Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Dlaczego gramy piatkami,a nie ósemkami czy dziesiatkami?

2006-07-08 (12:14)

status treviso40
Data rejestracji: 2006-07-08
Ilość postów: 49

2130
wpis nr 66 241
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam wszystkich serdecznie i pytam:

Dlaczego zdecydowana wiekszosc forumowiczów zajmuje sie „piatkami”,

a nie np. ”ósemkami” ,czy „dziesiatkami”?

Nie jestem wcale przeciwnikiem gry na piatki, zastanawiam sie tylko: jaka jest przyczyna

wiekszego „umilowania ”piatek? Wezmy dla przykladu gre na ósemki. Tabela prawdopodobienstw jednoznacznie okresla : zeby wygrac 2 zl w ósemce-szansa 1 do 12.

Taka sama szansa jest w piatkach - tez 1 do 12.

Wygrana o oczko wyzej tzn. 10 zl, szansa w ósemce jest 1 do 55, ale w piatce jest juz gorzej

bo 1 do 83 .Oczywiscie predzej trafimy 300zl w piatkach , bo szansa „tylko” 1 do 1.551.

Ale na co dzien takie trafienie jest wyjatkowym. Powiedzmy sobie szczerze: wygrywamy przewaznie te 2 zl ,lub 10 zl (chyba, ze gramy na wielokrotnosc) i…czekamy na 330 zl.

I w grze na piatki NA TYM KONIEC. A w ósemkach, czy dziesiatkach, sa nastepne stopnie

do wygrania (wprawdzie teoretyczne, ale sa…

Co wiec decyduje o tym, ze gramy na piatki, dyskutujemy o nich, robimy wszelakie analizy?.

Ja sam tak robie, a zabawe mam przednia zwlaszcza, ze jestem szczesliwym posiadaczem swietnego SNAIPERA Leo i to wlasnie do „piatek”.

Zapraszam wiec do dyskusji. Mysle, ze wielu z nas POZYTYWNIE ZAKRECONYCH

ma na ten temat troche do powiedzenia i wyrazi swoja opinie: dlaczego gram piatkami.

Pozdrawiam



2006-07-08 (13:59)

status Iskierka
Data rejestracji: 2006-03-02
Ilość postów: 2751

1808
wpis nr 66 260
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witaj

Juz chyba sam odpowiedziales na swoje pytanie?

Piatki mozna trafiac co jakis czas, natomiast gdy trafisz np. dziesiatke, to juz mozesz nie zajmowac sie multi, bo drugi raz ten \" cud \" sie nie powtórzy.



A poza tym, latwiej skomponowac piatke z samych pewniaków, tego z ósemkami czy dziesiatkami nie dokonasz.





Pozdrawiam
2006-07-16 (12:57)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 67 185
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

traviso-40



POniewaz niewielu ci odpowie postaram sie tak napisac abys cos wiedzial .



Pominmy oczywiscie tych co typuja --gdyz im jest \" wsjo rawno \" co wytypuja bo to i tak \" z sufitu \"



Otóz to nie jest tak , ze akurat piatki czy inne gry z multilotka sa prwferowane .



I to nie jest tak , ze metody z jednej gry mozna przenosic na druga gre .



Tak sie nie da



Pomijamy oczywiscie tych , którym obojetne jest na jaka gre graja .



Cofnij sie na forum o kilka lat wstecz i przeanalizuj co bylo wtedy modne



a no modne byly pary i trójki .



Calymi dniami pisano o parach , trójkach -pewniakach i niepewniakach .



Tak kole dwa lata temu zaczalem projektowac system na piatki .



Piatki maja pewna zalete bardzo korzystna .

Ta zaleta wynika z wlasciwosci tak zwanego kodowania csn



Czyli wzoru kombinatorycznego .



Ten wzór kombinatoryczny ilatwia zadanie typowania lub prognozowania piatek --oczywiscie jak sie go stosuje



Sa pewne gruoy piatek które tak róznia sie od innych i w tak zasadniczy sposób , ze po prostu wstyd by bylo na nie nie grac .

To po prostu prezent od stwórcy .



Oczywiscie ci , którzy graja na liczby sklejane nie maja szans na zaprognozowanie uproszczone .



Praktycznie 130.000 piatek zalatwia cala sprawe .





Ale co sie dzieje z wyzszymi garmi tj:

szóstki,siódemki,ósemki i tak dalej .



Zeby z przeciwnikiem wygrac to trzeba go poznac .

Problem w tym , ze nikt nie pofatygowal sie napisac programu do nalizy modelu wypadania tego typu gier .



Mozemy pominac szóstki , gdyz praktycznie zachowuja sie jak piatki .





Ja dopiero niedawno podjalem temat poznania modelu dziesiatek i dziewiatek .



A jest co poznawac .



Dziesiatki maja pasjonujace wlasciwosci .



Kiedy zakonczylem program do piatek wydawalo mi sie , ze mam idealny i praktyczny program do wygrywania .



Ale kiedy zaznajomilem sie z wlasciwosciami dziesiatek stwierdzam juz po pobieznych analizach , ze dziesiatki maja wlasciwosc niespotykana .



Powiem tak



Wbrew pozorom --czyli iosci kombinacji latwiej jest inwestowac w dziesiatki niz w piatki .



Popularne metody sytemów , które znalem zastosowane do dziesiatek daja w testach sytuacje niespotykana :



nie ma szans na poniesienie jakiejkolwiek straty .



Niestety nie ma tych programów i nikt mi ich nie sprzeda .

Musze napisac od poczatku sam taki program .



Zastosowanie kodowania csn daje szanse na sporzadzenie najlepszego programu do wygrywania .



Czasu jest duzo . Komputery coraz lepsze .



To jakie zyski daja dziesiatki bylo by widac jak na dloni gdyby nie chaos niejakiego Multimajstra , który wprowadzil niespotykana metode -----jak przegrac w dziesiatki --gdy sie nie da przegrac .



Metoda na przegranie w dziesiatki jest prosta



Wystarczy bez przerwy zmieniac liczby w dziesiatce .



A tak przy okazji powiem , ze do prognozy dziesiatek potrzebne sa dwa losowania .



Ci , którzy stosuja kodowanie csn wiedza , ze wystarczy obojetne jakie dwa losowania zapisacna histogramie .

Postawic markery posrodku dziur i los sam zrobi swoje .



To dzieisatki sa przyszloscia .





Pozdrowienia
2006-07-16 (15:02)

status willi
Data rejestracji: 2006-05-25
Ilość postów: 4417

2042
wpis nr 67 197
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Czesc Mariusz!

Czy móglbys podac te grupy piatek-prezent od Stwórcy(chociaz jestem pewien ,ze Stwórca nie zajmuje sie tak blachymi rzeczami).

W jaki sposób wystarczja Ci dwie poprzednie dziesiatki do wytypowania nastepnej.Jezeli mozesz uchyl rabka tajemnicy.



Czesc.
2006-07-16 (15:27)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 67 199
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

grupy piatek-prezent od Stwórcy(chociaz jestem pewien ,ze Stwórca nie zajmuje sie tak blachymi rzeczami).



Willi to jak z toba rozmawiac jak kwestionujesz podstawy podstaw ?



Przeciez los to inczej nazywa sie \" Reka Stwórcy \"



Na tym Forum znajdziesz przynajmniej paretysiecy wpisów o szczesciu .



Przeczytaj ksiazki o podstawach losu --\" Czy Bóg gra w kosci \" a nastepnie mozemy podyskutowac .



Co do dziesiatek i piatek to tutaj nie ma rzadnej najmniejszej tajemnicy .

Przeciez to nawet poczatkujacy gracze analizujacy wiedza



Wystarczy program do postawowych analiz .



Sam sobie oblicz i bedziesz mial podstawy.

Wystarczy znac wzór \" csn \"







=KOMBINACJE(80;10)-(KOMBINACJE(80-A4;10)+KOMBINACJE(80-B4;9)+KOMBINACJE(80-C4;8)+KOMBINACJE(80-D4;7)+KOMBINACJE(80-E4;6)+KOMBINACJE(80-F4;5)+KOMBINACJE(80-G4;4)+KOMBINACJE(80-H4;3)+KOMBINACJE(80-I4;2)+JEZELI(J4=80;0;KOMBINACJE(80-J4;1)))



Czlon Jezeli musi byc czesciej uzywany w Excelu --gdyz inaczej Excel generuje blad N/A --kombinacje jedna z jednego .



a w jezykach kompilowanych nie bedzie on potrzebny .



Willi



Ty uzywasz typowania i nie sadze aby taka wiedza ci sie przydala .

Uzywajac analize pojedynczych liczb nie ma szans na jakakolwiek wiedze .

Pozostaje typowanie .



Willi



Przeciez to wszystko juz pietnascie razy jest opisane w moich postach .





Jak bedziesz gotowy z podstawami to chetnie wymienie poglady w sprawie korzystnych zakresów .

A jest o czym pisac .



2006-07-16 (17:32)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 67 211
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Acha



Zapomnialem o istotnej informacji w tej sprawie .

NIejaka Iskierka ma kompletny wykaz prac dyplomowych , w których cala sprawa jest opisana .

Nie ma sensu abym przepisywal .

Lepiej siegnac do zródla



Pozdrowienia
2006-07-16 (18:16)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 67 221
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariusz, czym Ty chcesz zaimponowac, dziesiatkami?



Przeciez codziennie losuja 20 liczb!



I ja tym sie zajmuje, wlasnie DWUDZIESTKAMI!

Komputer calkowicie zbedny. Wystarczy kartka, olówek oraz zwykle liczydla - jezeli ktos posiada jeszcze to zmyslne urzadzenie.

Niewtajemniczonym wyjasniam, ze to takie preciki z koralikami ujete w ramke.



Ja juz mam taka DWUDZIESTKE. Teraz tylko musze obliczyc dla niej date.

______________



UWAGA!

Nie sprzedam jej za zadne pieniadze.

Ale, gdy juz wygram, to obiecuje, ze wszystkim, bez wyjatku WSZYSTKIM Z TEGO FORUM odpale po 100 tysiecy zlotych minus podatek.



Trzymaj sie Mariusz - jestem lepsza

______________



Pozdrowienia dla Sympatycznego Zespolu LOTTO!!!

______________



Ide stad, bo czuje, ze to gorsze od ptasiej grypy, pryszczycy, waglika i wszystkich plag egipskich.

______________



Zapomnialabym...

Mariusz!

1) Trafienie tylko 19 liczb to dla mnie porazka.

2) Trafienie z dokladnoscia do 2 dni calej dwudziestki - takze porazka.

3) Jestem juz na etapie 100 PROCENTOWEJ PEWNEJ DWUDZIESTKI wytypowanej z dokladnoscia do 4 dni. Dopracowuje to.



POZDRAWIAM
2006-07-16 (19:07)

status barthez
Data rejestracji: 2006-04-03
Ilość postów: 9

1900
wpis nr 67 232
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

fobia



no ale te liczydla to chyba dystrybuujesz...



za 69 500 zl , oczywiscie plus VAT



szczegoly rzecz jasna poza forum gdzie pelno niekumatych , naigrywajacych sie z czegos co dla nich niezrozumiale.



najlepiej na skype!!
2006-07-16 (19:10)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 67 233
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Oj to Fobia jestes daleko w przodzie .

Ja dopiero jesem na etapie projektowania systemu .

To dluga droga .

I pracy duzo .



zawsze mnie fascynuje jak tutaj niekturzy tworza systemy z rekawa .

Jest taki czlowiek , który z godziny na godzine ma nowy system .



Ja nieraz miesiacami musze przemyslec .



Ale nie wszyscy sa tacy lotni.



Dlatego z calego serca gratuluje .



Dobrze , ze wieej osób zrozumialo co to jest hazard a zo to system .



Jest teraz tyle prac poswieconych gotowym systemom , ze jest na czym sie wzorowac .



Pozdrowienia
2006-07-16 (19:12)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 67 235
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

errata

niektórzy



palcówka
2006-07-17 (12:24)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 67 295
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Widzicie, ze z Mariuszem mozna normalnie pozartowac?

Gdyby przyjal mój wpis jako kpine, to niezle przejechalby sie po mnie, a tego przeciez nie zrobil.

Czytam wszystkie posty Mariusza, bo lubie ludzi oryginalnych. Bylam jedna z pierwszych wiernych czytelniczek postów o sieciach. Podpisywalam nawet liste obecnosci.



I jeszcze cos powiem.

Mozna postów Mariusza nie rozumiec, sa trudne. Ja tez ich za bardzo nie rozumiem, chociaz slynne \"piatki\" nieco lapalam, ale tylko na poczatku. Potem dalam sobie spokój, bo brak mi czasu i cierpliwosci na tak zmudne obliczenia. Poza tym wiedza Mariusza bardzo przekracza moja i nie wstydze sie do tego przyznac.



Kontynuujac, ...mozna nie rozumiec. Ale nie trzeba krytykowac tego czego sie nie rozumie, bo to juz jest niesmaczne. To takie szukanie ofiary.

Ktos sie czyms wyróznia, odstaje od sztampy - no to mu dowalimy.



Wiem, ze odezwa sie glosy, iz Mariusz tez zachowuje sie agresywnie, obraza innych itp.



Warto pomyslec dlaczego?

Poczatkowo tego nie robil. Jest pasjonatem swojej teorii i tylko o tym pisal. Nie tylko pasjopnatem. Mariusz wierzy, ze o jedyna sluszna droga do rozwiazania problemu. I ma do tego prawo.



Jeden lubi kielbase z grila, inny \"na goraco - z wody\". I kazdy z nich bedzie udowadnial, ze ta jego jest smaczniejsza i zdrowsza. Czy to znaczy, ze ten od grila ma uwazac za glupka i buca tego od kielbasy grzanej w wodzie?



A teraz wczujcie sie w sytuacje Mariusza. Pisze wiele, uzywa trudnej terminologii, czuc w jego wypowiedziach gonitwe mysli. Nie pisze jezykiem dla laików. Trudno nadazyc za jego tokiem myslenia, bo brak mu talentu wykladowcy dla niewtajemniczonych. Przekazuje swoje mysli w ten sposób, jakby rozmawial z równymi sobie.

I tu popelnia blad.

Uwazam, ze wiele rzeczy by wyjasnil, gdyby dracyc \"do upadlego\" kazda jego niezrozumiala wypowiedz.



Zamiast dociekliwich pytan zaczela sie nagonka wiekszosci forumowiczów. Bo to przeciez takie latwe kogos osmieszyc.

Mial prawo sie wkurzyc i dac upust swoim nerwom. Przestal panowac nad soba, próbowal budowac swój autorytet piszac o osobistych osiagnieciach, zdobytym wyksztalceniu, doswiadczeniu zawodowym.

To tylko pogarszalo sytuacje, bo dostarczal nowych argumentów do szydzenia z niego.



Poczytajcie pierwsze posty Mariusza, te o sieciach neuronowych. Przez wiele miesiecy naprawde zachowywal stoicki spokój i nikogo nie atakowal. Po prostu skupil sie tylko na swojej pasji i nie reagowal na zaczepki.



To nie jest glupi facet.

Zadanie od Mariusza podawania konkretnych liczb jest bzdura.

Osobiscie tez wole, gdy ktos mi tlumaczy swój tok rozumowania, niz podaje jakies liczby. Wiele razy pisalam na forum, ze to bez sensu takie podawanie liczb bez wyciagania z tego wniosków, albo bez uzasadniania skad one sie wziely.



Zalozylam kiedys swój temat merytoryczny. Pisalam w nim o powtórkach o jakis moich spostrzezeniach, powiazaniach pomiedzy niektórymi liczbami, które dostrzegalam patrzac na moje prosciutkie arkusze. Zaniechalam tego, bo bylam zarzucana wieloma programami, które mialy mi pomóc w tych moich analizach. Nazbieralo sie tych programów zbyt wiele, trudno mi bylo wszystkie ogarnac i w glowie powstal metli, którego nie moglam w zaden sposób poukladac w jakas logiczna calosc.

Pogubilam sie w tym.

Skutek tych wszystkich programów byl taki, ze stracilam calkowicie chec do zajmowania sie multilotkiem. Zgubilam swoja mysl.



Wielu z nas ma swoje poglady, swój sposób ma podejscie do gry. Nie ma nic gorszego niz mieszanie tego swojego myslenia z innymi. Wychodzi galimatias, z którego nie ma wyjscia.



Pomijam osoby, które licza \"na drapane\". Te osoby nigdy same do niczego nie dojda, bo nie mysla - to proste.



Uwazam, ze kazdy ma prawo do swojego myslenia i nikt nie ma prawa krytykowac tego cudzego sposobu.

Chodzi mi caly czas o multilotka.

Zeby krytykowac, nalezaloby udowodnic, ze osoba krytykowana popelnia blad. A tego w grze liczbowej nie udowodni sie.



Ja swojego myslenia nie opieralam na statystykach, chociaz czasami bralam je pod uwage, ale w innym kontekscie. Nigdy nie kierowalam sie czestotliwoscia wpadania jakiejs liczby. Interesowalo mnie raczej zachowanie grup liczb. Zaden program tego nie potrafil mi pokazac, obliczyc. Ja to widzialam na moich arkuszach. Widzialam pewne zaleznosci, które byly, ale nie pojawialy sie regularnie. Potrzebowalam innych zaleznosci wypelniajacych luki w moim mysleniu.



Wszelkie programy do analiz przeszkadzaly mi w tym.

powiedzialam sobie STOP, odpoczywam. Niech w moim mózu to wszystko na nowo sie pouklada. Nie slede losowan, nie gram, nie prowadze na biezaco arkuszy.

Niedawno ktos mi powiedial, ze boje sie korzystania z programów. Taki wyciagnal wniosek. I niech sobie tak mysli.

Ja - najnormalniej w swiecie - nie mam ochoty korzystac z zadnych programów. Wolno mi.



Wole czytac posty Mariusza, bo one mnie inspiruja do innego myslenia.



Wiele napisalam o moim podejsciu do gry. Pozornie moze to sprawiac wrazenie, ze fobia sie pogubila w tym co pisze.

Nie pogumilam sie.

Napisalam to specjalnie, by uswiadomic wielu osobom, ze nie wolno krytykowac cudzych metod. Nie wolno ich wysmiewac. Nie wolno takze próbowac samemu ich udoskonalac.

Mozna tym narobic wiecej szkody niz pozytku. Ja to odczulam na sobie.



Nie kazdy ma tyle samozaparcia co Mariusz.

Dla mnie wiele z jego postów jest nie do ugryzienia. Ale ogólnie stwierdzam, ze ten facet wcale nie jest idiota. Nazwalabym raczej idealista.

A komu to przeszkadza?

Mnie nie. Wylapuje z jego mysli to co mi pasuje, co rozumiem i coraz bardziej mi sie przejasnia.



Pozwolilam sobie na durny zart z DWUDZIESTKAMI i Mariusz to zrozumial.



Konkludujac, nie prowokujmy siebie wzajemnie zbedna krytyka. Po co Mariusz ma sie wypalac odpierajac wieczne ataki? Lepiej bedzie, gdy energie swoja skupi na logicznym i bardziej przystepnym dla takich laików jak ja - pisaniu o swoich spostrzezeniach.



A do Mariusza prosba. Jezeli komus pasuje TYLKO statystyka - niech sie w nia bawi. Moze traktuje to tylko jako rozrywke lub cwiczenie szarych komórek? Tez mu wolno. Na tej stronie jest wiele osób, które maja rózny cel, by uczestniczyc w jej zyciu. Nie trzeba w to ingerowac.



POZDRAWIAM

2006-07-17 (20:16)

status serafin
Data rejestracji: 2005-12-13
Ilość postów: 3032

1501
wpis nr 67 345
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

no wlasnie...dlaczego????

Chcialbym przeczytac cos rzeczowego,popartego konkretnymi wynikami
2006-07-17 (20:25)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 67 346
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Serafin, prawde powiedziawszym to ja w zadnym temacie nie widze konkretnych wyników. Sa tylko podawane liczby, które czasami sa wylosowane, a czasami nie.

Takie \"konkretne wyniki\" jakie widzimy na tej stronie we wszystkich tematach mozna osiagac bez poslugiwania sie systemami, analizami itp.

Czy widziales gdziekolwiek jakas rewelacje? Bo ja nie, nigdzie.
2006-07-17 (20:49)

status serafin
Data rejestracji: 2005-12-13
Ilość postów: 3032

1501
wpis nr 67 349
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Masz racje Halinko...nie widzialem.Trafiaja sie piatki...jednak zadnego patentu konkretnej osoby ...

Pozdrówka
2006-07-18 (17:29)

status treviso40
Data rejestracji: 2006-07-08
Ilość postów: 49

2130
wpis nr 67 459
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariuszu,

Chcialbym Ci podziekowac za wypowiedz na temat ,który niechcacy wywolalem.

Zawsze sobie spokojnie analizuje od dluzszego czasu twoje posty i uczciwie

Ci powiem, ze wiele z Twoich sentencji wybieram i drukuje sobie.

Jezeli w pewnych kwestiach pozwole sobie z Toba sie nie zgadzac to wynika to albo

z innego pogladu na jakis temat ( i to jest naturalne, bo to mimo wszystko nie sa czasy

jedynie slusznego myslenia),albo tez wynika to (miedzy innymi) z takiej ,a nie innej percepcji

bedacej pochodna wiedzy, doswiadczenia, zdrowego rozsadku, czy tez specjalistycznego wyksztalcenia. Chcialbym miec umysl podatny na nauki scisle, a co sie z tym wiaze-latwiej przyswajalbym sobie rozprawy z np. z Twojej dziedziny i ze, niekiedy bede totalnym dyletantem z dziedzin trudniej przyswajalnych przez mój umysl. Dawno, dawno temu ukonczylem tylko prawo i historie i dlatego tego typu nauki scisle (poza resztkami logiki której nas uczono)-beda dla mnie za trudne. Ot np. utknalem przy tezie ,ze cyt.:” Sa pewne grupy piatek które tak róznia sie od innych i w tak zasadniczy sposób , ze po prostu wstyd by bylo na nie nie grac .”

Zastanawialem sie jakie jest kryterium oceny róznic,jaki sposób i ….i nic nie wymyslilem. Pozostaje proste na pozór pytanie: jak je odróznic, czym sie kierowac? Itd.,itd…

Pozdrawiam Cie

2006-07-18 (20:56)

status treviso40
Data rejestracji: 2006-07-08
Ilość postów: 49

2130
wpis nr 67 478
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

fobia1,

nie umiem tak madrze i rzeczowo pisac jak Ty (naprawde bez wazeliny).

Jestem Ci bardzo wdzieczny za Twój obszerny wpis , podpisuje sie pod nim oburacz,

zwlaszcza ,ze dokladnie napisalbym prawie tak samo (tzn. chcialbym napisac tak samo).

Dziewczyno, nalezy Ci sie (jak mówia moi drudzy rodacy) IL MAZZO DI FIORI- bukiet kwiatów.

Dzieki,

Pozdrawiam Cie

2006-07-19 (01:19)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 67 524
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Do treviso40!

Ja naprawde lubie ludzi nietuzinkowych, a do takich nalezy Mariusz. Przeciez w jego postach widac - przede wszystkim - ogromna pasje. On zyje tym co robi, nie traktuje tego marginalnie.

Nawet jezeli przepisuje z czegos czesc tych mysli, to tylko po to, by swoje racje udowodnic.

Niejednokrotnie na tym forum nawtykal mi, ja nie bylam dluzna. Jednak to byly tylko slowne przepychanki.

Przeciez dyskusja nie polega na kadzeniu.



Jestem pierwsza osoba, która zwrócila sie oficjalnie, tutaj na forum, do Mariusza o przyslanie jego arkuszy dot. piatek.

Mariusz nie zlekcewazyl mojej prosby, mimo iz nie traktuje kobiet powaznie.

Niestety, po zapoznaniu sie z tym ogromnym materialem stwierdzilam, ze nie dam rady tego zglebic do konca, a naprawde bylo to obiecujace.

To ogrom pracy i czasu, a przede wszystkim bardzo szerokiej wiedzy, której mi brak.

Znam siebie i wiem, ze brak mi cierpliwosci do takich analiz. Kiedys niepowodzenia mnie dopingowaly - teraz zniechecaja. Mam nadzieje, ze to sie zmieni. Jeszcze tylko 5 miesiecy, a moze szybciej...?

Jednak z pewnoscia nie zabiore sie za metody Mariusza, sa dla mnie za trudne. To byloby porywanie sie z motyka na ksiezyc.



Dlatego niech nikt nie przypuszcza nawet, ze mam jakikolwiek osobisty interes by to pisac. Po prostu, w pewnym momencie wkurzyla mnie ta nagonka na Mariusza, a ja bardzo tego nie lubie. Przestalo to byc \"zabawne\".



Za kwiaty bardzo dziekuje - lubie je.

Pozdrawiam
2006-07-25 (15:02)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 68 515
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Traviso-40



Dzieki przy okazji Fobii zna podbudowujace wpisy .



Ale tak po prawdzie chcialem Panstwu powiedziec , ze te niektóre niegrzeczne wpisy to nektar na moje serce .



Gdyby bylo inaczej i nie wywolywaly by moje wpisy tyle emocji a wrecz nieprzebranej i zajadlej wrogosci .............





..............to bylbym skonczony



tak jak wielu hazardzistów z tej strony i



adeptów hazardu i walenia \" z sufitu \"



To mnie podudowuje , ze nie wchodze w konwencje hazardzistów i nie poswiece zycia dla wrózenia i walenia przez 30 lat w to samo ..........



....................... a co gorsza



bez skutku .



Zreszta to nie Forum jest wazne ----ale wlasnie ci poza Forum , którzy juz teraz lawinowo wymieniaja sie setkami projektów .



Ja Panowie chcialem tylko zaznaczyc , ze w swoich postach ujalem tylko projekty przedszkolne i to na takim poziomie --aby komeracjuszki sie nie znbiegly .



To wszystko

============================



Tearaz Traviso-40



Traviso



Mozesz sie zgadzac czy nie zgadzac .

Popierac mnie czy tez nie

Uwazac , ze mam jedyna racje czy tez nie





Ja wypisze ci \" kanony totka \"



\" AKSJOMATY \'



Jezeli choc jeden z tych AKSJOMATÓW zlamiesz lub sie z nim nie zgadzaqsz



To dojdziesz...........................do nikad .



To nie ja je wymyslilem tylko nauka .



I to nauka zwana logika .





Ja po prostu omówie po kolei te aksjomaty .



NIe bede prowadzil dyskusji gdyz jest zbedna .



Jaka by nie byla zakuta pala , jaki hazard by nie oslepial takiego czlowieka



Ma tylko dwie drogi :



1. Trzymanie sie prawdy

2. Ulude



.................cdn



2006-07-25 (15:11)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 68 516
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

PO kolei :



1. Aksjomat



NIe ma mozliwosci analizy gry przy pomocy liczb 80



Kazda gra to jest jedno zdarzenie



jezeli gramy na piatki to codziennie losowanych jest 15504 piatek



NIe ma takiegos czegos , ze ktos analizuje pojedyncze liczby i skleja z tego wynik .





Otóz traviso wyobraz sobie , ze masz metode , ktnóra pozwala codziennie wytypowac 5 liczb w których blad typowania wynoosi 1 dzien .



Po rpostu znalazles metode przewidywania kazdej z 80 liczb z dokoscia 1 dnia .



Wierz mi



Nie trafisz nigdy .



( oczywiscie oprócz szczescia ) -------ale przy szczesciu to nie potrzeba nic robic .



NIe ma szans



Zadne metody analizy i badania pojedynczych liczb nie maja nawet cienia szansy



Cieniaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa



Po rpostu dlatego , ze nauce nie jest znany zaden przypadek algorytmu na sklejanie .





To moga robic badacze numerów \"



I koniec



Dlatego ja nieraz wspólczuje tym , których opental zapal badania numerów czyli numerologia \"



Kazdy wynik npn

3,16,33,45,48,80



moge przedstawic przy pomocy zupelnie innych liczb i to bedzieten sam wynik .



Malo tego sprawa wyglada jeszcze bardziej powaznie jezeli sie wezmie pod uwage , ze gra 1 z 80 to zupelnie inna gra i inaczej zachowuja sie liczby i inne sa rozklady statystyczne niz gra 5 z 80





No to jak ktos chce zlozyc z pieciu gier 1 z 80 jedna gre 5 z 80 to wyniki moga byc tylko takie jak tutaj na Forum w jednej z grup .



czyli calkowiete tyly .



2 Aksjomat



......................cdn

2006-07-25 (15:25)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 68 518
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Te 24040016 piatek to 24040016 zdarzen .



Mozna je nazwac

Mozna je ponumerowac .

MOzan je pokodowac na sto sposobów .





Ale kazde z nich musi byc rozpoznawalne indywidualnie .



MOzna i je przedstawic za pomoca pieciu liczb :!!!!!!!!!!!!!!!!



MOzna !!!!!!!!!!!!!!

ale po co sobie utródniac i uniemozliwiac wygrana !!!!!!!!!!!!!!!!!!



Dnlaczego ?





Przeciez jasne jest jak slonce i to nie ja wymyslilem , ze cala gra polega na wyborze z.................................





ale zeby wybrac cos musi byc mechanizm wyboru .



Ale zeby by l mechanizm wyboru musi byc miara lugosci , odlegosci , grubosci



i tak dalej



nie mozna porównywac rzecazy niemierzalnych





To glupota graniczaca z obledem





Dane niemierzalne nazywamy danymi nominalnymi



Czy mozna powiedziec , ze krowa to duza a mysz to mala ?.



Czy to cos daje ?



Taka jest natura tych gatunków



Ale aby wybrac sposród dwóch krów trzba miec kryterium:



waga , wysokosc , mlecznosc



A teraz czy



3,18,77,78,80



to daleko od 5,33,35,78,80



?????????????????????????????????



NO bo ja sie chce zrobic system to trzeba codzienie wiedziec , ze system zbliza sie do wygranej a nie oddala .





W multilotku jest prosto





Ale wezmy przyklad Duzego lotka





Mamy system

System ma nam dac wynik w ciagu 102 gier



w pierrwszej system trafil 2,40,42,44,45,49



a bylo 6,23,33,43,45,49



to daleko sie pomylil ?????????????????



czy zgodnie z algorytmem ?????????????????????????????





Ale jezeli zapiszemy tego duzego lotka powiedzmy kodem csn od 1 do 13983816





no to sytem dal w kolejnych dniach nastepujace odchylki



chronologicznie :



1. 3417

2. 2999

3.24

4.278

5.9

6.1055

7.106

8.444

....................



czy to jest problem obliczyc jak znbiezny do zera jest ciag i kiedy wygramy ??????????????????



I czy system da nam w ciagu tych 102 dni wygrac ??????????????????





Nie ma najmniejszego problemu .





Traaviso-40





Piszesz , ze myslales i kola nie wymysliles w kwestii jak wybrac lizcbe .





Otóz ja opowiem pewna historie .



Bedzie ona pouczajaca takze dla szesciu moich respondentów .

Gdyz kiedys obiecalem im , ze ja opowiem



Historia ta jest o tym jak sie dochodzi do rozumowania i mechanizmów wyboru .



...................cdn
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina