Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

OGÓLNIE MULTILOTEK

2004-07-07 (00:29)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 5 198
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Do pasko



Ten stary list Ci przeslalem na te sama poczte .
2004-07-07 (11:29)

status Mark
Data rejestracji: 2004-07-04
Ilość postów: 17

341
wpis nr 5 200
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

DO MARIUSZ

KKolego nie chcialem stworzyc nowego racingu tylko jeden jedyny raz porównac nasze typowania i tak sobie akurat wybralem 9 liczb.Przepraszam jeli Was urazilem ale nie chodzilo mi o nic zlego.Sa rózne systemy i wiem ze KTOS kto pracuje nad swoim systemem nie puci go tak sobie w eter.Ja nie jestem programistom i nie znam sie na tym dlatego mam swój program,zreszta za duzo powiedziane program.Poprostu spisuje wyniki i tak sobie je analizuje.

Przepraszam za zamieszanie i od teraz bede typowal pewniaki tam gdzie trzeba.Tylko jednego nie rozumiem powiedz prosze czy do rancingu typuje sie

pewniaka,pare i trójke?



Z powazaniem

Mark
2004-07-07 (12:08)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 5 201
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Do Marka



Otóz wyluszcze ci dokladnie dlaczego ranking nic nie daje i nikomu na nim nie zalezy .

To zupelnie o co innego chodzi w tej sprawie .

Warynek jest taki , ze dokladnie przeledzisz tok ponizszego rozumowania a jezeli sie nie zgadzasz albo masz watpliwoci to opisz je .

1. Wyobraz sobie , ze dysponujesz systemem o nazwie AAA hipotetycznym oczywicie .

2.System ten polega na wytypowaniu szóstki w multilotka .Typowanie takiej szóstki odbywa sie poprzez obstawienie ostatniej wolnej szóstki z tych , które jeszcze nie wypadly .

3. Przetestowale ten sytem na 2600 losowan i w wyniku tych testów otrzymale nastepujace wyniki dlugoci oczekiwania na te ostatnia szóstke .

po 1 los. -11

po 2 los. -24

po 3 los. -29

po 4 los -44

po 5 los. -69

po 6 los - 89

po 7 los. -90

po 8 los. -115

po 9 los -107

po 10 los -177

po 11 los -166

po 12 los. 152

po 13 los. -112

po 14 los - 56

po 15 los. -77

po 16 los -41

itd

4.Teraz wlaciciel systemu testuje nastepujaca rzecz .

Testuje swój system wstecz gdyz nie chce czekac w nieskonczonoc w sposób nastepujacy .

Cofa sie wstecz w taki sposób , ze testuje teostatnia szóske zawsze na populacji takiej w której pozostaje ostatnia szóstka ................



Zaraz reszta

2004-07-07 (12:25)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 5 202
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Reszta dla Marka



cd 4. oczywicie za kazdym razem moze to byc inna szóstka ale testujesz te hipoteze czyli ten rozklad cofajac sie .

5. Odkladasz wszystkie dlugoci oczekiwania wyniki na osi .

6. W takim przypadku wlaciciel systemu po otrzymaniu ilu tam wyników wadliwych wcale sie nimi nie przejmuje wrecz przeciwnie . Cieszy sie , ze oto wypelniaja sie wadliwe typowania co w konsekwencji statystycznego rozkladu przybliza go do wygranej .

Los jest nieublagany . Jezeli rozklad tych wartoci oczekiwanych jest dobrze wytestowany on wie , ze rychlo wypadna te szóstki , które on zaplanowal .

Ale kazda szóstka , która nie jest ta oczekiwana wymarzeona szóstka jest tez sukcesem i to wielkim .

To tylko próbka z zadanej statystyki i to oczekiwana .

6. To po co on ma je publikowac te wadliwe szóstki . On sie cieszy , ze one padly bo sa wliczone w kalkulacje . To sukces dla jego statystyki .

Ale one sa wadliwe i co da ranking ?

Przeciez to jest bezsens .

To co dla niego jest sukcesem bo padla szóstka wadliwa i dobrze bo wypelnia jego statystyke i byla oczekiwana dla ciebie nie bedzie zadnym sygnalem i nie wyciagniesz z tego zadnych wniosków i jej publikacja nie ma zadnego sensu .

On sie cieszy bo odniósl sukces-wypelnily sie oczekiwania i stoi przed wygrana a ty powiesz , ze jego system jest do kitu , bo wyniki sa zle .



Wniosek mi sie nasuwa jeden .

Twoja wyobraLnia nie dostrzega tego , ze moga byc rózne systemy a kazdy typowany wynik ma byc sukcesem podczas gdy jest zupelnie inaczej .

To co dla wlaciciela systemu bedzie sukcesem ty odniesiesz w kategorii porazki .



Jaki tu jest sens .



I po co te rankingi w takiej sytuacji i co one daja
2004-07-07 (13:51)

status Mark
Data rejestracji: 2004-07-04
Ilość postów: 17

341
wpis nr 5 203
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

DO MARIUSZ

Dzieki za tak wyczerpujaca odpowiedz.Zrozumialem i przyznaje ze masz racje.

Kazdy ma swoje programy ,typy i tak jak piszesz caly ranking to tylko zabawa.

Zycze powodzenia

Mark

2004-07-07 (13:58)

status Pasko
Data rejestracji: 2003-08-03
Ilość postów: 4319
ADMIN
1
wpis nr 5 204
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witaj Mariusz.



Co do rankingów nie moge sie zgodzic.

Sluza one do pokazania kto jest dobry w typowaniu. Nie wiem czy pamietasz, ze np. raz Adam 9 razy pod rzad podal trafnie pewniaka? Czy to tylko przypadek?



Chcialem zauwazyc, ze do chodzi tutaj tez efekt dla nas nieznany. Tzw. przeczucia, intuicja, czy jak to nazwac... parapsychologia



Pozdrawiam

2004-07-07 (14:38)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 5 205
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ja nie mam nic do rankingów i do typowania na zywo .

Tutaj chodzilo o konkretna odpowiedz i konkretna sytuacje .

Trzeba sobie zadac pytanie i konkretnie odpowiedziec .

Albo chodzi o intuicje i wtedy nie ma mowy o jakimkolwiek systemie .

Albo chodzi o system i wtedy nie ma mowy o intuicji tylko o bezwzglednym trzymaniu sie procedury .

To sa dwie sprawy .

Ja o tym juz pisalem .

Jest czec ludzi ....nazwijmy ich humanistami , którzy nigdy nie zgodza sie na sposób postepowaqnia zgodny z rezimem .

Ja to rozumiem .

Ale sa inni ludzie , którzy nie sa humanistami tylko ludLmi nauk cislych i dla nich nie ma wyboru .

Dokad nie wykonaja sobie najgorszej albo jedynej procedury nie przystapia do gry .

I przeciez my do nich sie zwracamy .

Dla tych pierwszych nie sa potrzebne zadne analizy ani systemy .

Bo przeciez zrozum swoja niekonsekwencje .

Po co im takie skomplikowane analizy jak ty masz w programie .

Przeciez zeby niektóre z nich wykonac to trzeba wiedziec do czego sluza i jakie wnioski z tego wyciagac .

Nielogicznoc polega na tym , ze Mark rozpoczal i zagail dyskusje o analizach a w konsekwencji o podstawie przyszlego systemu .

To po co robic analizy , jezeli chce sie robic ranking na przeczuciu .

To jakie to jest przeczucie jezeli sugerujesz sie analiza .

Oto moja opinia .



A teraz z innej beczki to to czy kontynuujemy dyskusje o losowoci , bo myle ze to byloby pasjonujace dla czytelników .

2004-07-07 (14:49)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 5 206
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pamietajmy o jednej prostej zasadzie , która u Pasko powinna byc jako motto umieszczona w programie Multi Pairs .

"Jezeli w lesie bedziemy ic caly czas prosto to jest okrelone prawdopodobienstwo , ze zderzymy sie z drzewem .



Ale jezeli bedziemy kluczyc chaotycznie to nie tylko jest okrelone pewne prawdopodobienstwo , ze uderzymy w drzewo ale tez .................

Jest okrelone pewne niewielkie prawdopodobienstwo , ze w ogóle w drzewo nie uderzymy ."



I to jest cala filozofia tych , którzy poszukuja rozwiazan typu systemu vice versa tych , którzy chca dzialac intuicyjnie .

Mamy demokracje i wolnoc wyboru .
2004-07-07 (14:57)

status Loczek
Data rejestracji: 2004-04-28
Ilość postów: 87

269
wpis nr 5 207
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Wpis Do Mariusza====Twoje "wypociny" sa zbyt trudne dla przecietnych typujacych===========wykaz na konkretnych przykladach zastosowanie ich w grze praktycznej jaka jest Multilotek/najlepiej udowodnij jakie dzi przewidujesz liczby zgodnie z wypocinami/=inaczej to bez sensu
2004-07-07 (15:06)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 5 208
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ja w ogóle nie jestem osoba typujaca to trudno zebym podal typowanie .

A moje wypociny sa glosem w dyskusji .

Zawsze mozna wyciagnac wtyczke sieciowa i nie czytac wypocin .
2004-07-07 (15:47)

status g123
Data rejestracji: 2004-06-14
Ilość postów: 53

320
wpis nr 5 209
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Reasumujac, Mariuszu,nic ciekawego i nowego do dyskusji ,która praktycznie sam ze soba prowadzisz,nie wniosle.

Typowanie jest wypadkowa metod,systemów,przeczucia.

I wszystkie te rzeczy pieknie sie przenikaja i uzupelniaja.

Wierz mi,nie tylko Ty na tej stronie masz umysl cisly,ale tylko Ty nie majac nic do powiedzenia w dziedzinie typowania ,tak duzo mówisz.

Mam nadzieje,ze nie obraza Cie moja wypowiedz,bo nie taki cel temu przywiecal.

Po prostu powiniene otworzyc swoja strone w inernecie i tam popisywac sie swoja napewno duza wiedza,gdyz tacy jak Ty potrzebuja lustra.Pozdrawiam.
2004-07-07 (15:51)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 5 210
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Do g123

Ja juz mam swoja strone w Internecie nie mniej popularna od tej , gdzie moge do woli pisac .

Wiec do czego mi ta uwaga
2004-07-07 (15:52)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 5 211
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Do MARK'a

Napisale: "Poprostu spisuje wyniki i tak sobie je analizuje."

Napisale takze, ze nikt nie dzieli sie za darmo swoimi metodami i to rozumiesz. Przynajmniej ja tak zrozumialam Twoja wypowiedL.



Otóz posluchaj. Ja tez, a takze wiele innych osób z tej strony, tez prowadzimy takie zestawienia w Excelu i je sobie w jaki tam sposób analizujemy.

Na tej stronie jest osoba o nicku Ricardo (w tej chwili ma urlop, ale wróci).

Ten Ricardo, a takze ja zaproponowalimy prawie jednoczenie, ze kazdemu wylemy mailem te nasze metody typowania, nasze arkusze, które prowadzimy. Wiem, ze on wysylal wszystkim, którtzy sie do niego zwrócili. Ja takze. Zadne z nas nie pobieralo za to zadnych oplat.

Na tej stronie zalozylam wlasny watek, w którym odpowiadam na kazde pytanie zadane mi na temat multi-lotka. Tylko tam dyskutuje o metodach typowania.

Jezeli zechcesz to go znajdziesz.

W innych tematach sie nie wypowiadam, bo niejednokrotnie spotkalam sie z opinia, ze nie powinnam zabierac glosu (pewnie jestem za glupia).

Przyjelam do wiadomoci.



Ten mój glos, który w tej chwili oddaje, nie jest glosem o metodach typowania. Chcialam Ci tylko uzmyslowic, ze nie wszyscy maja podejcie takie jak mylisz. Jest wiele ludzi dzielacych sie chetnie dowiadczeniami, metodami i sposobem patrzenia na swoje analizy.

Zechcesz, to zostaniesz na tej stronie. Nie zechcesz - to nie.

Zapewniam Cie jednak, ze nie jest ona wcale taka zla. Zyje ciekawym zyciem - multi-zyciem, wlanie dzieki róznym osobom, o róznym sposobie mylenia, analizowania.

Nie zrazaj sie slowami krytyki. Mnie ciagle krytykuja, a ja dalej roibie swoje i wyciagam wiele korzyci.

Pozdrawiam
2004-07-07 (16:09)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 5 212
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Do g123



A z tym lustrem to masz zupelnie racje . Ale to nic odkrywczego .

Przeciez ja to juz pisalem wiele razy w postach o sieciach neuronowych .

W ten sposób ukladam sobie pewne sprawy , bo póLniej mozna zobaczyc siebie inaczej i swoje poglady .

To jest bardzo dobry sposób alanlizy .

A ile zysku .

Ja tez jestem na urlopie ale powiem ci ze dzieki tym wpisom zrobilem tyle we wlasnych rozwiazaniach do multi-lotka co przez kilka lat .

No to sie oplacilo .

2004-07-07 (17:05)

status g123
Data rejestracji: 2004-06-14
Ilość postów: 53

320
wpis nr 5 213
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Do Mariusza



Masz swoja strone nie mniej popularna od strony Pako to sobie tam pisz do woli.

(Do tego ta uwaga).
2004-07-07 (17:13)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 5 214
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Przeciez to forum publiczne a nie prywatne .

O co ci kolego chodzi .

Zawsze mozesz nie czytac .

Przeciez mamy demokracje .

Ty nie jeste jedynym uczestnikiem forum .

Ja twoich postów nie czytam i nie wypisuje do ciebie uwag .

To znaczy , ze twoje uwagi sa tylko niekultularne .
2004-07-07 (17:19)

status g123
Data rejestracji: 2004-06-14
Ilość postów: 53

320
wpis nr 5 215
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jeszcze raz do Mariusza



A propos tego lustra.Chyba jest za male dla Twego ego.Spraw sobie wieksze,jak juz skonczysz z sieciami neuronowymi.

Bo,ze sie z nimi nie uporasz jest wiecej niz pewne.To po prostu powijaki.

Teoria,teoria i jeszcze raz teoria,ale jak wykorzystac w praktyce?

Sam powiedziale dzisiaj,ze jeste osoba nietypujaca i nie mozesz podac typowania.

To chyba nici z sieci?
2004-07-07 (17:27)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 5 216
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Do g123

Jak widzisz iloc czytelników , która przeczytala moje posty o sieciach jest astronomiczna w porównaniu z tymi , ktyórzy przeczytali jaiekolwiek rzeczy twoje .

Ja bym chetnie przeczytal twoje bardzo madre posty . I jako nie moge znalezc .

A w ogóle proponuje ci zalozyc swoja strone i tam pisac i czytac do woli bo to twój pomysl .

Wiec dobry .
2004-07-07 (17:32)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 5 217
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Widzisz g123.

Gdyby umial sie cokolwiek nauczyc to by wiedzial , ze nawet taka prosta rzecz jak typowanie jako wypadkowa systemu , przeczucia i metod to chaos a nie zaden sposób .

Ja wrecz przeciwnie wcale nie pisze o teorii tylko o prostych rzeczach ,

które niestety dla wielu sa nie do nauczenia .

Nie mozna zadnego typowania zrobic ta metoda .

Albo przeczytaj cokolwiek na ten temat albo nie wypowiadaj bzdur .
2004-07-07 (17:55)

status g123
Data rejestracji: 2004-06-14
Ilość postów: 53

320
wpis nr 5 218
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mark,nie przejmuj sie tymi postami.Chaos da sie oswoic.Nie jest taki straszny.A generalnie przeciez chodzi Ci o to,jak i nam z tej stronki,aby troche wygrac,nie dla kasy tylko satysfakcji.Wiec pytaj i czerp z naszych dowiadczen.Pozdrawiam.
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina