Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Program lub makro excela generujace i sprawdzajace wyniki

2006-05-27 (00:03)

status kleszek
Data rejestracji: 2006-05-27
Ilość postów: 4850

2047
wpis nr 61 720
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam!

W swojej \"zabawie\" w typowanie zainteresowalem sie systemami strefowymi (strefy 3 liczbowe). Uwazam,ze jest to sposob wart wiekszego zainteresowania (latwiej trafic 1 liczbe z 3, niz 1 z 1).Do swoich typowan wykorzystuje programy \"neurointelligence\" oraz\" forecaster xl\" firmy Alyuda. Sa to programy predykcyjne oparte na arkuszach excela,wykorzystujace do typowan sieci neuronowe. I tutaj mam problem.Szukam programu (makra) ktory w kolumnie A bedzie generowal losowe zestawy 3-liczbowe (im wiecej tym lepiej), natomiast w przyporzadkowanych zestawom wierszach podawal ilosc trafien( od 0 do3) w poszczegolnych losowaniach( powiedzmy przez okres 2 miesiecy).Cos takiego jest w programie Multisys3 w zakladce \"zestawy wlasne uzytkownika\" ale jest on ograniczony iloscia (20 zestawow) i okresem zapisu ( 1 miesiac)zestawu do pliku.Co prawda mozna to robic \"na piechote\" metoda kopiuj wklej, jednak jest to bardzo pracochlonne. Wolalbym,zeby robil to za mnie excel lub inny program.Niestety nie jestem mocny w excelu dlatego prosze o pomoc forumowiczow.Byc moze ktos wie jak to zrobic lub zna program,ktory za mnie odwali te czarna robote.

Pozdrawiam
2006-05-28 (23:49)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 61 922
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

http://www.geocities.com/socratiou/



ile chcesz i do woli
2006-05-29 (16:28)

status kleszek
Data rejestracji: 2006-05-27
Ilość postów: 4850

2047
wpis nr 61 959
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariusz, bardzo dziekuje za linki do programu. Rozumiem,ze w programie LottoSelectorXLp wygeneruje sobie dowolna liczbe zestawow 3-liczbowych (funkcja Do Random) . Jednak nie wiem w jaki sposob zmusic ten program zeby z zaladowanej bazy losowan, sprawdzal ile w wygenerowanych zestawach liczb jest trafien w danym dniu (cos takiego jest w programie multisys3 w zakladce \"zestawy wlasne uzytkownika\") Jesli wiesz w jaki sposob to zrobic to bardzo prosze o pomoc. Pozdrawiam
2006-05-29 (16:41)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 61 960
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

=LICZ.JEZELI(A1:E1;I1)
2006-05-29 (17:18)

status kleszek
Data rejestracji: 2006-05-27
Ilość postów: 4850

2047
wpis nr 61 966
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariusz, sorry,ze Cie \"mecze\". Rozumiem.ze podales formule excela.Tylko prosze, wytlumacz to bardziej \"lopatologicznie\" jesli mozesz. Gdzie mam wpisac te formule? Moze zaczne od poczatku. Laduje baze losowan multilotka w programie LottoSelector w zakladce Database. W zakladce Input poleceniem DoRandom generuje pewna ilosc zestawow, ktore sa tworzone w zakladce output. OK, tu wszystko jest jasne. Tylko co robic dalej?. Jak wymusic na programie aby podal mi ile liczb z wygenerowanego zakladu (np. liczby19,38,46) padlo tydzien temu a ile we wczorajszym losowaniu? Jak zmusic aby Lottoselector pokazal ilosc trafien (od 0 do 3) w zadanym okresie czasu. Chodzi mi o taka tabelke gdzie bedzie pokazany rozklad trafien w wygenerowanych zestawach
2006-05-29 (17:49)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 61 969
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

POniewaz kolego niewielu ludzi tutaj takie sprawy interesuja a latwiej jet powiedziec niz pisac to na Skype ------ryszardwelka



Ja zaobserwowales inni uzytkownicy Forum tez wymieniaja projekty mailami to Skype jest jak najbardziej wlasciwe
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1
Wyślij wiadomość do admina