami inspirował się polski parapsycholog L.E.Stefański.

Wg ich relacji efekty przewidywań nie były oszałamiające .Ale intrygujące

tak.
2010-02-23 (22:41)

status grax
Data rejestracji: 2009-12-01
Ilość postów: 28

12283
wpis nr 290 552
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariusz2 w odpowiedzi do Perkun: Jaki cel miałoby korzystanie z paranauki

skoro jest nauka precyzyjna i dokładna.

Centralna Agencja Wywiadowcza USA uznała jednak ,że nauka nie jest

precyzyjna i dokładna i zatrudniła parapsychologów słynnych Ramot Viewerów(zdalne spostrzeganie)do lokalizacji wojskowych - z sukcesami.

Warto poczytac: Tajny swiat parapsychologi\"Elmar.R.Gruber

Może niektórym naukowcom otworzą się oczy. Do typowania totka też możesię to przydać
2010-02-23 (22:51)

status shadowbb
Data rejestracji: 2009-07-22
Ilość postów: 121

4944
wpis nr 290 565
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Wszystko fajnie, ale czy to nie sprowadza się do potwierdzenia hipotezy Światów Równoległych ? No bo skąd te dane? Tylko stamtąd , gdzie jest podobno lekkie przesunięcie czasów.
2010-02-24 (10:53)

status perkun
Data rejestracji: 2009-02-24
Ilość postów: 6888

4257
wpis nr 290 636
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Widzę grax że czytaliśmy te same książki chodzi mi konkretnie o \"Pamięć przyszłości\" P.M.Atwater.



Przyznam że swego czasu ta książka mnie inspirowała tak jak o podobnej tematyce albo zbliżonej np o metodzie Silvy.



Polski parapsycholog L.E.Stefański stworzył metodę \"doskonalenia umysłu\" w której przy wykorzystaniu m.in. metod Silvy oraz autohipnozy jego \"studenci\" poza typową regresją, przenosili się \"umysłem\" do przodu - progresja



Ja niestety nigdy nie miałem na tyle samozaparcia a potem też czasu żeby całkowicie poświęcić się rozwojowi a właściwie samorozwojowi na podstawie tych technik.



Ale może ktoś z forumowiczów stosował podobne techniki i osiągał \"jakieś\" wyniki niekoniecznie w Lotto

2010-02-24 (11:49)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 290 654
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ciekawy temat tu zaczęliście i niepotrzebnie przedwcześnie skończyliście.



Kognitywistyka (cognitive science znaczy nauko o poznawaniu), to multidyscyplinarna nauka zajmująca się poznawaniem umysłu a dokładniej badaniami modeli umysłu.



Nawet niezbyt poprawnie niektórzy uczeni uważają, że umysł jest funkcją mózgu, czemu przeczą doświadczenia osób, które prawie zupełnie pozbawione mózgu /czy np. całych półkul/ zupełnie normalnie funkcjonują..



Słowo \"cognitio\" znaczy po łacinie wiedza.



Z kolei polski znany wyraz pre-kognicja znaczy przewidywanie, wybieganie w przyszłość.



Jedną z dziedzin badań kognitywistyki są sztuczne inteligencje - sieci neuronowe i cybernetyka. Również znienawidzona przez wielu statystyka.



Ciekawą sprawą jest, że ta multidyscyplinarna nauka może bez problemu zajmować się wiedzą którą została zgromadzona w innych systemach naukowych w innych niż nasz europejski systemach filozoficznych i cywilizacyjnych.



To jest ciekawa rzecz, bo np. matematyka którą znamy nie jest ani jedyna ani nawet nie opisuje zjawisk fizycznego świata w sposób najbardziej przystępny człowiekowi.



Są takie starożytne systemy mtematyczne, które robią to znacznie lepiej.



Starożytni potrafili tak uczyć matematyki /np. w Indiach czy w Grecji/, że można było bez problemu operować w pamięci gigantycznymi liczbami z zupełną dokładnością i błyskawicznie.



Z kolei starożytni Chińczycy zajmowali się grami losowymi. Grywano tam w multilotka już tysiace lat temu.



Chiński system I Ching - księga przemian /zdaje się, że to najstarszy chiński tekst/ , powinien być dogłębnie przestudiowany przez kol.kol. Karambę i Mrówę. Bowiem w ciągu tysięcy lat doświadczeń i badań wynaleziony został w Chinach skuteczny sposób prognozy losu. A Karamba i Mrowa badają \"naturalną losowość\" przy pomocy samodzielnie dokonywanych losowań.

Po co siedzieć w żłobku całe życie, skoro można studiować wiedzę gromadzoną przez tysiące lat. Tylko trzeba wiedzieć, że taka wiedza istnieje.



Oczywiście omawiam zagadnienia, które nie interesują autora wątku, bo chce podejść do tego tematu zupełnie lekko.



Ale być może ktoś jest bardziej zainteresowany tematyką i dla niego jest dobra wiadomość, że tematyka ta zawiera olbrzymie pokłady wiedzy gotowej do poważnej eksploatacji.





Zdrowia Wszystkim i Dobrego Dnia
2010-02-24 (12:07)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 290 664
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Aha, jeszcze do Perkuna:



Perkun, nie jestem dla nikogo wrogiem. Przeciwnie.



Wiele rozumiem i wiele wybaczam. O wszystkim od razu nie pamietam.



Ale naprawdę..



Pan Lech Emfazy Stefański to nie jest autorytet w dziedzinach o których wspominasz.



Zrozum, my tu w Krakowie dużo wiemy. My wiemy kto jest kto.



Zatem podawanie tego Pana za autorytet w dziedzinach o których wspominasz jest nadużyciem i wynika prawdopodobnie z Twojej nieświadomości.



Perkun, w Polsce funkcjomuje obecnie cała wielka armia hochsztaplerów podających się za autorytety w róznych dziedzinach. Szczególnie wielu cudotwórców, parapsychologów, nawet widziałem chwalących się tytułami profesora zwyczajnego a nie mieli skończonej szkoły średniej. Ale tytułem się posługują i okazuja prawdziwe dyplomy.



Mamy takich ludzi nawet na uczelniach państwowych. Znam jednego takiego ptaszka w Krakowie. W encyklopedii Nauki Polskiej ma 28 pozycji książkowych i setki artykułów. W rzeczywistości jest kompletnym ignorantem, zaś prace które podaje jako własne są cudzego autorstwa. Ale facet był w PZPR a teraz jest w SLD. No to ma dobry papier.



Prawdopodobnie skończył tylko podstawówkę, być może, że i szkołę średnią. Nawet był rektorem w Bydgoszczy. I prawdopodobnie oszukuje w danych osobowych, bo podaje obecnie, że ma niewiele ponad 60 lat a wygląda na 90.



To jest bardzo chory kraj.



No więc p. L.E.Stefański nie ma pojęcia ani o psychologii, ani o nauce. Ale z czegoś trzeba żyć, więc żyje z kreacji siebie jako autorytetu.



Niech mu życie słodkim będzie, co nie oznacza, że mamy być naiwni i dawać się nabierać różnym naciągaczom.
2010-02-24 (12:46)

status KURKA
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 290 677
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

TDP

możesz podać namiar na :



\"\"\"\"\"Starożytni potrafili tak uczyć matematyki /np. w Indiach czy w Grecji/, że można było bez problemu operować w pamięci gigantycznymi liczbami z zupełną dokładnością i błyskawicznie. \"\"\"\"\"\"\"\"\"



Chodzi mi o Indie i Chiny np : metoda suan pan
2010-02-24 (12:48)

status perkun
Data rejestracji: 2009-02-24
Ilość postów: 6888

4257
wpis nr 290 678
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Cóż - parę lat temu czytałem książki Pana L.E. Stefańskiego - natomiast nie znam jego dorobku naukowego, ani tego co np robi teraz.



Jednak poza nim również inni autorzy opisywali podobne doświadczenia, a mnie bardziej interesowało samo zagadnienie niż to kto je opisuje i jakie ma fakultety albo tytuły.



Podobnie można patrzeć na książki choćby Ericha Von Daenikena - dla jednych to szarlatan a dla innych człowiek o innym spojrzeniu na pewne zdawałoby się oczywiste sprawy.



Tak jak napisałem wcześniej - wiedzę warto jest czerpać zewsząd czy to jest \"Sztuka Wojny\" Sun Tzu czy I Ching, czy też techniki parapsychologiczne czy też logiczne, statystyczne, probabilistyczne i wynikające z wiedzy kognitywistycznej.



\"Każda technika jest dobra jeśli jest skuteczna\" - patrząc odwrotnie jeśli technika nie jest skuteczna to albo ją trzeba porzucić albo udoskonalić



A swoją drogą przydałby się temat kongwitywistyki tu na forum bo wydaje się ciekawy i interesujący a jak widać z wypowiedzi choćby w tym temacie parę osób coś na ten temat wie - a ja chętnie bym się czegoś na ten temat dowiedział i myślę że paru forumowiczów również



Pozdrawiam
2010-02-24 (15:09)

status grax
Data rejestracji: 2009-12-01
Ilość postów: 28

12283
wpis nr 290 766
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

TDP odnośnie L.E.Stefańskiego zamiast \"my w Krakowie....\" zajrzyj do

wikipedii

2010-02-24 (15:54)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 290 790
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Z calym szacunkiem TDP ale ja moge napisac, ze to w moim miescie sa autorytety, a nie w twoim i co teraz??



i musisz uwazac bo bezpodstawnie kogos oskarzasz, chyba, ze pokazesz dowody jaki ten pan jest zly



nie jestesmy w przedszkolu i nie mozesz nas tak traktowac



nie rozumiem dlaczego podobnie jak Mariusz traktujesz sie jak wyrocznie, to dla mnie bardzo niepocieszajace
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 4 5
Wyślij wiadomość do admina