Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 4 ... 91 92
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Ciekawy problem

2009-05-22 (19:28)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 199 863
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

pasko!

Mam Cię też na uwadze, ale nie chcę działać pochopinie.

Widzisz jak długo kombinuję nan schematem dylonga, żeby go poprawić a on to trzas pras i jeszcze chciał tofaktyczni czcionką skrobnąć.

Tyś był pierwszy z którym sie tu na forum wymieniłem zdaniem. Zastanów się gdzie byś tu znalazł pole do działania. Mam nawet dla Ciebie już zadanie polegające na wykonaniu schematu strukturalnego dla pewnej procedurki. Ja sią już do tego zabieraem, ale to najpier muszę z moim konsultantem uzgodnić, Może zezwoli Ci na projekt równoległy.

Dla mnie to zatrudne a podciągnę sie. Nara Pozdrawiam.

.......................................................pietrus

PS. To narazie nie jest takie pilne, ale muszę zredagować rozdział , gdzie potrzebuję opanować pojęcie \"\"Szczęście\". będę potrzebował dane o miejscu, i chwili zawarcia 1 zakładu prostego met. chybił rtafił, gdzie gracz trafił6/6.aAdres, numer kolektury, miasto, pogoda , czas, no cokolwiek na co można się autentycznie powołać. Nie potrzebuję danych osobowych.
2009-05-22 (21:24)

status slawek001
Data rejestracji: 2005-02-24
Ilość postów: 6116

721
wpis nr 199 886
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Dylong wiem i tak zawsze skromny jestes ale ...... myslenie kodem VBA to Talent i za ten Talent już dawno podziwiam Ciebie



wesołego wieczru
2009-05-22 (21:57)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 199 903
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Cze. dylong

Nie mogę dłużej czekać i muszę przesłać Ci to w takiej postaci jak teraz. Nie mieści się to we mnie. Nanieś poprawki jak je odbierasz a potem zobaczę gdzie to nie tak . Dobra!

Widzisz jak ja pierwszy się na Tobie poznałem!

czytaj.

dylong.





Przed pierwszym blokiem kładę dla Ciebie wyjaśnienia.

To ty masz prawo projektować kod jak chcesz, ale żebyś mnie mógł zrozumieć, powinieneś zniżyć do poziomu moich ledwie wyobrażeń.

Ty zaś bądź łaskaw uformować to, co wyrażam w taki sposób jak teraz.

‘REM Ilość dodatkowo wprowadzonych zakładów iDwz dla tego określonego systemu jest zawsze ta sama. Jest mocą zbioru zdarzeń, który mógłby się stać przedmiotem zakładu i powinna być gdzieś trwale dostępna do pobrania. lub do wyliczenia wartość, albo jakaś Funkcja …chyba lepiej

> iDwz <ilość dodatkow wniwsionych zakładów

>wPływy = iDwz * 2 zł <?

.REM ze zmiennej wPływy oblicz wartość kwoty przeznaczonej na nagrody wKpnn wynikające z wniesienia dodatkowych zakładów

> wKpnn = jak?< Rem a tak byłoby najlepiej, ale czy się da?!

>>>>pobierz aktualną tabelę wygranych<<<<<<<

REM oblicz z tabeli wartość wszystkich stopni na zmiennej wWs <<<<<<<

<<< jako suma wartości nagród z aktualnej tabeli wygranych

wWs = x*6/6+ y *5/6 ........u* 3/6<<<<<< Ni przmyślałem co wtedy, gdy nie ma 6, ale to może nie mieć znaczenia.

REM powiększ wartość wszystkich stopni wWs o wKpnn

< zwiększ wWs = wWs + wKpnn

REM wylicz kierunek

> kIerunek<

IF kIerunek = 0 Then

…………………….. >pobierz ilości nowych wygranych<

……………………...>Oblicz ilość wszystkich wygranych<

END IF

brak tu wariantu : co wtedy kiedy kierunek jest >0

>Oblicz nowe stawki<

>oblicz wartość wygranego zakładu

> sporządź bilans strat i zysków<

To nara tyle. Daj się przypatreć jak to wygląda.

...................................................................................pietrus
2009-05-22 (22:58)

status dylong
Data rejestracji: 2006-07-21
Ilość postów: 2814

2572
wpis nr 199 914
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

No to się wzruszyłem , bardzo dziękuję za ciepłe słowa od Pasko i Slawka, wprawdzie naprawdę przesadzacie, ale to miłe.

Pietrus, rzecz jasna jutro się pochylę nad twymi propozycjami... jak dam radę

Pozdrawiam
2009-05-23 (09:26)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 199 946
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Cze. dylong

Nie śpiesz się, ja miałem na to blisko 50 lat i czekałem widać na kogoś takiego kto zrealizuje mój pomysł natury indukcyjnej. Rozważ możliwość stosowania czytelnych oznaczeń zmiennych, bo inaczej zgubie się w analizie tego, gdzie jesteśmy. Ja to tylko wiem......mam klucz. Wiem jaka jest technologia budowy fundamentu pewnego wirtualnego budynku. Znam w szczegółach jego plan. Wiem ile w tym budynku jest pokoi, okien. Mam pęk kluczy. Wiem który do którego pokoju jest. Wiem, że cały przyszły budunek jest idealnie posprzątany. TY, ja i Ci którzy się tym interesują, chcemy wiedzieć, czy przy stawkach jakie proponyje nam Organizator Gry wyjdziemy chociaż 50/50, bo to przy takim obrocie gotówki musi znaleźć się krąg zainteresowania. Z resztą ujawnienie całej prawdy napewno stanie się zdarzeniem nietylko na forum.multipasko.pl, ale w kraju,.....,..

Pozdrawiam

........................................... ......pietrus

ps.

W poprzednim poscie delikatnie zasygnalizowałem Ci oznaczenia zmiennych localnych - globalne mogą być ciągiem WIELKICH liter, ale dalej Twój wybór się liczy.
2009-05-23 (11:37)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 199 968
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Cze.

dylong, pasko i inni...

Czy my potrafimy odpowiedzieć schematyczni jak rozwiązać taki problem.

Badaniu poddano pweien okres losowań, które ponumerowaliśmy ciągiem liczb 0, 1, 2, 3.....

w losowaniu 0 padła 6-stka i pula kumulacji jest równa 0zł.

W losowaniu o nr. = 1 mogą zajść takie dwa przypadki.

Przykład 1

Nie padło 6.

Przykład 2

Padło conajmniej 1 raz 6



W każdym losowaniu rozdzielono nagrody. (np. wg konkretnego przypadku zaczerpniętego z historii gry)

Zakładając, że w każdym z tych przypadku do Organizatora wpłynęłoby dodatkowo dokładnie 1*10^6 zakładów prostych, gdzie w żadnym nie było więcej trafień niż 2.

Jaki należało by zastosować algorytm obliczeń, aby wyznaczyć zmienione wysokości wygranychprzypadających na poszczególneh stopnie nagród?

.......................................................................................pietrus

2009-05-23 (19:27)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 200 043
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

///////////////

Cze.dylong.

Teraz to już chyba blisko. Pokaż jak to wygląda na obrazku.

1‘REM Ilość dodatkowo wprowadzonych zakładów iDwz dla tego określonego systemu jest zawsze ta sama, jest mocą zbioru, który mógłby się stać przedmiotem zakładu i powinna być gdzieś trwale dostępna do pobrania. lub do wyliczenia. Np. tak albo jakaś Funkcja …chyba lepiej

2REM trzeba przewidzieć istnienie takiej zmiennej „niewypłacone nagrody stopnia 1….nWns1 o którą będzie powiększana pula wygranych przypadających na nagrody 1 stopnia w następnym losowaniu jeżeli w badanym wyniku losowania 6 brak



> iDwz <

REM iDwz patrz 1REM

>wPływy = iDwz * 2 zł <? to chyba trzeba podzielić przez 0.8 jako 20% od jedności i podzielić przez 0.5 jako 50% no i coś trzeba doliczyć pobrane podatki ( ja nie wiem od czego i kiedy. bo od 3/6; 4/6 i chba niktórych 5/6 chyba nie)

3REM na podstawie oficjalnego rozdziału nagród przeprowadzonego losowania oblicz ilość zakładów jakie wpłynęły jakie wpłynęły na ten podział.

>oblicz<

REM powiększ ilość zakładów o iDwz

>powieksz<

REM oblicz nową pulę przypadającą na nagrody

>oblicz<

REM nie wiem jak – ale to wasza w tym głowa

REM wyznacz kIerunek

> wyznacz<

REM tu już można rozpoznać czy jest „nasza” 6. Jeżeli jest 1 jedna to jest to ta i tylko ta, o której wiemy, że tam wtedy jest.

REM Jeżeli szóstek jest >1 to każda o numerze > 1 jest wynikiem oficjalnego losowania. i obniża zysk wynikający z podziału nagród.1 stopnia.

REM Tu może być również 0 zero 6 szóstek i wtedy bilans za przychody rozchody z tej gry jest na 100% ujemny.

Rem zdefiniuj Warunek

> wArunek = Kierunek = 0<

IF wArunek = FALSE THEN

REM sytuacja jest taka jn.

REM nie ma żadnej 6-stki trzeba wyliczyć wartość…. nWns1 i o tę wartość powiększył istniejącą taką wartość z poprzednich losowań

> nWns1= nWns1+ nWns1<

REM nWns1 musi mieć miejsce trwałego przechowywanie do następnego losowania nWns1 patrz na początku ustalone wymogi.

REM po kierunku pobierz ilości wygranych poszczególnych stopni

> pobierz<

REM oblicz wartość nagród przypadających na dodatkowo wprowadzone zakłady

…..

ELSE

REM powiększ o pulę przypadającą na nagrody I stopnia z tego losowania i powiększ te nagrody o nWns1.

>wykonaj<

REM wyzeruj nWns1

>wyzeruj<

REM oblicz wartość nagród przypadających na dodatkowo wprowadzone zakłady. Prawdopodobnie ten rozkaz można jakoś zminimalizować z takim samym przed else.?!

> wykonaj<

END IF

END IF

REM sporządź bilans za tę grę

>wykonaj<

REM sporządź bilans za okres badawczy, gdzie przy każdym nowym numerze gry konto rozchody zmienia się o wartość Pływy do Organizatora gry

END

///////////////

2009-05-23 (20:18)

status dylong
Data rejestracji: 2006-07-21
Ilość postów: 2814

2572
wpis nr 200 051
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witaj!

Pietrus, tak to właściwie jest na pierwszym schemacie, zmienię go na Twoje nazewnictwo, i rozbuduję o sprawdzanie określonego zakresu, bo właśnie taki arkusik chciałem zrobić. Dzisiaj z czasem już nietęgo, to jutro pewnie(?) ostateczny schemat, a w tygodniu zrobię arkusz symulacyjny.

Pozdrawiam

2009-05-23 (21:49)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 200 079
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Cze.

dylong. Zależy mi na takiej kalkulacji (sam początek), aby z tabeli wygranych bez względu na to czy z 5/5, czy 6/6 przejść do ilości zakładów jakie wpłynęły do organizatora. Uważam, że każdy z wariantu powinien doprowadzić do nooo tej samej ilości zakładów. Rodziłoby to poderzenia, że organizator czegoś nie wykazuje. Jeżeli umie wyznaczyć strukturę wygranych to robi to chyba według jakiegoś dopuszczonego \"szimela\". (wzoru). Co to jest, że my grający nie możemy stworzyć numerycznego modelu. Dwno temu podawano ilość zakładó prostych a teraz, jest to przysłonięte tajemnicą. Brak tej inf. rodzi np. we mnie podejrzenia? Ja chcę wiedzieć czy ktoś nie korzysta w sposób nieuprawniony i nie oszukuje w rachunkach takich jak my. My, którzy kochamy tę grę i 3 razy w tygodniu zawieramy zakłady.

Pozdrawiam i oczekuję odp;

zapomniałem zapytać jak radzisz sobie ze sposobem przekazu uwag odziałaniu kodu.?

.........................................................piterus
2009-05-23 (22:09)

status dylong
Data rejestracji: 2006-07-21
Ilość postów: 2814

2572
wpis nr 200 085
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

organizator przestał wykazywać wiele rzeczy, ilości zakładów, archiwalną bazę w jednym pliku, informacji o nieodebranych wygranych (niechby i rocznie). Dziwi też opór przed dopuszczeniem do gry poprzez internet (to chyba ze względu na te nieodebrane, tam każda złotówka trafiała by do gracza), i brak starania o wejście do Euromilion... trudno, żyjemy gdzie żyjemy i gramy gdzie gramy...
2009-05-23 (22:10)

status dylong
Data rejestracji: 2006-07-21
Ilość postów: 2814

2572
wpis nr 200 086
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

aaaa... co do przekazów to nie takie otrzymywałem , damy radę!
2009-05-24 (10:01)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 200 115
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Cze.dylong.

Jeszcze jedna uwaga.

Jeżeli schemat działania kodu możnaby uzupełnić o numery 1,2,3 .... połączeń miwdyu blokami, to ja komentował bym: w punkcie 2 powinno być - blok \"oblicz to...\".

w punkcie 3 musi być znana wartość....itd\"

Wtedy nie wypisywałbym człych eleboratów, zeby włączyć się w tok rozumowania.

A dalej....

A co mnie to obchodzi. To Twoja działka.

Myślę, ze to dobry poysł.

\"Patcz tam jako\".

pietrus

Pewie, że wiem jak się to pisze, ale Ty powinieneś wiedzieć jak się to mówi!

.
2009-05-24 (11:01)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 200 120
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pietrus, a po co Tobie nowy program do takich obliczeń. Zawracasz ludziom głowę domagając się rzeczy które już od dawna istnieją. Po co wyważać otwarte drzwi. Nie rozumiem.



Bo po co te obliczenia, to ostatnio napisałeś, że po to, aby dowieść nieuczciwości firmy Totalizator Spółka Akcyjna. A po co to dowodzić, to już Twoja tajemnica. Każde dziecko w Polsce wie, że w tym kraju tam gdzie jest większa kasa /powiedzmy od \"drobnego\" miliona w górę/ z całą pewnością \"kręcą się smutni panowie\". A gdzie są tajniacy tam jest oszustwo. Np. na giełdzie są tajniacy i giełda to oszustwo. W Lotto jest duża kasa, dziwiłbym się raczej, gdyby nie było tam jakiegoś oszustwa /na korzyść \"smutnych panów\"/. To jest ciężko chory kraj. Polityczna \"elita\" w tym kraju to złodzieje. Wszyscy zainteresowani napychaniem własnych kieszeni i gotowi sprzedać Polskę byle komu za pieniądze. /UWAGA-TO JEST WYŁĄCZNIE MOJE OSOBISTE ZDANIE I WŁAŚCICIEL ANI ADMINISTRATOR TEJ STRONY NIE SĄ ODPOWIEDZIALNI ZA MOJE OSOBISTE PRZEKONANIE POLITYCZNE/. Cud, że Polska jest na mapie politycznej świata.



No dobrze, chcesz to udowodnić, lecz co Ci z tego przyjdzie. Nie szkoda życia?
2009-05-24 (11:44)

status smutny pan
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 200 128
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Tajemniczy Pedro,jak Cię rozpracujemy,to przestaniesz być tajemniczy.

Pamiętaj jesteśmy wszędzie.
2009-05-24 (11:58)

status slawek001
Data rejestracji: 2005-02-24
Ilość postów: 6116

721
wpis nr 200 134
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Tajemniczy Don Pedro .... to nie wiesz jeszcze po co to wszystko ? odpowiedz powinna być prosta ..zeby zagrać na konkretne losowanie powinno się wiedzieć ile można z niego wyciągnać przy wewntualnej wygranej czy opłacalne będzie wysłanie zakładów .... bo co jest z wygranej kiedy przy zmienej puli wygranej wygrana będzie bardzo niska



wesołego dnia
2009-05-24 (19:35)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 200 193
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Sławku



Nie mogę się tym razem z Tobą zgodzić.



Bo:



1) Pietrus sam napisał, że ani myśli wysyłać 1 mln 500 tysięcy zakładów naraz,



2) Pietrusa w ogóle nie interesuje preferencja graczy. A tylko grając \"przeciw grającym\" można wyciągnąć pulę. Dlaczego? Ano wybierając takie same liczby jak wielu innych graczy ryzykujesz znaleźć się w liczbie kilkudziesięciu szczęśliwców, którzy jednoczenie ustrzelą szóstkę. ALE ZWAŻ, ŻE PIETRUSA TO W OGÓLE NIE INTERESUJE - PYTAŁEM. A to jest akurat coś istotnego przy grze w dl, co należałoby brać pod uwagę chcąc wygrywać w \"pojedynkę\".



Pietrus napisał, iż chce zbadać, czy Totalizator nie oszukuje. Ja mu już teraz mogę napisać, że nie tylko Totalizator, ale całe to państwo w tym również za pośrednictwem Totalizatora.



Ale żeby było śmieszniej, to po co w ogóle tworzyć taki program, o jaki dobija się Pietrus, skoro takich programów jest krocie. Tego to właśnie kompletnie nie rozumiem.



Żeby nam zawsze do śmiechu było - życzę.



2009-05-24 (22:06)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 200 229
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

do Tajemniczy Dn Prdero.

Niech wystarczy koment Sławek zd.05.24.09 godz. 11. 44.

Pozdrawiam.
2009-05-24 (22:57)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 200 241
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

do Sławek.

Sławku. Zdaje się, że wkroczyłeś na dozwoloną drogę.

Zaglądając na tę stronę obaj możemy się czegoś nauczyć. Jak zauważyłem zadba o to delong.

Ja mam myśl i chcę razem z delongiem dowieść, czy moje przewidywania \"indukcyjne\" mogą zostać potwierdzone wynikami osiąganym z maszyny losującej. Matematyka \"powiedziała już TAK\" wstępne porównania rok po roku w odniesieniu do okresu 10 lat wstecz Tak, ale trzeba to potwierdzić kolejny raz i już dylong o to zadba! Czuje to - wiem o tym. Jeżeli uzyskamy potwierdzenie numeryczne to w badanym kierunku zajdzie zdarzenie{PRAWDA}, a na ile to się zda pokaże bilans za okres rozliczeniowy. Jednak, jeżeli NIE, gdzie nie wiadomo, co dla kogo będzie to oznaczać NIE, na pewno pozostanie pouczająca Teoria.

Oczywiście bilans prowadzony przy równoległym faktycznym zakładaniu się o to jak ustalono, może wyglądać zgoła inaczej. Nie będzie tyle kumulacji. Organizator w tzw. okresie rozliczeniowym uzyska mniejsze wpływy i może to zmienić jego pogląd na przepisy wyznaczenia puli na nagrody.

Patrz na to już \"blank einfach\": Placisz 2 zł . Z tego 1,6 stanowi cząść wpływów. Z Regulaminu Gry 50% powinno być przeznaczone na nagrody a tak licząc nic mi się nie zgadza a przecież tak powinno się dać przede wszystkim.

Kol. delong i pasko przedstawiają metodę, w której wszystko w przybliżeniu gra. Zgodzę się na propozycję delonga, ale coś mi tu jednak nie gra!? Nie przekonuje mnie. Chciałbym widzieć, co się stanie po zawarci, określonej ilości zakładów wtedy, kiedy nie powiększą ilości wygranych stopni. Jeszcze raz zapytam. Jakiego użyjemy algorytmu, żeby to pasowało. Dlaczego to jest tajemnicą? Dlaczego? Niech będzie to tajemnicą, ale niech pokażą przychody rozchody na konkretnych przykładach z historii

Dylong.





Dziękuję za koment.

Pozdrawiam.

Pietrus.

2009-05-25 (13:57)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 200 297
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

do Dylong\'a

Cze.

Jak będę rozumiał twoje kroki. Poprawka



Tabela wygranych jest bazą danych jak widać i przyjmijmy, że w każdej chwili zezwala dodatkowo na automatyczne pobranie numeru odpowiadającego temu losowaniu, oraz każdej danej pochodzącej od przetworzonych zawartych w niej danych.



W historii są dostępne wyniki z tzw. liczbą dodatkową, ale numery dodatkowe odrzucamy jako tę część wyniku losowania, która nie jest przedmiotem naszego zainteresowania.



Pod pojęciem: „pobierz Tabelę wygranych ” rozumiem, że mam dostęp do zawartych w niej danych oraz, że każdą mogę pobrać i przetworzyć na inną interesującą.



Życzeniem moim cichym , jednak jest zaprojektowanie takiego algorytmu obliczeń, aby dane Tabela wyników tAabelaw tak przetworzyć, żeby otworzył się dostęp do wPływywów Organizatora na dany numer gry!. Dalej posłużyć się takim algorytmem, jakim posługuje się Organizator a to nie może być tajne! Teraz posługując się algorytmem Organizatora, dochodzę do podziału nagród jak tAbelaw dowodząc tym, że rozdział nagród określony w tabeli jest tym samym lub prawie tym samym rozdziałem podziałem, od którego wyszliśmy.

Ciekawie wyglądałoby to na arkuszu Ekscela!

Dodajesz n zakładów bez trafień a tu kalkuluje się wysokość wszystkich wygranych Odp. tAbelaw



Staraj się używać wobec nas fachowego języka w tworzeniu schematu strukturalnego, bo my tu po drugiej stronie chcemy się czegoś od Ciebie nauczyć. Pomoże to nam wszystkim we wzajemnej fachowej dyskusji.

pietrus

2009-05-25 (17:34)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 200 316
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Cze. dylong.

Daj mi cynk czy tak może być. Może lepiej opuścić to zdanie, \"lyngnąć na feli i czkać na tąpnięcie?\"





…………………..TEORIA SYSTEMÓW WYPEŁNIONYCH PS………………..

……………………………………………….otwarty kierunek badań rozwlekłych systemów rekurencyjnych, gdzie {SUKCES{logo gry}} nie zależy od wylosowanych numerów.

Pierwszy konsultant…………….dylong

…………………………………………………………………………………..pietrus





„To Temat Forum strony w.w.w.multipasko.pl i”



Taki napis można by zaproponować pasko w miejscu wykropkowanym. Lepiej go znasz. Może by to rozreklamowało jego stronę. Mógłby zamieścić w prasie Reklamę, lub w innych środkach masowego przekazu istnienie takiego a takiego tematu i na stronie multipasko może się braknąć luftu. Wzroście wtedy znacząco ilość odwiedzających stronę a to się może płacić się komuś niosącemu reklamy?! Na pewno zrozumie, w czym rzecz.



| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 4 ... 91 92
Wyślij wiadomość do admina