Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

W teorii kwantowej przyczynowość może biec w przód i w tył.

2018-06-18 (08:49)

status Jan69
Data rejestracji: 2015-09-19
Ilość postów: 362

14527
wpis nr 1 173 467
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

"Jeden z najdziwniejszych aspektów mechaniki kwantowej można wyjaśnić równie dziwnym pomysłem - że przyczynowość może przebiegać wstecz zarówno w czasie, jak i w przód."



https://www.sciencealert.com/quantum-physics-theory-predicts-future-might-influence-the-past-retrocausality



"Para fizyków z USA i Kanady przyjrzała się bliżej pewnym podstawowym założeniom teorii kwantowej i zdecydowała, że ​​dopóki nie odkryjemy czasu koniecznie przebiegającego w jedną stronę, pomiary dokonane na cząstce mogą powtórzyć się zarówno w czasie, jak i w przód.

Wszyscy wiemy, że mechanika kwantowa jest dziwna. I część tej dziwności sprowadza się do faktu, że na poziomie podstawowym cząstki nie działają jak stałe kule bilardowe toczące się po stole, ale raczej jak rozmyte chmury możliwości przemieszczających się po pokoju."



"Jeśli w pewnym momencie w przestrzeni są połączone dwie cząstki, pomiar właściwości jednego z nich natychmiast ustawia wartość dla drugiego, bez względu na to, gdzie we Wszechświecie się przemieszcza."

"Ale jeśli przyczynowość przebiegałaby wstecz, oznaczałoby to, że cząstka mogłaby przenieść działanie jej pomiaru z powrotem do czasu, w którym została splątana, wpływając na jej partnera. Nie potrzeba szybszych wiadomości niż światło."



"Pamiętajmy, że ten rodzaj podróży w przeszłość nie jest tym, który pozwoliłby cofnąć się w czasie i świadomie zmienić teraźniejszość, przykro mi to mówić. Przyszli naukowcy również nie będą w stanie kodować liczb loterii w splątane elektrony i odsyłać je do ich młodszych ja."





| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1
Wyślij wiadomość do admina