Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

sieci neuronowe a bukmacherstwo

2005-06-09 (19:12)

status viking
Data rejestracji: 2005-06-06
Ilość postów: 25

984
wpis nr 18 926
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam.Prosze osoby znajace sie na tematyce sieci neuronowych o odpowiedz czy mozna korzystac z nich w typowaniu meczy -chodzi mi konkretnie o to jaka ilosc bramek padnie w danym spotkaniu .Interesuje mnie czy w danym meczu padnie over czy under.TZN czy padnie powyzej czy ponizej dwóch bramek.Prosze o odpowiedzi dziekuje i pozdrawiam
2005-06-09 (22:22)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 18 939
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

POsluchaj mnie uwaznie .



Sieci neuronowe tak jak i inne techniki do modelowania i prognozowania , czesto mylone ze sztuczna inteligencja sluza do modelowania i prognozowania zjawisk .



Kluczowym slowem w tej sprawie jest slowo \" zjawisko \".



W Polsce to slowo nie dokladnie wyjania sprawe - po prostu nie ma polskiego odpowiednika dla angielskiego slowa \" phenomena \"



Bo zjawisko to takie slowo jak \"bateria \"czyli moze znaczyc wszystko .



A \" phenomena \" to zjawisko fizyczne --co miedzy stalym procesem a stacjonarnym procesem .



Otóz wyjanie o co chodzi .



Co innego jest gra losowa - to zjawisko modelowalne i opisywalne i doc latwe do prognozowania .



A teraz wyobraz sobie ksztalt granic Polski .



One uksztaltowaly sie historycznie i nie ma mozliwoci zeby modelujac granice Polski zaprognozowac granice Francji --- tego sie nie da zrobic .



Teraz wracamy do gier losowych a gier nielosowych .



Gra losowa to multi duzy i expres lotek .



Gry nie podlegajace losowoci to zawodowe gry sportowe .



Te gry podlegaja prawom tak zwanego \" show \" czyli komercyjnemu zastosowaniu .



Kto daje na to pieniadze i ma zarobic pieniadze z \" show \" czyli z widowiska .



To nie jest los a komercyjne widowisko , dokladnie sterowane .



NIe ma kompletnie zadnych czynników ( mierzalnych )wplywajacych na to poza biznesem to dla tych którzy wierza w determinizm .





Nie jest to takze zjawisko losowe .

Zjawiska losowe to takie w których jak ma wypac liczba 44 to nawet zeby bomba atomowa wybuchla w Warszawie to i tak wypadnie liczba \" 44 \".



To sie do tego nie nadaje zupelnie .



I tyle



Pozdrawiam

2005-06-13 (18:57)

status viking
Data rejestracji: 2005-06-06
Ilość postów: 25

984
wpis nr 19 171
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam.osobicie uwazam ze wynik a konkrretnie iloc punktów w meczu kosza czy iloc bramek w meczu pilki noznej to po czesci zjawisko losowe -chociaz czasami korzystajac ze statystyki i wyników danej druzyny u siebie i na wyjezdzie mozna trafic zblizona iloc pktów lub bramek.Prosze osoby które maja pojecie o sieciach aby pomogly mi w tym temacie jako pokierowaly od czego zacZac aby zrozumiec tematyke sieci i w przyszlosci wykorzystac.Prosze o pomoc Z góry serdecznie dziekuje
2005-06-23 (22:25)

status viking
Data rejestracji: 2005-06-06
Ilość postów: 25

984
wpis nr 19 940
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam.Moze kolega Mariusz pomoze mi w kwesti wykorzystania sieci do prognozowania ilosci bramejk lub punktów w meczach.Prosz eo jakies rady wskazówki.Dzieki
2005-06-23 (23:14)

status misiek
Data rejestracji: 2005-05-10
Ilość postów: 106

932
wpis nr 19 947
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ja dopiero zabieram sie za sieci neuronowe,

ale jedno juz wiem na pewno,

zeby siec wytrenowc i mogla \"przewidywac\"

tzn rozpznawac po swojemu

trzeba ja najpierw nauczyc.

Jak wyobrazasz sobie zestaw danych do uczenia sieci

typujacej iloc bramek ?
2005-06-24 (07:51)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 19 957
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Nic dodac nic ujac .



Misiek ci wszystko napisal .

Siec nn to nie códotwórca tylko wyjatkowo dobre narzedzie do modeli nieliniowych .



Kiedy byla moda na narzedzia fitowe .

Powstal program WinFit i tysiace programów , w których wyznawcy wspólczesnych chiromantów i wrózbiarzy wszystko chcieli opisac funkcjami .

Aby prognozowac .

Totek to wyjatkowo dobrze opisywalny i stacjonarny proces .

A na bramkach sie nie znam .

Nie mam pojecia czy sie da czy tez nie .

Jak ustalisz czynniki , które moga wplywac na taka iloc brmek to nie ma problemu .

Ale piekno tej gry polega na nieprzewidywalnoci .

Ale w pewnych kregach mówi sie , ze totek to nie jest gra nieprzewidywalna .

Nie wiem . Ale sa mi znane pewne fakty , ze pierwej w totku przewidze wynik niz iloc bramek .

To lepiej totkiem sie zajac bo koszty male a wygrana wieksza .



Pozdrowienia
2005-07-12 (13:36)

status larkow
Data rejestracji: 2005-05-20
Ilość postów: 3

953
wpis nr 21 243
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Nie znam sie prawie wcale na sn, ale wydaje mi sie, ze mogly by byc one pomocnym narzedziem w typowaniu wyników sporotwych. Przeciez mozna nauczyc sn, ze w pewnych warunkach pada taki wynik, w innych inny (dla uproszczenia 1 X 2, narazie bez iloci bramek). Glówny problem to przygotowanie odpowiednich danych wejciowych, no i wiadomo dobór struktury sieci.



Wedlug mnie nie chodzi tu wcale o przewidywanie wyniku, tylko jakby odtwarzanie go na podstawie wczeniej nabytej (uogólnionej) wiedzy.



Jeli kto ma jakie pomyly to zapraszam do dyskusji, bo temat jest ciekawy a i na uczyc sie mozna czego pozytecznego.



Pozdrawiam.
2005-07-12 (14:14)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 21 245
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Do larkowa



Porzuc tego typu mylenie .

NIe warto sobie zaprzatac glowy czym co jest niewykonalne i niepotrzebne .

Sieci neuronowe to nie wrózka tylko najbardziej zaawansowane narzedzie do analizy i modelowania \" zjawisk \" .



Specjalnie podkrelam slowo zjawisk , gdyz tutaj kryje sie klucz a nie w metodzie .



Zeby co wymodelowac musi to byc zjawisko .



W zadnej imprezie rozrywkowej , nawet komercyjnej nie ma nawet 1 % zjawiska .



Nie ma mozliwoci aby wstawic wszystkich skorumpowanych sedziów i dzialaczy i ich opisac .



To , ze jednego zlapia to nic nie znaczy .



Mecz jest spektaklem i to dochodowym i komercyjnym i wynik jest z góry \" wypertraktowany \" komercyjnie - a niektórym sie wydaje , ze to sport .



Jak zaawansowanym narzedziem sa sieci moge zrobic takie porównanie .



Gdyby na jednej szalce polozyc wszystkie programy do analizy gier liczbowych to i tak ich wartoc jest kilkakrotnie nizsza niz jeden dobry program do implementacji sieci neuronowych .



Dlaczego ?



Bo jak kto chce co zanalizowac to w programie do analizy musi byc odpowiednie narzedzie a jak go nie ma to nic nie zrobi , bo musialby zmieniac kod Lródlowy programu --- a najpierw go miec .



W sieciach neuronowych jak kto chce znaleLc zaleznoc miedzy wynikami padlymi w pochmurne dni i wyciagac z tego wnioski to nie musi nic innego zrobic jak na wejcie dac te wyniki w pochmurne dni a na wyjciu te które moga po tych dniach wypac .



I tyle .



Omija caly szereg algorytmów , które musialby wstawic programista aby ten warunek dostrzec .



Prywatnie moge powiedziec tak .



Gdyby kto chcial stworzyc program do wygrywania szóstek w duzego lotka to nie ma problemu --oprócz wymylenia tak zwanego \" motoru systemu \" .



Wygrana duza a roboty malo .

Tylko pomylec .



To po co sie w ustawiane mecze bawic ?
2006-10-26 (09:34)

status perez
Data rejestracji: 2005-10-05
Ilość postów: 22

1287
wpis nr 79 556
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam



Odgrzebuje ten temat... moze sie przyda...



Na jakims forum znalazlem adres greckiej strony: http://www.prosoccer.gr./ Autorzy podobno wykorzystuja sieci neuronowe do typowania wyników spotkan. Mozna zajrzec i przekonac sie, jaka maja skutecznosc...



Pozdrawiam
2006-10-26 (14:24)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 79 585
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Perez



Nie przeczytales uprzednich wpisów w tym temacie .



Nie ma sensu zajmowanie sie rzeczami , które nie istnieja .



Mezce pilkarskie nie maja nic wsólnego z losem i nie mozna wytypowac czegos czego nie da sie wytypowac ---bo jest ustawiane .



Caly pilkarski Swiat zawodowy to jedna spóldzielnia a nie los i na pewno nie ma nic wspólnego z tym , która druzyna jest lepsza a która gorsza .



Wszystko tam jest ustawiane tak aby wlasciciele zakladów zarobili .



NIe ma takiego naiwnego czlowieka , który by to mylil ze sportem i analiza przyczynowa .



Dokladnie tak samo jest na polskiej Gieldzie Papierów Wartosciowych



To nie rynek --gdzie sa prawidla rynkowe .



To wielkie korporacje ustawiaja wyniki --bo na tym maja szmal .



Chyba nie slyszales o aferze ustawianych meczy w Polsce .



A przeciez to tylko pionków zgarneli .

Grube ryby z ukladami w Sluzbach Specjalnych majacych w garsci polska gospodarke i w kieszeni pol3ityków nadal maja sie swietnie



MOzna sieciami neuronowymi przewidziec wyniki w totku



Ale nie mozna przewidziec na jaki wynik sie umówili wlasciciele zakladów .



Troche rozsadku



Temat zakonczony



I o niczym



To nie los
2006-10-27 (07:34)

status perez
Data rejestracji: 2005-10-05
Ilość postów: 22

1287
wpis nr 79 652
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariusz



Moze masz racje, moze nie. Nie mnie to oceniac. Ja tylko pokazalem adres strony, na której podobno padaja typy stworzone dzieki SN. Kazdy moze zobaczyc, na ile sa skuteczne, a to, czy mecz jest ustawiony, czy nie to mnie nie interesuje. W lotku tez mozna zarzucic, ze wladni manipuluja losowaniami, a mówisz, ze to nie ma znaczenia. Gdzies na forum czytalem wypowiedz goscia, który niewiele trafial u bukmachera, ale kiedy stworzyl sobie programik oparty o SN, jego skutecznosc znacznie wzrosla Wszedzie znajda sie swinie, które chca zarobic kosztem innych i wydarzenia sportowe byly, sa i beda ustawiane. Ale jak wiesz, buki to nie tylko mecze pilkarskie



PS. Nie traktuj sie jak boga, bo to czy temat jest zamkniety, czy nie nie zalezy od Ciebie, ale od uzytkowników i (moze przede wszystkim) od Pasko. A jesli sie myle to sorry, moze tez jestes ustawiony. Jak mecze.



Pozdrawiam
2006-10-27 (08:42)

status Jasze
Data rejestracji: 2003-09-04
Ilość postów: 4426

25
wpis nr 79 654
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Wszystko tam jest ustawiane tak aby wlasciciele zakladów zarobili .





To wielkie korporacje ustawiaja wyniki --bo na tym maja szmal .



Mariusz





I to napisal wielki teoretyk gier liczbowych , losowych.

Wiekszych andronow dawno nie czytalem.





Dlaczego nie ma zbrodni doskonalej?

Bo zawsze znajdzie sie motyw ktory zdemaskuje przestepce.

By pozbyc sie kogos/jest motyw/ nalezaloby najpierw popelnic kilka zbrodni ,zupelnie przypadkowych ,nadac im szczegolna ceche a jako 7 czy 8 ofiare wybrac te osobe ktorej chcemy sie pozbyc.

Dla pewnosci jeszcze z jedna, dwie .

I po krzyku.

Okrzyczane to zostanie i zakwalifikowane jako zbrodnie jakiegos maniaka.

Nie ma motywu,nie zlapano na goracym uczynku, a my pozbylismy sie znienawidzonej osoby.

Byc moze Kuba Rozpruwacz mial zone a moze kochanke o najstarczym zawodzie swiata wiec chcial sie tak wlasnie pozbyc tej zony czy kochanki.

Najpierw kilka przypadkowych,potem ona a potem dla pewnosci jeszcze jedna czy dwie.

I nigdy go nie zlapano a te zbrodnie jak nagle sie zaczely tak nagle skonczyly.



Moze za dlugi wywod ale to jest sedno sprawy.

Jesli ONI robia to dla szmalu to latwo przewidziec ich krok nastepny,nalezy uwaznie sledzic poczynania,moze sieci to roba latwo ,szybko i przyjemnie.

Ale Mariusz to teoretyk od slepego losu ktory chce ujarzmic lapiac w sieci co do dnia i godziny.

Aby nie bylo wiecej teoretycznych pyskowek moich i Mariusza ,moge sie z nim zmierzyc tu na tym forum wlasnie poprzez wytypowanie piatek bo Mariusz ma ponoc do piatek program hi,hi.

Szczegoly do omowienia ale podejrzewam ze Mariusz jest ,,za powazny ,, na taka ,,zabawe,,.

Zmierzy sie ale...w kolejnej pyskowce albo tez podwinie ogon pod siebie.

Ta cecha u naszych pieskow oznacza...poddaje sie,zostawcie mnie w spokoju.

Pozdrawiam,szczegolnie Pawla,on wie o co chodzi.

Podobno mial ,,predyspozycje,,.



2006-10-27 (09:37)

status Pasko
Data rejestracji: 2003-08-03
Ilość postów: 4317
ADMIN
1
wpis nr 79 656
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Byc moze moze siec neuronowa potrafi sie nauczyc kiedy mecze sa ustawiane, itd. Zaleznosci w ustawianiu meczy tez na pewno jakies sa np. dany zespól jest bardziej podatny na manipulacje, a inny mniej



pozdrawiam



2006-10-27 (11:22)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 79 662
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

No i co z tego za wnioski Janusz ???????????????????

Jaki zysk ?????????????????



Czas abys oprócz dywagacji zadawal sobie pytanie o cel i skutki !!!!!!!!



Ja nie widze celu w jakim mialbym badac , czy mecz jest ustawiany czy tez nie .





Ja to wiem bez sieci .



Tak wszystkie .

Dziwie ci sie , ze ty nie wiesz .



To jak ta wiedza , ze mecz jest ustawiany przeklada sie na moje osobiste zyski????????????????????



Bo nie rozumiem . Moze inna logika ?
2006-10-27 (13:11)

status Pikolo
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 652

1390
wpis nr 79 666
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Z pewnoscia inna logika.

Niewatpliwie istnieje \"czarna strefa\" w zakladach bukmacherskich,ale to co pisze Mariusz,to juz przesada.W jego wersji to jeden,wielki kant.

Zeby cos kupic trzeba znalesc chetnego, aby to \"cos\" chcial sprzedac.

W najlepszych ligach premie za wygrane mecze sa horendalne.

jeden,czy nawet trzech zawodników na \"boku\" meczu nie zagoni.Nie ma szans,tutaj musi byc prawie cala druzyna.A Ci co graja-zarabiaja.,byliby glupcami,zeby podejmowac takie ryzyko.

Jak myslisz Mariusz,ile nalezaloby dac Realowi albo Menchesterowi Utd

,zeby chcieli sprzedac mecz?

W turniejach tenisa ziemnego kazdy wygrany pojedynek to wieksza kasa i awans w rankingu ATP a kazda porazka nizej notowanym,to spadek o kilka miejsc i automatycznie mniej zaproszen na znaczace turnieje.



Przyklad Ligi Polskiej jest o tyle nietrafiony,ze tu chodzilo o ustawianie meczów w aspekcie spadku lub awansu.Bukmacherzy, jak i doswiadczeni gracze doskonale wiedzieli o co chodzi.Majatku nie dalo sie na tym zbic,bo \"podejrzane\" mecze mialy odpowiednio obliczone kursy,albo bukmacherzy wogóle ich nie wystawiali.



A kiksy,czy niespodziewane wyniki w sporcie zdarzaja sie .Nawet w dyscyplinach na które bukmacherzy zakladów nie przyjmuja.



Pozdrawiam.

2006-10-27 (13:23)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 79 669
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pikolo



Twoja naiwnosc poraza i wskazuje , ze na grach losowych interesu nie zrobisz .



Tutaj nie chodzi czy z 8 meczy jeden jest ustawiany czy wszystkie



To nie ma zdnego znaczenia



Kazda nawet jedna ingerencja w losowy wyni --to sa zaklady ustawiane



A naiwnosc to druga sprawa



Wiara , ze opisywany mechanizm jak w filmie \" Pilakarski poker \" gdzie cala liga byla ustawina ------minely



Jest porazajaca



BYlo tak

Jest tak

I bedzie tak



Co chcesz udowodnic ??????????????????????



ze zawody ligowe to piekny olimpijski sport --gdzie wygrywa lepszy ????????????





Co ty kit chcesz mi wcisnac





To nie zawodnicy wygrywaja



To wygrywaja pieniadze -------a nie los i umiejetnosci .



Wiara , ze za komuny bylo ...be ( patrz film \" PIlkarski poker \" =======i tak pokazano oglednie sprawe ---gdyz jest znacznie gorzej )





a za nowej IV PRL jest inaczej ----------------------to dopiero nazywa sie praniem mózgów





A wierz sobie w co chcesz !!!!!!!!!

Czy ktos ci broni .



Na kims wladcy ligi pilkarskiej musza zarabiac .



Najlepiej na naiwnych .

kropka



2006-10-27 (13:33)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 79 670
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ale ze znajomymi sie obsmialismy



Polska liga to ...be



ale wloska to .................aaaaaaaaaa



Toz to Polacy uczyli sie lapownictwa od Wlochów



U nich korupcja jest na wyzszym poziomie





Toz to obraziles wlaoskich mafiozów ......................



NIe daj Boze jak to przeczytali .



Co ty masz tych Wlochów za baranów .



Myslisz , ze oni nie umieja sedziów korumpowac .



Zobaczysz , ze jak Twój post przeczytaja to przyjada i nawtykaja ci , ze ich umiejetnosci obrazasz .





Wlosi nie gesi ------i tez koreumpowac umieja .



Widac , ze zyjemy na innych planetach .



Obrazac mistrzów korupcji wlochów -----ze mecze sa czyste ...........



......................no tego to nawet ja bym nie wymyslil .....................



Anioly to saw Toruniu .

Nawet w herbie jest anil .



Ale skojarzenie Wlochów z nieustawianymi meczami ................................



dobre.....................to wybitna konstrukcja myslowa .



Pikolo



Zastanów sie na drugi raz jak cos piszesz .



Nie wolno bezkarnie obrazac mistrzów przestepstw korupcyjnych --Wlochów lub Hiszpanów





Te nacje setkami lat trenowaly korupcje --a ty teraz piszesz , ze mecze sa nie ustawiane .......................



nadaje sie do kabaretu



swietne
2006-10-27 (13:58)

status Pikolo
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 652

1390
wpis nr 79 674
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

I po co mi to bylo?

Zapominialem,ze wg. Ciebie sa dwie prawdy.Twoja prawda i gówno prawda.

Co do prania mózgów ,to Ty jestes specjalista.Robisz to pod plaszczykiem objasniania meandrów gier losowych.Wydaje sie,ze juz kilka zdazyles wyprac.Facet,Ty manipulujesz ludzmi.Twoje teorie,obojetne,czy sluszne czy nie, pozostaja tylko teoria.Bo praktycznie to nie ma najmniejszego znaczenia.I dobrze o wiesz,bo masz przecwiczone.



Skoro swoja wiedfze popierasz \"Pilkarskim Pokerem\" to proponuje,abys obejrzal \"Sokoly Maltanskie\".Dopiero zobaczysz jak wygladaja przekrety.
2006-10-27 (14:01)

status Pikolo
Data rejestracji: 2005-11-07
Ilość postów: 652

1390
wpis nr 79 676
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jakich wlochów ? co Ty fanzolisz?

slowa o wlochach nie bylo.

Real to Hiszpania

MU to Anglia

Jasne?

2006-10-27 (14:05)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 79 678
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Pikolo



Ale ty nie dales sie zmanipulowac .



Tak trzymaj .



Sekciarstwo to woda na mlyn odwetowców z Bonn



A juz myslalem , ze chcesz mi wmówic , ze mecze pilkarskie nie sa ustawiane .

Kamien mi z serca spadl .

Bo juz myslalem , ze Wlosi to fajtlapy i przespali skorumpowanie jakiegos sedziego i zapomnieli jakiegos meczu ustawic .

.......ulga
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3
Wyślij wiadomość do admina