Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 ... 585 586
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

HYDE PARK

2024-10-17 (00:54)

status ika
Data rejestracji: 2012-12-05
Ilość postów: 9866

13656
wpis nr 1 535 112
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Dobry wieczór

Jacku,
weszłam na ten temat z przekonaniem, że celem piszących tu osób jest wymiana poglądów, dyskusja oraz nieodłączne od niej żarty, drobne lub nieco mniej ( do jakiejś granicy) złośliwości i jakieś adekwatne do atmosfery dodatki charakteryzujące indywidualnych autorów wpisów.
Od pewnego czasu obserwuję nieprzyjemną dla mnie formę psychoanalizy i oceny.
W prywatnym życiu, jak to się mówi "na żywo" nie uprawiam tego procederu nawet z najbliższymi, gdyż uważam to za bardzo naganne. Zaś publiczne "obrabianie" kogoś, nawet to bezpośrednio kierowane, a co dopiero to "o kimś" jest dla mnie przekroczeniem granic przyzwoitości.
Ponieważ mam duży zasób cierpliwości i zrozumienia dla pomyłek czy nietaktu, staram się opamietać rozpędzonego "oceniacza" i na ogół to, co mi się już przestaje podobać spokojnie, bez konfliktowo wytłumaczyć.
Ponieważ wciąż pozostaje to bez echa, nie mam innego wyjścia jak jednoznacznie powiedzieć, że wyciąganie mnie "na wybieg" i komentowanie mojej osoby powinno się już zakończyć. Zwłaszcza to dokonywane przez cały zespół.
Jako, że raczej nikt nie lubi mieć "szkarłatnej litery" przypiętej na piersi, mój apel tym bardziej powinien być zaakceptowany. Tzn. mam taką nadzieję.
Kolejna sprawa :
Jeśli Ty, Jacku ( jak i Twoja ekipa) "po przeczytaniu przydługich ozdobnych fragmentów zaczynasz się gubić, czego właściwie miała dotyczyć ta treść", to albo nie czytaj tych tekstów, albo czytaj "ścieżkami", a potem je łącz, albo rób z nimi cokolwiek innego, co nie trąci manipulacją, a pozwoli Ci się w nich odnaleźć. O ile oczywiście odnaleźć się chcesz.
Pragnę Ci też uświadomić, że fakt, iż czegoś w danej rzeczy / treści nie znajdujemy nie świadczy o tym, że tego czegoś tam nie ma. Jest też taka opcja, że źle szukamy lub skupiamy się na pobocznym aspekcie.
Co do zaległego tekstu - pisałam go, ale przerwał wyjazd, a teraz nie mam czasu dokończyć.
Zapisałam go sobie, jednak rzecz oczywista zwyczajnie wyrzucę, gdyż nie widzę najmniejszego sensu pisać czegoś, co Ciebie przyprawia o zawrót głowy, trud i zagubienie, a dodatkowo, co w części przekręcisz, a w części spreparujesz wedle własnej wizji i wrzucisz w moje usta.
Myślę, że wyższe względy Twojego dobra, a mojego świętego spokoju rozgrzeszam mnie z nie dotrzymanie słowa.
I ostatnia sprawa do Ciebie. Będzie to uwaga osobista, ale zmuszona jestem ją publicznie ujawnić, ponieważ jest odpowiedzią na różne Twoje wobec mnie zarzuty, odpowiedzią zawartą w pigułce.
Jak Ty ją zrozumiesz, to już naprawdę tylko i wyłącznie Twoja sprawa.
Tak więc : Jacku, muszę Cię zmartwić, ale jedyną znaną mi z tego tematu osobą, która może Cię skrzywdzić jesteś Ty sam. W związku z tym prośby o tę przyjemność kieruj do siebie.

Fair_play,
proponowałabym przeczytać lub ponownie przeczytać Hamleta i z szerszej perspektywy zrozumieć treść. Wspomaganie się cytatami z obiegu, których jedyną wartością jest znajomość nazwiska autora oraz bohaterów bywa czasem śmieszne w skutkach.

Podsumowując :
Widzę Panowie, że u Was wciąż żywa zasada " w ilości siła". Noo, i taką drogą kroczyć można, czemu nie? Jednak to droga dość ryzykowna, bo co się z Waszą mocą stanie, gdy się o coś pokłócicie, albo weźmiecie rozwód?
Czy nie byłoby bezpieczniej, że nie wspomnę " wartościowiej" stawiać na jakość?

******

Lottonauta.
😂😂🤣🤣🤣
Dziękuję i pozdrawiam 😊

Dobranoc



2024-10-17 (01:03)

status ika
Data rejestracji: 2012-12-05
Ilość postów: 9866

13656
wpis nr 1 535 113
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Dlaczego wymyśla się krótkie hasła... typu " zabierz babci dowód"
???
Manipulacja tłumem? 🤔

🤣🤣🤣
2024-10-17 (02:57)

status karma85
Data rejestracji: 2023-04-14
Ilość postów: 26

16560
wpis nr 1 535 114
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Bardzo chętnie się ustosunkuję, zwracając się osobiście do Ciebie Ika. Zacznę może od tego, że rzadko się udzielam, gdyż wychodzę z założenia, że lepiej mówić tylko wtedy, kiedy ma się coś wartościowego do przekazania. Twoje wpisy wywołały moją reakcję i choć muszę przyznać, że różnisz się od innych tu komentujących, którzy nie potrafią uargumentować żadnej swojej wypowiedzi, zamieszczając serię niezbyt przyzwoitych epitetów, to efekt jest ten sam, tylko w innej formie. Bardzo skrzętnie uciekasz od bezpośrednich odpowiedzi na zadane pytania, klucząc w sobie tylko znanym kierunku co uniemożliwia de facto poważną dyskusję. W moim mniemaniu, wymiana poglądów wygląda inaczej, ale jak twierdzisz, może to mój brak wychowania. Zadziwia mnie również tak rozległy styl pisania, podczas gdy w co drugim poście wspominasz o chronicznym braku czasu. Zakończę stwierdzeniem, że czasem jedno mądre zdanie zawiera więcej treści niż kilka stron bezmyślnego pisania co ślina na język przyniesie. Oczywiście nie ma w tym żadnych osobistych przytyków z mojej strony, wyrażam tylko swoją opinię.
Pozdrawiam
2024-10-17 (07:00)

status Mewa
Data rejestracji: 2019-05-02
Ilość postów: 9690

15953
wpis nr 1 535 119
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Mam wrażenie że to jakiś bot nie ma czasu a plecie 🤣 wierna Kaczorowi ma pewnie profity przecież on nieskazitelny czysty ona pisze tylko to co jej pasuje I jak tuba Republiki Trwam ryjka radyjka tfusk tfu kaczus tadzio love pozbawili by ja wszystkiego by dalej lov może to zakonica czy też kolejna Tereska święta która dziećmi handlowała 🤣 a karolek o wszystkim wiedział nie powiedział by nie psuć zabawy swoim kolega po kiece🤪
2024-10-17 (17:26)

status Jacek_K1961
Data rejestracji: 2017-03-29
Ilość postów: 5090

15220
wpis nr 1 535 152
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Ika
Bardzo zawiodłem się, nie można było tak czytelnie pisać od razu, dodając gdzieniegdzie bardziej czytelne żarty?
Cyt. „celem piszących tu osób jest wymiana poglądów, dyskusja oraz nieodłączne od niej żarty”.
Ja inaczej to widzę, a to podstawy. Po reakcji na przedstawiony pogląd, jeżeli „rozmowa” jest kontynuowana, to ta wymiana zmienia się w dyskusję, a to już jest inna – poważniejsza kategoria, która powinna opierać się na faktach. Zaś te powinno się przedstawiać CZYTELNIE, a nie rzucać nieczytelnymi aluzjami, które można odczytywać w dwójnasób lub nawet na więcej sposobów. To poważniejsze tematy niż np. czyjeś buty.
Co do żartów, także do pewnych granic je dopuszczam. Nie jestem nawet uczulony na żarty w stosunku do moich wad. Wszystko zależy od kontekstu, bo jest granica po której przekroczeniu żart staje się obelgą. Uważasz, że „ryży volksdojcz” to jest jeszcze niby żart? Jestem może nadwrażliwy, bo uważam, że Polska zbyt dużo wycierpiała. Dziadek miał wybite kolbą zęby za to, że nie podpisał tej listy mimo nazwiska (nazwa techniczna), które ma tę samą pisownię po angielsku, niemiecku, francusku i hiszpańsku. Dalej nie szukałem, bo i po co.
Wracając do obelg, zostałem nimi aż nadto obdarzony pośrednio przez Twoją ulubienicę (od przekonań religijno-politycznych) poprzez przekazywanie wiadomości od swojego towarzysza, chyba większością obelg, łącznie z sugestią „marszczenia freda”.
Cyt. "po przeczytaniu przydługich ozdobnych fragmentów zaczynasz się gubić, …", „to albo nie czytaj tych tekstów, albo czytaj "ścieżkami", a potem je łącz, albo rób z nimi cokolwiek innego, co nie trąci manipulacją, a pozwoli Ci się w nich odnaleźć.”
Cyt. „Jak dla mnie, to masz wielką skłonność do zawirowania się w temacie.
Natomiast ja jestem prostą kobietą i choć dyskusją lubię się pobawić w sprawach pobocznych, to jednak sedno sprawy pozostawiam czyste i jasne.”
Po czyjej stronie leży problem, jest rzeczą dyskusyjną. Nie miałbym choćby cienia wątpliwości jeżeli bym był tym jedynym gubiącym się ciemniakiem skoro – cyt. „sedno sprawy pozostawiam czyste i JASNE”.
Cyt. „Pragnę Ci też uświadomić, że fakt, iż czegoś w danej rzeczy / treści nie znajdujemy nie świadczy o tym, że tego czegoś tam nie ma. Jest też taka opcja, że źle szukamy lub skupiamy się na pobocznym aspekcie.”
Jedynie delikatnie musnęłaś opcję, że FAKTYCZNIE tej treści/odpowiedzi tam NIE MA, a jest tam tylko kluczenie i rozmyte zejście z niewygodnego tematu.
Twierdzisz, że robię Ci psychoanalizę? To zbyt głęboki wniosek, ja tylko przeglądałem „owoce” z Twoich wpisów. To, że Cię oceniam, to fakt. Trudno nie oceniać, kogoś kto używa narzędzi do manipulacji, na które jestem uczulony. Sugerujesz, że robisz to bezwiednie. Mogę Ci ufać, ale czy uważasz, że mam to robić bezgranicznie, bo to Ty tak mówisz? Coś na poparcie Twoich słów? Pytanie retoryczne.
Piszesz o sobie „prosta kobieta”. Gdzie ikonka puszczenia oczka?
Doceniłem Cię za wiedzę choćby o ziołach, które znalazłaś na metrze kwadratowym polany? Ile osób to potrafi?
Doceniłem, za głębokie przemyślenia religijne, że nie muszę się z nimi zgadzać, to już inna sprawa. Przyjąłem nawet za prawdę (na słowo honoru) Twoją wersję dojścia do tego miejsca poprzez poznanie „buddyjskich narzędzi”, które Ci w tym pomogły. Przyjmuję także, że sama czytałaś te polecane dzieła kościelnych mędrców/filozofów.
Mózg ma ograniczone zasoby, usuwa nieużywane zapisy kosztem nowych. Gdyby tak nie było, zamiast czaszki mielibyśmy elastyczną membranę. Czym człek mądrzejszy tym większy balon z jednostką centralną.
Prośba o ponowne puszczenie oczka.
Dalej się niby trzymasz swojej niskiej samooceny? Ja to w Tobie podziwiałem, gdyż zwyczajnie wyszedłem z założenia, że jeżeli jakaś książka jest TYLKO takim z konkretnym przesłaniem dziełem literackim człowieka, to nie ma co tracić czasu na analizę skąd np. Spider-Man, czy Batman wziął swoją moc. Niech tym zajmą się fanatycy gatunku.
Kończąc temat religijny, nie liczyłem na post, który ponoć wyrzuciłaś, bo tych odpowiedzi nie ma. Mogłaś jedynie pisać o swym przekonaniu i dodawać słowa o twardych dowodach, których nigdy nie zobaczyłem.
Wracając do ostatnich postów zadałem Ci pytanie o Tuska, z moim uzasadnieniem dlaczego mnie odrobinę przekonał. Zadam je jeszcze raz, jeszcze prościej i mam nadzieję ostatni:
CZY UWAŻASZ, ŻE NIE MOŻNA ROZLICZAĆ POLITYKÓW?
Za ten „skok na kasę”, gdybyś nie wiedziała do czego nawiązuję - dlatego, że to Twoja opcja?
Będzie zmiana, odpowiedzą ci którym być może dzisiaj kasa się sama klei do rąk. Gdzie widzisz problem? Może Kaczyński doda coś od siebie i zmieni przepisy o tych mieszkaniach posłów?

--- wpis edytowano 2024-10-17 17:40 ---

2024-10-17 (19:08)

status Janeczka0409
Data rejestracji: 2020-01-09
Ilość postów: 1045

16088
wpis nr 1 535 164
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

2024-10-17 (19:45)

status Mewa
Data rejestracji: 2019-05-02
Ilość postów: 9690

15953
wpis nr 1 535 166
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Moim zdaniem Polska nie ma prezydenta lecz lokatora pałacu prezydenckiego ten lokator jest prezydentem tylko pisu I jego wyznawców a właściwie marionetka zgorzkniałego starego kawalera który po za dziupla na Żoliborzu I Sejmem nie zna życia tylko by gnębił niszczył Polaków I Polskę jako sługa wschodu od taki towarzysz jak piotrowski I jemu podobnizdjęcie
2024-10-17 (19:48)

status Mewa
Data rejestracji: 2019-05-02
Ilość postów: 9690

15953
wpis nr 1 535 167
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Czyli było tak

Ale im wielki prezesie kochany nagadał ja niech uścisnę wycałowuje dłonie uniżenie zadanie wykonane ku chwale towarzyszu

zdjęcie
2024-10-17 (19:49)

status Jacek_K1961
Data rejestracji: 2017-03-29
Ilość postów: 5090

15220
wpis nr 1 535 168
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Były minister sprawiedliwości zeznawał w śledztwie, w którym ma status pokrzywdzonego. Nie zasłaniał się złym stanem zdrowia. PRZECIEŻ WEDŁUG JAKIEGO LEŻY NA ŁOŻU ŚMIERCI ????

zdjęcie

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ujawniamy-nieoczekiwany-ruch-zbigniewa-ziobry-wizyta-w-prokuraturze/9mt0w28,79cfc278
2024-10-17 (19:52)

status Jacek_K1961
Data rejestracji: 2017-03-29
Ilość postów: 5090

15220
wpis nr 1 535 169
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Trzeba odtrąbić sukces antyszczepionkowców i lanserowych pajaców w białych koszulkach.

zdjęcie

https://www.medonet.pl/choroby-od-a-do-z/choroby-zakazne,mysla--ze-to-alergia--a-to-grozna-choroba--lekarka--w-tym-roku-mamy-w-polsce-epidemie,artykul,23390611.html
2024-10-17 (20:01)

status Jacek_K1961
Data rejestracji: 2017-03-29
Ilość postów: 5090

15220
wpis nr 1 535 170
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Jak to będzie po łacinie? Santo subito?
Parafianie - "Przyznają, że ksiądz Jan J. w wielu lokalnych sklepach nie musiał płacić za zakupy."

zdjęcie

https://www.onet.pl/informacje/onetwroclaw/ksiadz-zostal-aresztowany-jego-byli-parafianie-sie-zala-bezczelny-byl/eztqq5n,79cfc278
2024-10-17 (20:11)

status Jacek_K1961
Data rejestracji: 2017-03-29
Ilość postów: 5090

15220
wpis nr 1 535 173
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Gdzie nie zajrzą tam trup w szafie.

zdjęcie

https://businessinsider.com.pl/biznes/milionowe-nieprawidlowosci-polska-agencja-inwestycji-i-handlu-rozlicza-dawne-wladze/2qbwqvw
2024-10-17 (20:17)

status Janeczka0409
Data rejestracji: 2020-01-09
Ilość postów: 1045

16088
wpis nr 1 535 175
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

coś dla was panowie

https://www.tysol.pl/a124880-esbecki-skok-na-kase-do-portfeli-bylych-funkcjonariuszy-trafilo-ponad-1-46-mld-zlotych

Przywrócenie esbeckich emerytur ekipa Donalda Tuska obiecywała jeszcze w kampanii wyborczej. To miała być forma zapłaty za poparcie antysolidarnościowych środowisk, kiedyś bijących studentów i związkowców, dzisiaj „walczących” o demokrację i wolności obywatelskie. Jednak kilka lat bez resortowych emerytur nie oznacza, że byli esbecy przegrali wojnę o publiczne pieniądze. W sukurs komunistycznym siepaczom przyszły wolne – a jakże! – sądy, przyznając im w procesach odszkodowawczych nawet trzy miliardy złotych, a mówimy tylko o wyrokach, które zapadną w tym roku.
W polskich sądach wciąż czeka na rozpatrzenie ok. 12 tysięcy indywidualnych pozwów byłych funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa i Milicji Obywatelskiej, którzy zajmowali się czynnym zwalczaniem opozycji antykomunistycznej, w tym działaczy Solidarności. To pozwy, z których większość skończy się wyrokami przyznającymi esbekom odszkodowania i zwracającymi odebrane ustawą dezubekizacyjną wysokie emerytury. Skąd pewność, że takie będą wyroki? W 2023 roku sądy wyrokowały już w tych sprawach ponad dziewięć tysięcy razy, w większości przypadków nakazując Skarbowi Państwa wypłacenie odszkodowań – łącznie do portfeli byłych funkcjonariuszy trafiło ponad 1,46 mld złotych, co jest wyrównaniem rent i emerytur z ostatnich sześciu lat zmniejszonych ustawą dezubekizacyjną.
Na bazie esbeckich roszczeń powstał cały przemysł prawniczy świadczący usługi tylko w tym obszarze prawa, wyspecjalizowane kancelarie prawnicze zaś zakładają swoje strony internetowe – koniecznie z nazwą „dezubekizacja” – i świadczą usługi w większości opłacane zgodnie z amerykańską zasadą „success fee”, czyli procentem od wygranej kwoty. Czytając uważnie oferty prawników, w oczy uderza to, że sukces jest właściwie gwarantowany. To efekt nieformalnego działającego „trójkąta” zainteresowanych stron, wśród których jest prawnik esbeka, sąd (zwykle wyrokujący na korzyść byłego funkcjonariusza służb) oraz urzędnicy działów prawnych w obecnym Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, którzy po przegranym procesie… zwykle nie składają apelacji. Sądy nakazują Skarbowi Państwa wypłacenie zaległych od 2018 roku wyrównań, choć nie naliczają odsetek od tych pieniędzy. To także celowe działanie sędziów – w ten sposób gwarantują sobie brak odwołań i apelacji od wyroków, które mogłyby być kłopotliwe dla sądów w związku z tym, że wyroki stoją w sprzeczności z… obowiązującymi w Polsce ustawami.

Dlaczego? Ustawa dezubekizacyjna na ten moment wciąż obowiązuje i jest prawem. Ergo – emerytury byłych funkcjonariuszy służb bezpieczeństwa zostały zmniejszone w związku z uchwaleniem ustawy, a nie decyzją administracyjną. W przypadku tej drugiej wyrok sądu powszechnego byłby zrozumiały, ale wyrokowanie przeciw ustawie to już domena Sądu Najwyższego czy Trybunału Konstytucyjnego. Oczywiście pod warunkiem, że od wyroku ktokolwiek się odwoła. Skoro nie robią tego administracja rządowa ani – co naturalne – skarżący esbecy, sprawa jest załatwiona, a pieniądze wypłacane. Na kwestie odsetek przyjdzie jeszcze czas po deklarowanej przez obecną koalicję zmianie ustawy.
..........
Środowisko wciąż silne

Taki mechanizm był i jest dla Donalda Tuska i jego koalicjantów wyjątkowo wygodnym rozwiązaniem, bo zaspokaja roszczenia wciąż pokaźnej grupy społecznej, która angażowała się zarówno w organizowane w latach 2019–2023 przez Platformę Obywatelską i Lewicę protesty społeczne, jak i w ich nagłaśnianie w mediach społecznościowych. Nagłaśnianie, co trzeba zauważyć, w umiejętny sposób, tak aby dla sprawy pozyskiwać jak najwięcej ludzi pozbawionych refleksji, za to ślepo wykrzykujących antyrządowe hasła. Esbecy z kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w śledzeniu i zwalczaniu antykomunistycznej opozycji oraz pozyskiwaniu do współpracy młodzieży, której wówczas (podobnie jak dzisiaj) wystarczały zwykle puste obietnice nieokreślonego przyszłego sukcesu, znali się na tym (i wciąż znają) doskonale. To oczywiste, że brak peerelowskich funkcjonariuszy w kampanii wyborczej Donalda Tuska skutkowałby znacznie niższym wynikiem ostatnich wyborów.
-----------

Nie wszyscy chcą sprawiedliwie

Ustawa dezubekizacyjna przygotowana przez Mariusza Błaszczaka, byłego szefa MSWiA, a potem MON, miała być pierwszym po 1989 roku aktem prawnym przywracającym sprawiedliwość społeczną. Już po upadku komunizmu byli esbeccy siepacze otrzymywali emerytury naliczane według innych niż normalne zasad. W efekcie większość pracowników byłych resortów siłowych otrzymywała emerytury na poziomie od kilkunastu do kilkudziesięciu tysięcy złotych miesięcznie, podczas gdy ich ofiary już w wolnej Polsce często musiały korzystać z pomocy społecznej. Programy socjalne PiS, zwłaszcza 13. i 14. emerytura, miały wspomóc tych najmniej zamożnych i rzeczywiście spełniły swoje zadanie. Dezubekizacja miała przywrócić elementarną sprawiedliwość społeczną, tak aby komunistyczni kaci z lat 70. i 80. nie dostawali więcej niż ich niewinne ofiary walczące o wprowadzenie w Polsce demokracji i przywrócenie jej do cywilizowanego świata.

– To jest akt prawny definitywnie rozliczający się z PRL-owskimi służbami bezpieczeństwa i aktem sprawiedliwości społecznej – mówił autor ustawy Mariusz Błaszczak, ówczesny szef Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. – Myślę, że to jest najwyższy czas, aby esbecy spojrzeli w lustro i zrozumieli, kto tu jest katem, a kto ofiarą.

Obowiązująca od 1 października 2017 roku ustawa doprowadziła do pierwszego po upadku komunizmu zrównania emerytur katów i ofiar. Precyzyjnie regulowała, że zmniejszenie emerytur ma dotyczyć esbeków i funkcjonariuszy Wojskowych Służb Informacyjnych – nie milicjantów kryminalnych czy policji drogowej.

---------------

Dobranoc.

2024-10-17 (20:18)

status Jacek_K1961
Data rejestracji: 2017-03-29
Ilość postów: 5090

15220
wpis nr 1 535 177
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Policja szuka:

zdjęcie

https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/trojmiasto/nagrali-ich-w-czasie-zakupow-w-biedronce-wstyd-na-cala-polske/gj3r3jv
2024-10-17 (20:21)

status Jacek_K1961
Data rejestracji: 2017-03-29
Ilość postów: 5090

15220
wpis nr 1 535 179
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

zdjęcie

https://businessinsider.com.pl/gospodarka/premier-tusk-mowi-o-drugiej-elektrowni-jadrowej/qb78sds
2024-10-17 (21:33)

status Janeczka0409
Data rejestracji: 2020-01-09
Ilość postów: 1045

16088
wpis nr 1 535 184
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Od Majpana >>
Od Majpana >>
Od Majpana >>


Jutro będzie plus 30 stopni w cieniu na Kaszubach daje wam słowo tuska.
2024-10-17 (21:54)

status Jacek_K1961
Data rejestracji: 2017-03-29
Ilość postów: 5090

15220
wpis nr 1 535 190
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

U majtkama pojawiły się majaczenia? Zbyt duża dawka alkoholu? Może chodzić, czy tak jak ten z konfy siedzi na ulicy?
Nie wzywaj policji, bo będzie się z nimi szarpał i po co mu jeszcze to.

--- wpis edytowano 2024-10-17 21:55 ---

2024-10-17 (22:25)

status Janeczka0409
Data rejestracji: 2020-01-09
Ilość postów: 1045

16088
wpis nr 1 535 197
[ CZCIONKA MONOSPACE ]


https://www.tiktok.com/@januszkowalskiofficial/video/7215125942937652486


https://www.facebook.com/watch/?v=846540280827906

https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=hg8ba3Kruqo
2024-10-17 (22:34)

status Jacek_K1961
Data rejestracji: 2017-03-29
Ilość postów: 5090

15220
wpis nr 1 535 201
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Od dawna ma problemy z alkoholem? Te majaczenia zauważyłem od kiedy zaczął cię wykorzystywać jako listonoszkę.
2024-10-17 (22:59)

status Jacek_K1961
Data rejestracji: 2017-03-29
Ilość postów: 5090

15220
wpis nr 1 535 210
[ CZCIONKA MONOSPACE ]

Jak wygląda prawda o chorobie Zera?

zdjęcie

https://www.onet.pl/informacje/onetwiadomosci/ujawniamy-nieoczekiwany-ruch-zbigniewa-ziobry-wizyta-w-prokuraturze/9mt0w28,79cfc278
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 ... 585 586
Wyślij wiadomość do admina