Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 4 ... 30 31
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

IDEALNY MODEL GRY LOSOWEJ

2010-02-03 (20:27)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 282 473
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A jaki sens miało wynalezienie żarówki. Mavins, więcej wiary w ludzkie możliwości



A temat może być ciekawy i uczący.
2010-02-03 (21:10)

status SirMavins
Data rejestracji: 2009-05-29
Ilość postów: 3951

4654
wpis nr 282 503
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Parafrazując Twoją wypowiedź: wynalezienie żarówki nie miało sensu, bo teraz są świetlówki, a potem będą led; a już zupełnie na sam koniec to będzie tyle światła, ze wcale nie trzeba będzie niczego, żeby oświetlić.



To podobnie jak z tymi wszystkimi, co oferują systemy do gry za pieniądze.

Skoro jest taki dobry, to po co się chcą dzielić, niech sami nimi grają.

Itd., itp.



ja tam chętnie poczytam o IMGL, ale ile na tym zyskam..., tego nie wiem.
2010-02-04 (12:15)

status KOŃ
Data rejestracji: 2008-10-12
Ilość postów: 124

3793
wpis nr 282 724
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

IDEALNY MODEL GRY LOSOWEJ- tytuł i temat super,

brzmi bardzo zachęcająco i aż chce się tu zaglądać

ale niestety po otwarciu tematu okazuje się, że to typowa LIPA, lipa, lipa..

żaden wpis zamieszczony w tym wątku nie dotyczy

choćby nawet 0,001% IDEALNEGO MODELU GRY LOSOWEJ-

TAJEMNICZY DON PEDRO, - chciałem wyłowić z tych wszystkich wpisów choćby

jedno Twoje zdanie które mógłbym zacytować i napisać, że to dotyczy założonego tematu, ale nie udało mi się znaleźć nic poza chrzanieniem niezwiązanym zupełnie tematem

z IDEALNEGO MODELU GRY LOSOWEJ

więc albo napisz chociaż jedno zadanie które będzie się zgadzało z tytułem

założonego wątku albo zmień ten omyłkowo założony temat,

odpowiedz mi na proste pytanie: co to jest \"model\"?

tak ogólnie w dwóch zdaniach co to wg Ciebie jest
2010-02-04 (14:19)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 282 770
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Kolego Koniu,



Kolega Mariusz Was Forumowiczów rozbestwił. Zamiast poddać problem pod dyskusję, większość dyskutantów czeka na wykład /Innych niektórych z kolei forma wykładu denerwuje/. Może i się doczeka, ale lepsza jest dyskusja.



Więc skoro lipa, to i z Twojego powodu.



A napiszże wobec tego, jak to widzisz. Jasne, że będę sam trochę pisał /już wkrótce, bo jestem chwilowo czym innym zajęty/ .



Założenie jest takie, aby dyskutanci przedstawili własne poglądy na ten temat. Na razie wykazałeś /nie gniewaj się/ zniecierpliwienie, że czegoś brak. Czego brak? Napisz, jak widzisz rozwiązanie problemu, bo czuję, że coś o tym wiesz, że masz jakiś pogląd.. Ten Twój pogląd jest ciekawy.
2010-02-04 (18:10)

status karamba
Data rejestracji: 2006-06-07
Ilość postów: 237

2075
wpis nr 282 870
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam,



No to ja proponuje zebysmy na Ciebie poczekali, az skonczysz swoje inne zajecia, zaczniemy pisac jak bedziesz gotowy, co by Cie nie rozpraszac.



Po za tym bedziesz mial czas cos napisac od siebie, o swoich pomyslach. itd.



My tez bedziemy mieli czas zeby swoje idealne modele dopracowac , itd.

No, bo sprawa jest powazna \"Idealne modele\", wiec nie mozna prezentowac niedorobek.









Zacytuje TDP : \"Na razie wykazałeś /nie gniewaj się/ zniecierpliwienie, że



czegoś brak. Czego brak? Napisz, jak widzisz rozwiązanie problemu, bo czuję,



że coś o tym wiesz, że masz jakiś pogląd.. Ten Twój pogląd jest ciekawy.\"



Koniec cytatu.



TDP - O jaki problem Ci chodzi ?



Napisz wyraznie z czym masz problem.



To jakas plaga ?

np. \"Pietrus\" , teraz Ty TD Pedro i zaden z Was nie moze napisac dokladnie z czym macie problem ?



No dobra, proponuje poczekac, az skonczysz swoje inne zajecia.



karamba
2010-02-04 (20:24)

status Marriusz2
Data rejestracji: 2009-06-02
Ilość postów: 2244

4670
wpis nr 282 930
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Koń



Po co ty się wpisujesz w temacie , o którym pojęcia nie masz .



Mało tego .

Nic nie pomożesz .



TDP postawił ambitny temat .

Nie na to Forum .



Co to jest \" model\"?





To obraz i odwzorowanie rzeczywistości - w taki sposób abyśmy mogli zjawisko zrozumieć .



Po co robi się modele .



A no po to aby dzięki takiemu uproszonemu modelowi zrozumieć coś -co jest trudne i trudne do opisania .



Bo gra losowa to zjawisko .

Chytre .



Gdyby było proste nie potrzeba by robić modele ale można by napisać algorytm .





TDP jak podejrzewam też nie ma wyrobionej opinii jak to zrobić .

Dlatego zagaił .





A no my na swoim Forum już bardzo dawno się tym tematem zajęliśmy .



I opiszę mniej więcej jak należy podejść do sprawy aby zdefiniować taki model .





Pisałem do TDP ,iż nie ma wyrobionej opinii w jaką grę chce grać .



Zakładam tedy ,iż w Dużego Lotka bo inaczej jeden będzie pisać o innej grze a drugi o innej .





Aby taki model stworzyć wystarczy przeczytać posty jakie wielkrotnie zamieszczałem na tym Forum .

Po to właśnie pisałem ,iż aby cokolwiek zrobić w grze losowej należy zacząc od wygodnego modelu .





Otóż po pierwsze od razu widać ,iż zapis jaki funduje nam totalizator to zapis najbardziej wredny z wrednych .



Typowym przykładem było szybkie zniknięcie Jokera -gdyż zapis był prosty i modelowano bardzo łatwo tę grę .



Otóż należy doprowadzić do modelu kostki losowej .



Gry losowe są tak skonstruowane iż każdą grę losową można bardzo prosto rozłożyć na kilka gier typu rzut kostki .



Nie będę pisał ile ścian ma mieć ta kostka gdyż wyłożyłbym darmową wiedzę .



Całą czynność rozkładu każdej gry na gry typu kostki robią zwykłe formuły arkuszowe i jest to niezwykle proste w wykonaniu .





Ale po co rozkąłdamy grę losową na składową grę w kostkę ?



Odpowiedź jest w takiej mało znanej nauce jaką jest Logika .



Brzytwa Ockhama .





Innej drogi nie ma i nie ma też żadnego innego sposobu .



I teraz dzięki temu prostemu modelowi w postaci modelu gry rzutu kostką można dopiero wyciągnąć wnioski i zdefiniować idealny system .





Kto tego dokona -wygrał .

Kto nie dokona -zostaje typowanie .



I wsjo











2010-02-04 (22:54)

status KOŃ
Data rejestracji: 2008-10-12
Ilość postów: 124

3793
wpis nr 283 002
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

ok nie znam nie to już tu się nie wpisze,

tylko wydawało mi się, że Tajemniczy Don Pedro na początek całego

wywodu i tego ambitnego tematu da nam jakąś bazę od czego startujemy, jak powinniśmy zacząć,

na czym będziemy tu się opierali, bazowali na arytmetyce, statystyce, ekonometrii, logice, heurystyka, jakieś zaawansowane funkcje,

może troszke fizyki kwantowej podepniemy, a tu nic takiego nie padło

i stąd mój wcześniejszy wpis się pojawił ,

(ale teraz już wiem, że wydźwięk miał być taki ja zakładam temat który

który zawsze lubił Mariusz, On bedzie pisał a ja bede przytakiwał i miał gotowce i się mu udało)

poza tym, wydawało mi się, że nie którzy już są dalej niż rozbijanie losowań

na kilka rzutów kostka paruścieną a później tego żmudne sklejanie

w całość.

pozdrowionka





2010-02-04 (23:31)

status mrowa
Data rejestracji: 2009-06-13
Ilość postów: 213

4718
wpis nr 283 023
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Czy modelujac dowolna gre losowa z kulami, zawsze nalezy doprowadzic model do modelu kostki losowej?



Zeby zbudowac ilosc scianek i ich zawartosc chyba trzeba znac naturalny rozklad losu danej gry ?



Jak taki naturalny rozklad rozpoznac?



Pozdro
2010-02-04 (23:48)

status sindbad
Data rejestracji: 2008-10-13
Ilość postów: 20483

3794
wpis nr 283 028
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Modele mogą być różne np. tani zakład i wysoka wygrana to dala mnie idealny model gry losowej.
2010-02-05 (00:26)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 283 042
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

to co podales to nie model tylko cel w jakim sie buduje model (jeden z mozliwych)



pozdr
2010-02-05 (00:34)

status mrowa
Data rejestracji: 2009-06-13
Ilość postów: 213

4718
wpis nr 283 046
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

sindbad no troche sie zgadzam, ale jak wybierzesz ten tani zaklad zeby dostac wysoka nagrode?



Dlamnie model gry - to nic innego jak sprowadzenie gry docelowej do minimum tak aby bylo mozna zaobserwwac zachowanie danej gry w minimalnych wymaganiach. Do tego podpiac pozniej jakas strategie ataku i w koncu prognozy.



2010-02-05 (10:24)

status Marriusz2
Data rejestracji: 2009-06-02
Ilość postów: 2244

4670
wpis nr 283 104
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

No właśnie Koń



Nic bardziej błędnego.



Wszystko doprowadzaj do najprostszej postaci.





Brzytwa Ockhama .



2010-02-05 (10:47)

status Marriusz2
Data rejestracji: 2009-06-02
Ilość postów: 2244

4670
wpis nr 283 118
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Koń



Tobie pomyliły się tematy .



My tutaj nie piszemy o modelu sposobu grania .

Taktyce gry i jak grać .



Rozumiem iż intencją TDP było znalezienie takiego modelu gry losowej -czyli opisu .



dam przykład .





Jest uklad słoneczny .



Dla celów poznawczych my posługujemy się modelem takiego układu słonecznego -uproszczonym w postaci plastikowej atrapy .



Przecież wiadomo ,iż na takim modelu trudno wymodelować każdy kamień jakich miliony poruszają sie w przestrzeni .



Niemniej każdy od Kopernika do dzisiaj posługuje sie uproszczonym modelem .



Model taki pozwala bowiem na ogląd sprawy .



Inny przykład to makiety miast .



W wielu muzeach stoją takie makiety jak makieta Biskupina .



Dzięki temu w naszym mózgu możemy sobie stworzyć obraz --czyli model jak to wyglądało.



PO to tworzymy modele .



My tutaj nie piszemy o sposobach grania - bo każdy gra w inną grę .



Ja osobiście w dużego lotka .



To rozmowa przypominałaby rozmowę elektryka z poetą .



Kążdy z nich rozmawiał by własnym językiem dla drugiego niepojętym



2010-02-06 (18:53)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 283 750
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Temat idealnego modelu gry losowej podałem nieco rozrywkowo. Każdy może coś skorzystać, rozmyślając nad tym problemem.



Co to jest model badawczy? Miałem na myśli „uproszczone odwzorowanie rzeczywistości” które można poddać pomiarom.



To jest dokładnie tak jak z prawami mechaniki Newtona zwanymi zasadami dynamiki. Newton zdawał sobie sprawę z ograniczoności swojego modelu, ale na potrzeby makroświata /czyli w dużej – ziemskiej skali/ model ten był i nawet nadal jest bardzo wygodny.



Jeżeli potraktujemy kwestię modelu gry losowej jako „niemoralną propozycję” /jak tu ktoś napisał/, to nie bardzo rozumiem, w jaki inny sposób podjąć próbę rozwiązania problemu.



Zdaję sobie sprawę z tego, że ten problem przerasta to forum, ale zawsze można wyłożyć i przedyskutować rzecz przynajmniej w uproszczeniu.



Nie miałem też na myśli „podkradać” tematu kol. Mariuszowi, ale zdarzyła się nieco zabawna rzecz. Mariusz prawie przez dekadę piszę właściwie wyłącznie o tym, ale nigdzie nie dał takiego tytułu wątku.



W toku dotychczasowej dyskusji zaznaczają się wyraźnie niektóre koncepcje.

Jedna z nich, niezwykle ważna i konkretna, to koncepcja kol. Sindbada.

Sindbad napisał, że idealny model gry losowej, lub w ogóle model gry losowej NIE ISTNIEJE..



To jest kapitalna myśl i niezwykle ciekawy pogląd, który sugeruje, że w grach losowych /mamy na myśli gry lotto/ panuje kompletny chaos. W tej sytuacji żadne prawa tam nie działają.



Skoro nie działają tam żadne prawa /niewykonalna jest budowa jakiegokolwiek modelu/, to nie działa rachunek prawdopodobieństwa ani nie ma atraktora.



Gdy piszę atraktor, to mam na myśli matematyczny model zjawiska przyciągania. W języku angielskim „attract” znaczy tyle, co przyciągać /lub przynosić/. Na przykład atraktorem wahadła jest punk spoczynkowy /albo faza spoczynkowa/ - chodzi o model matematyczny ale pomijam teraz np. sprawę obliczania przyspieszenia ziemskiego, czy bardziej skomplikowanych obliczeń, w tym miejscu upraszczam zjawisko wbrew sobie i rzeczywistości do uproszczonego modelu matematycznego. Wystarczy w tym miejscu zrozumieć samo uproszczone pojęcie.



Atraktorem chaotycznym, zwanym niekiedy „dziwnym atraktorem” jest fraktal.



W matematyce zajmuje się tym zagadnieniem geometria fraktalna.



Znany jest np. atraktor Lorenza którego wykres zmiennych w przestrzeni fazowej, dla określonego przedziału parametrów początkowych jest fraktalem.



Za chwilę ciąg dalszy..

2010-02-06 (19:06)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 283 752
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Inny przedstawiony tu pogląd proponuje zaniechanie jakichkolwiek prób budowy uproszczonego modelu z trudno zrozumiałych przesłanek filozoficznych. Miałoby to być działanie niemoralne. Ponadto jest jakoby skazane na niepowodzenie, gdyż klonowanie rzeczywistości jest niewykonalne i niepotrzebne.





Wreszcie kol. Leszek /777ch/ zrobił po prostu to o co poprosiłem, napisał był ciąg losowań.



Takie prozaiczne praktyczne próby są niezwykle ciekawe. Można na nich zaobserwować różne zjawiska matematyczne. Można też zaobserwować sposób myślenia autora.



Wielkie brawa dla Leszka za te eksperymenty!!



Omówię je teraz w telegraficznym uproszczeniu.



Pierwszy model losowy kol. Leszka, to był ciąg losowań złożony z niepowtarzających się liczb.



Na początku zabawy zaproponowałem przedstawienie swoich pomysłów w ulubionych grach dyskutantów. Chodziło o to, że wiele zjawisk, to zjawiska uniwersalne i występują, w różnym nasileniu, we wszystkich grach.



Jako przykład do rozpatrywania podałem multilotka z warunkiem wstępnym: 1/4 liczb z ostatniego losowania ma się powtarzać w kolejnym losowaniu.



Ten warunek jest celowo przesadnie wyostrzony a został tak sformułowany nieprzypadkowo. Chodziło o sprowokowanie myślenia, dlaczego został postawiony.



Zrozumienie tego zagadnienia jest kluczowe.



Jak się chce zrozumieć problem, to zazwyczaj dobrze jest rozmyć przesadnie parametry początkowe.



Np. zastanawiamy się nad podatkami najlepszymi dla funkcjonowania państwa i dobra wspólnego – to stawiamy tezę początkową: iż powinny zawierać się w granicach od zera (!) do 100 procent (!) dochodów.



Albo zastanawiamy się nad karą dla umyślnych morderców. Wówczas najpierw przyjmujemy parametry początkowe: od zera kary – do kary śmierci.



W multilotku przyjąłem warunek wstępny od razu zaostrzony, gdyż najwięcej losowań tak się zachowuje /- to właśnie należało sobie zbadać/..



Zatem kol. Leszek najpierw zignorował warunek i podał ciągi losowań. W tym przypadku już po 4 losowaniach może wypaść wszystkie 80 liczb. W ten sposób zachowuje się znikomo mało losowań w stosunku do puli.





Następnie kol. Leszek zrobił to, o co prosiłem. Przedstawił ciąg następujących po sobie losowań z warunkiem powtarzalność 1/4 liczb z ostatniego losowania.



I tu zdarzyła się rzecz pikantna.



Nikt na to nie zwrócił uwagi.



Kol. Mariusz, bo /zapewne trzymając się za brzuch ze śmiechu/ nie chciał mi psuć zabawy, to jasne.



A dlaczego inni czytelnicy, to doprawdy nie wiem..

Zapewne z roztargnienia…



????!



Otóż jeśli się przyjmie, że 1/4 liczb z poprzedniego losowania ma się powtórzyć, to w modelu przedstawionym przez Leszka – KAŻDA LICZBA POWTARZA SIĘ CO 5 LOSOWANIE.



W dodatku Leszek przedstawił to tak, że każda liczba występuje co 5 losowania, ale wszystkie 80 w 16 losowaniach!! Ktoś powie „jak to” ?? Jak może liczba występować co 5 losowanie a 20 liczb zmieści się w 16 losowaniach.



Ano Leszek obciął ogony.. Obciął z przodu albo z tyłu, to wszystko jedno. Jak by dodał brakujące 4 ogony, to by się zgadzało. Wówczas 80 liczb padłoby w 20 losowaniach.



To nie pomyłka, liczba pada w tym modelu przedstawionym przez Leszka w co 5 losowaniu…



A grający na tym forum typowicze zakładają, że powinna co czwarte…



Tak się tu powszechnie pisze na tym forum: jak nie ma liczby co 4 losowanie, to chyba coś w centrali oszukują…



Ale to nie wszystko, to dopiero początek zabawy...



Kol. Mariusz nie wytrzymał i podpowiedział, że trzeba by rzucić kilka razy kostką.



Chodzi o taką zwykłą sześcienną kostkę do gry… Rzucić kilka razy, żeby coś zobaczyć…



Co, o tym w następnym odcinku.



Ciąg dalszy nastąpi…
2010-02-07 (00:32)

status karta
Data rejestracji: 2010-01-03
Ilość postów: 8

12335
wpis nr 283 901
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Aczkolwiek materiał zaprezentowany przez 777 jako” przybliżenie modelu” jest mało nieprzydatny (sorry bez urazy), to z drugiej strony sama próba podejścia do tematu jest o tyle ciekawa, że pokazuje jak łatwo wpada się w pułapkę powierzchownego oglądu spraw.



Na wstępie zasugerowano (jak rozumiem zupełnie przykładowo), że „idealnie” powinno powtarzać się pięć poprzednio wylosowanych obiektów. ” No to się powtarza” i już.



Pomijając wiele innych warunków ograniczających (jak choćby P=1-(1-p)^n i wiele innych), łatwo dostrzec, że czysto teoretycznie owe 5 powinno powtarzać się na zasadzie każde losowanie z każdym innym dowolnym, co już samo w sobie poważnie nieco komplikuje podobne próby generowania „idealnych układów”.



Mnie próby budowy takich modeli (dawno to było) doprowadziły do przyjęcia założenia, że rzeczywiste układy losowe charakteryzuje specyficzna „sztywność” rozumiana jako poważne ograniczenie (a w zasadzie wykluczenie) możliwości występowania pewnych układów w danym przedziale czasu (i przestrzeni?). To zresztą nadal nie zapewniło mi wystarczjącej przewagi (brzmi trochę zniechęcająco?).



Ciekawe gdzie Was doprowadzą ewentualne dalsze dociekania.



Życzę powodzenia, K

2010-02-07 (16:37)

status ~aligator
Data rejestracji: 2009-12-16
Ilość postów: 127

12303
wpis nr 284 098
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

witam



a jak wyglądałby według Panów

model prostej gry losowej - rzut kostką

(może być o 6 ścianach lub o innej dowolnej, dogodnej dla Panów liczbie ścianek)



próbuję taki model sobie poukładać w głowie

i nic z tego



żeby stworzyć taki model to musiałbym coś założyć

ale co?



pozdrawiam



ps

i jeszcze jedno

jeśli można prosić Panów o pomoc

mam ciąg oczek wyrzuconych na kostce (dowolnie długi)

i teraz mam dokonać prognozy na następny rzut



według jakiego kryterium dokonać wyboru prognozy?



proszę o jak najwięcej podpowiedzi

wcale nie muszą przynosić dobrych (trafionych) prognoz

chodzi o same pomysły



moje pierwsze dwa to:

1. prognozą jest liczba oczek z ostatniego wykonanego rzutu

2. prognozą jest liczba oczek najdłużej oczekująca na wypadnięcie



teraz widzę że tu dla kostki o 6 ściankach

może być 6 takich pomysłów

x. prognozą jest liczba oczek oczekująca na wypadnięcie

będąca na pierwszej, drugiej, trzeciej, ... , szóstej pozycji

żadna z pozycji nie jest moim zdaniem w żaden sposób preferowana

zarówno pierwsza jak i ostatnia ma taką samą wartość

nie mam podstaw by wyróżnić którąkolwiek z pozycji



jeśli można to proszę o pomysły na kostkę

mogą być stare wygrzebane z archiwów lub inne sprawdzone i

nie przynoszące specjalnych rezultatów
2010-02-07 (22:02)

status 777ch
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 21439

1386
wpis nr 284 213
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

aligator > nie czytałem dokładnie ,tylko pobieżnie.

ale....wracając do tematu matrycy 7/7 ,z wpisanymi liczbami kolejno w wiersze albo kolumny..... to obojętne.....to

wyobraź sobie że masz 7 kostek 7 ściennych

możesz sobie rzucać ,ale ..... lepiej i prościej napisać ALGORYTM ,i sprawdzić

od razu ile mamy wszystkich możliwych \"ułożeń\".

Otóż mamy ich dokładnie 35280.

A teraz pozostaje sprawdzić......KTÓRE .....są w tyle........

Od razu ci powiem .....od 1957-01-27 do 2010-02-06 [4806-ciągnień ]

wszystkie ułożenia zanotowały coś więcej jak 3/7 ...............

oprócz 17 ułożeń,w których nigdy nie padło więcej jak 3/7 .



Masz więc wąska grupę ,z której wybierasz jedną ,podstawą będzie trafienie

4/7 .......jeśli Cię stać to masz 35 czwórek do których pozostaje dobrać po 2-liczby do zakładów 6-skr.

i jesteś na....... drodze do 5/6 albo wyżej.....

ale to tylko .......jedna z wielu milionów.......alternatyw.

pozdrawiam





2010-02-07 (22:12)

status 777ch
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 21439

1386
wpis nr 284 214
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

....trochę pomieszałem

,bo kostek wskazałem Ci 7 ale losowo rzucasz tylko 6-cioma ,

wybierając losowo 6 z kapelusza ale lepiej algorytm,

ustawień jest tyle co podałem ,

a co do siódemek .....to rzeczywiście pozostało 17 zgodnych z

warunkiem jedna liczba z z kolejnej kostki oraz traf < 4/7 / hist. baza.
2010-02-07 (23:06)

status Marriusz2
Data rejestracji: 2009-06-02
Ilość postów: 2244

4670
wpis nr 284 239
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Leo



Głupoty wygadujesz a o sprawie nie masz pojęcia .

Ty w ogóle nie wiesz o co chodzi .



Chodzi o kilka kostek ,które w efekcie dają 14 milionów czyli wszystkie kombinacje .
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 4 ... 30 31
Wyślij wiadomość do admina