Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 ... 91 92
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Ciekawy problem

2009-05-19 (16:06)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 199 283
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

dylong

Chopie. To z uznaniem po naszyumu. Bardzo dziekuję za info o tworzeniu rysunków, dziękuję za poświecony czas, ale dla mnie to zatrudne. Nawet tego nie spróbuję dotknąć, żeby czegoś nie \"napochać\". Muszę poczekać na syna. Ja jestem z tej ostatniej generacji i najlepiej idzie mi system obrazkowy. Dlatego mogłem zbliżyć się do prezentowanej tu koncepcji. Wstępne obliczenia robiłem w VisualBasic no to musisz wiedzieć .....

Pietrus
2009-05-19 (17:21)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 199 296
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

dylong.

Apropos tego linka coś go dołączył. To ojczysty język, ale mie mój. Wiem, że to nie powód do dumy. Skoda.

pietrus
2009-05-19 (17:36)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 199 300
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

dylong

Perpetum mobile

Masz rację. W wyniku 900 000 * 3/6 z Twojego punktu widzenia jest perpetum mobile. Z Twojego punktu to Ty masz rację, ale zadając taką wartość pomyliłem się o cały rząd. Jednak pytanie może być tak sformułowane. Chodzi tok przeprowadzanych obliczeń. Prostuję to, bo obserwuję Wasze zainteresowanie. Podałem zawyżoną ilość

3/6 = 900 000 z przypadku oczekując jak zmieni się podział nagród a nie czy to jest możliwe czy nie. Przyznaje. Podglądnąłbym od Ciebie jak się do tego zabrać

pietrus
2009-05-19 (18:48)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 199 308
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Globalna ilość zakładów.

…oczywiście tylko to minie interesuje z punktu wyliczenia puli przypadającej na podział nagród, celem wyznaczenia nowego podziału nagród i kontrolowania przychodów - rozchodów. Bo nie wiem czy to się opłaca, czy nie. Chcę to kiedyś policzyć i sprawdzić przy pomocy wyników osiągniętych z maszyny losującej np. oszacować w skali roku , dwóch lat .

2009-05-19 (20:03)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 199 322
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Gra na trójki.

To co Wam migawkami prezentuje zaczynacie nazywać moim nick’iem. Mam przygotowaną nazwę i ośmielam się ją zaprezentować.

SYSTEMY WYPEŁNIONE

a to co na temat „wygaduję” to przyszła

„Teoria Systemów Wypełnionych PS”.

U Was „chodzą” trójki, ósemki itd. Teraz dostrzegam zastosowanie do Multi Lotka, ale naaapewno nie będę się tym zajmował! A można by analizować każdy lub prawie każdy zbiór liczb i graficznie obserwować gdzie w przestrzeni „chodzi 20” wylosowanych numerów.

Myślicie, że było by to nieczytelne?.

A przecież można by posłużyć się taką „fantazją”, każdy z możliwych zbiorów 80/20 zdefiniować kierunkiem (punkt} w przestrzeni zdarzeń elementarnych. Zbiory zdarzeń podobnych zdefiniować w odpowiednich dla nich kierunkach.

Oj Dylong, Tyś mi „namijyszoł” pod „hełmym”.





Musiałoby być podobnie jak w Teorii PS. Widzielibyśmy takie miejsca w przestrzeni zdarzeń elementarnych, że z prawidłowością statystyczną zachodziłyby w nich zdarzenia elementarne znacznie częściej niż gdzieindziej! Czy pomogłoby to prognozować kierunki zbiorów 20/20, gdzie w przyszłości przeprowadzanego doświadczenia losowego mogłyby zachodzić zdarzenia 10/20, 17/ 20, 6/20, lub jakieś inne.? Nie wiem. Ale na pewno było by ogromnie dużo zabawy a „larma” na forum, że hej.

Nie będę się tym zajmował!



Zaczynając od hasa „trójk”. W w systemie wypełnionym PS ( tu się powtarzam) każde zdarzenie 2/6, 3,6 itd. (każda dwójka z dwójek, trójka z trójek itd. „chodzi” tę samą ilość razy, ale nie są to dwójki w rozumieniu Was. Graczy. Chociaż są dwójkami.

Pozdrawiam

pietrus

2009-05-19 (20:45)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 199 335
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

dsg.

Nic to, że same nieparzyste…..Nieparzystych jest więcej w zbiorze zdarzeń elementarnych

{OMEGA{13 983 816}} = {OMEGA{nieparzyste}} + {OMEGA{parzyste}}

gdzie moc|{OMEGA{nieparzyste}}| > |{OMEGA{parzyste}}|

Wszystko zaś jest czymś, w miejscu określonym kierunkiem zdefiniowanego zbioru zdarzeń elementarnych i w określonej chwili może w przestrzeni zdarzeń elementarnych zajść jako zdarzenie elementarne i stać się wynikiem przeprowadzonego doświadczenia losowego.



P.S.

Duży Lotek to hazardowa Gra Liczbowa, nagradzająca wysokimi wygranymi zarówno tych uczestników gry, którzy zawierają pojedyncze zakłady proste jak i tych, którzy zawierają zakłady systemowe



Ponad wszelką jednak wątpliwość los surowo doświadcza tych uczestników gry, którzy pysznie uważają, że posiedli cudowny przepis (system) osiągania regularnych zysków z zawieranych zakładów?

pietrus

Pozdrawiam i dziękuję za udział we wczorajszej dyskusji.

pietrus.

2009-05-19 (21:11)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 199 344
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

dylong

Kodowanie.

Rozumiem, że masz na myśli definiowanie, zdefiniowałem 4 podzbioru 3 kolorami w szczególny sposób, aby wykazać, że w opisywanym zbiorze zdarzeń występują podzbiory {A}, {B},…. oraz {G}i {1/G), {H} i {1/H}…., gdzie panuje idealnie taki sam porządek, mimo że wszystko jest „wspak”, a jednak żadne zdarzenie należące, do {H} nie należy do {1/H} i na odwrót.

2009-05-19 (21:53)

status dylong
Data rejestracji: 2006-07-21
Ilość postów: 2814

2572
wpis nr 199 369
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pietrus, dopiero siadłem przed monitorem... z tym to się przespać trzeba co tu wypisujesz Gdzieś tam u góry pisałeś o obliczeniach ewentualnych wygranych. Jak to chcesz mieć? W excelu, wzór, czy algorytm który wrzucisz do VB? Może jutro zrobię schemat jak to liczyć, i jak zdążę to makro w excelu skrobnę. Jeśli Cię do czegoś natchnąłem to miło, ale o kodowaniu nie pisałem, zapewne Don o tym wspominał (pewny nie jestem, ostatnio duże tempo mam przy czytaniu, i przeskakiwać mogę... czasu brak)
2009-05-20 (00:11)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 199 392
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Dylong.

Jak się ciesza to sie ani nie forsztelujesz!

Nie spodziewałem się takiej reakcji, chociaż mi się taka marzyła!

Jeżeli Tobie przyjdzie to z taką łatwością.....

Zrobimy tak.. najpierw jeden prosty Arkus EXcela. Ja zadam warunki początkowe i opiszę czego oczekuję. Przygotowując prosty Arkusz bedziesz dopytywał się o szczgóły. Potem będę się czepiał jak to ma współpracować z kumulacjami, przy trafieniu w zbiór - jest 6/6 ale twraz wariant. W losowaniu głownym brak 6/6, jest 6/6, jest więcej 6/6. Myślę, że kombinuję na tyle abstrakcyjnie, że wiem czego chcę. Brak trafienia w zbiór ( a ja to wiem natychmiast nawet na oko) nie ma 6/6 ale może być 6/6., lub nie we oficjalnym rozwiązaniu.......z resztą to dogadamy.

Ale widzę problemy z perspektywami dalszej współpracy. O tym później.

To czego oczekuję, Ty napweno opanujesz, ale pojawi się granica wtajemniczenia.... To ja chcę napisać o tym podręcznik a może coś więcej.. A idea PS jest tak prosta, że Ty \"szafniesz\" ją zanim się obejrzę.

Podstawa.

Grający umawia się sam z sobą, że np \" 05.05.09 odbyło się losowanie numery są znane i zaczyna się porównywanie z tym co mogloby być

Podział nagród był taki

Wygrane zł

1 0 0,0

2. 61 5448,40

3. 3474 228,90

4. 52485 16,00

Takie dane na wstępie za każdym razem musi wczytywać Arkusz (WBA) z przygowaniem do jakiegoś automatycznego pobierania z Bazy danych, ale to na końcu. Szkoda że nie są dostępne podziały nagród z przeszłości, bo można by analizować dowolny okres losowań, ale to już Twoja głowa. Patrz tak se Tobą \"reskiruje\". No ale ktoś tu musi być za sztajgra a ktoś za ślepra.

Przepraszam. Dokończę jutro.

Skomentuj co o tym myślisz. Mam nakaz \"fajrant\" i nima pierdół.

Pozdrawiam

Piertus
2009-05-20 (07:58)

status dsg
Data rejestracji: 2009-05-06
Ilość postów: 342

4565
wpis nr 199 399
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

tylko gdzie tu znaleść porządek, jeśli chodzi o porządek w sensie statystycznym, że liczby wypadają wg jakiegoś rozkładu to chyba ciężko by było aby coś takiego pomogło komuś osiągnąć jakieś profity bo za mało losowan się odbywa i za dużo pieniędzy trzeba zainwestować. Ja wiedzę tylko porządek przy liczbach nieparzystych.ale też takie losuja rzadko.
2009-05-20 (08:02)

status dsg
Data rejestracji: 2009-05-06
Ilość postów: 342

4565
wpis nr 199 401
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

chodzi mi o wylosowanie całej 6 i tylko teraz, wszystko może się zmienić po jakimś losowaniu
2009-05-20 (10:56)

status dylong
Data rejestracji: 2006-07-21
Ilość postów: 2814

2572
wpis nr 199 439
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pietrys, masz banalny schemacik jak to liczyć, nie sprawdzałem czy tam wszysko Ok, ale z grubsza powinno grać. Aby to sprawnie działało trzeba na wstępie automat stworzyć do pobierania wysokości wygranych, ładnie to ułożyć w jednym wierszu (data, ilość wygranych, wartość wygranej... itd), obiok tego Twoje hipotetyczne wygrane (same ilości dla poszczególnych stopni), i wtedy można analizy prowadzić. Ale to w wolnym czasie skrobnę, na dziś tyle, ku pamięci



2009-05-20 (11:03)

status dylong
Data rejestracji: 2006-07-21
Ilość postów: 2814

2572
wpis nr 199 442
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

hmm, wcześniejszą wersję schamtu zapuściłem, tu poprawiona:



2009-05-21 (01:14)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 199 584
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

dylong.

Odpowiadam na ten wspaniały schemat. Przyznam ci w sekrecie. To co ja wyprawiałem z realizacją moich pomysłów w (VBA), to nie była żadna partyzantka. To był TERRORYZM.

Przy takiej strukturze myślenia, to może i ja będę umiał Ci sensownie dopowiadać. Myślę tu dołączonym w poprzednim POST\' chemacie strukruralnym. Dogadując Ci mogę się mylić i wtedy trzymaj się swego.

Dzisiaj jest już dużo godzin. Robia szychta, ale jutro zasygnalizuję zmiany w zamieszczonym kodzie.

Jestem zadowolony.

pietrus
2009-05-21 (17:47)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 199 663
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

dylong.

Myślę o Nowym Temacie, który dzięki Twoim „3 groszom” nabrał innego wymiaru.

Może chciałbyś, zaproponować kogoś, godnego, mądrego, nie natrętnego, z kim mógłbym porozumiewać obrazami tak jak Ty widać umiesz kontaktować się ze mną..

Wypowiedz się o formie takiego tytułu, co usunąć, co zostawić, a może jak zorganizować …

Czy miejsce między wierszami zostało prawidłowo wykorzestane i czy są szanse wykorzystania ich w inny sposób?!

Oto temat. Może jakiś inny przyciągający tytuł. Daj znać.







SYSTEMY REKURENCYJNE i TEORIA SYSTEMÓW WYPEŁNIONYCH PS

- To przestrzeń, gdzie SUKCES w Grze Liczbowej (.. tu logo..) nie, zależy od wylosowanych numerów, ale jako zdarzenie elementarne z prawidłowością statystyczną zachodzi w przestrzeni zdarzeń elementarnych. (tu logo). lub (w każdej grze liczbowej).

Zapraszamy do udziału wszystkich tych, którzy chcą przyczynić się do przeprowadzenia dowodu, potwierdzonego wynikami z Maszyny Losującej.

c.d. Tematu „Ciekawy Problem”

pietrus

Pierwszy konsultant

dylong

2009-05-21 (22:29)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 199 728
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

do pasko

dzisiaj około 22: 03 byłem w multipasko na stronie wyniki. Chcialem kliknięciem przejść do wyników, Kliknąłem i włonczył się alarm antywirusowy. Kto ma coś nie tak?! Ty czy ja?
2009-05-21 (23:25)

status dylong
Data rejestracji: 2006-07-21
Ilość postów: 2814

2572
wpis nr 199 740
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pietrus, dzięki za to wyróżnienie (pierwszy konsultant ), ale chyba mnie przeceniasz. Tym niemniej będę się starał, i jeśli czas znajdę to chętnie pomogę. Temat będzie Twój, więc jaki tytuł dasz taki będzie, ten który proponujesz jest na pewno przyciągający. Zaproponować Ci nikogo nie mogę, ale sądzę, że wcześniej czy później ktoś taki się pojawi, jesli temat rozkręcisz.

Pozdrawiam
2009-05-21 (23:47)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 199 745
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

dylong

Dziękuję.

Opracowuję uwagi do przedstawionego przez Ciebie kodu, ale nie mam wyrobionej metodyki i zaczyna mi śię to plątać. Pod hełmem brak miejsca. Ale dłubie w tym.

W końcu jaaakoś to opanuje a jak ty naniesiesz nowy schemat to będzie mi latwiej analizować.

pietrus
2009-05-22 (16:00)

status pietrus
Data rejestracji: 2009-04-22
Ilość postów: 259

4506
wpis nr 199 828
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

do. dsg

Trafiłem właśnie na Twego post’a dotyczący porządku.

Pytasz: ..Gdzie on jest?... Gdybyś to wiedział, nie mnie byś wtedy pytał. Niedawno słyszałem w jednej z audycji radiowej z ust kogoś bardzo modrego, że jeżeli: „..w pierwszym pokoju pewnego mieszkania panuje nieporządek i w drugim pokoju panuje nieporządek a na domiar złego i w toalecie panuje nieporządek, to z dużą dozą pewnością można powiedzieć, że w całym mieszkaniu panuje nieporządek”….

Gdyby jednak panujący tam nieporządek udało się jakoś inaczej ogarnąć, zdefiniować, to mogłoby się okazać, że w całym tym nieporządku panuje jednak pewien porządek.

Jeżeli spotkasz kieeedyś, kieeedyś, w księgarni, książkę o tytule jak Nowy Temat, który pojawi się niebawem na forum, to okaże się, iż nie pojmiesz: ”jak to możliwe, że w przyszłości 7- letniego wówczas chłopca w chwili Warszawa 27. 02. 57 r. (pierwsze, oficjalnie przeprowadzone doświadczeni losowe w grze (….)) mogło zajść zdarzenie, że jego przestrzeń wypełniła się właśnie w twoich dłoniach. Okaże się wtedy, że już ją posiadłeś, masz, czytasz a nawet przeczytałeś a osiągnięcie zamierzonego celu nie ma nic, nic i jeszcze raz nic wspólnego z wylosowanymi numerami. Dzisiaj tego jeszcze nie rozumiesz, co do Ciebie piszę, ale zapewniam Cię, jeżeli kiedyś zapoznasz się z opracowanym tematem zrozumiesz, dlaczego tylko takiemu chłopcu mógł przytrafić się taki pomysł i zrozumiesz, że poszukiwanie zależności funkcyjnej pomiędzy losowanymi liczbami nie ma sensu a Matematyka jest jedna a tę widzę znasz może, lepiej niż ja.



Oczywiście nie w tej postaci nie tylko system ale a system, który tam znajdziesz objawi Ci, ze w niezaprzeczalnym chaosie okaże który tam znajdziesz ukaże Ci się niesłychanym i okaże się że ją masz.

Pozdrawiam i żywie nadzieje, że czegoś się od Ciebie nauczę.

Zapraszam.

.....................................................................................pietrus
2009-05-22 (16:11)

status Pasko
Data rejestracji: 2003-08-03
Ilość postów: 4319
ADMIN
1
wpis nr 199 829
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Brawo dylong. Nikt cię chyba nie przecenia. Ja skończyłem informatykę i jak widzę taki schemat to masz dla mnie zadatki na profesjonalnego projektanta / programistę. No ale cóż... porównując zauważyłem, że Polacy często nie dostrzegają swojej wartości i są zbyt skromni w porównaniu do innych narodowości. Pozdrawiam
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 ... 91 92
Wyślij wiadomość do admina