Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 4
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Skarga - Petycja do Strasburga

2009-06-23 (12:56)

status wiwi
Data rejestracji: 2009-06-23
Ilość postów: 2

4809
wpis nr 208 142
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

widzę, że entuzjazm pisania do Strasburga wygasł prawie zupełnie......



Już widzę zdziwione miny urzędasów z Brukseli gdy mniejszość jaka są hazardziści probuje coś narzucić monopoliście.



Uśmieli by się po same pachy hahahahahahaha!!!!!!
2009-06-23 (15:08)

status Amadeus
Data rejestracji: 2009-04-30
Ilość postów: 820

4541
wpis nr 208 183
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zdolności wymienione przez Tajemniczego Don Pedra jeszcze bardziej inspirują do tego, by wziąć praktyki Totalizatora pod lupę. Wystarczy porównać jak w tej samej materii zachowują się zagraniczni organizatorzy: nie robią tajemnic z tego, jaka maszyna wykonywała dane losowanie i czy zmieniano zestaw kulek.

A nasz TS wciąż kręci, unika odpowiedzi, robi uniki. Tak nie zachowuje się przejrzysta uczciwa instytucja.



Zgadzam się z \"Mariusz2\", że na pewnym poziomie mozna spokojnie wznieść się ponad kwestie \"kulkowe\" i wciąż być skutecznym dzięki matematyce i logice.



Ale wszyscy pozostali gracze w swoich analizach odnoszący się do mechanicystycznego poziomu losowań wciąż będą pokrzywdzeni. I to dla nich właśnie warto prześwietlić praktyki totalizatora.



Psychokinetyczny wpływ \"sierotki\" na wyniki to realne zagrożenie. Podejrzewam, że niejeden osobnik z taką umiejętnością próbuje przesuwac kulki w czasie losowania na żywo. \"Na żywo\" to tak naprawdę jednak wielosekundowe przesunięcie w czasie i takie oddziaływanie będzie niecelne.



Moim zdaniem należałoby do obecnych maszyn dodać funkcjonalność sterowania pobraniem kulek przez widoczny na ekranie zegar - wtedy ucichną teorie o udziale operatora maszyny.



Amadeus
2009-06-23 (15:31)

status rico
Data rejestracji: 2008-12-11
Ilość postów: 509

3966
wpis nr 208 189
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

To nie tak, Amadeus.

W każdej takiej kuli jet przecież schowany krasnoludek z Zielonego Imperium, które, żywi Pasko z racji reklam.

Taki zielony ludek(krasnoludek otrzymuje sygnał z Centrali Lotto, kiedy ma wyskoczyć, bo przecież wasze numery znają i te co są nieskreślone wyskakują jak ludzik zielony dostanie \"cynk\"

I taka jest prawda
2009-06-23 (15:53)

status madzia77
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 208 192
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Doprawdy zazdroszczę ludziom którzy mają tak Wyidealizowany świat w swoich oczach i wierzą we wszystko co zobaczą ( niekoniecznie na żywo ) i niezłomną wiarę w uczciwość totalizatora-życzę wielu sukcesów
2009-06-23 (16:05)

status rico
Data rejestracji: 2008-12-11
Ilość postów: 509

3966
wpis nr 208 193
[ CZCIONKA SPECJALNA ]





Ja natomiast nie zazdroszczę tym ludziom, którzy we wszystkim i u wszystkich \"wietrzą\" podstęp.

Gdybyś chodziła do szkoły i uważnie słuchała Pani od matematyki, to na pewno byś zmieniła zdanie na temat wszystkich gier losowych i to nie tylko tych organizowanych w Polsce.

Będąc za granicą też grałem w różne LOTTA i ichniejsze zdrapki, począwszy od Węgier a skończywszy na Las Vegas.

Zapewniam Cię, że wszędzie jest tak samo, a zyski liczą prawie zawsze Organizatorzy i Nasza najjaśniejsza III RP nie jest tu żadnym wyjątkiem.
2009-06-23 (16:09)

status Amadeus
Data rejestracji: 2009-04-30
Ilość postów: 820

4541
wpis nr 208 194
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



Podejdźmy do tematu bardziej metodycznie.



Teza 1: Totalizator NIE OSZUKUJE w żaden sposób.

Teza 2: Totalizator OSZUKUJE w jakiś sposób.



Co przemawia za każdą tezą? Co przemawia przeciw? Argumentujmy! Przypowieści o kransoludkach to chyba nie ten poziom.

Argument typu \"TS nie ma potrzeby oszukiwać bo i tak zgarnia połowę wpływów\" jest słaby. Po pierwsze, TS zgarnia WIĘCEJ. Po drugie, kumulacje są BARDZO w interesie TS, co wie każdy, kto stał w długiej kolejce w kolekturze.

To nie musi być oszustwo typu \"wpadną numery kolegi prezesa\" albo \"złośliwie ustawimy kulki by nie weszły numery Kowalskiego\". To może być coś subtelniejszego, jak \"Dziś potrzebujemy kumulacji i będzie kumulacja\".



Polecam lekturę artykułu p. Płocharza pod adresem



http://www.gnglotto.webpark.pl/dziwne.html





Stosowana przez TS zasada milczenia wskazuje na to, że coś MOŻE być nie tak, a milczenie, co wie każdy stały klient adwokatów, to najlepsza metoda postępowania, gdy jest się podejrzanym.



Zwolennicy tezy o krystalicznej uczciwości Totalizatora powinni zastanowić się, jaką to cudowne szczęście miał odchodzący prezes TS, że trafiła mu się piąteczka na odchodnym? Może warto wyliczyć prawdopodobieństwo takiego zbiegu okoliczności?



Zgadzam się z tym, co napisał \"hehehe\": niektórych bardzo stresuje sama myśl o tym, że losowania mogą być manipulowane. Ale zbadanie sprawy i prawda chyba są lepsze od polegania na własnym przekonaniu?



Amadeus

2009-06-23 (16:15)

status madzia77
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 208 197
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Punkt widzenia od punktu siedzenia- jest powiedzenie-\"ufajmy i sprawdzajmy\"

Tak samo jak to jest z Urzędem Skarbowym-ufają ale mimo wszystko sprawdzają, a nie widzę w tym nic złego gdyby osoby postronne miały wgląd to tego jak są przygotowywane maszyny losujące piłeczki itp. a totalizator gdyby był przejrzysty to by na to zezwalał-spróbuj zadzwonić i poprosić kogoś z totalizatora aby ci pokazali całą procedurę na żywo łącznie z losowaniem -myślę,że jeżeli są uczciwą firmą to nie powinni mieć nic przeciwko???
2009-06-23 (16:17)

status wiwi
Data rejestracji: 2009-06-23
Ilość postów: 2

4809
wpis nr 208 198
[ CZCIONKA SPECJALNA ]





......proponuję, zeby złożyć wniosek o powołanie KOMISJI DO SPRAW PRZEKRĘTOW W CZASIE LOSOWANIA

Relacje były by transmitowane na żywo i wtedy nie było by podejrzeń, że Komisja \"manipuluje\", a jakby coś nie tak roboli po waszej myśli to powołamy Komisję do zbadania prac Komisji...ewentualnie potem ruszcie na STRASBURG !!



hahahahahahaha!!!!!
2009-06-23 (16:28)

status madzia77
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 208 202
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

wiwi-bez komentarza zostawiam
2009-06-23 (16:38)

status Amadeus
Data rejestracji: 2009-04-30
Ilość postów: 820

4541
wpis nr 208 203
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



Czy zrobienie minifilmu dokumentalnego o realizacji losowania i umieszczenie go na stronie Totalizatora i w YouTube to byłby wielki wysiłek dla zarządu TS?



A przecież w tak prosty sposób możnaby uspokoić niektóre ponure domysły!



Amadeus
2009-06-23 (17:11)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 208 224
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Rico,



Napisałeś:

\"padło 80 szóstek w D.L a wygrana była po blisko 100 milionów złotych i wtedy też były dyskusje, czy nie za dużo tych wygranych????? \".



Dla mnie to klasyczny przypadek dyskalkulii. To jest rodzaj matematycznej dysleksji.



Ale, co gorsza, Twój wpis był w ogóle nie na temat. Coś dobrego tam sobie dzisiaj popijasz, czy jak.



Ówczesna dyskusja, którą przytaczasz, dotyczyła problemu niezrozumienia przez graczy istoty losowości. Mnie na przykład niebywale dziwi to zdziwienie i niezrozumienie graczy, którzy grając w DL na takie same preferencje, na takie same układy liczbowe nawet, dziwią się potem, że udziały w razie wygranej są małe. A przecież udziały zależą od ilorazu wygranych. gdyby gracze rozumieli o co chodzi i grali \"przeciwko grającym\", to po prostu wygrywaliby więcej i w pojedynkę. O to szło w tamtej dyskusji.



Zatem Rico, z całym szacunkiem, wybacz, ale Ty, jak się zdaje, wyskoczyłeś z tym wątkiem trochę jak Filip z konopi.





Mariusz,

w aspekcie prawnym nie masz racji z całą pewnością. trochę Ciebie znając z tego forum stwierdzam, że to z Twojej strony jest taka mała prowokacja. Lubisz prowokować do myślenia i pobudzać inteligencję. Jesteś prawdopodobnie belfrem.



Oczywistym jest, że regulamin gier losowych przewiduje, iż gry losowe MAJĄ BYĆ LOSOWE.



Naruszanie losowości, jak się da łatwo wywieść ze stanowionego i obowiązującego prawa jest zatem nie tylko naruszaniem umowy cywilnoprawnej. Jest naruszaniem prawa własności.



W tym zaś kraju ogromna liczba jego mieszkańców w ogóle nie rozumie, co to jest poszanowanie własności prywatnej. Stąd z jednej strony tylu oszustów a z drugiej potężne przyzwolenie społeczne na zjawisko naruszania cudzej własności.



Młodzi ludzie, na przykład na tym forum, nie są tacy głupi! Wiedzą dobrze, co mnie cieszy, iż w tym kraju ludzie odpowiedzialni za przestrzeganie prawa: prokuratorzy, sędziowie, policja, administracja państwowa i samorządowa, itd., wszyscy ci ludzie nie wykonują swoich obowiązków rzetelnie. Ba, sami jeszcze oszukują na każdym kroku.

Stąd pomysł szukania sprawiedliwości w Trybunale Międzynarodowym.



Gdy zresztą idzie o gry losowe, to Komisja Europejska już kilka razy zwracała uwagę na łamanie praw człowieka w Polsce w tej materii.

np. zgodnie z przepisami EU Polacy mają prawo gry w gry losowe w całej Europie na takich samych prawach jak inni Europejczycy. A polskie \"prawo\", przynajmniej teoretycznie, za grę przez internet każe grzywnami i więzieniem! Ostatni przykład z obstawianiem wyników w Fortunie też jest symptomatyczny.



Mariusz, Ty dobrze to wiesz, jak ten kraj funkcjonuje. Co się dzieje, gdzie są tylko jakieś pieniądze. Np. giełda, banki, inne instytucje finansowe. Wszędzie to samo.

Ty Mariusz wiesz i ja też wiem, ale wielu młodych ludzi jeszcze nie rozumie. Nie żyli w deklarowanym PRL-u. Żyją w zakamuflowanym.



No więc dla nich poniższy krótki film: http://www.youtube.com/watch?v=08fTkWazwX4



Dużo pomyślności

Pomyślności!
2009-06-23 (17:49)

status rico
Data rejestracji: 2008-12-11
Ilość postów: 509

3966
wpis nr 208 233
[ CZCIONKA SPECJALNA ]





TDP, uważam że jesteś tym jednym z zamkniętych w kulach do losowania krasnoludkiem, skoro tak pojmujesz kwestię losowości.

W 1994 roku, padło aż 80 szóstek na n-ry 11,16,23,30,35,41 w D.L wygrane były po 100 000 000 złotych i naprawdę wielu było zawiedzionych, bo godziwe zarobki w tamtych czasach sięgały 50 milionów złotych.

11 kwietnia 2009 roku na podobne numery 9,16,23,30,37,39 padły 4 szóstki, a wygrane wyniosły po 425 000 złotych gdy zarobki sięgają 100 000 złotych

Ponieważ ilość szóstek była 20- krotnie mniejsza, czy należy doszukiwać się jakiegoś oszustwa?

2009-06-23 (19:55)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 208 279
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Rico, co ty opróżniasz dobrego? a może coś zjadłeś złego?



JAKIE MILIONY, WSZYSTKO CI SIĘ POMIESZAŁO.



Jak Ty sobie Rico, bez obrazy!, radzisz w sklepach przy kasie, w bankach itd.



Na przykład to, cyt. \"w 2009 (...) zarobki sięgają 100 000 złotych \".



Rico jeśli nie masz dyskalkulii, to za dużo było dobrego wypite. Nie ma innej możliwości.



Rico, bądź mężczyzną i przyznaj jak mężczyzna, że chlapnęło Ci się klika razy w elementarnym dodawaniu i mnożeniu. Błędy i pomyłki są rzeczą ludzką. Uporczywe w nich trwanie jest zaś niemądre, nieinteligentne.



Miłego odpoczynku
2009-06-23 (20:04)

status rico
Data rejestracji: 2008-12-11
Ilość postów: 509

3966
wpis nr 208 284
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

fakt, powinno być 1000 do 10 tys. złotych.

Poza tym wszystko się zgadza, mimo, ze z większością twoich wywodów się nie zgadzam.

pozdrawiam.
2009-06-23 (20:35)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 208 296
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jacy mądrzy byli prorocy \"Starego i Nowego Testamentu\".



Wszystko się wydarza po kolei, tak jak przepowiadali.



A tu, taki na przykład kwiatek... http://www.youtube.com/watch?v=f19LcpUQSlo



2009-06-24 (06:46)

status madzia77
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 208 419
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A tak odnośnie petycji to może na razie spróbować zebrać podpisy i wymusić na totalizatorze:

Uczestnictwo widowni w losowaniach oraz

możliwość zawierania zakładów przez internet

i jeżeli się uda to nagłośnić to

myślę że dla totalizatora nie powinna być to czynność uprzykrzająca życie

pozd
2009-06-24 (17:45)

status tallizman4
Data rejestracji: 2009-06-24
Ilość postów: 7

4815
wpis nr 208 541
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam

W przepisach prawnych doczytałem sie ,ze ostateczna decyzje sadu R.P. można zaskarżyć do Trybunału w Strasburgu w terminie max. 6 miesiecy od wydania wyroku sadu polskiego. Tak wiec ja mam wyrok Sadu Warszawa Praga Wydział Karny z przed dwóch lat co powoduje ze procedurę należy rozpocząć od nowa ,czyli skierować należy podpisana petycje do Ministerstwa Finansow jako właściciela i zarządcy Spółek Skarbu Państwa.

Do tej soboty ja napisze petycje do Ministerstwa Finansow i oczekuje od postowiczow zebrania 1000 podpisów pod zredagowana petycja.

W petycji będziemy zadali, aby 1/ losowania odbywaly się w obecności zainteresowanej publiczności, która przebieg losowania oglądała by za szklanej kurtyny.

2/ Należy wnioskować, aby losowania gier liczbowych były przeprowadzane max . godz..21 na automacie losującym obecnie gre multi multi. 3./Zestawow piłek do losowania gry musi być piec i to publiczność przez glosowanie decydowała by który zestaw piłek byleby włożony do maszyny losującej. W ten sposób można wykluczyć wszelkie kanty z ustawianiem wynikow losowan.

Zgodnie z moimi przewidywaniami wczoraj turysta z mafii Totalizator zakończył kumulowanie kasy w Dużym Lotku i skasował wygrana na kwotę

7,277,097 zl. Natomiast ja postawiłem u bukmachera 750 zl i dzisiaj ide po odbiór 1620 zl. Dla niedowiarków mogę wkleić kopie wygranej. Przewiduje ,ze w tym tygodniu będzie final kumulowania kasy w grze TSN . Ciekawe gdzie mafijny turysta pojedzie zawrzeć zakład.

Mamy sezon urlopowy tak wiec zawrze zakład w miejscowości wczasowej.

talizman

2009-06-24 (18:40)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 208 553
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Talizman



Dla postulatów o tej treści, jaką podajesz, nie ma sensu się przyłączać. Tłum na widowni nic nie da. Nie jestem przeciwko widowni, ale zrozum, można tak kantować, że i miliard gap niczego nie zauważy.

Poczytaj wpisy Amadeusa i moje, może coś zrozumiesz.



Ponadto, po co Ty zbierasz tyle podpisów. No i jaka tam petycja.



Petycje, to możesz sobie kierować do kosza na śmieci.



DO TRYBUNAŁU MIĘDZYNARODOWEGO PISZE SIĘ SKARGĘ. To raz.



Tak samo do sądu krajowego wnosi się pozew a nie petycję. To dwa.



Nie potrzeba wielu podpisów, wystarczy jedynie jeden - Twój podpis. To trzy.



Chyba, że się boisz i to jest istotny powód.



W tym kraju od zakończenia II wojny światowej /o okresie wcześniejszym w ogóle nie piszę/ władzę ma bandycka mafia.



Jak ktoś podskakuje, to kończy jak p.Krzysztof Olewnik albo p.gen. Papała.



W czapę bierze.



A świadkowie samodzielnie, po kolei, ochoczo, czym prędzej i w podskokach popełniają samobójstwo w celi monitorowanej 24/24 godziny. Robią to w taki sposób, iż zadzierzgają sobie sami prześcieradło na szyi. Przedtem się bardzo boją, że ktoś może ich wykończyć i mówią o tym do odwiedzających ich krewnych.



To jest takie państwo. Państwo szubrawców i agentów.



Dlatego wiele osób boi się działać w pojedynkę.



Ale po co Tobie Talizman podpisy 1000 czy więcej osób?



To jest przesada. Wystarczy kilka podpisów.



Ale nie pod Twoim tekstem.



DAJ TEKST DO UŁOŻENIA AMADEUSOWI.



Talizman, pod Twoim tekstem ja się nie podpiszę.



I innych zniechęcam, do podpisywania się pod przedstawionym przez Talizmana tekstem.



Jak już działać, to inteligentnie.







2009-06-25 (02:37)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 208 711
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zagapiłem się i zapomniałem...



Jeżeli ma być wysyłane żądanie do Min. Fin. to również należy uważać, jak pismo zatytułować. Według mnie pismo powinno być zatytułowane tak, jak się tytułuje wszelkie pisma do urzędów, wg. Kpa.



W tym wypadku nie \"petycja\", ale WNIOSEK.



We wniosku należy \"Żądać\" a nie prosić. Bo słowo \"żądać\" nie ma mieć znaczenia potocznego, tylko znaczenie prawne. Nie ma to w tym wypadku nic wspólnego z nieuprzejmością.



A petycja, to jest rodzaj prośby. Faktycznie do żebraniny, to by potrzeba było ze 100 tysięcy podpisów. I wysłać je może do Sejmu RP, bo to Sejm uchwala przepisy gier losowych.. ale W.Cz /Wielce Czcigodny/ Marszałek Sejmu RP może /a ma prawo/ w ogóle tej sprawy nie referować, tylko odłożyć ad Kalendas Graecas.



Natomiast wniosek, żądanie do centralnego organu administracyjnego, zgodnie z Kpa. może skutecznie /ma prawo/ składać np. 1 osoba.



Takie drobiazgi w polskim systemie prawnym decydują potem o oddaleniu bądź uwzględnieniu sprawy.



Czy wiecie, że w Polsce zdarza się, że kantujący /to typowe w sądach cywilnych o wiele bardziej niż na boiskach piłki nożnej/ sędzia oddalił sprawę, bo ktoś się pomylił i zapłacił o 20 groszy za mało, niż należało. W to być może jeszcze uwierzycie.



Ale trudno będzie Wam uwierzyć w coś takiego, że w Polsce /no bo gdzie by indziej/ ktoś kupował znaczki skarbowe do sprawy i w kiosku nie było po prostu za dokładną kwotę i kupił za kilka groszy drożej. I Z TEGO POWODU POLSKI /no bo jaki inny/ SĘDZIA TEŻ ODDALIŁ SKARGĘ ?? To jest znana historia, ale w Polsce takie rzeczy są obecnie na porządku dziennym.



/Polska to kraj agentów - Czesław Miłosz/



Taki to jest kraj.
2009-06-25 (05:27)

status madzia77
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 208 716
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Właśnie-trudno dotknąć takiego potentata jak totalizator-nie wiem to chyba trzema mieć dużą wiedzę w zakresie prawa i to nie tylko polskiego ale i europejskiego i trzeba było by sprawdzić czy totalizator nie wyłamuję się -odnośnie jakiś przepisów-które narzuciła unia, z tym że totalizator ma na pewno też swoich radców prawnych a po za tym stoi za nim państwo,które ma ogromne korzyści z totka więc rachunek jest prosty.Naturalnie nie zniechęcam tylko zadaję pytanie jak???
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 4
Wyślij wiadomość do admina