Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Prezydent robi VETO... sejm nie odrzuca czyli wszystko po staremu...

2009-11-22 (17:13)

status dragon
Data rejestracji: 2009-05-16
Ilość postów: 420

4593
wpis nr 255 032
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Załóżmy, że tak się stanie?

Czy sądzicie, ze było by to dobre dla grających?

Myślę, że nie, a to dlatego, że już wiele automatów, \"czyli jednorękich\"....stoi bezczynna!!!!

Podwyżka podatku od wygranych spowoduje wzrost wpływów do budżetu, co w znakomity sposób uzupełni nasz topniejący budżet.

Budżet jest po to aby zaspokajać potrzeby nas wszystkich a więc także grających....

Jednym słowem ustawa jest dobra dla ogółu i należało by jej życzyć aby nie była \"ustawą martwą\" na skutek braku np: omijania jej założeń, czy też ucieczki w internet lub szarą strefę.

Myślę, że Prezydent to podpisze, szybciej niż później!!
2009-11-22 (17:27)

status danteV
Data rejestracji: 2009-03-22
Ilość postów: 2034

4344
wpis nr 255 038
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jest takie powiedzenie : \"Zakazane najbardziej smakuje\".

Wróci w knajpkach gra w trzy kubki, ciche pokerki w tajnych pomieszczeniach, ruletki na bilardzie, żuty lotkami i wszystko na pieniądze.

Czy państwo zmusiło lekarzy do płacenia podatków od wizyt prywatnych? NIE. Dalej przyjmują, podatków nie płacą i jest dobrze. Tak samo skończy ustawa hazardowa. Niby będzie, ale grać i tak będzie można.



To tak, jak państwo walczy z alkoholem wśród kierowców. Problem tylko taki, że istnieją w Polsce zawody (za przyzwoleniem państwa) które, jak się uprawia to można jeździć najeb..ny jak świnia..... poseł, sędzia, prokurator.............
2009-11-22 (17:29)

status danteV
Data rejestracji: 2009-03-22
Ilość postów: 2034

4344
wpis nr 255 040
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Oczywiście - rzuty
2009-11-22 (17:33)

status talizman4
Data rejestracji: 2009-06-21
Ilość postów: 438

4782
wpis nr 255 042
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam

Jezeli kaczory byli by Polakami to;

1/ wprowadzili by wyborczą ordynację większościową z okregami jedno mandatowymi.

2/ ustanowili by Trybunały Ludowe i Sądy Polowe dla uwłaszczeniowych przebierańców.

3/ rozgonić nalezy trutni technokratów i polityków żyjących na koszt podatnika.

4/ zamknąć giełde papierów bezwartościowych i zlikwidować gry hazardowe.

Dobre hasło to ;Pracujesz wytwarzając dobra to konsumujesz.

Mafię z Totalizatora należy zamknąc do czasu gdy nie zwrócą kasy którą ukradli grającym w ustawiane kulki.
2009-11-22 (17:55)

status SirMavins
Data rejestracji: 2009-05-29
Ilość postów: 3951

4654
wpis nr 255 053
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

No, ale teraz rządzi PO i też nie chcą jednomandatowych.
2009-11-22 (21:23)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 255 142
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

moim zdaniem po prostu trzeba znac umiar - wikesze podatki od tego scierwa - jednorekich bandytow - tak



ale wieksze podatki od hazardu w internecie albo zakazanie, i w grach losowych itp - nigdy w zyciu
2009-11-23 (04:17)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 255 207
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Talizman,



jesteś dziwnym półzwolennikiem państwa faszystowskiego.



Państwo ma:

1) bronić granic kraju /armia/ i 2) bronić obywateli przed wzajemnym wymordowaniem /policja/.



Za morderstwo z premedytacją : kara śmierci. Za pedofilię i gwałt takoż.



Tyle państwo. Koniec.



A ponadto WŁAŚCIWY SYTSEM ORGANIZACYJNY I PRAWNY:



1) podatki bardzo minimalne - pogłówny i podymny,



2) zakaz ustawowy deficytu budżetowego,



3) parytet złota /likwiduje natychmiast wirtualną lichwę/,



4) żadnego wtrącania się aparatu państwa do prywatności obywateli, każdy w granicach wolności innych robi co chce. Państwu nic do tego, co robią dorośli ludzie, co posiadają, jak chronią swoje zdrowie i ile zarabiają.



Żadnego robienia spisów co kto ma w domu, w banku et cetera /jak to już raz SLD usiłowało przeforsować/..



Żadnego wtrącania się, czy dorośli ludzie graja gdzieś w coś, w co grają i tak dalej.

Za niepełnoletnich odpowiedzialność winna spoczywać na rodzicach czy w razie braku rodziców na prawnych opiekunach, a nie na aparacie państwowym.

Rodzic pozwala - dziecko gra. Nie pozwala - nie gra. koniec,



5) bezwarunkowa tajemnica korespondencji,



6) zakaz inwigilacji, podsłuchów itd., za złamanie zakazu np. po 100 milionów euro dla poszkodowanego /wprowadzenie odpowiedniej wieczystej ustawy/,



7) system monarchiczny, np. \"prezydencki\", który jest najtańszy i najefektywniejszy, żadnego PRZYMUSOWEGO /tak jak obecnie/ finansowania \"pasożytów zwanych działaczami politycznymi czy politykami i ich partii\",



8) Sejm 99 lub 101 posłów, Senat po 1 z każdej ziemi, likwidacja niepotrzebnych nikomu posad urzędniczych - jak na dziś o kilka milionów ludzi za wiele na tych posadach - potrzeba kilka tysięcy ogółem,



9) zakaz przymusowych ubezpieczeń i innych parapodatków,



10) likwidacja ustawowej płacy minimalnej /kreuje bezrobocie/,



11) likwidacja progu emerytalnego - niech każdy pracuje ile chce,



wreszcie:



12) DECYZJA PODJĘTA W REFERENDUM- czy w państwie polskim wolno okradać obywateli oraz okradać się obywatelom między sobą wzajemnie, czy nie.



Bo jeśli wolno, to hulaj dusza, kto co komu ukradnie to będzie miał! Samochód, dom, pieniądze, ruchomości, itd. Tak samo państwo będzie mogło w każdej chwili każdego okraść ze wszystkiego.



Lub przeciwnie, USTAWOWO nie wolno kraść, a co kto komu ukradł musi zwrócić wraz z utraconymi pożytkami.



Trzeba się na coś zdecydować, bo panuje niezdrowa filozofia Kalego.





I na koniec:



Talizman, a jakie Ty masz dowody, że jesteś oszukiwany przez Totalizator ?



Istnieje instytucja domniemania niewinności. Skoro nie masz dowodów, no to powinieneś domniemywać, że wszystko jest w porządku.



Nieuzasadniona histeria jest niepoważna. Wszyscy widzimy różne niedociągnięcia czy nieprawidłowości i potworny bałagan organizacyjny i prawny, ale oskarżanie zaraz kogoś o zbrodnię, to bardzo poważny zarzut. Trzeba mieć twarde dowody.



Samo rzucanie wyzwiskami i rosnące autoprzekonanie, to za mało. Zamiast wywołać poważną dyskusję wywołuje odruchy śmiechu i robi więcej szkody jak pożytku.





No i tradycyjnie mnóstwo Zdrowia dla Wszystkich, bo napisali w gazetach, że w wyniku przepotwornej PANDEMII GRYPY /WHO ogłosiła najwyższy 6 stopień Pandemii w świecie/ gdzieś podobno umarła 1 osoba po tym jak się zaszczepiła na tę straszliwą zarazę.
2009-11-24 (12:50)

status JACCEK
Data rejestracji: 2009-01-27
Ilość postów: 293

4145
wpis nr 255 630
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

witam. Do kolegi TDP . Jak sadzisz czy to ze podkreslasz poszanowanie prawa to nie jest przypadkiem kpina ? Bo wiesz dla mnie zapedy faszystoskie objawiaja sie na codzien . Musze codziennie pracowac na nierobow typu emeryci czy rencisci . Generalnie szanuje wolnosc slowa , aczkolwiek bardzo trudno mi sie zgodzic z tym co napisales. Najbardziej zaskakujace jest iz stajesz w obronie panstwa jako instytucji to jak mozesz napisz co dla ciebie to panstwo zrobilo . Na zakonczenie mimo wszystko cie pozdrawiam i nie mam zamiaru sie klocic jedynie prosze o merytoryczna rozmowe
2009-11-24 (12:56)

status madzia77
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 255 633
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

JACCEK - a dlaczego Twoim zdaniem emeryci czy renciści to nieroby ?
2009-11-24 (13:22)

status JACCEK
Data rejestracji: 2009-01-27
Ilość postów: 293

4145
wpis nr 255 641
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

szanowna kolezanko MAGDO w naszym idotycznym kraju obowiazuja przepisy wymyslone przez komunistow ktore gwarantuja ludzia w pewnym wieku iz moga sobie nie robic potwierdzasz czy zaprzeczasz? uwazam to za kary godne myslenie i chociazby z tego wzgledu brak mi jakich kolwiek argumentow merytorycznych na zrozumienie tego zjawiska. moze wprowadzic powinno sie ze jak sie czlowiek rodzi to odrazu niech idzie na emeryture czy rente . daleko amoralne jest aby za bezczynnosc zawodowa dostawac pieniadze czlowiek poto zyje aby mogl na siebie zarobic a nie na kogos pozdr
2009-11-24 (13:28)

status madzia77
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 255 645
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

JACCEK - dla mnie karygodne by było, gdyby zmuszało się do pracy człowieka po 30 latach aktywności zawodowej ( zwłaszcza fizycznej ),który jest schorowany,bo po takiej ilości wypracowanych lat inaczej być nie może.

Osobiście dla mnie śmiechu warte jest to,że rząd ustanowił pomoc dla przysłowiowych meneli,którzy śmieją się w oczy wszystkim pracującym,a po zasiłek z Opieki Społecznej jadą taksówkami.

Nie chciałabym tu nikogo dyskryminować,bo uważam,że każdemu należy się pomoc,ale nie w takiej formie jaka istnieje u nas w kraju.

pozd
2009-11-24 (14:04)

status JACCEK
Data rejestracji: 2009-01-27
Ilość postów: 293

4145
wpis nr 255 667
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

MAGDA - jak zaglebisz sie w dane mowiace o proporciach osob pracujacych czyli inaczej aktywnych zawodowo a liczba osob ktore zyruja na pracy innych zrozumiesz problem . okolo 14 milinow osob w tym balaganie nie robi !!! argument ze po trzydziestu latach pracy ktos musi dostac pieniadze domnie nie trafia bo po trzydziestu latach pracy sam powinien sobie odlozyc na starsze lata. jak cie niestac to twoj problem . wyjasnij mi dlaczego mam sponsorowac innych , podobno dostep do szkolnictwa czy sluzby zdrowia jest dla wszystkich a pracujacy sa ograniczani tym ze zabiera sie im pol pensji aby dac innym niby na jakiej podstawie , powinno byc odwrotnie ze jak pracujesz albo placisz za dane uslugi to je otrzymujesz jak cie niestac to niekorzystasz i tyle pozdr
2009-11-24 (14:15)

status madzia77
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 255 671
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

JACCEK - przykro mi,ale Twoje myślenie jest abstrakcją dla mnie niezrozumiałą

pozd

2009-11-24 (14:22)

status JACCEK
Data rejestracji: 2009-01-27
Ilość postów: 293

4145
wpis nr 255 674
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

wlasnie takie mamy spoleczenstwo oczekuje wylacznie socjalu panstwo musi mu cos dac i koniec moze dla ciebie to norma nie wiem ale nie ustosunkowalas sie do faktow a one nie sa abstrakcyjne sa wymowne spojrz na to zjawisko calosciowo a zorientujesz sie ze system zarzadzania w naszym kraju jest chory i tylko radykalne rozwiazania przyniosa skutek .
2009-11-24 (14:47)

status madzia77
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 255 689
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

JACCEK - to nie jest kwestia ustosunkowania się - jest to po prostu problem, nad którym można było by dyskutować i dyskutować.

Ale jaki sens,skoro i tak nic nie można zrobić aby było lepiej i sprawiedliwiej.

pozd
2009-11-25 (05:32)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 255 949
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Drogi Jaccku,



Co dla mnie zrobiło to państwo?



Wiele zrobiło dla mnie i dla mojej rodziny i bardzo wiele robi. Nie będę pisał większych szczegółów, bo są ciekawsze rzeczy na świecie, zatem w skrócie.



Okradło nas /naszą rodzinę/ ze wszystkich naszych nieruchomości i ruchomości na terytorium obecnej Polski. Za obecnymi granicami też zresztą straciliśmy.



W czasach PRL-u mieliśmy ciągłe wizyty panów funkcjonariuszy z Urzędu Bezpieczeństwa Publicznego /Oni w prochowcach, z bronią, wszyscy pod ścianę, oddawać dolary, złoto, biżuterię, okazać polskie pieniądze - jak za dużo to konfiskata, oddawać papiery - dot. odebranej nieruchomości, itp./.



Rodzina ma tzw. niesłuszne pochodzenie..



Były nieustanne nagonki w codziennych gazetach.



Było nam przez kilkadziesiąt lat po wojnie bardzo wesoło...



Niestety, co ukradli z ruchomości to przepadło /może coś tam jeszcze mają w magazynach MSW, ale jest to nie do odzyskania/. A ukradli nawet meble i obrazy /antyki/, itp..



To co nam ukradli tutaj, nie chcą oddać nadal, pomimo tego, iż zabrali to bez żadnych powodów prawnych, m.in. w 1952 roku. Złamali w ten sposób swoje własne tzw. bierutowskie dekrety, które na marginesie też były złodziejskie. ale Oni nawet Swoje Prawo złamali.



Obecnie walczymy o odzyskanie części ukradzionego mienia i jesteśmy na wszelkie sposoby prześladowani, inwigilowani, gdybym ja napisał co Oni wyprawiają, to byście nie uwierzyli, a mam na wiele zdarzeń dowody i świadków.





Jaccek, w ogóle mnie nie zrozumiałeś. Napisałem aby ustawowo zabronić m.in. przymusowych ubezpieczeń i innych parapodatków, generowania deficytu budżetowego oraz rezygnacji z okradania ludzi przy pomocy horrendalnych podatków /obecnie grubo ponad 80 procent przychodu, bo przecież nie tylko podatki osobiste są w tym kraju/.



No i oparcie waluty o złoto /parytet złota, który funkcjonował był na świecie przez kilka tysięcy lat historii/ uniemożliwiło by obdzieranie ludzi z oszczędności przez lichwiarzy przy pomocy instrumentu zwanego inflacją, która jest zjawiskiem, które rzekomo nie wiadomo dokładnie skąd się bierze, tak przynajmniej Oni \"uczą\" naiwniaków...



Przecież jasno napisałem o konieczności uczciwych podatków pogłównych i podymnych i to minimalnych, czyli dla rzeczy koniecznych - wojsko, policja i koniec.



Zamiast płacić kilka tysiaków miesięcznie w podatkach ukrytych płaciłbyś jawnie 200-300 złociszów miesięcznie w jednej rubryczce na karteluszku 5x5 centymetrów /czy coś koło tego/ na wojsko i policję i kwita. Resztę co zarobisz, to Twoje. Czyli np. zarabiałbyś nie 2200 pln ale 100 razy więcej, czy 100 tysięcy razy więcej /obojętnie czy w nominałach, czy w sile nabywczej, tak czy inaczej mógłbyś naprawdę oszczędzać/..



Co do kwestii emerytur, to oszustwo polega w tym kraju na czymś innym, niż piszesz. Oszustwo polega na tym, że Oni sobie wyliczają \"średnią statystyczną\" długość życia. Następnie pewien procent z tego co przymusowo zabierają dzielą na tych statystycznych emerytów a resztę kradną. NIE MA DZIEDZICZENIA ODŁOŻONEJ KASY W ZUS-ie, NIEPRAWDAŻ?



Każdy sobie może z łatwością policzyć, ile by zaoszczędził wpłacając choćby i przymusowe składki do banku na swoje własne konto. PROSZĘ ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA TZW. PROCENT SKŁADANY - KTÓRY JEST POTĘGĄ. Po 30-40 latach odkładania to powinnyy być kapitały KREZUSA. A teraz to są nędzne ochłąpy!

A gdyby niedoszły emeryt przedwcześnie zmarł, to rodzina, żona i dzieciaki mogłyby się z tego utrzymywać na bardzo wysokim poziomie, bo konta byłyby dziedziczne.



Ludzie by wreszcie zaczęli naprawdę pracować i zarabiać prawdziwie a rozwój byłby nie 1 procent pkb rocznie, co jest mniej niż błąd statystyczny, ale bez problemu 50 procent pkb rocznie.



Polska by stanęła na nogi w pół roku i nikt by nam już nigdy nie podskoczył.



Jest tylko 1 problem, 1 powód dlaczego tak trudno przeprowadzić te oczywiste rzeczy w Polsce i na świecie. Mianowicie nie widać w jaki sposób wówczas mogliby by nas skubać lichwiarze.



No a Lichwiarze, to jest taki gatunek człowieka, który nie wiadomo dlaczego żyje ze skubania.



Tymczasem każdy widzi jak jest a nawet całkiem pokaźna liczba obywateli jest tak już otumaniona, że wręcz żąda państwa totalnego /faszystowskiego/ i opieki socjalnej \"złodziei\" nad sobą i swym życiem. Ten rodzaj upadku inteligencji jest już dla mnie jakimś rykiem rozpaczy. Nie rozumiem tego, ale przecież rozlegają się wszędzie głosy niewolników wołające o zwiększone jeszcze ubezwłasnowolnienie i skubanie ludzi niż ma to miejsce obecnie. TO JEST CHYBA TZW. SYNDROM OFIARY /czyli miłość ofiary do swego kata/...To już nie są żarty. Ale też zaczyna się robić tak przerażająco, że przestałem się martwić sytuacją i ogarnia mnie tylko niepowstrzymany śmiech.



Jaccek, Wszystkiego Dobrego dla Ciebie i Wszystkich Czytelników, a teraz wyspowiadaj się, dlaczego mnie zaatakowałeś. Bo chyba zaszło tzw. nieporozumienie towarzyskie.
2009-11-25 (06:01)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 255 951
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A jeszcze coś na rozweselenie, żeby nie było Nam zbyt smutno, zamieniłem samowolnie \"żołnierza\" na \"tajniaka\" - tak jest bardziej współcześnie...



Taki tekst:



Wały Jagiellońskie \"Twój pierwszy elementarz\"



Ala ma Asa, As to Ali pies

Nikt się z nim nie bawi bo szkolony jest

Ola miała kota lecz zagryzł go As

Wszyscy bardzo się boimy by nie zagryzł nas

To jest pszczółka Maja, a tu stoi ul

To jest Ali tata co żyje jak król

Mógłby być konsulem gdyby tylko chciał

Tata Oli siedzi w ulu bo za mało brał



Twój pierwszy elementarz, powiedz czy

Jeszcze coś pamiętasz z tamtych dni

Kiedy byłeś mały i piękny był świat

Dzisiaj jakby trochę zbrzydł i zbladł



To jest Ala z domku, to Ola z M-2

Obie z pierwszej klasy, z klasy I A

Mają dobre stopnie, pilnie uczą się

Jak murzynek Bambo źle ma w czarnej Afryce



To jest popelina a tu cenny wkład

Tu jest druga Polska a tam trzeci świat

To jest obcy reżim a tu własny wikt

Co ma piernik do wiatraka nie wie w klasie nikt



Twój pierwszy elementarz, powiedz czy

Jeszcze coś pamiętasz z tamtych dni

Przemija epoka i zmienia się świat

Elementarz się nie zmienia już od wielu lat



To jest pan robotnik a to jest pan chłop

Tu są nowe drogi a tutaj znak stop

Wokół rośnie zboże i kominów las

A panowie z telewizji kręcą cały czas

To jest wielka płyta a tam stoi dźwig

Domy wznosi murarz żeby rosły w mig

Ale żeby murarz domy wznosić mógł

Czuwać musi tajniak, czuwać musi tajniak

Czuwać musi tajniak by nie przeszkodził wróg



W poniższym linku śpiewają /tylko 2 członków zespołu/ fragment powyższego utworu - OD OK. 3 MINUTY 15 SEKUND - trzeba sobie ustawić.../



http://www.youtube.com/watch?v=CjNVamwJw7M



2009-11-25 (11:25)

status JACCEK
Data rejestracji: 2009-01-27
Ilość postów: 293

4145
wpis nr 256 011
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

do kolegi TDP moje zapytanie mialo charakter bardziej emocjonalny niz osobowy. Panstwo polskie swoim postepowaniem zraza obywateli do siebie dlatego moja taka uszczypliwosc . Kolego TDP w mojej rodzinie rowniez wojna i lata po wojenne odebraly dziadkowi majatek , moze niebyl on jakis niebotyczny ale dla zwyklych smiertelnikow mysle niezly. Tymbardziej jest przykre ze panstwo swoimi dzialaniami popiera ludzi nieproduktywnych . Co do wywodu kolegi sie zgadzam a moze bylbym bardziej radykalny tylko jak sam wiesz ludzie tego nie widza , wola oslony i socjale . Produkty , ktore zabijaja kazda gospodarke . Na koniec pragne zaznaczyc iz moje wypowiedzi nie maja nikogo urazic czy obrazic natomiast sa wylacznie pogladami osoby inaczej patrzacej na rzeczywistosc. pozdr
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1
Wyślij wiadomość do admina