Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

moje luzne mylenie

2006-04-11 (10:25)

status paranormalny
Data rejestracji: 2006-04-11
Ilość postów: 5

1929
wpis nr 57 526
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Tak sobie patrze na wyniki losowan ML. i zobaczylem co ciekawego.

Wystaczy zrobic sobie mape bitowa w excelu. A potem przyjrzec sie jej dla róznych rozmiarów komórek excelowych. Zróbcie tak aby komórka miala ksztalt prostokata lezacego na krótszym boku i przyjzyjcie sie takiej mapie a potem zróbcie tak aby prostokat lezal na krótszym boku i przyjzyjcie sie. Czasami punkty tworza linie ukone a czasami takich linji brak. Te wtracenia daja do mylenia. Czy kto wie ile Totalizator ma maszyn losujacych do ML?
2006-04-11 (10:45)

status Darek
Data rejestracji: 2003-10-13
Ilość postów: 213

154
wpis nr 57 528
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mam taka mape juz 2 lata a sprawa ukladania sie liczb po ukosie byla juz komentowana i o ile sie nie myle to fobia o tym pisala, wiec moze doszla do czegos w tym kierunku.

Multipairs tez robi taka mape ale moj program jest lepszy bo robi spacje po 10 liczbach i mapa jest bardziej przejrzysta i od razu mozna okreslic na jaka liczbe sie patrzy.

Artysta dba o detale panie Pasko
2006-04-11 (11:07)

status paranormalny
Data rejestracji: 2006-04-11
Ilość postów: 5

1929
wpis nr 57 529
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

a teraz policzmy w kazdym losowaniu ile jest skosów lewych i prawych oraz powtorzen i gdy w losowaniu jest skosów powyzej 11 ( albo jaki inny podzial) to przesunmy to losowanie do innej bazy. Ciekawe co bedzie gdy bedziemy analizowac takie 2 bazy danych. bedziemy mieli 2 rózne typowania które powinno byc doc trafne - jezeli lotto ma 2 maszyny do losowania
2006-04-11 (11:54)

status Darek
Data rejestracji: 2003-10-13
Ilość postów: 213

154
wpis nr 57 535
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Podejscie ciekawe.

Jesli utworzysz mape wedlug roznych kryteriow to mozesz zaobserwowac ciekawe wzorki.

Np jesli tworzysz mape tylko z losowan w ktorych wypadla jakas liczba to tez pojawiaja sie wzorki.

W glowie juz mi sie uklada co by powiedzial mariusz:

\"To mozg widzi wzorki a nie maszyna...\"

Dobrze mowie Mariusz ?

Trudno mi powiedziec czy takie podejscie cos da ale ja bym sie nie skupial na innych maszynach.



Chaos to idealny porzadek ktory nie da sie przewidziec ze wzgledu na trudnosc obliczeniowa. Wywolana miedzy innymi wieloma czynnikami trudnymi do przewidzenia i dodawanie nowych czynnikow w postaci niejawnych losowan nie przyblirzy cie do celu bo zwiekszasz liczbe czynnikow. Moze to jedynie umacniac cie w przekonaniu ze nie ma szans na przewidzenie zachowania sie liczb.



Chcialem zapytac czy nicek paranormalny ma jakis zwiazek z silami nadprzyrodzonymi lub takimi zainteresowaniami ?

pozdrawiam
2006-04-11 (12:12)

status paranormalny
Data rejestracji: 2006-04-11
Ilość postów: 5

1929
wpis nr 57 537
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Najlepiej zaznaczyc sobie kolorem losowania z duza ilocia skosów (jest ich mniej). Ciekawie wyglada rozklad (funkcja czestoc w excelu) dla iloci skosów w losowaniu. mozna teraz uzyc autofilru dla ukrycia tych losowan. Popatrzcie sami co wyjdzie. Wnioski nasuna sie same.

Paranormalny to od ParaNormalni (dwoje ludzi On i Ona)
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1
Wyślij wiadomość do admina