Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 ... 11 12 13
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Metoda Najmniejszych Kwadratów

2010-08-16 (21:41)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 348 225
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ralfek,



jesteś jeszcze bardzo młodym człowiekiem i niestety musisz znosić nas starszych.



Nic się na to nie poradzi.



Gdy będziesz w naszym wieku, to wówczas kolejne pokolenia będą musiały znosić Ciebie i oby było im łatwiej z Tobą jak Tobie z nami.



Ponadto gdzieś tu kol. Mariusz pochwalił Cię za Twoją \"zabawę\", zatem Twoje zmartwienie powinno odejść w niebyt.



Poza tym sądziłem dotąd, iż zajmujesz się tworzeniem czegoś poważnego /oprócz ryzykownej a bezproduktywnej gry w pokera/.







Dziwię się, że mało kogo tu interesuje tytuł niniejszego wątku.
2010-08-16 (23:30)

status starak
Data rejestracji: 2005-09-29
Ilość postów: 136

1269
wpis nr 348 263
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam,obaj Panowie się mylicie.To jest metoda do gry lub zabawy na ograniczoną do możliwości przeciętnej osoby ilość kilku lub kilkunastu zakładów.Umiejętności i wymagania znajomości excela bardzo podstawowe. Sprzyjający moment na sukces powinien nastąpić raz na 100-150 losowań.Nie oczekujcie ode mnie że podam sposób konstruowania i prognozowania szeregów czasowych,Wtedy rzeczywiście wszyscy mogliby skreslać to samo.To jest indywidualna sprawa .Sposobów na tym forum podano wiele,sposobów prognozy mnóstwo zawiera excel.Mówilismy o rozmyciu liczb.Metoda pierwsza w naturalny sposób zgodnie z prognozą kazdego z 56 szeregow różnicuje i przypisuje kazdej z 49 liczb wartość ja określam np od 3,111 do 14,999.Oczekiwane trafione losowanie

zawiera 43 liczby o wartosci 6 i sześć liczb o wartości 13. Można grać na 7 -10 o najwyższych wartościach i czekać 1000 losowań lub więcej a można dołożyć częsc rozwiązania z innej metody i liczyć na wystąpienie zdarzeń w jednym czasie.Podałem przykładowy zestaw trójek wybrany przeze mnie,nie namawiam nikogo do gry .Ten zestaw jest ograniczony,tylko do 8, mozna jeszcze bardziej ograniczyć do jednej np piąta Trójka.I wcale nie będzie gry na miliony Kombinacji ale na skromne 7-56-100 zależnie od możliwości .Można inaczej zagrac 8 -49 trojek i dołączyć do nich tylko maksymalne z pierwszej metody.System stworzy ten kto własciwie skonstruuje szeregi i wybierze sposób prognozowania.MNK oczywiście ,kto chce i umie.Podobnie jak Panowie operatorów i szczegułów nie podam ,obecnie nie stosuję pierwszej metody.W drugiej mam pewne osiągnięcia i średnio trójkę mam w zbiorze 400,czasami dużo mniej,i nikt przy zdrowych zmysłach nie będzie próbować grać na milion kombinacji ale gra nie z 13983816 a tylko z 1 miliona jest dużo przyjemniejsza nawet przy ryzyku minięcia się z prognozą tego miliona co 8 -10 razy.Znów wyjazd i raczej pozostanie tylko sobota i niedziela na ewentualne dyskusje.Mam nadzieję że do tej prostej metody pokażecie Panowie kilka pomysłow do konstruowania i prognozowania.Zaletą sposobu innego zapisu kolejności Trojek,tak aby bloki po 49 trójek zawierały trzy razy po 49 liczb jest to że w każdym bloku trafione jest 18 liczb czasami zwinięte do 2/3 a czasami do TRÓJKI.Nie zastanawiałem się jeszcze nad tym.Pozdrawiam
2010-08-17 (00:33)

status KURKA
Data rejestracji: 2009-01-23
Ilość postów: 2551

4098
wpis nr 348 264
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

KURCZE szkoda , że nie mam czasu.

Nie bardzo jestem w temacie , ale Ci co piszą , chyba wiedzą czy ilość zakładów pokrywa (lub nie) wydatki na grę (nie ważne że miliony) .



Śmiem twierdzić , że (jesli chodzi o polskie gry) nie znajdzie się nikt , kto uzyska przewagę nad Lotto.- 99,(999)% pewności , nie piszę 100% bo \"więrzę w cuda\"
2010-08-17 (22:33)

status Marriusz2
Data rejestracji: 2009-06-02
Ilość postów: 2244

4670
wpis nr 348 452
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Czytam ,czytam i albo ja jestem bardzo tępy albo opis do mnie nie dociera .



Widzę ,że zadałem barrrrrrrrrrrrdzo trudne pytanie .

Uproszczę .



starak



Do jakiej gry to słuzy ?

Dużego Lotka czy multilotka ?



Może jak po kolei zadam pytania proste --uzyskam odpowiedź .

Pozdrawiam
2010-08-17 (22:47)

status Marriusz2
Data rejestracji: 2009-06-02
Ilość postów: 2244

4670
wpis nr 348 458
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

TDP



Napisaleś ziwię się, że mało kogo tu interesuje tytuł niniejszego wątku.

To ja się dziwię takim wpisem .



Metoda prognozowania MNK tak samo jak i inne metody podobnego typu nie nadają sie do liczb żywych .

Myślełem iż jest to dal Ciebie jasne .

Jak Słońce .



Ale 99 % nie zamierza korzystać z innych form zapisu jak z niewygodych liczb żywych .



Dlaczego są niewygodne pisałem parę setek razy .



Nie można ich ani przekształcać matematycznie ani przetwarzać .

Ci zaś ,którzy korzystają z innych form zapisu nie muszą czytac takiego postu --bo poszli znacznie dalej i nie są zainteresowani takimi postawami .
2010-08-18 (00:02)

status Tajemniczy Don Pedro
Data rejestracji: 2009-04-18
Ilość postów: 722

4474
wpis nr 348 507
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariusz,



Przecież zgadzam się z tym. To jest oczywiste, aczkolwiek uważam, że być może jeszcze niedostatecznie to zostało wyjaśnione matematycznie. Nawet kiedyś myślałem, czy by nie popełnić małego artykułu na ten temat i już już prawie umieszczałem, lecz wahając się doszedłem ostatecznie do wniosku, że to prawie nikogo nie zainteresuje. I jak widać miałem rację.



Wielu kolegów szuka sposobów takich, jak kol. Starak. Niech szukają. Szukajcie aż znajdziecie.



Kto powiedział, że do Gdańska trzeba jechać przez Warszawę. Można i dookoła świata przez Honolulu. Przynajmniej jest trochę zabawnie.



A ponadto dla grających mniejsza póki co konkurencja do wspólnej puli nie jest taką złą wiadomością. Dobrze jest jak zwiększa się ilość grających. Korzyści ze wzrostu ich wiedzy są już rzeczą dyskusyjną



Pozdrawiam i wielu szóstek
2010-08-18 (09:38)

status ralfek
Data rejestracji: 2009-07-08
Ilość postów: 3863

4876
wpis nr 348 599
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

idzcie sie napic, a nie zrzedzicie jak kury na grzedzie



naprawde przestancie sie juz dowartosciowywac bo to nic a nic nie wnosi do tematu
2010-08-18 (15:07)

status szachinista
Data rejestracji: 2010-08-18
Ilość postów: 4

12619
wpis nr 348 660
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Metoda Najmniejszych Kwadratów nie ma zastosowania do zdarzeń losowych. Muszą być pewne zależności. Jeśli takich zależności nie ma, to wyjdą po prostu ***oły



Równie dobrze można szukać zależności między pogodą w Krakowie a ilością chrabąszczy na Madagaskarze.
2010-08-19 (08:51)

status Marriusz2
Data rejestracji: 2009-06-02
Ilość postów: 2244

4670
wpis nr 348 872
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

szachmista ma absolutną rację .



Tylko ,że my nie szukamy żadnych zależności pomiędzy liczbami i nie do tego to ma słuzyć .



Widzę ,że na Forum przeważa ilość deterministów .

Ale wygodniej oprzeć sie na założeniu iż zależności pomiędzy liczbami nie ma i ich nie szukać .

Natomiast czym innym jest zastosowanie MNK do utworzenia wygodnego modelu o innej niż jednostajna dystrybucji.

A każdy rozkłąd inny niż jednostajny to pewna wygrana .

Podobnie jak byśmy mieli monetę gdzie wypada dwa razy więcej orłów jak reszek no to też wygrana
2010-08-19 (10:50)

status aniel
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 590

1383
wpis nr 348 902
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariusz, zdaje się, że kostka losowa zajmuje się jednostajnym rozkładem i że losowania sie sa ze sobą w żaden sposób skorelowane, ale jednak musi istnieć coś co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia. Tym czymś jest ilość prób (czyli losowań).

Tak czy nie? Jesli jakies zdarzenie nie miało miejsca przez dłuższy czas, a wszystkie zdarzenia sa jednakowo prawdopodobne to ma ono coś jakby \"zaległości\".
2011-11-23 (12:52)

status te0dor
Data rejestracji: 2010-10-12
Ilość postów: 408

12696
wpis nr 474 901
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Odgrzeje kotleta, witam mariusza, bardzo mnie zainteresowal twoj temat MNK, sam niedawno zaczałem nowy temat poszukujac pomocy jak model rozpisac matematycznie bym to oprogramowal nie w excelu do loterii 49's. jesli bys byl sklonny podzielic sie wiedza czekam na kontakt. krzysadam@gmail.com
2011-11-23 (14:36)

status tj_gumis
Data rejestracji: 2010-03-31
Ilość postów: 337

12456
wpis nr 474 936
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

te0dor



Jesli pozwolisz to zasugeruje Ci zebys zostawil w spokoju (w odniesieniu do losu) wszystko co w jakikolwiek sposob odwoluje sie do determinizmu oraz statystyki. To tylko taka kolezenska dygresja, zrobisz jak zechcesz.

Interesuje mnie cos innego.

W jakim jezyku piszesz i jaki jest stopien Twojego zaawansowania ?



Pzdr



TJ_Gumis
2011-11-23 (15:24)

status te0dor
Data rejestracji: 2010-10-12
Ilość postów: 408

12696
wpis nr 474 945
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

no cos dla wlasnych potrzeb mam opanowany php, VisualBasic, C# - choc w tym wolalbym nie robic
2012-04-20 (21:55)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 517 711
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Aniel napisał:

"Mariusz, zdaje się, że kostka losowa zajmuje się jednostajnym rozkładem i że losowania sie sa ze sobą w żaden



sposób skorelowane, ale jednak musi istnieć coś co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia danego zdarzenia.



Tym czymś jest ilość prób (czyli losowań).

Tak czy nie? Jesli jakies zdarzenie nie miało miejsca przez dłuższy czas, a wszystkie zdarzenia sa jednakowo



prawdopodobne to ma ono coś jakby "zaległości"."



koniec cytatu



Chodzi mi o jedno zdanie: "Tym czymś jest ilość prób (czyli losowań)."

Od długiego już czasu zastanawia mnie jedna rzecz - niby banalna ale ta rzecz mnie inspiruje do myślania,

do zastanawiania się.

Aniel pisze o ilości prób. Ale KTÓRE próby się liczą, które nalezy zaliczyc do ciągu który, powiedzmy zapisujemy na



kartce? Już pisalem o podobnej rzeczy w innym temacie ("Czas, kolejność w zdarzeniach losowych - jakie mają



znaczenie").

Powiedzmy, że rzucam kostką sześcienną i w ciągu 100 rzutów bardzo dużo razy (ponad przeciętna) wypadło 6



oczek. I że w ciągu tych 100 rzutów wypadła bardzo mało razy ściana z 1 oczkiem.

Zgodnie z tym co mówi Aniel - powinno się to później wyrównać, po wielu ..wielu rzutach. Czyli zacznie padac więcej



1-nek a mniej 6-stek.

A teraz załóżmy, że w innym mieście też ktos rzucał kostką w tym samym czasie co ja, dokładnie taka samą kostką.

Ale u niego było na odwrót - mało szóstek i dużo jedynek. Gdyby ktos patrzył na to ze perspektywy (wiedział o mnie i



o drugim rzucającym) to by powiedział że sytuacja już się wyrównała. I nie trzeba nic wyrównywać.

Było by to tylko i wyłącznie kwestia tego, czy do moich rzutów zaliczymy tez rzuty drugiego rzucającego, czy nie.



I teraz inna rzecz. Powiedzmy, że rzuciłem już 50 razy kostką i nagle przerwałem. Potem wyszedłem z pokoju i na



moje miejsce wszedł kolega i dokończył rzuty do 100. Załóżmy że w ciągu tych 50 rzutów ja miałem bardzo mało 2-



jek. I teraz pytanie - czy kolega będzie miał ich dużo wiecej, tzn czy sytuacja sie wyrówna?

Wiem, że to sa dość dziwne pytania, ale lubie to co niestandardowe i wykraczające poza zwykłe myślenie,



postrzeganie. Przeciez kostka nie ma pamięci - ja usiądze mój kolega to ona "nie wie" jakie były moje rzuty.

Skąd będzie wiedziała że ma wyrównywac sytuacje z dwójkami?

Może dla kogos to głupie pytania, ale mnie to zawsze bardzo interesowało.



Nasuwają się mi pytania:

Czy ten kto rzuca kostka ma wpływ na to co wypada?

Od kiedy do kiedy liczyć jakieś doswiadczenie?

Czy musi byc używana jedna i ta sama kostka?

Czy to że zmnieniłbym kostkę (ale na taką - o dokładnie takich samych parametrach fizycznych)

miałoby jakis wpływ na dalsze rzuty, losowania?



Bo jeżeli nie - to nazwiazując teraz do totka - dlaczego jeśli gramy np. w DL to zapisujemy wyniki tylko z Dużego



Lotka? Przeciez możemy je przeplatać z 49's albo z Lotto UK, czy innymi ze świata gdzie losowanych jest 6 z 49.

Przy załozeniu że kulki w tych wszystkich grach maja te same parametry - możemy to robić.

Inna sprawa czy to coś da jeśli chodzi o przewidywanie wyników. Ale chodzi o sam fakt i o patrzenie na ta całą



losowość. Tak naprawdę to nie wiemy co zaliczac a czego nie do naszego doświaczenia, do naszej gry.



Może się zdarzyć że na calym świecie w jednej chwili 100 osób zacznie rzucac kostka do gry. Które losowania



zapisać? Wsystkie 100, a może tylko te od osoby nr 59 albo te od osoby 34 i 91?





2012-04-20 (22:47)

status tj_gumis
Data rejestracji: 2010-03-31
Ilość postów: 337

12456
wpis nr 517 732
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Dodam na ten temat cos od siebie, tymbardziej ze do tej pory nikt i nigdzie nie byl w stanie zaproponawac zadnej metody eliminacji zdarzen ktore mozna by uznac za zaklocenia.



Otoz jedna z podstawowych cech losowosci jest fakt iz przy wystarczajaco duzej liczbie losowan tak czy inaczej kazde zdarzenie wystapi. To tak w skrocie.



Wezmy pod uwage pojedyncze rzuty kostka 49 scienna (BB z 49s). Genralnie zawsze niezbedna ilosc rzutow koniecznych do pojawienia sie wszystich oczek jest wieksza od 49.

Natychmiast pojawia sie pytanie jak potraktowac wystepujacy w takim przypadku nadmiar wystapien jednych zdarzen w odniesieniu do drugich ?



Generalnie losowosc jest paskudnym zjawiskiem pozwalajacym uzasadnic jako poprawne wystapienie kazdej sytuacji niezaleznie od tego czy jest zgodne z jednym, dwoma, trzema ... lub zadnym z wykonywanym testem na losowosc.

Jakkolwiek by na to nie spojrzec taka a nie inna sytuacje mozna zawsze uznac za w pelni uzasadniona w ten czy inny sposob.



Powroce zatem do kwesti tzw „wystarczajaco duzej liczby losowan” ktora roboczo okresle jako cyklem.

Na pierwszy rzut oka dla kostki 49 sciennej minimalna ilosc elementow takiego zamknietego cyklu wynosic 49 i na jego podstawie mozna juz przynajmniej probowac analizowac losowosc wystepujacych zmiennych.



Czy jednak faktycznie jest tak naprawde ? Czy wylacznie min 49 rzutow moze nam okreslic przebieg ktory okreslimy tym mianem ?

Otoz niekoniecznie.

Mozna przeciez zawsze rzeczywistemu pojedynczemu zdarzeniu przyporzadkowac dowolny zbior zdarzen wprost (np dla 1 zbior 1,2,3,4,5,6,7 itd lub podobnie jak kolor BB w 49s co mimo wszystko odradzam) ale mozna rowniez zrobic to wg innych mniej lub bardziej zlozonych kryteriow i na podstawie kilkuelementowych zbiorow zdarzen analizowac zamkniete cykle znacznie krotsze niz 49 losowan eliminujac zdarzenia ktore zaklocaja obraz losowan.



Wyobrazmy sobie teraz przykladowy ciag zdarzen od a1...a10 (z 49 mozliwych) i przyjmijmy jakies warunki tworzace nam 5 elementowe cykle zamkniete. Jesl okaze sie ze na podstawie wystapien zdarzen cykle te zamykaja sie nastepujacymi zbiorami :



a1,a2,a3,a4,a6

a2,a3,a4,a6,a7

a3,a4,a6,a7,a8

a4,a6,a7,a8,a10



to natychmiast nasuwa sie pytanie w jaki sposob potraktowac fakt niedopasowania sie do takiego przebiegu cyklow, zdarzen a5 oraz a9 ?

Czy jest to uzasadnione (tzn niewytlumaczalne) zachowanie losowe czy tez mozna uznac te 2 zdarzenia za po prostu zaburzeniem przebiegu losowan ?



Moim zdaniem i na podstawie roznego rodzaju testow ktore przeprowadzalem, mozna smialo uznac te dwa zdarzenia jako zaklocenia i eliminowac je znacznie poprawiajac w ten sposob jakosc przeprowadzanych analiz (jakichkowliek statystycznych badz deterministycznych).

2014-03-19 (12:48)

status Martino
Data rejestracji: 2009-04-16
Ilość postów: 58

4468
wpis nr 773 920
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

tyle opisu w tej metody do zastosowań lotto



a w praktyce metoda nie działa,



sprawdziłem na kilkudziesięciu losowaniach i



wyniki takie same jak na chybił trafił oraz typy z sufitu dają te same



wyniki,





a tyle dyskusji a efektu brak- MNK się nie do LOTTO nie nadaje !!!





Martino
2014-03-19 (16:05)

status Lottonauta
Data rejestracji: 2012-09-03
Ilość postów: 2110

13559
wpis nr 774 023
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

@Martino



A może to twoja funkcja jest do bani, anie MNK?



Pozdrawiam
2014-03-19 (18:23)

status Martino
Data rejestracji: 2009-04-16
Ilość postów: 58

4468
wpis nr 774 081
[ CZCIONKA SPECJALNA ]





MNK jest ma zastosowanie w wielu innych dziedzinach



i tam się nieźle sprawdza ale do lotto zupełnie się nie nadaje



a sprawdziłem kombinacje z wszystkimi możliwymi funkcjami aktywacji

i niestety ta metoda MNK w lottka nie daje rezultatów niestety ;-(



Martino
2014-03-19 (20:57)

status sindbad
Data rejestracji: 2008-10-13
Ilość postów: 20484

3794
wpis nr 774 191
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

@Martino, co to znaczy, że zupełnie się nie nadaje.
2014-03-22 (07:51)

status lotoman
Data rejestracji: 2008-05-11
Ilość postów: 3000

3483
wpis nr 775 243
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

@Martino, bzdury pleciesz ja zastosowałem do systemów i daje o 200% lepsze wyniki, niż normalny rozpis liczb typowanych



pozdr
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 ... 11 12 13
Wyślij wiadomość do admina