Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

PROPOZYCJA EKSPERYMENTU Z TYPOWANIEM

2009-03-26 (19:29)

status Asprebis
Data rejestracji: 2009-03-26
Ilość postów: 9

4359
wpis nr 189 944
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mam propozycję pewnego eksperymentu, który może dowieść, czy typowanie, jako ogólna filozofia gry, jest coś warte, czy też jest tylko urojeniem, a wygrane typujacych sa przypadkowe. Osobiście nie opowiem się za żadna z tych opcji, proponuję jedynie eksperyment, do którego potrzeba grupy chętnych typerów.

2009-03-27 (10:07)

status romanx
Data rejestracji: 2008-11-02
Ilość postów: 10155

3859
wpis nr 190 123
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

jestem za
2009-03-27 (18:08)

status red007
Data rejestracji: 2007-11-22
Ilość postów: 1202

3008
wpis nr 190 246
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam.

Przeciw eksperymentom nic nie mam.Natomiast wynik eksperymentu można przewidzieć przed eksperymentem.Będzie on zbliżony do szans założonych dla gry Ml przez twórców gry.Lotto na tym bazuje i nikt im nie podskoczy.

Dobrzy typerzy lub farciarze czasami oszukają rachunek prawdopodobieństwa.

Dobrze to obrazuje typowanie dziesiątek w Ml.Wszystko jest zgodne z założeniami Prezesa i każdy eksperyment w dłuższym okresie czasu potwierdzi,

że typowanie również podlega rachunkowi prawdopodobieństwa.

2009-03-27 (23:15)

status eMeL
Data rejestracji: 2008-11-24
Ilość postów: 11903

3906
wpis nr 190 368
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Nawet jak wygrane przypadkowe, to co?

Przypadek sam nie wygra - jak mawiał podobno Napoleon.
2009-03-28 (00:27)

status Ksings
Data rejestracji: 2008-02-02
Ilość postów: 867

3166
wpis nr 190 377
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

witam.na czym miałby polegać eksperyment?raz zagrałem mocnym systemem w multi na większość parzystych nie licząc zer(końcówki)i był to dzień,kiedy padły tylko trzy parzyste cyfry i straciłem złudzenia co do uczciwości lotka.gramy po prostu z komputerem.grając z komputerem w szachy czasem udaje się go wpuścić w maliny.on zawsze przelicza wartość pionków i figur.jak wpuścić w maliny komputer lotka?
2009-03-28 (12:44)

status Asprebis
Data rejestracji: 2009-03-26
Ilość postów: 9

4359
wpis nr 190 423
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Eksperyment wyglądałby następująco: wszyscy zainteresowani otrzymaliby \"wyniki archiwalne\" dla dwóch symulowanych loterii typu 6/49, powiedzmy po 5000 wyników dla każdej z loterii (na dzień dzisiejszy archiwum Dużego Lotka zawiera 4670 losowań). Korzystając z tych danych mogliby stosować wszelkie uznawane przez siebie techniki analiz, by typować liczby, jakie ich zdaniem pojawią się w kolejnych losowaniach - a swoje typy weryfikować, kiedy podałbym wyniki losowań dla obu loterii.

Eksperyment taki musiałby objąć większą ilość losowań, by przekonać się, która z dwóch symulowanych loterii jest bardziej \"podatna\" na analizy - o ile taka różnica wystąpi.

Sednem eksperymentu są dwie różne techniki uzyskiwania kolejnych liczb dla obu symulowanych loterii. Ponieważ nie chcę, by przekonania i poglądy ewentualnych uczestników wpływały na ich działania, nie ujawnię tych technologii, dopóki nie pojawią się wyniki typowań w ilości pozwalającej na wyciąganie wniosków. Żeby jednak dać uczestnikom pewność, że nie będzie nadużyć z mojej strony, obie techniki zostaną przeze mnie szczegółowo opisane, opis ten zostanie zaszyfrowany, opatrzony podpisem cyfrowym ze znacznikiem czasu (by dowieść, że ta konkretna treść istniała PRZED rozpoczęciem doświadczenia) i umieszczony na forum. Kiedy z eksperymentu wynikną jakieś dane pozwalające na interpretację, podam klucz do dostępnego publicznie kryptogramu i wszyscy będą mogli zapoznać się z użytymi technikami i wyciągnąć własne wnioski.



Pozdrawiam!
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1
Wyślij wiadomość do admina