Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Dlaczego gramy piatkami,a nie ósemkami czy dziesiatkami?

2006-07-25 (15:32)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 68 520
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ta historia wytlumacnzy ci niezbicie dlaczego ja tak stronie od typowania ....................a co najwazniejsze



od typujacych



Dlaczego ci ludzie nie tylko , ze do niczego nie dojda ( to ich sprawa i mnie nic do tego ) ale przeszkadzaja komus kto chce wygrac i to przeszkadzaja skutecznie .



Malo tego . Biorac do wspólpracy kogokolwiek musisz bacznie znac czy nie jest to nalogowiec typer .



Wyjasnie potem jak taki nalóg typer moze zatrzymac cie w pól drogi .

Moze cie zawrócic z najlepszego pomyslu .

MOze ci popsuc najlepszy pomysl .



Ja to juz kilka razy przeszedlem i dlatego preferuje \" zasade ograniczonego zaufania \".



.......cdn
2006-07-25 (17:00)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 68 525
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

...

W swiecie systemów do gier losowych istnieje pewna zasada :

brzmi ona :



jak chcesz zobaczyc wyspe to najpierw trzeba przeplynac morze .



Ktos moze powiedziec , ze po co jak mozna od razun z ladu wejsc na wyspe ?



to wtedy to na co wchodzimy nie byloby wyspa .

I kropka.



Trzeba nieraz dojsc do sciany a nastepnie pomyslec jak ja obejsc .





I nie jest wazne jakie wyksztalcenie posiadasz : czy humanistyczne czy nauk scislych czy filologiczne czy mechaniczne .



Tutaj pomysl powstaje w glowie i w logicznym mmysleniu a nie z wiedzy --bo jej nie ma .





Ktos mnie namówil na system do duzego lotka .



Najpierw trz/eba bylo zrobic zalozenia :



Oczywiscie zapis musi byc kodem csn ( istnieja jeszcze inne systemy kodowania )--bawienie sie pojedynczymi liczbami to bajanie .



Zalozenie musi byc precyzyjne to znaczy kiedy system nam sie zwróci .

Trudno projektowac system a po dwóch latach powiedziec .

Moze to trzeba bylo zrobic inaczej .



Zalozenie bylo takie



Jeden kupon --8 zakladów

102

losowania i powinnismy uzyskac glówna wygrana .



cel ambitny i na pewno zbozny .



Jak spadac to z wysokiego konia .



NIkt przeciez sensowny nie tworzylby systemu do duzego lotka aby wygrac dwie czwórki .



Acha..........jeszcze jedno zalozbenie ( jak w kazdym systemie ) wynik jest powtarzalny --czyli to nie jest tak , ze raz sie wygra .

Jezeli mechanizm jest wlasciwy to to jest tak zwany \" samograj \".



...cdn
2006-07-26 (03:59)

status Karamba
Data rejestracji: 2006-06-07
Ilość postów: 237

2075
wpis nr 68 616
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam Wszystkich serdecznie.\r
\r
\\"willi\\" napisal: Czy móglbys podac te grupy pia?tek-prezent od Stwórcy(chociaz jestem pewien ,ze Stwórca nie zajmuje sie tak blachymi rzeczami). \r
\r
To jest bardzo proste. Po prostu \\"Stwórca\\" tak stworzyl ze jednych pia?tek jest wiecej a drugich mniej.\r
Zadanie dla Ciebie odkryj teraz których jest wiecej, a których mniej.\r
Dodam tylko ze kazda z pia?tek ma swoje zachowania.\r
\r
I dokladnie tak jest jak \\"Mariusz\\" napisal \r
Cytat: \\"Ale kazde z nich musi byc rozpoznawalne indywidualnie \\"\r
\r
Zastanowilem sie i chociaz jestem przeciwny pisaniu takich informacji ze wzgledu na grasuja?cych tu i tam komercjuszy którzy jak pijawki wsysaja? informacje i potem jakies paranoje w postaci dziwnych softow ludziom sprzedaja? itd.. \r
Sami wiecie jak jest. \r
To mimo wszystko podam Wam banalny przeklad przyblizaja?cy do pewnego zagadnienia.\r
\r
Oto on: Masz w bebnie 10 kul. 7 jest czerwonych i trzy biale.\r
Wcia?gaj z bebna tylko 4 kule. Rób to tak dlugo az trafi sie Tobie ze tylko jedna bedzie czerwona i trzy biale. Zapisuj cia?g tych zdarzen na kartce.\r
A potem sie patrz na to tak dlugo jak tylko mozesz. Powtórz to samo i patrz sie dalej. Jesli nic nie zauwazysz to nie ma ratunku i pomocy dla Ciebie.\r
Zostan typerem.....\r
\r
Do wytypowania dziesia?tki wystarczy nawet jedna poprzednia dziesia?tka.\r
\r
Do Mariusza.\r
Mariusz napisal: Acha..........jeszcze jedno zalozbenie ( jak w kazdym systemie ) wynik jest powtarzalny --czyli to nie jest tak , ze raz sie wygra . \r
Jezeli mechanizm jest wlasciwy to to jest tak zwany \\" samograj \\". \r
\r
To moim zdaniem tylko polowa zagadnienia. Uporem maniaka wszyscy staraja? sie za wszelka cene stworzyc system do prognozowania na przyszlosc. \r
I slusznie bo o to chodzi zeby w przyszlosci wygrac. \r
Ale zeby to zrobic to trzeba zrobic taki mechanizm zeby prognozy podawal wsteczne np. z pierwszego losowania w styczniu roku 1989.\r
Moim zdaniem tylko taki system potrafi podac prognoze na przyszlosc.\r
Inaczej to dla mnie zabawa w \\"ciuciubabke\\"\r
\r
\r
\r
pozdrawiam wszystkich\r
specjalne pozdrowienia z Koeln dla Mariusza \r
\r
Karamba
2006-07-26 (07:20)

status 777ch
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 21426

1386
wpis nr 68 617
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

CIEKAWE,takie wlasnie jest zalozenie jakie przyjalem w programie,prognoza wsteczna z zapisem prognozy i wyniku.



2006-07-26 (15:38)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 68 661
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

POzdrawiam Karambe .



To po pierwsze



Po drugie karamba napisalem ci , ze podam jak dochodzilem do mechanizmu w duzym lotku



................co teraz czynie



Oczywscie jak dojde do sedna to zachowam dla siebie to co obecnie mam w programach .



Opis bedzie szzcególowy i karanba dokladnie taki jak opisywalem w listach



Tak , ze troche cierpliwosci .





====================================

777ch



ty badasz liczby a nie zdarzenia i nie ma znaczenia-------do wyniku nie dojdziesz .



Ja poznasz róznice pomiedzy zdarzeniem a analiza pojedynczych liczb to mozemy pogadac .



A poza tym my nie rozmawiamy o typowaniu a o obliczeniach .







Karamba



PO kolei w raz z wolnym czasem opisze caly mechanizm .

To co moge na Forum .



A nie wszystko moge



To po upalach w listach



Czas po prostu ostatnio jest nieublagany .

Mariusz
2006-07-26 (16:25)

status karamba
Data rejestracji: 2006-06-07
Ilość postów: 237

2075
wpis nr 68 675
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Dzieki za pozdrowienia, milo mi ze jeszcze mnie pamietasz.\r
\r
Mariusz , no wlasnie ten banalny przyklad który podalem z 10 kulami , 7 czerwonych i trzy biale, to prosty przyklad pokazuja?cy zdarzenia. \r
Od tego kazdy chyba powinien zacza?c, patrza?c sie na wynik doswiadczenia, wszystko staje sie jasne.\r
\r
I nie chodzi tu o analize pojedynczych kul (liczb) lub kombinacji itd.\r
\r
Mi chodzilo o to by zauwazyc cos takiego co nazywamy CZASEM, zdarzeniami i jak by to inaczej nie nazwal.\r
Ja to nazywam zachowaniem.\r
I spostrzegawcze oko zauwazy, ze Czas ,to nie jest funkcja stala. \r
Czas sie \\"rozszerza\\", a w punkcie w którym sie znajdujemy sie \\"skraca\\". \r
\r
Tylko nie patrzcie na swoje zegarki bo to inna sprawa i dlugo by o tym pisac.\r
\r
To doswiadczenie z kulami mysle tez ze moze wielu pomoc zrozumiec niektóre kwestie które Ty opisujesz na forum, a wielu nie wie do czego to prowadzi.\r
Napisze wiecej , narazie musze znikac.\r
\r
pozdrawiam serdecznie\r
\r
Karamba
2006-07-26 (19:20)

status karamba
Data rejestracji: 2006-06-07
Ilość postów: 237

2075
wpis nr 68 706
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariusz, \r
Przepraszam, to co napisales do \\"777ch\\" myslalem ze sie odnosi do mnie.\r
Ale i tak przy okazji \\"777ch\\" moze skorzystal z tego postu.\r
\r
Mariusz i Wszyscy inni którzy sa? zainteresowani sprawa.\r
Mi sie wydaje ze to Forum sie nie nadaje do takiej dyskusji i takiej wymiany doswiadczen o jaka nam chodzi.\r
Z calym szacunkiem do wlasciciela tego Forum ,stwierdzam np. na powyzszym przepadku i pomylce w ocenie tekstu , ze w tej formie to bardzo ucia?zliwe Forum i czaso chlonne. I nie tylko to jest wada, jest wiele innych.\r
\r
Mi osobiscie najbardziej pasowalo Forum w pewnym sensie zamkniete. Tz z Forum otwartego mozna by bylo zapraszac gosci lub zainteresowanych do Forum zamknietego. \r
Glówny powód to to ze ja nie bede wylewal kawe na lawe,a inni by tylko spisywali , itd.Wiadomo co mam na mysli.\r
Z tego co widze jest tu pare zainteresowanych ludzi i takich którzy chca? poznac cos nowego. Wiec moze warto poszukac takie forum z taka opcja.\r
Uwazam tez ze wiedze która? Mariusz tu przekazuje nie powinna byc dla wszystkich, chociazby z tego powodu ze niepotrzebnie czlowiek wdaje sie w dyskusje które prowadza? do nika?d i sa? strata czasu.\r
Kolejny wazny powód to na tym Forum nie poznasz profesjonalnych informatyków, a juz na pewno nie takich którzy dodatkowo potrafia? pisac skomplikowane algorytmy, itd. Moim zdaniem Forum czesciowo zamkniete moze dodatkowo przycia?gna?c z roznych dziedzin specjalistów. I tylko wtedy jest szansa stworzyc zespol ludzi którzy by sie profesjonalnie zajeli stworzeniem systemu, softu, itd.\r
Jesli Wam to odpowiada to moge sie zaja?c poszukaniem jakiegos sprawnego Forum i zalatwieniem spraw technicznych.\r
Bo tak to ja uwazam nie da sie nic robic. Mozna sobie po prostu ot tak troche popisac i nic wielkiego z tego nie wyjdzie.\r
\r
pozdrawiam\r
\r
Karamba
2006-07-26 (23:29)

status morgan
Data rejestracji: 2005-10-23
Ilość postów: 96

1345
wpis nr 68 745
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

no to dales teraz Karamba do pieca...



Mariusz na zamknietym forum to tak jak lew zabrany ze swojego ukochanego bezkresnego stepu do zoo..



chyba nie zorientowales sie ze dla Mariusza wpisy na tym forum sa celem samym w sobie, zyje nimi i w nich wlasnie sie realizuje .



forum multipasko nie moglo by istniec bez Mariusza a ta zaleznosc jest wzajemna



mysle ze powinienes przeprosic Mariusza za to swego rodzaju faux pau bo nie jest jego prawdziwym celem wynalezienie cudownego systemu podczas tajnych prac zespolu naukowcow a jedynie objawianie swiatu swej wiedzy

2006-07-27 (00:21)

status karamba
Data rejestracji: 2006-06-07
Ilość postów: 237

2075
wpis nr 68 749
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Poeta napisal: \\" Nie pisz listów do siebie , kto to widzial pisac listy do zmarlych\\"\r
\r
Wyja?tkowo dam Tobie pare dobrych rad i odpisze na post.\r
\r
1. Jak juz cos piszesz to udokumentuj to w miare. Bo tak to stawiasz sie w roli \\"pyskacza\\"\r
\r
2.Wlasnie dlatego mam taka propozycje wyzej wymieniona, zeby tacy jak Ty nie przeszkadzali.\r
\r
3.Propozycja jest nie tylko skierowana do Mariusza , ale i do wszystkich którzy maja cos do powiedzenia i chca? sie czegos wiecej dowiedziec, a byc moze i w konsekwencji powstanie jakis wspólny projekt. Nigdzie nie jest napisane ze bez Mariusza , x-skiego, mnie i innych to sie nie moze stac.\r
Nikt nikogo do niczego nie zmusza.\r
\r
4. Napisalem to tylko po to zeby wlasnie takich postów co chwila nie pisac, bo przyznasz ze to jest bardzo nudne i nikt nie mam na to czasu.\r
\r
5. Nikogo za nic nie musze przepraszac, bo nikogo nie urazilem.\r
A jesli tego nie widze to prosze wskaz mi.\r
\r
6. Jesli nie widzisz ze objawianie przez Mariusza swiatu swojej wiedzy ma inny cel niz sadzisz to wpadles w \\"pulapke Mariusza\\" i duzo czasu i dluga droga przed Toba? zeby to zrozumiec ze jest inaczej.\r
Na tej podstawie smie twierdzic ze skoro w tym sie nie orientujesz to w grach liczbowych na pewno sobie nie dasz rady. \r
Wiec polecam Tobie jarmarczna strzelnice ,tam spróbuj kwiatka zestrzelic dziewczynie.Moim zdaniem masz wielkie szanse. \r
I nie odbieraj tego jako zgryzliwosc, po prostu tak jest nie wszyscy sa? do wszystkich rzeczy stworzeni. Wiec po co masz marnowac czas i energie na cos do czego nie masz uzdolnien. Znajdz inna dziedzine , na pewno sie w czyms odnajdziesz.\r
\r
Powodzenia....\r
\r
pozdrawiam serdecznie\r
\r
karamba
2006-07-27 (00:45)

status Nimoraj
Data rejestracji: 2006-04-22
Ilość postów: 1197

1940
wpis nr 68 755
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A juz,cholera mialem isc spac .Z twoich postów karamba wnioskuje,ze Ty w przeciwienstwie do innych jestes wprost stworzony do \"wyzszych \"celów?.No,no wysoko sie oceniasz,zadziwiles mnie.A tak przy okazji;jezeli jestes w stanie totalizatora\"puscic z torbami\",to co Ty tam w niemczech robisz?Tylko nie mów,ze jestes na wakacjach.

Nie musisz odpowiadac,zreszta nie oczekuje odpowiedzi.

2006-07-27 (11:25)

status morgan
Data rejestracji: 2005-10-23
Ilość postów: 96

1345
wpis nr 68 774
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Piszaca proza napisala” Jest taka cierpienia granica za która sie usmiech pogodny zaczyna…”



liczylem na troche inny wyjatek.. wyjatkowo móglby sie w koncu znalezc wsród wyznawców Mariusza wyjatkowo wyluzowany wierny.



Uwaga!! to nie zabronione!! wyjatkowo sam Mariusz dal w któryms momencie sygnal ze nieobce jest mu poczucie humoru. Niejaka fobia swiadkiem. Wiec panowie zielone swiatlo jest!!

2006-07-27 (11:26)

status morgan
Data rejestracji: 2005-10-23
Ilość postów: 96

1345
wpis nr 68 775
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

No i niestety…Ich habe nicht gut information herr Karamba: marnie strzelam... Wiec jesli mierzysz swoje wlasne szanse na „danie rady” w grach liczbowych ta sama miarka co mój ewentualny sukces na jarmarcznej strzelnicy to w istocie cierpienia Twe beda sie jeszcze troche w czasie ciagnely i niepredko doczekamy sie usmiechu pogodnego na Twym licu.



Ale kto wie.. someday.. somehow…



Ja osobiscie mam tylko taka cicha nadzieje, ze po wstepnym szoku spowodowanym druzgocaca dla mnie wiescia ,iz niestety toto lotek nie jest ta dziedzina w której sie zyciowo spelnie nie zaczne cierpiec podobnie i nie dolacze do grona smetnych tego forum…



A pozdrowic Cie moge równie serdecznie , jak nie bardziej..



morgan

2006-07-27 (16:54)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 68 837
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Do Traviso-40



dalsza czesc



przypominam-------------------------------------------------

Zalozenie bylo takie



Jeden kupon --8 zakladów

102

losowania i powinnismy uzyskac glówna wygrana .



cel ambitny i na pewno zbozny .



Jak spadac to z wysokiego konia .



NIkt przeciez sensowny nie tworzylby systemu do duzego lotka aby wygrac dwie czwórki .



Acha..........jeszcze jedno zalozbenie ( jak w kazdym systemie ) wynik jest powtarzalny --czyli to nie jest tak , ze raz sie wygra .

Jezeli mechanizm jest wlasciwy to to jest tak zwany \" samograj \".



...cdn



----------------------------------------------------------------------------------------------



Azeby zaprojektowac system nalezy w pierwszej kolejnosci wymyslec mechanizm wyboru .



Tutaj chodzi o to aby komputer wybral te kombinacje a nie inna .

I wybór musi byc algorytmiczny i jednoznaczny .



Oczywiscie nie wchodza w rachube zadne pojecia nieprecyzyjne jak:

trendy

tendencje

intuicja



Nie moze byc nic intuicyjnego



Nalezalo sie oprzec na racjonalnym rozumowaniu a nie na mzonkach .

Na mzonkach to moga typerzy opierac swoje typy



Wiec wymyslono .



Zsatosowanu tutaj mechanizm tak zwanego \" zdarzenia pewnego \"



Bardzo latwo opisac te idee --niestety nieznana wiekszosci a majaca duze mozliwosci .



Otóoz zaklada sie w tym mechanizmie , ze gra losowa w sekwencji czasowej musi przejsc przez pewne wydarzenie , które z góry znamy .

Nazywamy to zdarzeniem pewnym .

Znajac takie zdarzenie i model w czasie dojscia do tego zdarzenia staramy sie doprowadzic do sytuacji takiej aby ilosc losowan uzytych w modelu byla taka aby ciag zdarzen losowych czyli kolejnych losowan byl doslownie sekunde przed tym zdarzeniem



.Jezeli brakuje losowan to przed losowaniami prawdziwymi doklejamy pewna ilosc losowan generowanych .



cdn.................
2006-07-27 (17:09)

status Pastuch
Data rejestracji: 2006-07-26
Ilość postów: 10

2175
wpis nr 68 842
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

No i pojawia sie ogony z ktorymi trzeba sobie jakos poradzic



Pozdrawiam



P.S. Prosze sie nie doszukiwac w mojej wypowiedzi zlosliwosci.
2006-07-27 (17:11)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 68 843
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pastuch

Jakie ogony?



Co ty piszesz ?

2006-07-27 (17:14)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 68 844
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Widzisz juz myslisz schematami



Ja wiem o co ci chodzi .

O ostatnie mozliwe na planszy wyniki



He , he ,he,he,he



Dalej nie zaszedles ?prawda?//////?????????????????????????

I tutaj cie zaskocze .



NIepotrzebnie wyprzedzasz.



2006-07-27 (17:18)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 68 845
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pastuch



Za latwo dales sie rozpoznac .



Znasz moje posty doskonale



Podjales temat ostatniego autobusu





I tutaj cie zask0ocze .



Jezeli od czasu tego naiwnego przykladu , który tu podalem nic nie wymysliles -------------------------to masz niewielkie szanse .



Szkoda takze , ze zmieniles nicka



U mnie zmienila sie epoka



A i ja opisujac mechanizmy nie dalem tych lepszych -------tylko te co mialem na zbyciu





Poniewaz dobrze wiem co miales na mysli .

mozesz nie odpowieadac



Oj cieniutko .
2006-07-27 (17:22)

status Pastuch
Data rejestracji: 2006-07-26
Ilość postów: 10

2175
wpis nr 68 846
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Przyznaje sie bez bicia. Dalej nie zaszedlem !

Potrafie sie do tego przyznac. Kilka lat straconych. No coz, brakuje mi kogos kto wskaze mi wlasciwa droge. Nie potrzebuje gotowych rozwiazan, algorytmow i odpowiedzi, tylko zwyklej wskazowki, zeby skrecic na wlasciwy tor, a dalej chyba sobie poradze.

Czekam na dalsze wpisy



Pozdrawiam i nie przeszkadzam



P.S. Jestem tylko zwyklym pastuchem, ktory wypasa swoje owieczki, a poniewaz lato mamy gorace to owieczki padaja jak szare komorki w mozgu.
2006-07-27 (17:25)

status Pastuch
Data rejestracji: 2006-07-26
Ilość postów: 10

2175
wpis nr 68 847
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariusz wiedzialem, ze mnie rozpoznasz. Dawno nie rozmawialismy, bo zwatpilem, teraz wiem ze to blad.



Pozdrawiam

666
2006-07-27 (17:26)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 68 848
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pastuch



Mam zaszczyt pomóc ci w zajsciu dalej .



Ale pozwolisz , ze opisze to po kolei



Gdyz niektórzy maja duzy problem w zrozumienieu nawret tego .



Wiec po kolei --jak krowie na garnicy opisze jak dochodzilem do innych cdarzen pewnych



A jest ich tysiace .



KIedys ty zajdziesz dalej



I licze , ze to ty mi wskazesz rozwiazanie



A chyba orientujesz sie o jaka sprawe chodzi !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina