Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

System dający minimum 50% szans na wygraną.

2010-01-30 (11:24)

status KURKA
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 280 718
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

M.Morii



Wszystko rozbija się o skuteczność typowania.

Jeśli posiadasz metodę która pozwala na wyłonienie kilku liczb z dobrą skutecznością, oraz następnych kilku z niezłą , to mając takie liczby bardziej i mniej preferowane możesz zestawiać z nich szóstki.

Jeśli tak jest to sens ma zestawienie w którym te lepsze występują częściej niż te gorsze.

Przyklad dla 3 losowanych (a nie 6-ciu by było prościej)

1,2,3 - to liczby najlepsze

4,5,6 - następne w kolejności

7,8,...20 - pozostałe.



zestawiamy trójki;

1,2,4 ; 1,2,5 ; 1,2,6;

1,3,4 ; 1,3,5 ; 1,3,6;

2,3,4 ; 2,3,5 ; 2,3,6;



Lepsze z naszego punktu widzenia (1,2,3) występują w sumie 6 razy w 9-ciu zakładach, gorsze po 3 razy.



Ale sens takiego podziału to lepsza skuteczność czyli nie 6/49 - 12,25% a więcej .

Inna motywacja , to fakt że jeśli trafimy dwie z trzech (1,2,3) liczb to będzie dużo wygranych i może być wygrana wysokiego stopnia.

2010-01-30 (11:32)

status M.Morii
Data rejestracji: 2010-01-23
Ilość postów: 1700

12368
wpis nr 280 720
[ CZCIONKA SPECJALNA ]







..... dziękuję , ładne wyjaśnienie ......





pozdrowionka

2010-01-30 (20:45)

status pokemon
Data rejestracji: 2010-01-20
Ilość postów: 155

12363
wpis nr 280 934
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

KurKa

\"Wszystko rozbija się o skuteczność typowania.

Jeśli posiadasz metodę która pozwala na wyłonienie kilku liczb z dobrą skutecznością, oraz następnych kilku z niezłą , to mając takie liczby bardziej i mniej preferowane możesz zestawiać z nich szóstki.

Jeśli tak jest to sens ma zestawienie w którym te lepsze występują częściej niż te gorsze.

Przyklad dla 3 losowanych (a nie 6-ciu by było prościej)

1,2,3 - to liczby najlepsze

4,5,6 - następne w kolejności

7,8,...20 - pozostałe.



zestawiamy trójki;

1,2,4 ; 1,2,5 ; 1,2,6;

1,3,4 ; 1,3,5 ; 1,3,6;

2,3,4 ; 2,3,5 ; 2,3,6;



Lepsze z naszego punktu widzenia (1,2,3) występują w sumie 6 razy w 9-ciu zakładach, gorsze po 3 razy.\"



A co jeżeli te lepsze nie wystąpią przez następne 20 losowań?

A co jeżeli sześć losowanych liczb, powtórzy się 3 krotnie z rzędu.?( do tej pory szczęśliwa szóstka nie powtórzyła się ani razu)

Udowodnij że nie jest to możliwe?

Wiesz dobrze o tym że, w praktyce nie ma żadnej metody pozwalającej na wyłonienie liczb z lepszą bądź gorszą skutecznością.

To już lepiej chodźmy do wróżki, przynajmniej będziemy wiedzieć czym się kierujemy!





Wszystko o czym piszesz się zgadza, ponieważ my ludzie obdarzeni zostaliśmy logicznym myśleniem, w związku z czym we wszystkim doszukujemy się logiki ,szukamy zasad funkcjonowania wszechświata oraz rozwikłania wszelkich jego zagadek.



Sadzę iż twórcy lotto wiedzieli o nieprzewidywalności totolotka i to jest źródło ich sukcesu. Wiedzieli również iż jedyną możliwością wygrania to przypadek z ogromnym rachunkiem prawdopodobieństwa 1:do prawie 14 mln.

Inną logiczną ewentualnością wygrania w lotto jest po prostu nie grać .

Pozbawiając się jednak tej nikłej szansy na wygraną, stracilibyśmy wiarę w możliwość zmiany naszej szarej rzeczywistości .

Stracilibyśmy szanse na realizację naszych marzeń .

Dlatego grajmy, nie zostawiajmy wszystkiego przypadkowi, i zagrajmy razem powiększając w ten sposób nasze szanse na wygraną.



Jak mówił Zagłoba:

\"Kupą mości Panowie, Kupą!!!\"







\"Niemała mądrość mądrze mówić, lecz największa – mądrze czynić\"





2010-01-31 (15:28)

status Pokemon
Data rejestracji: 2010-01-20
Ilość postów: 155

12363
wpis nr 281 188
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Chyba się trochę zagalopowałem w ostatnim wpisie

Nie dziwcie się sobota wieczór!!!:roll:

Przepraszam Cię KURKA, te forum tak naprawdę zostało stworzone dla Was, niepoprawnych marzycieli, ludzi posiadających ogromną wiedzę matematyczną.

Wiedzę,która jest niezbędna żeby stworzyć systemy skrócone lotto.

Forum to pomogło wam połączyć siły, w celu wygenerowania optymalnych systemów, dających maksymalne szanse na wygraną, przy zainwestowaniu odrobinę większych środków.

Środki te jednak, w większości przypadków są i tak za wysokie dla zwykłych graczy, i tu miejsce dla nas-połączmy siły- wasza wiedza i nasze systemy pomagające zmniejszyć koszty uczestnictwa w waszych systemach .









\"Bóg nie ma głupcom za złe, że się nie uczą, lecz ma za złe mądrym, że nie uczą głupców.\"

2010-01-31 (21:12)

status Matti
Data rejestracji: 2010-01-29
Ilość postów: 44

12374
wpis nr 281 306
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witaj Pokemon:) Kiedy puszczacie system? na Lotto, a jeśli nie to dużo Wam ludzi brakuje do puszczenia systemu? Pozdrawiam
2010-01-31 (21:30)

status KURKA
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 281 320
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pokemon :

\"\"\"\"\"A co jeżeli te lepsze nie wystąpią przez następne 20 losowań?

A co jeżeli sześć losowanych liczb, powtórzy się 3 krotnie z rzędu.?( do tej pory szczęśliwa szóstka nie powtórzyła się ani razu)

Udowodnij że nie jest to możliwe? \"\"\"\"\"\"\"\"\"



Na temat typowania możesz poczytać np :

http://forum.multipasko.pl/n_viewtopic.php?id=2797&page=14



Jest tam nadmieniony temat \"przyciągania\" więc raczej można mówić już o dowodzie na to że jednak się powtórzy te 6 losowanych .

Nie chce tutaj rozpisywać się na ten temat, więc krotko mówiąc dopóki poruszamy się z prędkościami \"ziemskimi\" wzory jakie obowiązywały przed plagiatem Einsteina były dla nas wystarczające, ale od kiedy badamy zjawiska gdzie prędkości są \"kosmiczne\" wzory zmieniają postać.

Dla ilości losowań rzędu tysięcy - ziemskie prędkości- mamy klasyczne wzory (rachunek prawdopodobieństwa i statystyka) które na razie uznawane są za jedyne , ale na horyzoncie pojawiają się nowe możliwości i nic z wróżką nie mają wspólnego. Jeśli prace nad badaniem zjawisk obserwowanych w populacjach dużo większych niż tysiące pozwolą na \"dobre wróżenie\" , to automatycznie (jak będzie to już ogólnie znane i przyjęte) to dziedziny w których to można wykorzystać dostosują się do nowych warunków.

Przekuwając to by był związek z tym tematem:

Zakładam taki scenariusz:

Zdarzenie o klasycznym prawdopodobieństwie 1 do 14 mln (szóstka w Lotto) podlega zjawisku przyciągania w związku z czym można lepiej \"wywróżyć\" niż wynika to z klasycznej teorii. Ale nadal jedna osoba nie jest w stanie nic zdziałać chociaż potrafimy już \"średnio trafiać\" nie raz na 14mln typów a 2 razy , albo 3 razy . W skali globalnej jest teraz więcej trafień niż wynika to z klasycznego prawdopodobieństwa , wiec automatycznie organizatorzy gier muszą zrewidować wysokość wygranych bo nie będą dopłacać do interesu.

Stan taki możliwy jest gdy zjawisko przyciągania będzie powszechnie znane, zbadane i na tej podstawie programy typują znacznie lepiej niż wynika to z klasycznego prawdopodobieństwa. Na razie tak nie jest i nie wiadomo czy w ogóle kiedyś tak będzie. Ale zakładam że zjawisko to daje nam przewagę i na razie My o tym wiemy a organizatorzy nie i korzystają z tradycyjnych wzorów. By wykorzystać to musimy jednak zorganizować się w wielkie grupy by móc w jednym losowaniu postawić na wiele szóstek.



A powtórzyła się szóstka i to nie dawno w Bułgarii .



Pokemon z twojego postu wnioskuje, że uważasz jak zdecydowana większość :

\"\"\"\"\"Sadzę iż twórcy lotto wiedzieli o nieprzewidywalności totolotka i to jest źródło ich sukcesu. Wiedzieli również iż jedyną możliwością wygrania to przypadek z ogromnym rachunkiem prawdopodobieństwa 1:do prawie 14 mln. \"\"\"\"\"\"\"

że tylko przypadek daje wygraną.



Z perspektywy 1 szansy na 14 mln tak to racjonalnie można wytłumaczyć .

Ale gra 7 mln polaków którzy się zorganizowali (pomijam tu możliwości technicznie , chodzi o idee) więc teraz mają 7 mln szans na 14 mln czyli 1 do 2 .

Nadal jest takie samo odczucie ?



W tabelkach na str \"suma i różnica\" widzisz jak kilka osób w sposób niejednokrotnię \"ręczny\" poszukało prostych (wydaje się nawet naiwnych) metod które dawały zaskakująco dobre rezultaty w MM.

Oczywiście nigdy nie mamy gwarancji , ale zachęcałam tam do obserwacji (czyli doświadczeń) i wyciągania wniosków.

Efekt Dopplera łatwo było zauważyć gdy potrafiliśmy się poruszać coraz szybciej i wszystko co już jest odkryte wydaje się być teraz proste , ale wcześniej było na pograniczu magii.





2010-01-31 (22:56)

status hektor55
Data rejestracji: 2008-01-05
Ilość postów: 1513

3110
wpis nr 281 354
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

witam, mam pytanie, bo w regulaminie tego nie wyczytalem, na meila dostane numery,ok, ale ja niewiem czy w tej grupie co gram jest 10 osob czy 100? Bo na ile osob bedzie podzielona ta wygrana? w amigo to wiem ze na 20 osob zawsze. pozdro
2010-01-31 (23:23)

status poul
Data rejestracji: 2009-12-02
Ilość postów: 86

12284
wpis nr 281 368
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

O czym wy tu rozprawiacie, myślałem, że ludzie na tym forum zdają sobie sprawę, iż Lotto to nie fundacja charytatywna. Nie ma czegoś takiego jak szczęśliwe zestawy, lepsze liczby, rozpisane układy - to tylko żer dla naiwnych.



Jedynie co możecie zrobić to wyeliminować jedną z liczb ( lub więcej) zwiększając swoje prawdopodobieństwo trafienia - jednak pragnę zauważyć (mieliście rachunek prawdopodobieństwa w szkole - zakładam, że byliście na tych zajęciach), iż prawdopodobieństwo to ciągle prawdopodobieństwo i nawet układ szans 1:2 nie gwarantuje wam wygranej (przynajmniej w danym okresie czasu jaki założycie), gdyż zawsze może padać te drugie 50% szans na przegraną.

Myślę, iż co pojętni to łapią.

Oczywiście gram w Lotto (chociaż wiem jak trudno trafić), i was też zapraszam, np do jednej z moich grup grającej w standardowy system Totalizatora na 9 skreśleń - przy 100 osobach w grupie, koszt na jeden zakład specjalny na 9 skreśleń to tylko 3zł sprawdźcie.



http://www.grajwlotto.pl/gry/lotto.html
2010-01-31 (23:26)

status Pokemon
Data rejestracji: 2010-01-20
Ilość postów: 155

12363
wpis nr 281 369
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Podstawą powodzenia tego systemu jest to, że za każdym razem może się składać z innej ilości graczy łącząc tych, którzy chcą mieć większy udział w wygranej z tymi których na to nie stać.

Każdy system z osobna posiada opis, jaka jest ilość graczy niezbędna w celu utworzenia grupy, i sposobu podziału ewentualnej wygranej.

Dla \"systemu 100\" stanowi on tak:



\"Przyjmujemy, że każda grupa posiada 100 udziałów do podziału między Graczy.



Następnie 100 udziałów dzielimy na pakiety ,które są podzielne przez 100, dzięki czemu możemy je łączyć . Łącząc je ze sobą tworzymy grupy z graczy posiadających różne pakiety udziałów(jest to niezbędne w celu szybkiego tworzenia Grup)



Liczba Graczy w grupie będzie uzależniona od wielkości wykupionych w niej pakietów udziałów, przez poszczególnych Graczy(Według tabeli zamówienia dla grupy „100”).



Każdy sam decyduje ile udziałów chce posiadać w grupie , wykupując jeden z pięciu możliwych pakietów.\"











\"Ostrożność jest macochą mądrości.\"
2010-01-31 (23:39)

status poul
Data rejestracji: 2009-12-02
Ilość postów: 86

12284
wpis nr 281 374
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pokemon nabije ci oglądalność w tym przedsięwzięciu i właśnie coś napiszę - nie odpowiedziałeś na mój post - zero ustosunkowania tylko kłamstwa - tylko pierdoły o 100 osobach - co masz na myśli 50% szans - musiałbyś mieć 3 liczby trafione - wtedy masz 50% szans no ale aby zaznaczyć takie kombinacje - policzmy 48*48*48 = 110592 kombinacje no i razy 3zL za zakład to daje 331 776 złotych - to jest 50% szans.
2010-02-01 (14:44)

status hektor55
Data rejestracji: 2008-01-05
Ilość postów: 1513

3110
wpis nr 281 542
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

poul, dobrze to policzyles. pozdro
2010-02-01 (16:35)

status poul
Data rejestracji: 2009-12-02
Ilość postów: 86

12284
wpis nr 281 587
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

nie dobrze, tylko z grubsza bo byłem śpiący i tak na szybko, a dobrze jest tak:

49 liczb - każda z pozostałymi 48 i te dwie z każdą pozostałą czyli razy 47 - ale i tak wyniki jest taki sam.

Jest to wtedy 50% szans na wygraną lub jak kto woli 100% szans na trójkę ( oczywiście trójek to tu będzie więcej)
2010-02-02 (01:08)

status Pokemon
Data rejestracji: 2010-01-20
Ilość postów: 155

12363
wpis nr 281 771
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

poul -Napisał



\"Pokemon nabije ci oglądalność w tym przedsięwzięciu i właśnie coś napiszę - nie odpowiedziałeś na mój post - zero ustosunkowania tylko kłamstwa - tylko pierdoły o 100 osobach - co masz na myśli 50% szans - musiałbyś mieć 3 liczby trafione - wtedy masz 50% szans no ale aby zaznaczyć takie kombinacje - policzmy 48*48*48 = 110592 kombinacje no i razy 3zL za zakład to daje 331 776 złotych - to jest 50% szans.\"



Po pierwsze nie zdarzyło mi się nie odpowiedzieć na pytanie zawarte w jakimkolwiek poście, a skierowanym do mnie.

Po drugie stwierdzenie \"zero ustosunkowania tylko kłamstwa\", mógłbyś to przetłumaczyć z polskiego na Nasz(oprócz słowa \"kłamstwa\", to akurat zrozumiałem)

Po trzecie-\"co masz na myśli 50% szans\"-Gdybyś odrobił lekcje to byś wiedział, że nie chodzi o lotto, tylko multi multi plus, a dokładniej \"system 80Mix\" stworzony dla multi.

Wystarczyło by przeczytać temat na którym właśnie się wypowiedziałeś

\"System dający minimum 50% szans na wygraną.\", i nie musiałbyś z siebie Pajaca robić, rozpisując o jakichś szansach na trzy liczby trafione...itp.



Dziwię się że tak po prostu wchodzisz na temat podjęty przez konkurencyjną firmę i próbujesz ją atakować.

Przecież sam ostro pojechałeś konkurencje, gdy Wam na temat wlazła.



Cytat:

\"Jeżeli Pan z Amigolotto boi się konkurencji to znaczy że ma się czego bać! My nie kasujemy 10% od wygranej-wszystko dzielone jest pomiędzy członków grup, wszystko jest przejrzyste, wiadomo jakimi systemami i numerami gramy - wygląda na to że jeszcze 4 osoby i zaczynamy - myślę że już na dniach.

Pozdrawiam Pana amigolotto...\"



Musiało Cię mocno \"przypylić\", skoro zniżyłeś się do takiego samego poziomu jak konkurencja.

Chociaż, po wypowiedziach na temacie podjętym przez waszą firmę \"grajwlotto\" typu:

<Profesor1980> napisał:

\"Byłem na tej stronce zbierają grupe i za dużo chętnych tam niewidac\"



Też by mnie zdołowało!!

Miałbym prośbę na przyszłość, popieraj przykładami swoje tezy i wypowiedzi!

Będzie mi łatwiej odpowiadać.



Pozdrowionka,i bez urazy proszę.







\"Tolerowanie głupców jest nieodzownym elementem mądrości\"



\"Tylko mądry człowiek potrafi przyznać, że jest głupi. Głupi człowiek będzie pokazywał swoją głupotę do, której się nie przyzna\"
2010-02-02 (02:19)

status KURKA
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 281 773
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Aby Was nieco pogodzić , to powiem że obaj używacie nieprawdziwych stwierdzeń np :

\"\"\"\"\"Jedynie co możecie zrobić to wyeliminować jedną z liczb ( lub więcej) zwiększając swoje prawdopodobieństwo trafienia \"\"\"\"\"\"



Wedle dzisiaj przyjętej definicji , to my nie możemy zmienić prawdopodobienstwa , może to zrobić organizator losowania poprzez zmianę parametrów gry np raz na miesiąc losuje jedną kule więcej .



Nadużycie jest w pierwszym poście :

\"\"\"\"\"\"Przykładowo na wysłanych 10 zakładów trafiamy 5 wygranych. \"\"\"\"\"\"\"

co miało by znaczyć te 50%

Pokemon dalej prostował , że to nieco inaczej .



Niemniej to co pokemon zachwala , system mix , a zarazem system 80x1 i następne, ale szczególnie system 80x1 - jest moim zdaniem najgorszym z możliwych rozwiązań z punktu widzenia gracza.

Z punktu widzenia firmy - może i najlepszym, bo po pierwsze firma ma profit z 20-stu wygranych , po drugie z opłat manipulacyjnych.

Gracze nie mogą więcej trafić niż te 20-wygranych a muszą przecież pokryć koszt 80 kuponów.

Tutaj nie można ani więcej ani mniej wygrać , po prostu już przed losowaniem wiadomo jaki jest wynik finansowy.

Najgorsza opcja i najgłupsza nie dająca żadnych szans na dodatni wynik finansowy.



W MM jak pisałam w temacie \"LOTTO-SYSTEM12\" można odpowiednio zmodernizować właśnie po to by unikać takich sytuacji, że co by się nie wylosowało to zawsze się jest w plecy.



Na zdrowy rozsądek , by wysłać 80 kuponów (80 liczb) potrzeba 80 jednostek a 40 wygramy wiec 50% wraca do graczy a 50% zostaje w TS. Z plusem jest analogicznie.

Pomijam jeszcze prowizje itp.



A pisałam że wystarczy 61 zakładów by na 100% była wygrana to po co 80?

Jeżeli losują 20 liczb to nie możemy trafić więcej , czyli najrozsądniej nie przekraczać 20 liczb , bo i tak więcej nie da się trafić



Ale nie będę dawać tu przepisu , jak mądrze \"zmodernizować\" typy graczy, a piszę by tak głupio nie grać , bo to jest bez sensu i może tylko zniechęcić tych co trochę myślą a przecież nie jest to wyższa matematyka i liczyć każdy umie. Jeśli któraś z firm zaproponuje by gracze dawali swe typy to wtedy jest pole do popisu jak ich typy poprawić , na razie firmy , również i amigolotto , dają popis głupoty typu : \"matematycznie najlepszy system\" itp, itd.



2010-02-02 (13:49)

status hektor55
Data rejestracji: 2008-01-05
Ilość postów: 1513

3110
wpis nr 281 890
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

to i ja cos doloze, jest taki post-- A tak na 8-ki- i tam sobie gramy wirtualnie na te 8-ki i gramy dosyc dlugo i tam mamy losowania 2 razy dziennie na multi i tez tam graja same ostre zawodniki a jest nas ok 38 osob i co sie okazuje? W ciagu np 5 miesiecy nikt nie trafil nawet 7-ki nie mowiac o 8-ce bylo kilka 6-tek, co o tym swiadczy? Jakj trudno trafic 8-ke! Bo w/g badan najtrudniej trafic 10-tke w multi potem 6-tke w lotto a najszybciej mozna trafic w mini . pozdro dla graczy
2010-02-02 (15:58)

status KURKA
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 281 939
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Hektor

prosty przykład, wiec nie o ataku na 8, a na 4

Ty podajesz typ 1,2,3,4 i podobnie jak w \"ataku na 8\" trafiasz 3z4 (analogicznie 6 z co daje Ci wygraną 8zł czyli x4.

Ja wysyłam 4 zakłady i trafiając 3 z 4 mam x7,5 a nie x4:

1,2,3 - wygrana x27

1,2,4 - wygrana x1

1,3,4 - wygrana x1

2,3,4 - wygrana x1

w sumie wygrana x 30 / 4 kupony = 7,5

Gorzej bedzie jak Ty trafisz 4z4 (8z8) i ja też ale ty wygrasz x42 a ja x27.

Chyba widać jak na dłoni , że częściej Ja wyjdę na tym lepiej bo częściej jest trafienie 3z4 (6z8) niż 4z4 różnica jest spora , a i Ja tracę bardzo żadko 27/42 około1,5 raza a Ty tracisz często prawie 2 razy (7,5/4)



Ale to nie wszystko , tylko sam czubek , pewne zabiegi pozwalają na dużo lepszy wynik finansowy a można to właśnie zrobić gdy kilkanaście osób poda mi swe typy a ja je zmodyfikuje . Każda z tych osób (czy to wygra , czy przegra) będzie mieć lepszy wynik finansowy , niż grała by sobie sama.

Przegrany straci mniej a wygrany wygra więcej , z jednym zastrzeżeniem , że nie będzie takiej sytuacji w każdym rozdaniu , ale w prawie każdym.

Ale w perspektywie nie jednego, czy dwóch losowań , wynik finansowy będzie lepszy niż w przypadku gdy każda osoba sama sobie gra.

Jeśli w ciągu 100 losowań \"sam grając\" przegrasz 100zł , to dzięki modyfikacji na pewno przegrasz mniej, a i w drugą stronę, jeśli po 100 losowaniach \"sam grając\" wygrasz 100zł to na pewno wygrasz więcej.



I ta różnica w przypadku dużego obrotu , powinna wystarczać firmie na wszystko:

koszty utrzymania serwisu, reklame, bonusy dla graczy, zarobek, podatek .

Warunek to odpowiednio duży obrót, wiec i liczebność graczy, nie 10 czy 38 osób , a setki .
2010-02-02 (16:09)

status KURKA
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 281 943
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jeśli tak ostrożnie przyjąć , że tylko 5% (a na pewno więcej) można zaoszczędzić przy grze w grupie, to 100 osób które w ciągu miesiąca zagra (każda z nich ) za sumę 600zł (60 losowań MM po 10zł) zrobią obrót 60 000 zł/m-c a zarazem stworzą możliwość oszczędności (skromnie licząc 5%) = 5%z60 000 = 3000zł /m-c a to już jest minimum by nie obciążać graczy , a przy większej liczbie graczy z tej kwoty można przeznaczyć część na jakieś bonusy , co de facto oddaje część oszczędności graczom dzięki którym one powstały.
2010-02-02 (17:10)

status KURKA
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 281 963
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Hektor , ten przykład z atakiem na 4 , może jaśniej tak dla zobrazowania :



Jeśli zagrałeś 100 razy i trafiłeś 15 razy 3z4 ale ani razy 4z4 (podobnie jak 6z8 trafione ale 8z8 nie) to 15 razy wygrałeś po x4 (po 8zł ) więc wygrana to 120zł.



Jeśli zmodyfikować tą grę to ja trafiam rownież 15 razy 3z4 więc 15 x 30 (15x27+15x3x1) wygrywając w sumie 900zł ale przy 4 kuponach a nie jednym więc podzielimy 900/4 i mam 225zł na jeden mój kupon a nie 120zł na jeden twój kupon.



Dlatego tak spora różnica bo nie było trafienia 4z4 (8z8) .

Ty tracisz na codzień w stosunku do zmodyfikowanej gry a tylko czasem zyskujesz (4z4) .

Ogólny bilans jest różny dla różnych sposobów modyfikacji a zalezy to od tabelki wygranych w MM i trzeba umieć sobie to przeliczyć co jest lepiej zagrać czy system 3z4 czy prosty zakład na 4 liczby , a moze 2z4? Itd.

Po za tym (bo tu są minimalne różnice) dochodzi inna możliwość która również pomnaża te różnicę i dlatego mowię że te 5% to tak skromnie licząc w zależności od tego co i jak modyfikujemy.

W skrajnych przypadkach różnica może być nawet blisko 20% ale tak na ziemie schodząc śmiało można przyjąć 5% jako minimum a pewnie już blisko 10% można oszczędzić w skali dłuższego czasu , czyli średnia \"oszczędność\" może być blisko 10% kwoty za jaką gramy.

Wiele zależy to od typów graczy, czy będą po modyfikacji znacznie lepsze , czy trochę lepsze. Niekiedy nie da się zmodyfikować sensownie , ale to gdy mamy kilka typów i nie ma możliwości więc takie losowanie zaniży średnią \"oszczędność\" a będzie takie że typy bardzo dobrze poddają się modyfikacji

i dlatego trudno tu wyliczać średnią , można ją szacować.

2010-02-04 (12:05)

status KURKA
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 282 719
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Chyba pogodziłam panów - bo cisza w eterze
2010-02-05 (00:10)

status Pokemon
Data rejestracji: 2010-01-20
Ilość postów: 155

12363
wpis nr 283 036
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam wszystkich !



W przyszły czwartek 11.02.10r. znowu gramy system 100.

Numery 100 zakładów biorące udział w losowaniu podamy w Niedziele.

Zagramy systemami pełnymi oraz skróconymi.

Chętnych zapraszamy już za 2,5zł. możecie wziąć udział(mamy jeszcze wolne miejsca). http://www.lotto-system12.pl







\"Jestem optymistą. Bycie kimkolwiek innym, nie zdaje się być do czegokolwiek przydatne. \"

\"Trzeba mieć dużo cierpliwości, by się jej nauczyć.\"

| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 4 5 6 7 8
Wyślij wiadomość do admina