Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 ... 451 452 453 ... 571 572
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

HYDE PARK

2024-04-11 (12:34)

status fair_play
Data rejestracji: 2016-05-12
Ilość postów: 7696

14865
wpis nr 1 512 925
[ CZCIONKA MONOSPACE ]


Jacku, odpuść sobie.
Janeczka i Jejpan udowadniają, że nie każde homo jest sapiens.
2024-04-11 (14:33)

status Jacek_K1961
Data rejestracji: 2017-03-29
Ilość postów: 4848

15220
wpis nr 1 512 938
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Janeczka0409
Nawet użyty przez TwojegoPana kawał, wskazuje na jego poziom inteligencji. Gdyby był bardziej ogarnięty, wiedziałby, że osoba niewidoma ma rekompensatę utraconego wzroku poprzez bardziej uwrażliwione inne zmysły. Ta część mózgu, która miała opracowywać odebrane bodźce z oczu zapewniam cię, że się nie nudzi.

P.S. Czekam na link do CAŁEGO artykułu, który nie zrozumiałeś. Jak śmiem się domyślać przeczytałeś go, tak?

--- wpis edytowano 2024-04-11 14:36 ---

2024-04-11 (16:48)

status Jacek_K1961
Data rejestracji: 2017-03-29
Ilość postów: 4848

15220
wpis nr 1 512 949
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Janeczka0409
Całego darmowego artykułu (tylko płatny abonament) nie mogę trafić, ale nawet 3 odpowiedzi na te jego (Abramowicza) bzdurne wywody tak. Jak TwójpPan chce je przeczytać to poniżej wklejam linki. Czy cokolwiek zrozumie, wątpię, ale niech próbuje.


https://studioopinii.pl/archiwa/229649


https://slwstr.substack.com/p/czy-fizyka-naprawde-jest-dzis-o-wiele


https://www.filozofiaprzyrody.pl/andrzej-dragan-skoro-fizycy-grzezna-w-elementarnych-pytaniach-skad-odwaga-by-pytac-o-nature-boga/

2024-04-11 (17:47)

status fair_play
Data rejestracji: 2016-05-12
Ilość postów: 7696

14865
wpis nr 1 512 953
[ CZCIONKA MONOSPACE ]


Jacku, to są komentarze do artykułu przeczytanie którego zaleca nam Jejpan (jeden niecenzuralny wyciąłem):

Mr_Katelbach
Nie chodzi o to, czy na pewno istnieje/nie istnieje jakiś Absolut, Praprzyczyna, Byt Pozaczasowy, Idea Scalająca Materię itp., tylko o to, że ów hipotetyczny konstrukt, niematerialny składnik Wszechświata, w który możemy wierzyć bądź nie, z pewnością nie na nic wspólnego z idiotyzmami w tzw. świętych księgach - naiwnych, prymitywnych poznawczo, wewnętrznie sprzecznych i często sankcjonujących potworne niegodziwości wobec innych ludzi (tudzież władzę samozwańczych posiadaczy "jedynej prawdziwej" wykładni tych bzdur).

dziab
Skąd Wy bierzecie takie bzdury? Fakt, że natura rzeczywistości wymyka się poznaniu, że widzimy że nasze teorie nie są kompletne i ostateczne - nie jest żadnym dowodem na istnienie Boga. Nie jest też dowodem na jego nieistnienie. Jest tylko dowodem na nasza niedoskonałość. Możliwe, że nigdy ludzkość nie ogarnie całej możliwej "wiedzy", w sensie: nie znajdzie, nie pozna "teorii wszystkiego". Ale to nadal nie dowodzi istnienia Boga. Wśród fizyków, tak jak wszędzie, są ludzie wierzący, którzy widzą w tym wskazówki, że może Bóg istnieje i na przykład jest "ostatecznym obserwatorem", ale są też agnostycy i ateiści. Jak dotąd rozwój nauki prowadził do zawężania miejsca pozostałego dla Boga, teraz jesteśmy na etapie, w którym tego miejsca jest bardzo mało, ale jednak jest. Czy to jednak dowód? Można wysprzątać pokój po pokoju w całym mieszkaniu, tak, że niesprzątnięty pozostanie zapomniany róg zagraconej garderoby. To nie oznacza, że potwór którego baliśmy się w dzieciństwie, mieszka właśnie tam. Owszem, on może tam mieszkać, wolno na w to wierzyć mimo, że nikt go nigdy nie widział, ale równie dobrze mogą mieć rację ci, którzy twierdzą, że znajdziemy tam jedynie kupę kurzu i zagubione osiemnaście lat temu piłeczki od ping-ponga.

nutgrover
Artykuł zawiera kilka przekłamań i manipulacji.
1. Podaje przykład, że teoria wieloswiatów musi dopuszczać istnienie wszechświata dopasowanego do istnienia krasnoludków oraz wszechświata dopasowanego do tego żeby istniał w nim bóg. To nieprawda. Ta teoria postuluje wszechświaty o różnych wartościach stałych fizycznych, ale wciąż są to byty materialne, doskonale odbywające się bez metafizyki.
2. Argumentem ma być to, że ktoś tam jest wiarygodny, bo zdobył nagrodę Tempeltona, której kwota przekracza nagrodę Nobla i jest wręczana w Pałacu Buckingham (to mnie rozbawiło, że to miał być argument przekonujący czytelnika).
3. Większość "poszukujących" fizyków zagłosowała na tej konferencji za możliwością istnienia boga. To ci niespodzianka. Nic tylko uklęknąć z rozdziawioną buzią i dłonie złożyć do pacierza .

cyrus92'
Świetny artykuł, między innymi dlatego, że niektóre jego tezy budzą wątpliwości. Na przykłąd: "Stałe fizyki (prędkość światła, stała grawitacji, stała Plancka, masa elektronu etc.) są bardzo finezyjnie wyregulowane ?antropicznie" ? to znaczy mają wartości dokładnie takie, aby gwarantowały nasze istnienie." Słowa "aby gwarantowały" sugerują celowość, a to raczej nasz gatunek, jak i całe ziemskie życie powstając, dostosowywał swoje własności do wartości tych stałych. Gdyby były one inne, życie też by pewnie powstało, ale w innej formie, dostosowanej do tych stałych. Czy wtedy też mozna by mówić, że te stałe są "finezyjnie wyregulowane"?

zbigniewszarycz
Nie da się udowodnić nieistnienia czegoś...
PiekielnyPedro-dawniej.666
"chodzi o eksperymenty ze splątanymi fotonami, które dowiodły naruszenia nierówności Bella"
No właśnie - dlatego zawsze mówię, że trzeba dawać na tacę i opowiadać mi szeptem o masturbacji!

Mr_Katelbach
Obok hipotezy wszechświatów równoległych (w którą nie wierzę z powodów podanych w artykule) istnieje jeszcze inna możliwość, opisana w teorii CCC (konforemna kosmologia cykliczna) wspomnianego Penrose?a - wszechświatów szeregowych, tzn. następujących jeden po drugim, z najróżniejszymi zestawami stałych fizycznych. My akurat żyjemy w tym, w którym okazał się on optymalny dla naszego zaistnienia.
2024-04-11 (18:12)

status Jacek_K1961
Data rejestracji: 2017-03-29
Ilość postów: 4848

15220
wpis nr 1 512 955
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Z wikipedii:

Nagroda Templetona

Nagroda Templetona – ustanowione w 1972 roku wyróżnienie, przyznawane corocznie za „wyjątkowy wkład w afirmację duchowego wymiaru życia poprzez spostrzeżenie, odkrycie lub prace praktyczne”. Nagroda ma postać pieniężną. Jej wartość w roku 2015 wynosiła 1,1 mln funtów. Zwykle jest przyznawana jednej osobie, choć dwukrotnie (w 1989 i 1990) laureatów była dwójka.

Nagrodę przyznaje Fundacja Templetona (nazwa pochodzi od nazwiska Johna Templetona, przedsiębiorcy i filantropa); przez wiele lat wręczał ją Filip (książę Edynburga), podczas ceremonii odbywającej się w Pałacu Buckingham. Kwota nagrody została tak zdefiniowana przez głęboko religijnego fundatora, aby jej wartość finansowa zawsze przekraczała tę nagrody Nobla, która ignoruje duchowość. Przed zmianą, nazwa nagrody brzmiała: Templeton Prize for Progress in Religion, jednak fundacja się z niej wycofała w 2001 roku.

Krytyka

Nagroda jest krytykowana między innymi przez Richarda Dawkinsa, który mówił o niej w swojej książce Bóg urojony, przy odniesieniu do pozycji Plan Stwórcy Paula Daviesa: „jest to znaczna suma pieniędzy, którą Fundacja Templetona co roku przyznaje tym naukowcom, którzy gotowi są powiedzieć coś dobrego o religii”. Implikuje to jego zdaniem, że każdy profesor, który w ten sposób zostałby przekupiony, nie jest w kwestiach intelektualnych uczciwy.

Sean M. Carroll, naukowiec na wydziale fizyki California Institute of Technology, także otwarcie krytykował nagrodę. W 2005 roku stwierdził on: „W ostatnich latach mamy wezbranie historii w znaczących mediach jak to nowe odkrycia w nauce zbliżają współczesną naukę do religii. Oczywiście nie było takich odkryć. Z czym natomiast mamy do czynienia, to pieniądze – kubły i kubły pieniędzy, w dużym stopniu od ludzi Templetona, aby rozdawać nagrody, przeprowadzać konferencje i wspierać naukowców, którzy powiedzą coś miłego o religii”.

W podobnym stylu wypowiada się Jerry Coyne, który podsumowuje, że Fundacja Templetona jest „bardziej podstępna niż kreacjoniści”.


Równie dobrze jakiś miliarder może ufundować nagrodę, za propagowanie hipotez, że Wszechświat jest tylko hologramem.

--- wpis edytowano 2024-04-11 18:18 ---

2024-04-11 (18:36)

status Jacek_K1961
Data rejestracji: 2017-03-29
Ilość postów: 4848

15220
wpis nr 1 512 960
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

2024-04-11 (18:43)

status Jacek_K1961
Data rejestracji: 2017-03-29
Ilość postów: 4848

15220
wpis nr 1 512 962
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

2024-04-12 (05:58)

status Janeczka0409
Data rejestracji: 2020-01-09
Ilość postów: 1017

16088
wpis nr 1 513 028
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Dzień dobry

Od Majpana >>>

We wpisie nr 1 512 829 Napisałem tylko to >>> Amebo zapewne temu szmatławcowi wierzysz bezkrytycznie hi hi to se poczytaj. <<<< No i się zaczął pokaz IDIOTYZMÓW >> WYMYSŁÓW >> DOMYSŁÓW >> WPIERANIA ŻE CZARNE TO BIAŁE itd., itp. w wykonaniu hmm miałem napisać idiotów ale idioci to geniusze przy tych dwóch. Ręce opadają.
2024-04-12 (13:00)

status nowy35
Data rejestracji: 2005-04-23
Ilość postów: 2882

898
wpis nr 1 513 059
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Ale Was poje..ło*

Co jeden TO mądrzejszy od ustawy sejmowej


Panie Jacek, jedno pytanie: czy w Polsce BYŁA KOMUNA????

ps.
Miałem znajomego,po studiach,był wiele lat temu prezesem GS w miescie powiatowym, więc nie byle KTO
powiedział że NIE BYŁO KOMUNY

--- wpis edytowano 2024-04-12 13:11 ---

2024-04-12 (14:09)

status nowy35
Data rejestracji: 2005-04-23
Ilość postów: 2882

898
wpis nr 1 513 066
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

.

Panie Jacek
Następne pytanie (zagadka): co to jest polityka???

.
2024-04-12 (16:11)

status Jacek_K1961
Data rejestracji: 2017-03-29
Ilość postów: 4848

15220
wpis nr 1 513 074
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

nowy35, może bez panów.
1. Było coś potocznie zwane komuną. Władze mówiły socjalizm, a ja, że coś pomiędzy ni pies ni wydra. Tak jak nie bawi mnie dziś, wyszukiwanie różnic między katolikami, protestantami i innymi odmianami tak nie interesowała mnie wtedy różnica między tymi systemami, które uważałem za złe, a komunizm za polityczną ortodoksję.
2. Polityka w bardzo wielkim skrócie myślowym to sposób na dorwanie się do władzy po to by tworzyć coś (lansowaną propozycję) co się komuś wydaje za słuszne z jego wymyślonymi ideami z nagrodą w postaci władzy nad innymi. Jest to coś od czego staram trzymać się z daleka.
P.S. Ideał nie istnieje, bo nie ma sposobu aby wszystkim dogodzić, nie istnieje coś co można nazwać sprawiedliwością. Polityka jako polityka w ogóle mnie nie kręci, więc sorki ale w dywagacje może na temat różnic proszę mnie nie wciągać. Jeżeli nie czytałeś moich wcześniejszych wypowiedzi to powtórzę, że jedyne przeciw czemu próbuję działać to państwo wyznaniowe jakiekolwiek. Pis dał popis jak takie urządzić, więc stąd moja reakcja.
Mój krąg zainteresowań to medycyna z focusem na mózg i jego działanie, analizowanie zachowań, oraz w ograniczonym na ogromny zakres obszaru jaki zajmuje - nauka ścisła (nowe możliwości i osiągnięcia).

--- wpis edytowano 2024-04-12 16:19 ---

2024-04-12 (17:11)

status nowy35
Data rejestracji: 2005-04-23
Ilość postów: 2882

898
wpis nr 1 513 079
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Jacek, osoby inteligentne odpowiadają - krótko i żwięźle
Masz wybujałe EGO , znajomy powiedział krótko >nie.było.komuny<

1 oczywiscie ze byla komuna, jak by nie bylo, to by nie bylo przesladowan UB,SB.ZOMO
ten znajomy TO ATEISTA I KOMUNISTA pełną "gębą"

2 brat byl zagranicą, rozmawial, Muzułmanami, Żydami, Amerykanami, Europejczykami na temat mieszkania,życia, polityki itd. .
Gdy przyjechał, zadał mi pytanie: co to jest polityka

odp.
Polityka to jedna WIELKA świnia

((prawie wszystkie świnie pchają sie do..... koryta ))



Jest TU na forum wielu INTELIGENTNYCH osób i nie wchodzą w takie bagno jak... HYDE PARK

.

--- wpis edytowano 2024-04-12 17:13 ---

2024-04-12 (17:57)

status Jacek_K1961
Data rejestracji: 2017-03-29
Ilość postów: 4848

15220
wpis nr 1 513 081
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

nowy35
Już po nieodmienionym zwrocie "Panie Jacek" wiedziałem kim jesteś.

Cyt. "1 oczywiscie ze byla komuna, jak by nie bylo, to by nie bylo przesladowan UB,SB.ZOMO ten znajomy TO ATEISTA I KOMUNISTA pełną "gębą""

To co mieliśmy za czasów PiS? Nie było prześladowań, bo nie było firm o nazwach UB,SB.ZOMO? Pomyliła Ci się komuna z dyktaturą. Słabo. III Rzesza z mordami to według Ciebie też komuna? Nie szarżuj tylko poznaj temat.

Co do drugiego pytania? Napisałem to samo w piękniejszych słowach. O szczytnych ideałach z których wychodzi to co zawsze, skok po władzę. Także trochę na inny sposób opisał to Mateusz M. "działkowiec" - obiecaj co chcą, a potem wygaszaj, po wdrapaniu się na wodzowski tron.

Z Twojej ironii i wyżej wykazanych braków, porównam Cię do koleżki Janeczki0409 co wyraźnie podkreśliłeś słowami "Jacek, osoby inteligentne odpowiadają - krótko i żwięźle. Masz wybujałe EGO , znajomy powiedział krótko >nie.było.komuny<"

Manipulację w umniejszenie czyjejś wartości ten "Majkam" też zagrał "no co nie rozumiesz, mam ci wytłumaczyć jak krowie na miedzy?" Powiedziałem sprawdzam i poza tymi słowami nie stało NIC.

Dowiedz się co to jest KONTEKST i dlaczego trzeba go niekiedy ująć w wypowiedzi. Co będziesz wiedział ja Ci powiem, sorry Winnetou, jeżeli nie znasz tego kawału?

--- wpis edytowano 2024-04-12 18:09 ---

2024-04-12 (18:51)

status nowy35
Data rejestracji: 2005-04-23
Ilość postów: 2882

898
wpis nr 1 513 084
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Panie Jacku

pogadaj sobie na czacie MP z Sebastianem, molosopot
pasujecie do siebie
.
2024-04-12 (19:08)

status Jacek_K1961
Data rejestracji: 2017-03-29
Ilość postów: 4848

15220
wpis nr 1 513 086
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Znowu pustka zamiast merytorycznej odpowiedzi. Skąd ja to znam? Za to widzę PRAWIE błyskające żółte fajerwerki z twarzyczkami.

W Chile też za Pinocheta była komuna? Może przeczytaj jeżeli Cię to interesuje jakie były niuanse między KOMUNISTAMI i SOCJALISTAMI, bo mnie one latają. Skoro byli ci i ci to chyba z jakiegoś powodu. Więc ZASTANÓW się. Chyba nie chodziło, że komuchy nosili brodę i wąsy jak lenin (chyba komuch), a drudzy się golili. Czujesz już teraz co to jest kontekst?

Skoro jesteś taki spec to wskażesz różnice, o które mnie pytałeś? Widzisz ja jestem głupi, bo dla mnie to był jeden czort. Wtedy (kontekst) moją pasją była muzyka i koncertowanie, oraz kombinowanie z tekstami, aby przeszły cenzurę.

Zadałeś pytanie KONKRETNE o KOMUNĘ, a ja nie znam tych różnic stąd - "Było coś potocznie zwane komuną. Władze mówiły socjalizm, a ja, że coś pomiędzy ni pies ni wydra" Nie zrozumiałeś? Może trzeba by zapytać Jarosława K. z Żoliborza, powinien to wiedzieć.

--- wpis edytowano 2024-04-12 19:22 ---

2024-04-12 (19:27)

status Jacek_K1961
Data rejestracji: 2017-03-29
Ilość postów: 4848

15220
wpis nr 1 513 087
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Znowu coś.

zdjęcie


https://zywienie.medonet.pl/produkty-spozywcze/gis-ostrzega-przed-popularna-czarna-herbata-wykryto-pestycydy/zjbgx6h
2024-04-12 (19:31)

status Jacek_K1961
Data rejestracji: 2017-03-29
Ilość postów: 4848

15220
wpis nr 1 513 088
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Warto wiedzieć zanim się japę otworzy. Decyzję podejmą w większości panowie, bo zgodnie z najlepszą wolą PANA w bólach będziesz rodzić. Żeby mi żadna nie prosiła o coś przeciwbólowego.

zdjęcie


https://www.ofeminin.pl/dziecko/wyprobowala-na-chlopaku-symulator-bolu-porodowego-dlugo-nie-wytrzymal/xbq84hp

--- wpis edytowano 2024-04-12 19:34 ---

2024-04-12 (20:15)

status Janeczka0409
Data rejestracji: 2020-01-09
Ilość postów: 1017

16088
wpis nr 1 513 094
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Dzień dobry

Od Majpana >>> W ramach walki z Kościołem Szwabia mordowała duchownych Bolszewia mordowała >>> Nasi użyteczni idioci za PRL-u mordowali > a teraz? > teraz mamy Jajacusiów
2024-04-12 (20:42)

status Jacek_K1961
Data rejestracji: 2017-03-29
Ilość postów: 4848

15220
wpis nr 1 513 098
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Janeczka0409
Kiedy to niby zamordowałem jakiegoś księdza? Miałaś zły sen? Ja traktuję ich jak iluzjonistów oszukujących widzów i demaskuję te ich magiczne sztuczki.

P.S. Jakim cudem przeżyli komunę nasi biskupi i arcybiskupi? Gdzie się ukrywał JPII?


Poniżej zdjęcie Adolfa H. wychodzącgo z kościoła najpewniej po wymordowaniu tamtejszych księży.

zdjęcie



A co o Stalinie w wikipedii:

Ojciec Józefa prowadził w Gori własny zakład szewski, gdzie zatrudniał co najmniej dziesięciu robotników, nie licząc terminatorów. Z czasem, jego postępujący alkoholizm doprowadził do upadku zakładu[12]. Przez problemy z alkoholem bił chłopca i jego matkę. Stalin starał się bronić przed agresją ojca, rzucając w niego po jednym z napadów furii nożem. Częste libacje alkoholowe doprowadziły w końcu do wyrzucenia „Beso” przez matkę chłopca. Według Montefiore Stalin w późniejszym czasie zawsze dobrze mówił o matce, którą charakteryzowała według niego „niezłomna siła woli”[10], z kolei według Radzińskiego po 1917 roku zapomniał o niej, odwiedzając ją tylko dwukrotnie[13]. Kobieta zajmowała się praniem bielizny dla miejscowych kupców. Była bardzo pobożna, stąd też wysłała go w 1888 roku do szkoły cerkiewnej, aby ten uczył się na prawosławnego księdza[10][14]. W szkole zapamiętał szczególnie nauczyciela Dmitrija Chachutaszwili, który wprowadzał na lekcjach żelazną dyscyplinę, często bijąc uczniów[15].

W 1894 roku jako jeden z najlepszych uczniów szkoły cerkiewnej[16] uzyskał stypendium w kwocie 5 rubli w seminarium duchownym w stolicy Gruzji,

Tak po prawdzie, ten niedoszły ksiądz likwidował, każdego kogo uznał za wroga.

--- wpis edytowano 2024-04-12 20:52 ---

2024-04-12 (20:47)

status nowy35
Data rejestracji: 2005-04-23
Ilość postów: 2882

898
wpis nr 1 513 099
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

https://www.google.com/search?client=opera&q=cud+fatima&sourceid=opera&ie=UTF-8&oe=UTF-8

zdjęcie

pod koniec spotkan nad głowami wirowała świecąca żółta kula

Jacek - jak TO zjawisko wytłumaczysz???


( gdy by Watykan ogłosił prawdziwą prawdę , to na całym świecie była by anarchia - chciałbyś TEGO??? )))


Jacek, w trosce o Ciebie, uważaj na serducho i cisnienie bo w ciągu roku możesz wyciągnąc kopyta.
Wiem co mówie... za mną chodzi śmierć.


Nara

--- wpis edytowano 2024-04-12 20:50 ---

| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 ... 451 452 453 ... 571 572
Wyślij wiadomość do admina