Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

na dziesiatki gra wariat,no moze utopista

2005-06-10 (16:30)

status czarek771
Data rejestracji: 2005-06-10
Ilość postów: 86

988
wpis nr 18 975
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Tez gralem.A le teraz tylko 2,3 i 4.Reszta to marzenia.Chyba ze kto ma kase do przegrania.Jezeli kto chce,to go zapoznam z moim sposobem mylenia.Pozdrawiam.
2005-06-10 (16:40)

status sonda
Data rejestracji: 2005-02-20
Ilość postów: 2184

707
wpis nr 18 981
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A jezeli twoj sposób mylenia jest zaraLliwy i moze nam zaszkodzic?



Ale spróbowac powinnimy, bez tego nie mozna ic do przodu.

Przedstaw twój tok postepowania - reszta do uzgodnienia.



Fakt 10 to duuzzzoo pracy i kasy.
2005-06-10 (16:47)

status halah
Data rejestracji: 2005-01-30
Ilość postów: 1207

604
wpis nr 18 984
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Owszem ja takze jestem ciekawa ,moze to rzeczywicie nowy sposób na Prezesa,,,,,
2005-06-10 (16:50)

status jerzyk26
Data rejestracji: 2005-02-03
Ilość postów: 2510

624
wpis nr 18 986
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Halah , Sonda i Ice w prezesa trzeba dzida japonska bo inaczej nie da rady, moze go tym zaskoczymy
2005-06-10 (16:54)

status sonda
Data rejestracji: 2005-02-20
Ilość postów: 2184

707
wpis nr 18 989
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

No moze czary Czarka to tez pomysl warty dzidy?
2005-06-10 (17:23)

status czarek771
Data rejestracji: 2005-06-10
Ilość postów: 86

988
wpis nr 18 994
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

1.Podchodz do ml na luzie.2.Wiesz ze Totalizator nas rznie na kasie-jezeli za 1 placi 2zl za2 8zl,to za 3 powinien placic 36zl,a za 4 162zl.I tak dalej.Gdyby wyplacal wg rachunku prawdopodobienstwa to i tak by wygrywal.Trudno.Jest jak jest.Np.w Czechach jest lepiej.3.Trafiam 2,3 rzadko 4.Ale gralem tez na 5....10.To sa marzenia.
2005-06-10 (17:54)

status czarek771
Data rejestracji: 2005-06-10
Ilość postów: 86

988
wpis nr 18 997
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Sorry ale moja kobieta sie odezwala.Jestem happy.Ale chetnie wróce do dyskusji.Bardzo pozdrawiam.
2005-06-10 (22:54)

status halabarda
Data rejestracji: 2003-09-16
Ilość postów: 218

32
wpis nr 19 008
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Trafiajac 10 z 10 otrzymujemy 90 000 zl.

Trafiajac 5 z 5 otrzymujemy 330, co daje nam 264 stawki i jeli drugi raz trafimy 5 z 5 grajac za caloc, otrzymamy 87 120 zl, a wiec tylko 3,2% mniej niz w poprzednim przypadku.

Uprzejmie prosze o wypowiedzi czy latwiej trafic 10, czy dwa razy 5.

Z powazniem .

2005-06-10 (23:41)

status Pasko
Data rejestracji: 2003-08-03
Ilość postów: 4317
ADMIN
1
wpis nr 19 009
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam.



Jest to mylne wrazenie, ze np. 1/1 placi -> 2 zl, a za 2/2 -> 8 zl to np. za 10/10 powinien placic 4.500.000, bo skoro placi 2x mniej niz szansa wygranej....



Tak naprawde placi zawsze jak najbardziej zblizenie do 50 % szansy !!



W przypadku 1-ek i 2-ek sprawa jest prosta, poniewaz sa tu tylko wyplacane pelne trafienia.



Dlaczego wiec za 3/3 jest 26 ?? Odpowiem teraz na to pytanie, dla tych co nie wiedza.



Szansa na 2/3 jest okolo 1:7,2 ; szansa na 3/3 jest okolo 1:72 ... ilez wiec totalizator musi wyplacic... otóz musi wyplacic dokladnie 10x wiecej 2/3 niz 3/3 !



Czyli mamy 3/3 + 10*2/3 ... podstawiamy 1*26 + 10*1 = 36 ( 50% z 1:72)

Zgadza sie ... gdyby nie placil za 2/3, to na pewno byloby 36x



Teraz weLmy jeszcze czwórki :



4/4 -> 1 : 326,4

3/4 -> 1 : 23,1

2/4 -> 1 : 4,7



czyli... 3/4 zdarza sie dokladnie 14,13x czeciej niz 4/4

natomiast 2/4 zdarza sie 69,45x czeciej niz 4/4



Podstawiamy jak poprzednio to co wyplaca totalizator :

40 + 14,13*4 + 69,45*1 = 166



a jaka jest szansa na 4/4 -> 1:326,4, czyli wyplaca 166/326,4 = 50,8%





Jak wiec widac po prostu glówna wygrana jest odpowiednio obnizana kosztem odpowiedniego rozlozenia nizszych wygranych... a ze akurat tak ustalil TOTALIZATOR a nie inaczej, to juz inna sprawa Móglby np. za 10/10 spokojnie dac 300 000x .. ale wtedy odpowiednio musialby obnizyc nizsze wygrane.

Podstawcie sobie, to zobaczycie, ze wszedzie - równiez w przypadku 10-ek wyjdzie okolo 50% -> sprawdzone



Pozdrawiam

tabelka prawdopodobienstwa wypadniec : www.multipasko.pl/wstep.php




No a na koniec zastanówmy sie co by bylo, gdyby TOTALIZATOR wyplacal zawsze 50% tego co wychodzi ;) Otóz szansa na 0/10 ; 1/10 ; 2/10 ; 3/10 ... na kazda z tych trafien równiez jest mala .. tzn. na pewno mniejsza niz 1:2 .. tak wiec tutaj równiez powinien wyplacac :) najlatwiej jest trafic 2/10 i 3/10 ... natomiast 0/10 naprawde nie jest tak latwo i kazdy to wie... moznaby wiec za 0/10 spokojnie dac wygrane np. 1x ... ale odpowiednio musialoby sie zmienic wszystko .. np kosztem 6/10 czy 7/10 itd... po zsumowaniu ma wyjc 50% i kropka .. tyle bowiem nasz kochany TOTALIZATOR przyjal sobie, ze zabierze :)
2005-06-11 (00:15)

status misiek
Data rejestracji: 2005-05-10
Ilość postów: 106

932
wpis nr 19 011
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pasko i tak bylo.

W 1998 roku totalizator mial taka promocje ML, ze za kupony na 10 skrelen z 0 trafieniami zwracal koszt zakladu czyli 1x.

Jak wtedy to przeliczalem to bylo raptem 5% wplywów totalizatora. W sumie bagatelka.

2005-06-13 (07:37)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 19 143
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

To co tutaj napisal Czarek , to wierutne bzdury i niczym nie podparte teorie .



Nie tylko teza nie jest prawdziwa , ale wrecz otumaniajaca .



Pisanie takich rzeczy to nieodpowiedzialnoc i chyba glównie chodzi o dezinformacje jak o fakty .





Ja nie pisze tego , zeby kogo obrazic tylko zeby oszzustwa statystyczne nie robily ludziom wody z mózgu --a tak jest w tym przypadku .



Ale zaczym Czarek zacznie mnie wyzywac i besztac warto zeby przeczytal ponizszy tekst i aby czego sie nauczyl i najpeirw ( dobrze by bylo ) aby przeczytal , a póLniej aby orzekla , kto ma racje .



----------------------------------------------------------------------------

Jak kto ma trudnoci z objeciem wszystkich wersji multilotka to najlepiej symulacje przeprowadzic na kostce szeciopolowej .



I przeanalizujmy podobna sytuacje na przkladzie kostki 6/6



Otóz zalózmy , ze sa trzy gry :



1/6

2/6

3/6



Sytuacja jest dokaldna parafraza multilotka , tylko skala skomplikowania o wiele mniejsza



Otóz statystyka mówi tak :



1 z 6 --- oczywiste , ze szansa wynosi 1/6



2 z 6 - oczywiste , ze szansa wynosi 1/15



3 z 6 - oczywiste , zw szansa wynosi 1/20



To w jaka z tych gier oplaca sie grac systemem ---?



OdpowiedL wcale nie jest prosta i nie ma tutaj nic wspólnego statystyka .



Na pewno kazdy rozsadny wezmie pod uwage 3 z 6 a nie 1 z 6



jest tutaj oczywiste pewne oszustwo statystyczne tak znamienne i psychotechniczne , które niestety pokutuje i dlatego sa takie posty .



Blad lezy w rozumowaniu .



Statystyka mówi tak :



...reszta wieczorem





2005-06-13 (09:56)

status jerzyk26
Data rejestracji: 2005-02-03
Ilość postów: 2510

624
wpis nr 19 147
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Dzieki Mariusz za riposte w strone Czarka , to byla aluzja do mnie gdyz napisalemw jednym z postów ze podalem liczby na wariata i zaraz ukazl sie temacik wariacki ,ale ja nie wdalem sie w polemike gdyz ten marny czlowieczek nie wie co pisze ( przepraszam za slowo marny) . Z powaga jerzyk26,
2005-06-13 (15:28)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 19 159
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ja nie chcialbym nikogo obrazac .



Moga byc ludzie , którzy nie znaja najprostszych spraw statystyki i dynamiki gier losowych .



W tym chaosie dezinformacji i skapych informacji nie ma sie co dziwic .



Ale myle , ze Czarek jak przeczyta do konca to zmieni caly swój oglad sprawy .

Nie mozna nikogo dezawuowac , bo moze nie ma z kim wymienic pogladów ---a moze ten post byl podchwytliwy i chodzilo o zamieszanie kijem mrowiska ---------------------------moze .





JedLmy dalej



Najprostszym przykladem jest trafienie 1 z 6 ( kostka szeciocienna ) .



Tutaj statystyka mówi ze prawdopodobienstwo trafienia takiej liczby wynosi 1/6 .



Pytanie jest takie -a co bedzie jutro jezeli obstawie te sama liczbe ponownie .



Statystyka mówi --- prawdopodobienstwo takze bedzie 1/6 .



I ile razy bymy nie typowali to zawsze prawdopodobienstwo bedzie 1/6



A co sie stanie jak obstawimy wszystkie liczby na jutro ---no to wylemy 6 zakladów po jednej liczbie --kazdy zaklad ma tez prawdopodobienstwo trafienia 1/6 .





To samo dotyczy 2 z 6 i 3 z 6 .



To jest los wszystkich typujacych , analizujacych i wrózacych .



Dla wszystkich jest ta sama odpowiedL -----1/6 .



I koniec



I tyle mówi statystyka



I nie ma tu nic do rzeczy wygrana czyli nagroda dla tego , który trafi .



Oczywiste jest , ze jak by jedna gra placila za 1 z 6 --2 zlote a druga gra za to samo 4 zlote to bym grala na te druga .

Ale to nie kwestia statystyki tylko taktyki gry .



My podwiadomie wiemy , ze co tutaj nie gra .



No bo jak to : dziesiec dni gramy i caly czas mamy szaNSE WYGRAC te liczbe z prawdopodobienstwem 1/6 .



Ale prawdopodobienstwo 1/6 to nie pewnik .

Moze sie zdarzyc , ze dufajac matematyce statystycznej mozemy nie trafic i przez 15 dni i przez 20 dni i tej liczby nie trafimy .

My wtedy watpimy w statystyke a totek zgarnia kase --i tyle .



I o to chodzilo





A teraz zostawmy statystyke w spokoju , bo ona nie ma tutaj nic do rzeczy .



Ma tu do rzeczy \" klapa na oczach , ze typ musi byc na jutro \" --i koniec czyli na to 1/6 prawdopodobienstwa .



Nikt tutaj nie podskoczy , chocby nie wiem jaki stoaowal program do wrózenia czy tez analiz .



A teraz inne podejcie do sparwy ---bez statystyki .





...



2005-06-14 (17:14)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 19 225
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A teraz rozpatrzmy sytuacje jak bymy nie mieli tych wszystkich analiz , setek programów do analizy i kombinowania niewiarygodnych rzeczy .



Rozpatrzmy dokladnie idealnie okragla krowe \\\"- to tylko taki zart pochodzacy z naukowego faktu .



Rozpatrzmy teraz rzuty kostka na przyklad 1000 rzutów .

I rozpatrzmy inna filozofie podejcia do gry , bez statystyki , która nic nam nie poradzi .



po ilu tam rzutach i po odlozeniu na histogramie tych rzutów zatrzymujemy sie nad ostatnim niewypadnietym numerem :



Niech to bedie liczba 3 .



Od tej pory zdarzenie , ze wypadnie liczba 3 jest zdarzeniem pewnym \\\" w odróznieniu od takiej sytuacji kiedy wypadlo juz 1,2,4,6



a nie wypadlo 3,5





To teraz takie zdarzenie jeszcze nie jest pewne bo istnieje wybór : albo 3 albo 5 .



teraz po ilu tam rzutach wreszcie nastapilo zdarzenie , ze wypadlo liczba 5 i od tego momentu odliczamy ---czas oczekiwania na jedyna liczbe 3.



Ten czas oczekiwania moze sie zawierac w przedziale od 1 rzuty oczekiwania ale az do kilkunastu rzutów .



Niech to bedzie , ze maksymalnie do 23 rzutów .



Jak bymy wielokroc analizowali na histogramach taka sytuacje to powsalby rozkad losowy

od kilku czasów oczekiwania równych 1 po coraz gestsze 2,3,4,5,... az po \\\" efekt tunelowy \\\" czyli \\\" ogon \\\" bo moze zdarzyc sie i 23 a moze tez byc 25 .



Lem przytaczal prawdopodobienstwo , ze ruchy Browna tak sie uloza , ze cegla podniesie sie na 1 metr.



W tym rozkladzie jest maksimum -takie gdzie te czasy oczekiwania sa najgestsze .



Niech to bedzie miedzy 5 a 10 .



Ale tym razem sytuacja jest inna niz przy typowaniu .



Jezeli wejdeziemy w 5 rzucie do gry to z kazdym rzutem nasza szansa ronie na spotkanie tej liczby 3 .

I wcale nie jest tak , ze nasza szansa za kazdym razem jest 1/6



Za kazdym nowym rzutem nasza szansa ronie .



.....
2005-06-14 (20:02)

status icemario
Data rejestracji: 2005-01-07
Ilość postów: 6391

561
wpis nr 19 234
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

...do rzeczy.

czyli twierdzisz ze jezeli wypadlo juz 1,2,4,5,6, to nie ma co obstawiac 3-ki???

pzdr.nara:)
2005-06-14 (20:14)

status Vector
Data rejestracji: 2005-06-13
Ilość postów: 8

991
wpis nr 19 241
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ales namieszal.Utopia naukowa czy bajdy z Krainy Ozz.Przecie wiadomo ze te naukowe wywody badz co badz ladne skladne i przepojone madroscia starozytnych nie wnosza nic nam biednym gracza ktorzy oczekuja ze kiedys stanie sie cud i wpadnie 10 liczb.Bo co ma piernik do wiatraka .Ta cholerna 3 trojka ma taka sama szanse wpasc w nastepnych rzutach jak 1,2 itd bo szansa zawsze wynosi 1\\6 a to ze zdarzenie taki jest pewno to nam sie na pewno tylko wydaje bo tak tego chcemy ze juz to widzimy i to sie nazywa wizualizacja.Dobra ta wizualizacja w zyciu ale zeby wypadla liczba czy 3 na kostce to trzeba miec farta.Basta.Vector
2005-06-14 (20:30)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 19 245
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Vector



Wygadujesz glupoty .



Jeszcze nic nie napisalem , ale ty juz wiesz .

Widzisz -bab swoje i ja swoje \" Ja pisze czy sie rózLni typowanie od wyliczenia tej liczby 3 a ty swoje .

A guzik prawda bo w takim wyliczeniu wcale liczba 3 nie ma szansy 1/6 i to ci dokaldnie napisze .

Tylko jak by troche cierpliwoci wykazal .



Ale ty juz wiesz i nie potzrebujesz wiedziec .



Wlanie to sa metody do dziesiatek i wlanie kazdy , kto by chcial te dziesiatke trafic to ma szanse ja wyliczyc .



Mozesz powiedziec tak -- NO to czemu ja nie wyliczyl .



Otóz problem byl banalny i jak by mial troche wyobraLni to by o tym wiedzial .

Jeszcze dwa trzy lata temu nikt rozsadny by sie za to nie zabral bo nie bylo mocy obliczeniowej komputerów ani pamieci .

Jak sie dochodzilo do szóstek to juz komputer trzeba bylo na kilka gdzin wlaczyc i wajchowac .

Ale obecnie postep stal sie wielki .

Ja w innym pocie pisze o dziesiatkach , które dopiero teraz na biezaco z tymi co czytaja realizuje .

Bo teraz mam maszyne seryjna taka , ze dla niej nie jest istotne czy ja przeciagne polecenie arkuszowe do wiersz 15504 czy tez do wiersza 65000



Ale ty juz wiesz wiec nie czytaj bo to nic ci nie da .



A szkoda , bo jak widze to ty nie rozumiesz zwyklej kostki do gry wiec z multi sobie nie poradzisz .



A o tej kostce sa bardzo fascynujace rzeczy , o których nawet nie slyszale i nie wiesz o zadnych metodach ani systemach przewidywqania wyniku w kostce do gry .



Wiec szkoda twojego czytania , bo ty juz wiesz i nie pojmiesz nieczego wiecej .



Mnie to nie szkodzi .
2005-06-14 (21:50)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 19 252
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

...

Poniewaz mam troche czasu to jescze teraz o wyzszych grach w kostke szeciocienna czyli 2 z 6 .



Caly czas tez parafrazuje na tej prostej grze multilotka ( co juz pisalem ) , bo jak widac nie kazdy ogarnia te 80 liczb .

Dla niektórych na 6 liczbach latwiej .

Tak jak Czarkowi latwiej parki niz dziesiatki .



Dlaczego ?

Bo w parce sa dwie liczby a w dziesiatce 10 liczb -- wiec je latwiej ogarnac .



W grze 2 z 6 mamy w typowaniu 1/15 szansy na trafienie .



A teraz o zdarzeniu pewnym czyli ostatniej parce z mozliwych .



Jak parki ponumerujemy od 1 do 15 to mozemy zrobic histogram .



Sledzimy czas oczekiwania ostatniej parki np nr 9 od czasu kiedy wypadla przedostatnia .

Od tego momentu jest tylko jedna jedyna parka nr 9



Jej zachowania dynamiczne sa takie . Moze wypac w nastepnym rzucie a moze wypac za 40 rzutów .



Ale znowu jak bymy odkladali na histogramie 15 punktowym te ostatnie czasy oczekiwan od rzutu gdzie wypadla przedostatnia para a tym kiedy wypadla w koncu para nr 9 to otrzymalibymy taki garbaty wykres , gdzie max bedzie pewnie miedzy 15-20



W tym miejscu trzeba przypomniec , ze to WCALE NIE JEST TAK , ZE jak wypadnie ta ostatnia para nr 9 to znowu musimy czekac 100 rzutów , az zjawi sie ostatnia para .



Po kazdym ostatnim wypadnieciu czyli nr 9 odcinamy czyli wycieramy z bazy rzut nr 1,2,3, az dotad gdy znowu na histogramie pokaze sie ostatnia luka czyli puste miejsce .



Tym razem np nr 11



To wlanie dlatego misiek nie mógl zrozumiec czemu nie potrzeba czekac 6 lat na ostatni wynik .



W rzeczywistoci to my codziennie mamy ostatni .---Poprzez umiejetne odcinanie ( wymazywanie ) od przodu ( czasu ) kolejnych wyników rzutów .





Podobnie rzezcz sie ma z 3 z 6 gdzie histogram bedzie mial po prostu 20 oczek .



I teraz wniosek poredni .



Grajacy na zdarzenie pewne powie tak . No oczywiste jest , ze lepiej grac 2 z 6 a najlepiej 3 z 6 bo tutaj mam handikap czasu . Tutaj mam 15 i 20 rzutów .



Przy grze 1 z 6 jak nie zmieszcze sie w czasie to koniec stracilem stawke .

.....



2005-06-14 (23:43)

status misiek
Data rejestracji: 2005-05-10
Ilość postów: 106

932
wpis nr 19 262
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

how how

kto mnie wolal ?

Wlanie zbieralem myli do napisania posta w tym watku a tu prosze dpowiedL gotowa.

Ja naleze do osób którym czasem wystarczy jedna krótka myl a potem dzialam sam

Jak kuleczka puknieta lekko palcm tocze sie w swoja strone.

Pytanie ma tylko takie w celu ucislenia. Co wymazujemy ?

Jezeli na histogramie mamy odlozone czasy. To po wypadnieciu ostatniego zdarzenia,

usuwamy po jednym wypadnieciu kazdego zdarzenia czy tez od wszystkich czasów odejmujemy czas pomiedzy przedostatnim a ostatnim zdarzeniem ?
2005-06-14 (23:50)

status icemario
Data rejestracji: 2005-01-07
Ilość postów: 6391

561
wpis nr 19 263
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

...ales namieszal.

odrazu trzeba bylo napisac ze chodzi ci o najdluzej oczekiwana przerwe niewypadniecia...danej 1-ki czy 2-ki czy10-tki...ale z 10-tka jest maly problem...i nie tylko z dziesiatka...bo i z 9-ka i z 8-ka i 7-ka...dlaczego???

...bo nie wylosowali jeszcze tyle losowan aby ta ostatnia padla i zeby mozna bylo odcinac losowania i zeby zawsze byc na bierzaco...

...tyle pisania...

pzdr.nara:)
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina