Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

OGÓLNIE MULTILOTEK

2004-07-05 (14:25)

status Marus
Data rejestracji: 2004-07-05
Ilość postów: 2

344
wpis nr 5 156
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

OGÓLNIE MULTILOTEK

2004-07-05 (14:48)

status Marus
Data rejestracji: 2004-07-05
Ilość postów: 2

344
wpis nr 5 157
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Czec. Od niedawna mam internet itak sobie szukam co o Multilotku.Gram systematycznie ale spokojnie.Czytam o tych róznych programach i dochodze do wniosku ze /zreszta nic nowego/wszystko opiera sie tylko na analizie losowan

co ita sie zbytnio nie sprawdza ale pomaga.Mam w Excelu zrobiony taki prosty program ,w sumie jest to tylko wykres miesieczny,wykres ogólny,wyniki losowan.

Pod uwage biore tylko bierzacy rok.Zreszta moim zdaniem do analizy i typowan

wystarczy czasem tylko tydzien albo miesiac.Oczywicie mam program Miliarder,

Lotto 2002.Ale gdy porównuje analizy z moim "Prostakiem"to wychodzi mi to samo.Dlatego placenie za programy jest moim zdaniem wybaczcie mi glupota.Powinnimy sobie pomagac darmowo bo itak zaden program to nie gwarancja.Przykladowo zobaczcie dzisiejsze pewniaki i tak szczerze powiedzcie skad one sie biora ?Bo wedlug moich obliczen to na dzisiaj 69,56.Ale to tylko dlatego ze ostanio te liczby sie czesto pokazuj.Jeli kogo urazilem to bardzo

przepraszam,poprostu chodzi mi o zwykle wypowiedzi oraz wzajemne podpowiedzi z informacja dlaczego akurat te liczby.Wszystkich Totkowiczów pozdrawiam i czekam na dyskusje. Mrus
2004-07-05 (15:08)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 5 158
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Masz racje . Analiza to podstawa wszelkiego mylenia i wnisków .

A Excel daje duze mozliwoci .

Ale nic nie zastapi mylenia .

Moge tylko poradzic , zeby najpierw kazdy wniosek powaznie przemylec .

I pamietaj , ze w grach losowych niestety wszystkie reguly logiki jak modus ponens czy tez modus tollens nie sprawdzaja sie .

Przy liczbach losowych trzeba wypracowac sobie nowe zasady logiki - dotychczas nieznane w matematyce boolowskiej albo rozmytej .

Kto te zasady pozna ma sukces .
2004-07-05 (15:10)

status Pasko
Data rejestracji: 2003-08-03
Ilość postów: 4319
ADMIN
1
wpis nr 5 159
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witaj Marus.



No moze i troche masz racji.. ale analizy to piekna sprawa. Chcialbym tez uslyszec opinie o moim programie MultiPairs, który mozesz sobie pobrac. Rzeczywicie nie jest pelna wersja darmowa, ale testowa ma pelny wachlarz mozliwoci.. tyle ze baza losowan obejmuje tylko 2500 losowan.



Moje motto jest jakby jedno : Pobierajcie, liczcie, testujcie na losowaniach wstecz ... do czego program sie nadaje idealnie. Jeli stwierdzicie, ze program na pewno na siebie zarobi... to kupujecie.



Efekt : mam wiadomoc, ze zrobilem co co jest cenne itd. i tym samym to niezla mobilizacja, do dalszej pracy w kierunku rozbudowy strony, programu, itd.



A z gra jak to z gra... emocje gwrantowane.. hobby jest ciekawe... raz na wozie raz pod wozem. 100% systemów, pewniaków, itd. nigdy nie bedzie.



Glupi przyklad : wszystkie analizy, wszystkie gwiazdy na niebie mówia, ze dzisiaj musi pac 22. Liczba 22 juz lezy sobie gdzie tam w siedzibie LOTTO i tez wie, ze dzisiaj padnie Nastepuje wymiana kulek... i klapa.



Sytuacja 2 : jak wyzej. LOTTO wyczuwa, ze teraz maszyna da 22 i nasza ekipa by za duzo kasy zgarnela. Puszcza wiec losowanie o 21:20.. wow wpadla rzeczywicie. Szybko zlozenie do kupy... i za chwile kolejne losowanie o 21:30 na zywo



Nagrajcie sobie losowanie na kasete i pucie klatka po klatce ... czyli co 4/100 sekundy. Widac, ze czasami dana kula juz wpada... a tu inna odbija sie od cianki zamiast pod katem 84,56 stopnia.. to o 84,58 stopnia.. i uderza ja lekko ... ale wystarczajaco, zeby pozbawic dzi szansy wypadniecia itd



Jedno jest pewne. W najblizszych 10000 losowaniach ... liczba 01 padnie okolo az 2500 razy !!! I tutaj jest wielka tajemnica... zawsze wszystko do tego zmierza... jest to tzw. TEORIA WIELKICH LICZB... widac tu reke Boga, który jako to tak wszystko wymylil sprytnie



Pozdrawiam

2004-07-05 (15:21)

status Pasko
Data rejestracji: 2003-08-03
Ilość postów: 4319
ADMIN
1
wpis nr 5 160
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariusz ... moze pociagniesz temat losowoci liczb :



Pytanie brzmi :



Dlaczego jedna z trójek .. nie wpadla juz od 818 losowan... podczas gdy w tym samym czasie blisko 50 innych padlo minimum 25 razy !!!



Pozdrawiam

2004-07-05 (20:01)

status Mark
Data rejestracji: 2004-07-04
Ilość postów: 17

341
wpis nr 5 165
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Czec to ja Marus .Wybacz ale jestem nowicjuszem jeli chodzi o internet.Zapomnialem hasla i musialem zapisac nowe. Bede teraz Mark bo tak naprawde nazywam sie Marek.Powiesz jak z takim gociem mozna o czym rozmawiac,ale prosze troszke zaufania.Jeli chodzi o twoje pytanie wzgledem tych trójek to sam widzisz ze to tylko analizy które sa tylko dobre przed losowaniem.Odpowiedzi na Twoje pytanie wiec nie udziele bo naprawde nie wiem.Ale mam propozycje:Ja dzisiaj wyslalem dziewiatke oto liczby

8,22,27,29,56,58,62,69,77.Prosze odpisz mi swoja dziewiatke na dzisiaj

porównamy.Taka forma spawdzenia wlasnych analiz
2004-07-05 (21:04)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 5 166
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Janusz



Wcale tak nie jest jak piszesz .

Po pierwsze jezeli wezmiemy 10000 losowan to jedynka wypadnie dokladnie 2500 razy plus minus 5 .

Ty tego nie widzisz bo te analizy czyli histogramy , które sa podstawowe nie pozwalaja tego zobaczyc .

Ja niestety musze piszac te rózne posty lawirowac miedzy tym co nie jest moja wylacznie wlasnocia a checia podzielenia sie wiadomociami .

Na szczecie posty , które pisze czytaja tez tacy , którzy tylko koresponduja poza forum , gdyz juz maja pewne dowiadczenia .

Ja juz wielokrotnie pisalem , ze totek to wielkie zludzenie i nie wolno stosowac zasad logiki formalnej .

Ty dobrze wiesz co to sa reguly modus ponens i modus tollens ale tez i inne reguly .

Dobrze tez wiesz z zajec ze najpierw byly zwykle liczby i matematyka boolowska .

I nikt przy zdrowych zmyslach nie rozwazal kategoriami , ze mozna liczyc inaczej .

Ze 3 to nie trzy tylko 70 % trzy a 20 % 2 i 10 % 1 .

To matematyka logiki rozmytej .

To powstalo niedawno a dzisiaj gdyby nie fuzzy logic nie byloby pralek i lodówek inteligentnych a nawet dlugi tir by nie mógl dokowac .

Ci , którzy nie znaja tej wiedzy niech zaluja gdyz problemy jakie mozna dzieki temu rozwiazac sa szokujace .

Wracajac do naszego tematu .

Ci , którzy chca zasady logiki formalnej czyli takiej , które dotycza algebry stosowac w stosunku do liczb losowych juz przegrali .

Tutaj panuje inna logika .

Przede mna lezy histogram , gdzie wcale zadna trójka nie zalega a wszystkie padaja we wlaciwym czasie i wcale nie sa zloliwe a wrecz potulne jak baranki .

Tlumaczylem , ze to tylko forma zapisu kropek w jednej linni powoduje , ze chcemy wielowymiarowy zapis zobaczyc stosujac zasady jednego wymiaru paska .

Janusz doradzam ci jednak pewna ksiazke . W krainie plaszczaków .

Jak przczytasz wszystko zrozumiesz .

Histogarm trójek nie musi byc linijka prosta ( takim centymetrem krawieckim )o dlugoci 82160 na której odklada sie kropkami kolejne trójki .

Co gra to 1140 kropek .

Zareczam ci , ze padaja równo jak baranki .

Proponowalem ci wielokrotnie spotkanie albo rozmowe i troche ci wyjanie .

Gdzie lezy falsz ?

W sposobie patrzenia .

To sie nazywa kognitywistyka .



A tak poza tym kilka dni temu pytalem ci sie jak komputer wyrzuca te trójki .

Pytanie jest fundametalne .

Przeciez , jaki by nie byl program realizujacy kobinatoryke formalna musi te kombinacje jako ukladac w formie tabeli .

Powiedzmy , ze chcemy uzyskac tablice piatek o 100 elementach .

Pierwsza piatka to pierwszy element a setna to setny element .

Ale , zeby te tablice wypisac to juz nalezy przyporzadkowac piatkom numeracje .

Przeciez to my przyporzadkowujemy te numeracje .





Za chwile dalej



2004-07-05 (21:31)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 5 168
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Spokojnie , ja o tym wszystkim bede pisal .

Ale skonczmy temat .

Mamy piatke 1,6,8,12,50 .

W naszej tablicy ( realizacja makra ter9999) bedzie jej przyporzadkowana liczba porzadkowa 289927.

Ale inna piatka 2,6,8,12,50 w makrze wypisujacym kombinacje przypisze numer porzadkowy 1716352 .

Czy widzisz co sie dzieje . Zmiana jednego bitu powoduje , ze ta podobna piatka laduje po drugiej stronie paska .

A przeciez to my decydujemy o przyporzadkowaniu .

Otóz w tym makrze pierwsza liczba byla bitem znaczacym i to jest tak ja sie ma do czynienia z liczbami wielomianowymi .

Ale przeciez mozemy wytznaczyc jako liczbe znaczaca czyli decydujaca o kolejnoci na przyklad liczbe trzecia , której rozklad jest znaczaco inny . Inna skonoc i kurtoza .

I to juz bedzie co innego .

Ci dociekliwszy od razu sie polapia , ze caly pic histogramów to tylko algorytm przyporzadkowania a liczby wielomianowe po takim przyporzadkowaniu jak podalem na poczatku tak beda sie zachowywaly . To znaczy wyjda takie dziwolagi o jakie pytasz .

Ale co bedzie jak przyporzadkowanie zmienimy na bardziej inteligentne i dokonamy go wedlóg dwóch liczb znaczacych .

Zareczam ci , ze histogramy sie zmienia nie do poznania .

.....................To jest ucho igielne calej sprawy .

Otóz twoje histogramy maja takie wadliwe przyporzadkowanie ,

Co ty mylisz , ze trójka 1,2,80 sasiaduje z trójka 2,3,4 .

To tylko nasza reka i rozkaz tak ja przyporzadkowuje .

Jak chcesz poznac prosty wrecz glupawy sposób aby nie bylo tego , ze jaka trójka nie wypadla od 1000 wyników to odwróc algorytm dla co drugiego losowania to znaczy bit znaczacy to liczba 80 i problem z glowy a wszystko bedzie jak baranki .

Cala sprawa to , to , ze niektórzy myla , ze te cyfry to kule .

To taka personifikacja .

Przeciez to bujda na resorach .

To tylko cyfry .

Kiedy onego czasu nie bylo kul i nie bylo telewizji a byl totek i ludzie dlatego byli madrzejsi .

Teraz totalizator gloryfikuje psychotechniczne dzialania na podwiadomoc i caly ten show ma na celu takie oglupienie , azeby co poniektórzy zajmowali sie zamiast myleniem podgladaniem i dociekaniem kidy zmieniono maszyne ,

A jak nie bylo maszyny w latach siedemdziesiatych to co dociekano .

Trzba sie mocno puknac w glowe i oddzielic ziarno od plew .

Jezeli stwórca chcial , zeby wypadla liczba 5 to wypadnie i chociazby zmieniono piec maszyn to nic to nie zmieni .

Ci co tego nie rozumieja powinni powaznie mylec o terapii .

Mn ie to guzik obchodzi . To ich problem .

Ale to nie tylko problem , który sami sobie narobili .

To czec dzilan psychotechniki , które stosuja gry losowe .

Marketing to polowa sukcesu .

Jeszcze o psychotechnice bede pisal .



Mariusz



2004-07-06 (00:26)

status Pasko
Data rejestracji: 2003-08-03
Ilość postów: 4319
ADMIN
1
wpis nr 5 169
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witaj Mark. To nie do Ciebie bylo pytanie .. i sorki za niezrozumienie. Temat wiedzialem, ze bedzie dobry dla Mariusza.. który zreszta sie juz wypowiedzial



"Jezeli stwórca chcial , zeby wypadla liczba 5 to wypadnie i chociazby zmieniono piec maszyn to nic to nie zmieni . "



Bardzo ciekawe stwierdzenie, które sobie chyba zapamietam...





No a poza tym Mariusz... powiem Ci o co mi dokladnie chodzi.. i czemu ja tak na to patrzylem i liczylem.... No wiec jeli maszyne losujaca uznamy za szczecien 100 na 100 na 100, to teraz np. kule wchodzace w sklad parki 01,02,03 .. znajduja sie na jaki 3 pozycjach... zawsze tych samych !! tak wiec jeli parka ta wpadla 100 razy... to mozemy powiedziec.. ze kule które byly przed losowaniem na pozycji :

a) x1,y1,z1

b) x2,y2,z2

c) x3,y3,z3

w naszym umownym ukladzie wspólrzednych... wpadly 100 razy.



Nie mozesz tego przetworzyc... ze niby inne kule wpadly. Bo to te fizyczne kule powpadaly. Tak wiec jeli parka 01,80 nie wpada czesto .. to np. mozna patrzec z tej strony wlanie... ze kule znajduja sie daleko od siebie na poczatku losowania.. i nie lubia sie zbiegnac. Oczywicie to glupota co teraz napisalem... ale chodzi tylko o nakrelenie tego.. czemu i tak mozna patrzec na losowanie.



Co do Twojego sposobu mylenia to troche rozumiem i oczywicie nie moge sie nie zgodzic... ale czec na dzien dzisiejszy rzeczywicie do mnie nie dociera... to juz kwestia tego jak sie ma w glowie poukladane jak zauwazyle chyba



Pozdrawiam



2004-07-06 (01:36)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 5 171
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Teologiczne rozwazania na temat gier losowych .



Po tej twojej odpowiedzi to teraz ja jestem w szoku .

Przeciez przyporzadkowanie albo kolejkowanie w twojej gwarze to nie jaki wymysl . Przeciez ty jeste informatykiem a ja nie . I myllem , ze pisze podstawy .

Przeciez to czlowiek ustala jaka jest forma zapisu tych tróje , czwórek czy tez piatek .

To nie los tak decyduje .

Poniewaz widze , ze te dla mnie oczywiste rzeczy budza kontrowersje napisalem tytul artykulu .

Na powaznie to ci co umieja czytac miedzy wierszami powinni sobie to wziac gleboko do serca i naprawde przemylec .

Ja pisze to powaznie a Januszowi proponuje aby resume z tego umiecil jako motto swojej strony .

Otóz jest tak , ze Stwórca w sposób niezbadany losuje te liczby .

Przeciez to nie kule tylko zjawisko a w literaturze fachowej okrela sie to phenomena .

Przeciez onego czasu nie bylo kul i byl Duzy lotek od 1957 roku taki sam i byl ExpresLotek a kul nie bylo .

Malo tego nie bylo telewizji a bylo radio . I wyniki tez podawali i tez byly losowe .

I otóz Stwórca dla siebie wiadomym sposobem teliczby losuje .

Nie kule a liczby .

Czy ty mylisz , ze te kule to Stwórca losuje . To jest los .

I my tego sposobu dlugo nie poznamy .

Zeby chociaz czastke prawdy poznac trzeba wyczyniac wredne i niepojete wygibasy z sieciami neuronowymi .

I po ciezkiej czesto kilkuletniej pracy mozna jako tako poznac te phenomena .

Miliony ludzi pragnie dojc do tego jak te liczby sa uzaleznione od siebie .

I to im sie nie udaje .

Ja mówie o tych zaleznociach a nie obstawianiu systemu .

Wiec teza jest taka , ze pierwej przejdzie przez ucho igielne ..............

Ale czy to , ze Stwórca w jaki niepojety sposób uklada te liczby to znaczy ze On zabronil nam mylec .

Wcale tak nie jest .

Gdyby taka teze wyglosil to On by sie obrazil .

Kazdy mylacy czlowiek w jaki sposób by nie mylal dojdzie na zasadach logiki do takiego wniosku .



Skoro Stwórca nie pozwala nam latwo i sposobami konwencjonalnymi dojc tych zaleznoci to trzeba to uznac i samemu uzaleznic te liczby .

Chyba to jest proste jak dwa a dwa jest cztery .

Przeciez do tego celu potrzebna jest zwykla arytmetyka a nie matematyka .



Janusz algorytm , który to wykonuje jest prosty i kazdy , kto choc ma troche oleju w glowie umie go sobie sam zrobic .



Pomieszanie pojec i psychotechnika totka polega na tym , zeby wszyscy myleli , ze te liczby i te phenomena to kule .

Dociekacie na bazie mechaniki newtonowskiej zjawisk chaosu w tych kulach to absurd .

Mówie ci Janusz jako inzynier .

Ale jak kto chce to badac i modelowac to doradzam wietny program , który napisal student czwartego roku fizyki niestety pod Linuxa i byl na CD w pimie Linux plus onego czasu .



To do niczego nie prowadzi .

Zamiast tego przdala by sie w programie Multi Pairs prosta opcja , która opisalem to jest róznych reprezentacji czyli przeporzadkowania trójek , czwórek , piatek itd .

Gdyby taki mechanizm stworzyl dalo by to sznse na obejrzenie innego wiata histogramów i inne spojrzenie na te histogramy .

Jezeli nie rozumiesz jaki jest sens róznic w róznym przyporzadkowaniu tych trójek, czwórek, piatek nie zrozumiesz jak rózne histogramy mozna otrzymac i jak rózne wnioski na ich podstawie wyciagac .

Chodzi o sposób sortowania tych zestawów , który nie jest prosty a który jest fundamentem do analizy .

Janusz zrozum prosta sprawe .

Mozna posortowac czyli przyporzadkowac trójki tak , ze bedzie nastepujaca kolejnoc :

123

124

125

126...

787980

a mozna tak , ze bedzie nastepujaca kolejnoc :

394041

394042

384041

itd....

Kto moze sie zapytac co to za róznica ?

Olbrzymia , gdyz zmienia ona calkowicie dystrybucje tych trójek .

Przeciez my chcemy znowu wykiwac Stwórce i chcemy trójwymiarowa liczbe wcisnac na przymiar krawiecki o dlugoci 82000 .

To jest niewykonalne w logiczny sposób a to co my chcemy wykonac to tylko lekkie oszustwo .

Przeciez to wcale nie jest tak , ze trójka 123 sasiaduje z trójka 124 .

W tym jest ulomnoc

Ale jak chcesz zapamietywac jakie hasla to na pewno to , ze jak Stwórca nie chce nam pokazac , jak te liczby sa uzaleznione to trzeba je samemu uzaleznic od siebie .

Janusz , te posty czyta kilku powaznych facetów . I ja o tym wiem .

Oni to co napisalem wszystko znaja i wiedza .

Problem w tym , ze tysiace ludzi zamiast wziac olówek i kartke w kratke i co wymylec ledzi ruchy kul .

A przeciez Stwórca dal nam kapital w totku , którego nie maja gracze w inne gry czyli losowania archiwalne .

Ale te losowania to nie kule tylko konkretne liczby .

2004-07-06 (01:54)

status Pasko
Data rejestracji: 2003-08-03
Ilość postów: 4319
ADMIN
1
wpis nr 5 172
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam.



No wiec myle... ze problem jaki sie tu pojawia jeset jeden glówny :

Ty zakladasz, ze losowanie jest losowe Czyli np. równie dobrze móglby je wykonywac komputer... albo sierotka ciagnaca reka kulki z bebna i niczego to nie zmienia. Ja natomiast zakladam pewna ulomnoc maszyny tak wiec nie myle, ze jest to do konca losowoc.



Ide juz spac bo tak na szybcika to moze rzeczywicie glupoty popisze jeszcze



narazie

2004-07-06 (03:06)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 5 173
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Janusz

Zastanawiam sie jak by tutaj zareagowac i jak by ci odpisac .

Niedorzecznoc tego typu rozwazan lezy w dwóch rzeczach .

Po pierwsze wpisz kiedy w jakijkolwiek przegladarce haslo " liczby losowe"

Znajdziesz setki stron powieconych zagadnieniom jak takie liczby tworzyc .

Setki naukowców zjadlo zeby na tym jak procesor ma implementowac liczby losowe gdyz to caly nowoczesny sposób na kodowanie .

W ksiazce Mastersa powiecono temu caly rozdzial , gdyz w sieciach neuronowych chodzi o najpowazniejszy parametr seed jako generujacy sygnaly startowe ,

To wlanie parametr seed i jego nieznajomoc jest przyczyna , ze tysiace prac w dziedzinie sieci neuronowych a szczególnie tych temporalnych skonczylo sie porazka .

Ja do tego doszedlem w prosty sposób , za który niektóre uczelnie powinny mi dac niejeden doktorat .

Po prostu czytajac powazne prace naukowe niektórych instytutów i uczelni nad tak zwanym fault predictorem zrobily te niedorzecznoc , ze wyniki te opublikowali na internecie .

Chodzi tu o prace w jednym tylko programie implementujacym sieci neuronowe , który zostal uznany za standard na calym Swiecie , ale nazwy nie wymienie .

Otóz w programach typu sieci neuronowych jest taka opcja , ze mozna seed wyzerowac i wtedy siec generuje wagi losowo albo mozna go ustawic np seed=914 i wtedy zawsze generujemy wagi od tego samego standardu .

Otóz w tych powaznych pracach i magisterskich ale pewnie jako wieksze prace naukowe , bo tak przewaznie sie robi i ty jak bedziesz pisal prace to tez ona bedzie albo klockiem wiekszej caloci albo lepym zaulkiem co jest czeciej spotykane albo w samych pracach naukowych wiekszego kalibru tenze seed byl wyzerowany .

Dla mnie jak co startuje losowo to nie jest porównywalne i w taki sposób doszedlem do wniosku , ze ci co to pisali nie mieli pojecia do czego ten parametr sluzy .

Ale caly Swiat chce tych liczb losowych i sobie nie umie poradzic .

A po co totek ma robic odwrotnie . Przeciez to liczby losowe sa gwarancja , ze wygrana ma byc uczciwa .

To by robil wbrew sobie .

A to , ze maszyna losujaca robi bledy . Co to ma do rzeczy ?

No to cale szczecie .

Ale jaki z tego istnieje wniosek ?

Zapewniam Cie , ze nic to nie daje .

Sam napisalem prosty program do sprawdzania tego , czy kto tym nie steruje albo czy tez nie ma pomylki .

Program jest fantastycznie czuly , gdyz posiada prosty rekurencyjny mechanizm i w przypadku jakiejkolwiek odchylki od standardów losowoci nastepuje rekurencyjne namnazanie sie bledu i natychmiastowy sygnal .

Zapewniam Cie , ze czuloc jest tak wielka , ze juz po tzrech losowaniach wiem czy sa liczby losowe czy tez nie .

Tak mówiac szczerze to sam do dzisiaj nie wiem jak to wszystko dziala mimo , ze jak Ci pisze sam to zrobilem .

Kazda zmiana jakiejkolwiek liczby chociaz w trzech losowaniach juz daje sygnal .

Efektem dzialania tego programu jest to , ze kazdy histogram wziety na próbce obojetnie jakiej wielkoci daje zupelnie plaski histogram plus minus piec .

Niewazne czy to z 1000 losowan czy tez z 10000 losowan .

Ale nie o tym piszemy .

Przeciez celem samym w sobie jest znalezienie wyniku prognozy .

To po co analizowac wlanie te fault predyktory kiedy sa wspaniale mechanizmy do prognozowania liczb losowych .

A ze sa moze bledy w losowanich to jest to wliczone w koszt losowoci i w wielkoc odchylenia .

Dokad tam nie ma prawidlowoci to mi to nie przeszkadza .

Nic mi wyników nie falszuje .

Zapewniam Cie Janusz , ze kluczem do tego sezamu jest to co napisalem w poprzednim pocie .

Kto taki jak Mark ma przyszloc pod warunkiem , ze oprócz analizy wyciagnie wnioski .

Zamiast dywagacji , które nie pozwalaja skonstruowac sensownego systemu lepiej mylec zasadami arytmetyki jak przechtrzyc tego co taki system losowy zaprojektowal .

W najblizszym czasie przele Ci plik Excela z kolejna opcja do analizy i histogramu .

Takiej analizy histogramu jeszcze nie widziale a przyszloc tego algorytmu jest duza .

Pozwala ona skalowac histogram w taki sposób , ze w zaleznoci od przyjetych parametrów dla których jeszcze nie mam nazwy pozwala w piatkach wykonac nastepujace przeskalowanie zgodnie z przykladem .

Jezeli zalozymy ze na próbke 65000 piatek nie wypadlo jeszcze przez 2600 losowan 11200 piatek ( to tylko przyklad ) .

To po przeskalowaniu 1 stopnia mozemy trzymac histogram gdzie tych piatek zerowych bedzie 4600 .

Po przeskalowaniu 2 stopnia bedzie ich 3000 .

A po przeskalowaniu zaawansowanym mozemy postawic histogarm gdzie bedzie tylko 20 w tej próce 65000 losowan .

Algorytm jest prosty i nigdzie nie publikowany ale poniewaz juz go kilku kolegom wyslalem to juz jest publiczny .

Dobry jest bo programowo latwo go wykonac .

W ten sposób twój program ma szanse byc nieporównywalny z jakimkolwiek a poniewaz jak wiesz ja sie zasadzam na Duzego lotka nie stanowi on dla mnie wartoci .

W tym pliku opisze Ci cala opcje tylko jak by chcial go domontowac do przyszlej bety MultiPairs to poniewaz znasz moje inicjaly to tak go oznacz .

To juz nie nedzie analiza a typowanie i niektórzy moga miec niezly pozytek .

2004-07-06 (08:04)

status pawel
Data rejestracji: 2004-01-11
Ilość postów: 5978

127
wpis nr 5 175
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pasko w zwiazku z twoja wypowiedzia: ze kule na poczatku losowania sa blisko i daleko od siebie np. kule 1;2 i 1;80 to które kule przez ostatni rok byly losowane najczeciej, a które najrzadziej. Chodzi mi o statystyke które dwie liczby obok siebie np.-22-23- byly losowane najczeciej, a które liczby rozrzucone najrzadziej

Z góry dziekuje.....Pawel.
2004-07-06 (13:16)

status Mark
Data rejestracji: 2004-07-04
Ilość postów: 17

341
wpis nr 5 180
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Wpis
2004-07-06 (13:26)

status mark
Data rejestracji: 2004-07-04
Ilość postów: 17

341
wpis nr 5 181
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Czec.To ja Mark.Sluchajcie czytam wasze wypowiedzi ,analizuje losowania róznymi programami i ponawiam mój pomysl .Niech kazdy prosze wypisze tutaj swoje liczby na dzisiaj/prosze nie mylec ze chodzi mi o to aby z waszych propozycji skorzystac/poprostu chcialbym porównac wyniki opracowane na waszych programach a moim "Prostakiem" .Wytypujmy wiec po 9 liczb na dzisiaj

apotem porównamy,moglibymy spotkac sie na czacie o godz.21,50.

Co o tym sadzicie?
2004-07-06 (13:28)

status Mark
Data rejestracji: 2004-07-04
Ilość postów: 17

341
wpis nr 5 182
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Biore sie do analiz a pózniej podam moja dziewiatke.Prosze podejmijcie temat.
2004-07-06 (13:49)

status Mark
Data rejestracji: 2004-07-04
Ilość postów: 17

341
wpis nr 5 183
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A oto moja dzisiejsza dziewiatka: 3,22,27,29,54,60,67,69,77
2004-07-06 (14:48)

status Pasko
Data rejestracji: 2003-08-03
Ilość postów: 4319
ADMIN
1
wpis nr 5 184
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariusz.

Twój kiedy tam email do mnie wyslany itd. bardzo mi przypadl do gustu.. jako ze mialem juz w glowie ukonczone .. co chce zrobic w programie MultiPairs.. i zakonczyc go jak najszybciej, wiec zmuszony bylem odlozyc projekt zabawy w tamtym kierunku na kiedy indziej. Moze teraz jest ten czas?



Od tamtego czasu zmienilem komputer i stracilem chyba Twoj email wraz z zalacznikiem. Póki co wiec fajnie by bylo jakby np. mógl odnaleLc go w archiwum i ponowic wyslanie. Z góry dzieki.



MultiPairs ogólnie czesto pozwala zlapac kilka pewniaków w swoje sidla... moze to przypadek.. a moze niektóre analizy sie przydaja mocno. Niektórym po prostu uwiadamia.. ze grajac wedlug pewnych zasad po prostu nie warto.



Przyklad : Kiedy jak jeszcze nie bylo ze mnie zbytniego programisty i nie bylo u mnie internetu, ale byl juz Multi Lotek... spisywalem w zeszycie wszystkie losowane parki ! Kilkanacie minut dziennie zabawy.. ale mylalem.. ze jak bede widzial niedlugo które parki wypadaja najczeciej to jestem w domu... bede na nie gral i na pewno bede do przodu. Po stworzeniu programu.. bardzo szybko sie okazalo.. testujac tysiac losowan.. ze to wogóle nie ma sensu. To tylko taki maly przyklad



A czy co takiego ma sens : MultiPairs Analiza nr 22.

Zakres losowan 147 losowan. Grupowanie liczby "11" co 14 losowan ( co 2 tygodnie ).



Tak wiec liczba padala kolejno : 5,4,3,5,5,6,3,1,6,4 ( 10x 2 tygodnie )

Obecnie jestemy na pólmetku kolejnego okresu 2 tygodni.. i liczba padla narazie 1 raz tylko !! Wedlug mnie powinna wiec pac jeszcze conajmniej 2 razy w najblizszym tygodniu.



Przytoczylem ten przyklad.. bo chyba ma to zwiazek z tym co kiedy pisale Mariusz - markerem... a moze sie myle.



Pozdrawiam







2004-07-06 (23:48)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 5 196
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Janusz



Na pewno znajde ta korespondencje i na pewno ci przele jutro rano .

Co do analiz to masz racje .

I zapewne sa takie podstawy jak piszesz .

Bede jeszcze pisal dzisiaj troche rzeczy .

Co do Marka to ja nie typuje wyników bo nie mam na to czasu .

2004-07-07 (00:09)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 5 197
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Do Marka



Ja ciebie nie rozumiem .

Masz moze pierwszy a moze ostatni raz przeczytac dyskusje i jakakolwiek czastke wiedzy .

Ja gdybym mógl przeczytac chociaz jeden akapit madrej dyskusji z jakakolwiek nieznana mi teoria to bym do góry skakal , bo wiedza to klucz .

Ale jako nie moge niczego co bym nie wiedzial znaleLc . A moze znasz takie strony , gdzie ktokolwiek mialby zamiar podzielic sie wiedza .

A ty marnujesz czas na zawody .

Po co ci te porównania i co one dadza .

O czym sie chcesz przekonac .

Przeciez nikt kto jest przy zdrowych zmyslach nie podzieli sie z toba , tak samo jak i ze mna wynikami , które wypracowal a nie strzlil .

Przede wszystkim pójdzie do kolektury .

Tutaj nie ma zadnych tajemnic , a jak czego kto nie rozumie to sie pyta .

I kazdy co poradzi .

Mam takie wrazenie , ze namawianie kogo do rankingu wymaga zgody obydwu stron .

Tylko Ci którzy pracuja a tu na Forum chca sie podzielic wiedza nie beda czasu marnowac na takie rankingi .

Bo i po co .

Ja wiem jaka wartoc oczekiwana moze dac mój sposób i mimo , ze to gra losowa nic sie nie zmieni .

Tutaj na Forum jest grupa ludzi , którzy nigdy nie napisali nic , ale oni pilnie czytaja i to co im potrzebne analizuja .

I to sa prawdziwi znawcy i kolekcjonerzy pomyslów .

A w grze losowej trzeba miec bardzo duzo pomyslów ,,,,czesto idiotycznych .

Gdyz tutaj nic nie jest proste .

Ale jak widzisz jako nadmiaru tych pomysló nie ma .

Mnie zajelo piec lat samo rozpoznanie statystyk i danych .

A wcale nie sa proste .

To tylko laikom wydaje sie , ze te rozklady poznali .

A po kolejnych pieciu latach odwazylem sie ( zeby sie sam z siebie nie wymiewac ) napisac pierwszy porzadny sytem .

Bylo tak onego czasu , ze po miesiacu pracy i analiz rzucalem wszystko w kat i wracalem po pól roku .

Ale spokojnie mi sie nie spieszy ..

Doradzal bym wiecej czytac ( jezeli masz co do czytania ) , wiecej glówkowac a czas zamiast na zbedne rankingi powiecic badaniu pisma czyli histogramów i rozkladów .

Jak sie bedziesz dobrze przypatrywal to zobaczysz niejeden system .





Mariusz
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina