Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 4 5 6
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Granie w totolotka

2006-07-26 (16:46)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 68 683
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pastuch



A gdzies ty to wyczytal ????????



Wrecz przeciwnie .



rzut kostka to prawdziwa gra



Malo tego zasady modelowania gry w totka przy pomocy kostki i kostek



1-sciennej

2-sciennej

3-sciennej

-4 sciennej

5-sciennej



podalem wraz z programami , algorytmami , obliczeniami





i wszystkim co mozliwe



o co ci chodzi?????????????????
2006-07-26 (16:49)

status comrade
Data rejestracji: 2006-07-19
Ilość postów: 31

2151
wpis nr 68 685
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

comrade

Przestan wciskac kit ludziom w zywe oczy

Chodzilo ci o teze wadliwa , ze jak zdarzenia sa zalezne i znalbys te zaleznosc --to bys wygral .

Udowodnilem ci , ze tak nie jest

I to bylo wszystko i tylko tyle bylo ?

=========================================

Powtarzam jeszcze raz - wykazales jak przeksztalcic 100 liczb w inne 100 liczb za pomoca prostej funkcji. Do tego momentu nadazalem za twoim tokiem rozumowania, natomiast gdy pytam otwarcie co w tym przykladzie jest prognozowaniem - ty obrazasz sie jak dziecko, ktoremu zabrano cukierka. Biore wszystkich na swiadków ze tak jest.



Po co sciemniasz

Jest to mój ostatni wpis w tym temacie.

============================

A szkoda.





Ja wiem , ze znasz metody NLP.

Wiem , ze umiesz wykorzystywac wiedze ludzi , gdyz sam jej nie masz , ani troche .Nie zajdziesz daleko z tym .Nie jestes czlowiekiem nauk scislych i tego za kogo sie podajesz .

==========================

To co ja tu napisalem jest proste i scisle jak 2+2=4. Lekko przycisniety do muru precyzja moich pytan, strzelasz fochy jak dziecko. To samo w sobie jest najlepszym dowodem na twoje racje. Zauwaz ze ja caly czas dyskutuje na poziomie i nie obrzucam cie takimi obelgami i insynuacjami jak ty mnie.



Pozdrowienia
2006-07-26 (16:51)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 68 687
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pastuch



Modelowanie calego duzego lotka za pomoca kostki 5-sciennej o scianch



21,22,23,28,47



wraz z programami, listingami i cala rpocedura podalem kilkanascie razy .



Caly system prgnozowania kostki 6-oczkowej podawalem jakies 10 razy

=========================================



albo nie zrozumieles albo chciales nie rozumiec





ja tylko napisalem uwage , ze adwersarz uwaza , ze przyklad za pomoca kostki 10-oczkowej jest \" be \"



a przyklady za pomoca kostki 6 oczkowej to \" a \"



i tyle



NIe zrozumieles intencji



Kostka to prawdziwy totek



I o tym wraz z algorytmami pisze od 3 lat



Pozdrowienia
2006-07-26 (16:53)

status comrade
Data rejestracji: 2006-07-19
Ilość postów: 31

2151
wpis nr 68 688
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Wrecz przeciwnie .



rzut kostka to prawdziwa gra



Malo tego zasady modelowania gry w totka przy pomocy kostki i kostek



1-sciennej

2-sciennej

3-sciennej

-4 sciennej

5-sciennej



podalem wraz z programami , algorytmami , obliczeniami





i wszystkim co mozliwe



o co ci chodzi?????????????????

==============================



O to chodzi ze to tylko zmiana sposobu zapisu, reprezentacji. Przeksztalcanie jednych liczb w inne prostymi funkcjami matematycznymi a OMIJANIE istoty sprawy czyli - podania metody prognozowania.
2006-07-26 (16:54)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 68 689
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

errata-przepraszam



Modelowanie calego duzego lotka za pomoca kostki 5-wymiarowej o wymiarach

......................
2006-07-26 (17:02)

status Pastuch
Data rejestracji: 2006-07-26
Ilość postów: 10

2175
wpis nr 68 691
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariusz napisal:

Caly system prgnozowania kostki 6-oczkowej podawalem jakies 10 razy



Jezeli mozesz mi wskazac miejsce na forum, gdzie opisales ten sposob prognozowania dzialajacy w rzeczywistosci to bede wdzieczny. W latwy sposob bede mogl to przeanalizowac i przekonac sie, ze masz racje.

Przepraszam za to ze sie pomylilem co do Ciebie i wiesz, ze losowania w multi to to samo co losowanie kostka.



Pozdrawiam
2006-07-26 (17:08)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 68 692
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

W zasadzie masz racje .



Oprócz jednego .

Rozklad liczb w kostce 6 oczkowej to rozklad jednostajny



Natomiast 5 z 80 , 6 z 80,...i tak dalej ---------------nie .



Wiec nie bardzo jest to samo



Szczególy to juz na Forum niedostepne



MOdel kostki 6 oczkowej a model wypadnia dziesiatek w multilotku to zupelnie dwa rózne modele



Przyjedz do Torunia



Zobacz programy



do modelowania



to wtedy pogadamy



Pozdrowienia
2006-07-26 (17:26)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 68 694
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Gwoli wyjasnienia dla Pastucha

Oczywiscie mówimy o kostce o 1646492110120 oczek .

Konwencji zapisu 80 liczbowego nie uzywam .

Zawsze uzywam zpisu csn i innych sposobów kodowania jak j-csn .

Oczywiscie na koncu nastepuje dekodowanie na zapis konwencji 80 liczb .



Jeszcze raz pozdrowienia
2006-07-26 (17:44)

status Pastuch
Data rejestracji: 2006-07-26
Ilość postów: 10

2175
wpis nr 68 697
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Dzieki za dobre slowa.

Nie do konca czuje roznice w rozkladzie miedzy kostka a lotkiem. Interesuje mnie rozklad jednostajny, o wgryzaniu sie w lotka nawet nie mysle.

Dziekuje za zaproszenie do Torunia, moze kiedys sie spotkamy .



Pozdrawiam

2006-07-26 (17:54)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 68 698
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

No wlasnie Pastuch



W kostce czy obstawisz 1 czy 6 to jest obojetne .

No chyba , ze stosujesz metody rekurencyjne bazujace na czasie oczekiwania wtedy prognoza w kostce jest prosta .

Ale rozklad zawsze jednostajny



W totku rozklad jednostajny jest tylko w konwencji 80 liczb .



I dlatego wszyscy typerzy robia co moga aby nie miec szans



Pozdrowienia



ps



Rozklad nie jest jednostajny ze wzgledu na wlasciwosci algorytmu csn .

Kazdy kto ma program do modelowania wyzszych gier od 1 z 10 widzi to doskonale
2006-07-26 (18:33)

status Pastuch
Data rejestracji: 2006-07-26
Ilość postów: 10

2175
wpis nr 68 700
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariusz, mozesz przyblizyc co to jest ten algorytm csn i j-csn ?



Pozdrawiam
2006-07-26 (20:13)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 68 718
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A bardzo chetnie



podaje csn dla dziesiatek





=KOMBINACJE(80;10)-(KOMBINACJE(80-A4;10)+KOMBINACJE(80-B4;9)+KOMBINACJ

E(80-C4;8)+KOMBINACJE(80-D4;7)+KOMBINACJE(80-E4;6)+KOMBINACJE(80-F4;5)+KOMBINACJE(80-G4;4)

+KOMBINACJE(80-H4;3)+KOMBINACJE(80-I4;2)+JEZELI(J4=80;0;KOMBINACJE(80-J4;1)))





j-csn



to jednostajny algorytm kombinatorycznego systemu numeracji



Jest kilkadziesiat typów



np



611-j-csn



Ale tego algorytmu nie moge podac , gdyz jest wlasnoscia kilku ludzi .

Przykro mi



Pozdrowienia
2006-07-27 (09:59)

status comrade
Data rejestracji: 2006-07-19
Ilość postów: 31

2151
wpis nr 68 766
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariusz, czy nie rozumiesz, ze sposób zapisu (reprezentacji) wyniku losowania jest bez znaczenia?



Próby tworzenia \"systemu\" sa z góry skazane na PORAZKE - zalózmy, ze ktos stworzyl system, i wydaje mu sie ze wie jak prognozowac. Ja sie pytam: PO CO ma ten system testowac na realnym totolotku - czekac wiele dni na serie losowan itd itp. Niech przetestuje ten system na SYMULATORZE, niech odtworzy sobie milion serii losowan i sprawdzi jak mu sie prognozuje a potem porowna to z systemem grajacym na chybil-trafil.



Kiedy bylem mlody i totalnie glupi to wierzylem ze da sie stworzyc system. Wymyslalem wlasne systemy gry w totka, ale na szczescie mialem na tyle inteligencji by przetestowac to w sposób symulacyjny. Jakiez bylo moje zdziwienie gdy ZAWSZE okazywalo sie, ze system z wymyslnymi regulami gra tak samo skutecznie jak system chybil-trafil.



Potem jeszcze sieci neuronowe. Haha, wymyslilem kiedys zeby uzyc ich do prognozowania wyników meczów pilkarskich. Mialem gotowe implementacje sieci na komputerze (cwieczenia na uczelni). Nauczylem siec podajac wyniki z dwóch sezonów i potem sprawdzalem co bedzie w przyszlym sezonie. Oczywiscie ten \"przyszly sezon\" to tez byla juz historia, nie chcialo mi sie czekac rok na wyniki eksperymentu. Skutecznosci sieci neuronowej okazala sie praktycznie zerowa. Skonczyl sie dzien dziecka i wrócilem do rzeczywistosci.



Moral: Na wyleczenie sie z choroby totolotkowej nie trzeba wielu lat grania z systemem. Wystarczy SYMULACJA dzialania kazdego \"genialnego\" systemu na kompie - miliony prób i porównanie z symulowanym graniem na chybil-trafil.



Kto ma choc odrobine IQ ten przeczyta to co napisalem i ZROZUMIE.
2006-07-27 (10:52)

status karamba
Data rejestracji: 2006-06-07
Ilość postów: 237

2075
wpis nr 68 769
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

\\"comrade\\"\r
Dokladnie sie z Toba? zgadzam, po co testowac na realnym totku.\r
\r
Dlatego na tym Forum gdzies napisalem ,ze kazdy system ma racje bytu, jesli bedzie podawal prognozy do tylu. tz. np. z pierwszej soboty stycznia 1990 roku.\r
\r
Z uporem maniaka wielu tworzy systemy do prognoz na przyszlosc, kiedy sprawa lezy zupelnie gdzie indziej.\r
\r
Wiary i umiejetnosci Tobie najprawdopodobniej zabraklo do stworzenia dobrego systemu który bylby lepszy niz strzaly na chybil -trafil.\r
\r
Takie systemy sa?, zapewniam Cie. \r
\r
Nigdy ich najprawdopodobniej nie zobaczysz, kazdy tego strzeze jak tylko moze. Ja mialem szczescie i zupelnie przez przypadek widzialem dwa rozne systemy bardzo i to bardzo sprawne. Wlascicielem jednego z nich jest niemiec mieszkaja?cy w Hiszpani. \r
Wiesz dlaczego to widzialem bo zupelnie w przypadkowej rozmowie wygadalem sie ze robie system do DL. Pocia?gna?l mnie za jezyk, a potem zaprowadzil do swojej pracowni computerowej. Na pewno mialo duze znaczenie to ze oboje mamy copmpy Firmy Apple. Ten swiat to troche inny swiat compow i troche inni ludzie którzy je uzywaja?.\r
Pokazal mi swój soft i oczy by mi prawie wypadly. On mial gotowe to co ja dopiero w polowie.\r
Pokazal mi tez swoje trofea, czyli 3 razy trafione szóstki z super liczba (najwieksza mozliwa wygrana). \r
Sympatyczny czlowiek i bardzo skromny , widza?c go na ulicy bys nigdy nie wpadl na to ze jest bardzo bogaty. Co dla mnie bylo najistotniejsze to to ze on jest bardzo inteligentny i w sposób bardzo inteligentny pokazal mi gdzie robie bledy w swojej pracy. Bardzo mi pomógl.\r
\r
\r
Napisales ze tworzyles systemy gry w Totka. Jesli tak, to pokaz mi je , opisz , i wszystko jedno jakiej formie przedstaw,a ja Tobie w podobnie inteligentny sposób jak On to zarobil wskaze bledy tak zebys bez problemu doszedl sam do celu. \r
Gotowizny ode mnie nie oczekuj, ja wiem co moge powiedziec i zdradzic , a czego nie. \r
Mam alergie na pasozytów, chyba to rozumiesz.\r
\r
pozdrawiam serdecznie\r
\r
Karamba
2006-07-27 (11:23)

status Pastuch
Data rejestracji: 2006-07-26
Ilość postów: 10

2175
wpis nr 68 773
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Czesc Karamba



Przeczytalem z zainteresowaniem Twoj post o kulach czerwonych i bialych.

Rozumiem, ze na podstawie odleglosci miedzy pewnymi zdarzeniami jestes w stanie zamodelowac przyszle zdarzenia (moze blednie to zinterpretowalem, sam mi odpowiesz i ewentualnie wyprowadzisz z bledu).



Mam dla Ciebie zagadke. Oto odleglosci miedzy pewnymi zdarzeniami:

34;62;47;5;52;2;3;48;12;25;47;40;5;14;18;5;8;7;28;6;30;41;92;7;8;12;43;51;43;55;37;33;18;63;10;63;2;4;4;26;21;6;25;55;54;140;67;41

Czy na podstawie tych odleglosci jestes w stanie okreslic kiedy nastapi zdarzenie n+1, n+2 i n+3 ?

Czekam z niecierpliwoscia na odpowiedz.



Pozdrawiam
2006-07-27 (11:32)

status comrade
Data rejestracji: 2006-07-19
Ilość postów: 31

2151
wpis nr 68 776
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

;Wiary i umiejetnosci Tobie najprawdopodobniej zabraklo do stworzenia ;dobrego systemu który bylby lepszy niz strzaly na chybil -trafil.

;Takie systemy sa, zapewniam Cie.



Nie wierze w to z prostej przyczyny - gdyby to byla prawda to wystarczylaby jedna praca naukowa i cala nasza wiedza o naturze swiata uleglaby zmianie. Mowie to bez przesady.



;Nigdy ich najprawdopodobniej nie zobaczysz, kazdy tego strzeze jak tylko ;moze. Ja mialem szczescie i zupelnie przez przypadek widzialem dwa rozne ;systemy bardzo i to bardzo sprawne. Wlascicielem jednego z nich jest ;niemiec mieszkajacy w Hiszpani.

;Wiesz dlaczego to widzialem bo zupelnie w przypadkowej rozmowie ;wygadalem sie ze robie system do DL. Pociagnal mnie za jezyk, a potem ;zaprowadzil do swojej pracowni computerowej. Na pewno mialo duze ;znaczenie to ze oboje mamy copmpy Firmy Apple. Ten swiat to troche inny ;swiat compow i troche inni ludzie którzy je uzywaja.



Rozwodzisz sie nad rzeczami bez znaczenia. Komputery Apple, Niemiec w Hiszpanii... Liczy sie to co ktos ma w glowie a nie jakiego kompa uzywa czy gdzie mieszka i z jakiego kraju pochodzi. Podawanie takich szczegolow juz mnie zniecheca - jesli rozmówca w ten sposób probuje sie uwiarygodnic... Ale w porzadku spróbujmy pogadac... Czytaj dalej.



;Pokazal mi swój soft i oczy by mi prawie wypadly. On mial gotowe to co ja ;dopiero w polowie.

;Pokazal mi tez swoje trofea, czyli 3 razy trafione szóstki z super liczba ;(najwieksza mozliwa wygrana).

;Sympatyczny czlowiek i bardzo skromny , widzac go na ulicy bys nigdy nie ;wpadl na to ze jest bardzo bogaty. Co dla mnie bylo najistotniejsze to to ze ;on jest bardzo inteligentny i w sposób bardzo inteligentny pokazal mi gdzie ;robie bledy w swojej pracy. Bardzo mi pomógl.



Jestes 100% pewien ze nie padles ofiara oszustwa? W jakim sensie ci pomógl? Ile juz pieniedzy wyciagnales z totalizatora?



;Napisales ze tworzyles systemy gry w Totka. Jesli tak, to pokaz mi je , opisz , ;i wszystko jedno jakiej formie przedstaw,a ja Tobie w podobnie inteligentny ;sposób jak On to zarobil wskaze bledy tak zebys bez problemu doszedl sam ;do celu.

;Gotowizny ode mnie nie oczekuj, ja wiem co moge powiedziec i zdradzic , a ;czego nie.

;Mam alergie na pasozytów, chyba to rozumiesz.



Ok, to pogadajmy jak czlowiek inteligentny z inteligentnym. Nie wchodzmy w SZCZEGÓLY implementacji i realizacji systemu tylko pogadajmy o ZASADZIE na której on sie ma opierac. Mój system ktory projektowalem i testowalem na symulatorze opieral sie na zasadzie, ze w dluzszym czasie rozklad liczb powinien dazyc do splaszczenia. Rozklad nigdy nie jest idealnie plaski - np zdarza sie ze przez dluzszy czas nie pada jakas liczba. System opieral sie na zasadzie ze im dluzej jakas liczba nie pada tym wieksze prawdopodobienstwo ze padnie w kolejnym losowaniu (no bo w koncu musi pasc!). Taka byla ogólna filozofia jego dzialania. Jestem calkiem sprawnym programista - napisalem program, ktory udaje maszyne losujaca oraz procedury ktore obstawiaja - jedna wg tego systemu, druga na chybil-trafil - i mierzylem wyniki. Po duzej ilosci symulacji - nie bylo watpliwosci ze system ten nie sprawdza sie, jego skutecznosc gry byla rowna skutecznosci gry na chybil-trafil.



Szczegoly techniczne o ktorych wspominalem to wylacznie sposób oblizcenia zwiekszenia prawdopodobienstwa trafienia liczby nie wystepujacej w N ostatnich próbach oraz sposob realizacji tego - tak naprawde analizowalem WIELE wariantów, system ktory kierowal sie czesciowo losowoscia a czesciowo wskazaniem na liczby padajace malo razy, system ktory gral _tylko_ na liczby ktore padly najmmniej razy. Probowalem tez oczywiscie na odwrot - system grajacy na liczby ktore padaja najwiecej razy itd itp... Uwierz mi. Warianty byly roznorakie - i co? No i nic Skutecznosc zawsze jednakowa z gra na chybil trafil.



Po tych probach wiedzialem doskonale, ze to jest czysta matematyka, zrozumialem ze nasza intuicja zwodzi nas na manowce. Wyobraz sobie ze rzucasz moneta (uczciwie) i 15 razy pod rzad wypada reszka. Odruchowo i intuicyjnie wydaje ci sie z kazdym kolejnym rzutem, ze teraz jest jakos WIEKSZA SZANSA ze wypadnie orzel - no bo niemozliwe zeby do konca swiata wypadaly reszki. Niestety - z kazdym kolejnym rzutem szansa na orla jest dokladnie taka sama - 50%. Intuicja podpowiada ze mozna rozpatrywac zdarzenia jako ciag z ktorego mozna prognozowac przyszle wyniki. Nie jest tak - te zdarzenia sa calkowicie rozlaczne i niezalezne - i nie mozna ich prognozowac. Za kazdym razem gdy w maszynie losujacej mieszaja sie kulki - jakaz jest wiez laczaca powietrze mieszajace te kulki z historia przeszlych losowan? Jaka ma byc natura tej wiezi, zastanów sie logicznie - jakies oddzialywanie fizyczne, czy co? Nie ma niczego takiego - za kazdym razem losowaine jest kompletnie i totalnie losowe i niezalezne od czegokolwiek na tym swiecie.
2006-07-27 (11:48)

status analizator
Data rejestracji: 2006-07-27
Ilość postów: 6

2176
wpis nr 68 780
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam Panów !!!

1. Troche sie dziwie wypowiedziom, które twierdza, ze nie ma sensu opracowywanie systemów do toto, ze i tak beda mialy skutecznosc tej z chybil-trafil - to po co sie tym w ogóle zajmowac ?

2. Zgadzam sie natomiast z tym, ze analize nalezy brac wstecz, a nie czekac co bedzie w przyszlosci. System, który ma dzialac w przyszlosci, powinien byc równie skuteczny w przeszlosci.
2006-07-27 (11:54)

status comrade
Data rejestracji: 2006-07-19
Ilość postów: 31

2151
wpis nr 68 782
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jeszcze jedno karamba



Rozwaz gre: rzut moneta. Stawka 1 zl, jesli wytypujesz prawidlowo wygrywasz 1,9 zl. Prawdopodobienstwo sukcesu = 50%. Latwo obliczyc ze wartosc oczekiwana jest w tej grze ujemna.



Jesli jestes naprawde inteligentny, to wiesz, ze formula gry losowej nie ma znaczenia - licza sie tylko wartosc oczekiwana wyliczana z prawdopodobienstw, stawek i wyplacanych wygranych. I w totku i w powyzszej grze i w kazdej grze jaka znajdziesz w kazdym kasynie - wartosc oczekiwana jest zawsze ujemna.



Wniosek: po co sie bawic w wymyslaniem systemu totoloka - najpierw pokaz mi DOWOLNY system grania w takiej prosciutkiej grze z moneta, stawka 1 zl i wygrana 1,9zl!! System wygrywajacy!! Nie chodzi mi nawet o gotowy system, powiedz mi na jakiej ZASADZIE taki system mialby dzialac, chocby zarys!
2006-07-27 (12:19)

status morgan
Data rejestracji: 2005-10-23
Ilość postów: 96

1345
wpis nr 68 783
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

comrade ja osobiscie nigdy sobie nie zawracalem glowy podejsciem matematycznych wyliczen prognozowania wynikow lotto. po pierwsze dlatego iz nie posiadam wyksztalcenia oraz wiedzy z zakresu nauk scislych po drugie zdajac sobie sprawe iz ludzie o takowym wyksztalceniu tworzacy gry liczbowe zrobili to tak aby wyliczenie wyniku nie bylo mozliwe. gdyz to wlasnie jest istota gry liczbowej.



zreszta od dobrych kilku minut zyje w nowej swiadomosci gdyz w innej zakladce tutejszego forum brutalnie uswiadomiono mi iz nie mam szans na spelnienie sie w totku.. ale dosc o tym, nie chce tu publicznie rozlewac lez..



natomiast wracajac do prognozowania wynikow (o ile w ogole to mozliwe) upatrywalbym je bardziej w fizyce samego losowania kul, tj. kinetyce , mechanice, silach oddzialywujacyh na kule podczas losowania. zapomniec o liczbach, a patrzec na kule jako ponumerowane ciala stale o pewnych wlasciwosciach na ktore dzialaja okreslone sily.

odbieram Cie comrade jako nielicznego przedstawiciela nauk scislych, ktory jest konkretny , logiczny i potrafiacy rzeczowo argumentowac swoje racje . dlatego zdecydowalem sie podzielic z Toba moim nie ukrywam humanistycznym spojrzeniem na sprawe. moze wezmiesz je pod uwage



pozdrawiam
2006-07-27 (12:59)

status comrade
Data rejestracji: 2006-07-19
Ilość postów: 31

2151
wpis nr 68 786
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

;zreszta od dobrych kilku minut zyje w nowej swiadomosci gdyz w innej ;zakladce tutejszego forum brutalnie uswiadomiono mi iz nie mam szans na ;spelnienie sie w totku.. ale dosc o tym, nie chce tu publicznie rozlewac lez..



Wyprostuje to: masz takie same szanse na wygrana jak ktokolwiek inny. Nie ma czegos takiego jak \"spelnienie sie\" w grze losowej. Wygrana to po prostu fart, szczescie, PRZYPADEK - i tyle. Przypadek nie wybiera ludzi.



;natomiast wracajac do prognozowania wynikow (o ile w ogole to mozliwe) ;upatrywalbym je bardziej w fizyce samego losowania kul, tj. kinetyce , ;mechanice, silach oddzialywujacyh na kule podczas losowania. zapomniec o ;liczbach, a patrzec na kule jako ponumerowane ciala stale o pewnych ;wlasciwosciach na ktore dzialaja okreslone sily.



Najbardziej trzezwa próba prognozowania. Ale nierealne, maszyna losujaca jest tak skonstruowana by losowania byly rzeczywiscie losowe - to jest na pewno sprawdzane w tysiacach testów. Wychwycenie czynnika fizycznego tutaj porownywalne z próba odpowiedzi jaka bedzie dokladna temperatura i zachmurzenie za 1000 dni nad danym obszarem. Nierealne.



;odbieram Cie comrade jako nielicznego przedstawiciela nauk scislych, ktory ;jest konkretny , logiczny i potrafiacy rzeczowo argumentowac swoje racje . ;dlatego zdecydowalem sie podzielic z Toba moim nie ukrywam ;humanistycznym spojrzeniem na sprawe. moze wezmiesz je pod uwage



Tak jak pisalem - kazdy grajacy ma taka sama szanse i tyle. Totek opiera sie na kalkulacji psychologicznej: mala stawka (wiec obstawiajac pare gier w tygodniu czlowiek nie odczuwa po kieszeni bardzo) i mozliwa bardzo duza wygrana. Matematycznie granie jest zupelnie nieoplacalne.
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 4 5 6
Wyślij wiadomość do admina