Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Czy na osobę prowadzącą punkt lotto można gdzieś złożyć skargę?

2017-10-18 (13:45)

status login_2009
Data rejestracji: 2008-10-09
Ilość postów: 464

3787
wpis nr 1 116 880
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

w sumie to moglibyśmy założyć osobny wątek/dział "obsługa terminala"/"kolektorzy", itp., itd., to ja jeszcze kilka zdań ode mnie w tych kwestiach:





1. klient przychodzi z chęcią sprawdzenia czy i jaka jest tam wygrana - poufność informacji:

[dla klienta]

uważajcie, bo kolektor, będzie miał wiedzę, że wygraliście np. 6 mln złotych - lepiej jest poprosić o wydrukowanie wyników (miałem niektórych klientów, którzy tak robili), ale to jest dość uciążliwe dla kolektora, jeśli nie musicie tego robić, apeluję sprawdzajcie wyniki na multipasko, czy gdziekolwiek, z doświadczenia wiem jednak, że np. starsze osoby, i tak będą drukować te wyniki, ale dla bezpieczeństwa lepsze to niż proszenie o sprawdzenie wyników bezpośrednio przez terminal

[dla kolektora]

jeśli będzie tam "duża" wygrana - nie ważne jaka,- mnie szkolono, aby tak jak w banku, na karteczce, zapisać kwotę i dyskretnie przekazać ją klientowi,- uważam jednak że nie jest to zbyt fortunne, bo jeśli stoi za tą osobą jakiś zbir, to już wie, że on sporo wygrał, że coś jest na rzeczy, może nie wie jak "duża" jest to kwota, ale wie już więcej niż powinien;

ja nie miałem akurat takiej sytuacji, ale gdybym znalazł się w takiej sytuacji powiedziałbym klientowi, aby poszedł do innej kolektury bo nie mam takiej kwoty, albo coś podobnego, w każdym bądź razie nie wolno zaznajamiać z tą kwotą innych osób niż sam zainteresowany



2.wygrana jest albo jej nie ma - zwrot kuponu

kolektor mówi wam, że nie ma wygranej, mówicie, aby wyrzucił los, albo sam wcześniej to robi

[dla klienta] - poproście o zwrot losu - bo może tam być niezła sumka... - patrz nieuczciwe zachowanie się kolektora...

[dla kolektora] - nie wyrzucajcie losu, nawet jeśli klient was o to poprosi, w najgorszym wypadku, jeszcze przy kliencie podrzyjcie kupon na strzępy, ale najlepiej oddać los, bo a nuż przyjdzie z reklamacją do oddziału, tam na pewno było 6mln złotych!



3. 18+: tak jak ze sprzedażą alkoholu, zdrapki, nie zdrapki sprzedajemy tylko osobom pełnoletnim! taka sytuacja: przychodzi rodzic z dzieckiem, wykładacie na ladę zdrapki, bo klient chce sobie jedną wylosować,- w takiej sytuacji zdrapki takiej z ręki dziecka nie odbierajcie (a musicie ją jeszcze nabić na terminalu)! chociaż to rodzic/opiekun będzie za nią płacił - bo to już jest wciąganie w hazard! jeśli dziecko powie do rodzica, weź tą z prawej, albo wskaże którąś, ale to rodzic ją ostatecznie weźmie i wam ją poda, to jest tak na granicy..., ale generalnie to dziecko nie powinno w żaden sposób brać w tym udziału...



4.sprzedaż keno

[dla kolektora]

z tym uważajcie, bo z racji tego, że losowanie jest co 4-ry minuty, jeśli coś pójdzie nie tak, to na wycofanie/unieważnienie kuponu będziecie mieć niewiele czasu,



5. terminal obsługujemy jeśli mamy ukończone i aktualne szkolenie lotto, w przeciwnym razie możemy mieć problemy z urzędem celnym...



i to by było z grubsza na tyle...

--- wpis edytowano 2017-10-18 13:49 ---

2017-10-18 (15:20)

status mariucha
Data rejestracji: 2010-06-09
Ilość postów: 669

12540
wpis nr 1 116 896
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ja też przez kilka lat pracowałem w markecie chociaż z tym wyjątkiem że centrala firmy wraz z dyrektorem nie pozwoliła na umieszczenie lottomatu w punkcie informacyjnym.Tak to miało wyglądać i tylko przytomność i myślenie dyrektora marketu pozwoliła przewidzieć wcześniej te przypadki jakie opisujesz...

Skoro już gdzieś w markecie istnieje problem i takie jaja z totolotkiem że pracownik marketu trzęsie się bo wypłacił coś ponad stan to należałoby wziąć nadzór kasowy za tyłek a jest taki w każdym markecie (lub być powinien) i oznajmić dyrektorowi jaki jest problem i zrobić z tym porządek albo zagwarantować w jakiś sposób środki na wygraną albo pozbyć się lottomatu wogole z obsługi sklepowej i tyle..U nas dyrektor na szczęście myślał.

--- wpis edytowano 2017-10-18 15:21 ---

2017-10-20 (07:28)

status Mariuszbemowo
Data rejestracji: 2007-12-25
Ilość postów: 3985

3083
wpis nr 1 117 240
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

login_2009, dlaczego problemy z urzedem celnym? czyzby liczby były z importu? To że G-Tech obsługuje loteryjkę to wiadomo ale nie wiedziałem ze transportuje "cyferki" Tirem do Polski.... Jak to wyjasnisz?
2017-10-20 (11:38)

status login_2009
Data rejestracji: 2008-10-09
Ilość postów: 464

3787
wpis nr 1 117 283
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

pozwól, że użyję google za ciebie:

http://lmgtfy.com/?q=%22lotto%22+%22urz%C4%85d+celny%22

czy to jest takie trudne?



a teraz trochę o konsekwencjach obsługi terminala/lotto bez uprawnień - cytat z jednego z forów:

http://www.forumlotto.pl/viewtopic.php?f=24&t=2312&start=15

http://www.forumlotto.pl/viewtopic.php?f=24&t=2312



autor: balba1111 » 01 gru 2013, 15:56

<<nikt tu nie podważa Twoich "umiejętności" ,tylko jest to nielegalne i karalne!!!

gdy odwiedzi Was URZĄD CELNY -

przy lottomacie obsługa będzie bez świadectwa

szefowa zapłaci spory mandat>>



autor: balba1111 » 11 lip 2013, 21:28

<<otóż lottomat obsługuje osoba kompetentna zwana kolektorem

po zdanym egzaminie z ważnym świadectwem oczywiście odpowiednio przeszkolna>>



a na to nindza77 pisze:

<<Nieprawda, tak jest raczej tylko w autoryzowanych kolekturach. Wiem, bo obsługuję lottomat w sieciowym sklepie spożywczym>>



autor: balba1111 » 30 lis 2013, 0:54

<<pewnie że nieprzeszkoleni,

bez uprawnien i ważnych światectw ludzie obslugują

ale zazwyczaj do pierwszej wizyty URZĘDU CELNEGO>>



autor: balba1111 » 30 lis 2013, 15:57

<<osoba obsługująca terminal MUSI posiadać świadectwo zawodowe

oraz posiadać wiedzę dotyczącą Ustawy o grach hazardowych

oraz Ustawy o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy oraz finansowaniu terroryzmu

(w związku z prowadzoną sprzedażą),>>



https://vitalia.pl/index.php/mid/25/fid/201/odchudzanie/diety/forum/11/topicid/125467/sortf/0/rev/0/range/0/page/2/

monisia311285, 28 września 2011, 13:38

<<Przecież te gry są pod taka kontrola ze nie zdajecie sobie sprawy dziewczyny, tak samo jak salony gier i kasyna. Wiem coś o tym, każdy pracownik gier hazardowych musi zdać egzamin w ministerstwie i musi znać ustawę z 11 listopada 2009r., Urząd Celny który kontroluje takie gry jest jeszcze gorszy od urzędu skarbowego>>

--- wpis edytowano 2017-10-20 11:43 ---

2017-10-20 (13:21)

status Mariuszbemowo
Data rejestracji: 2007-12-25
Ilość postów: 3985

3083
wpis nr 1 117 315
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

loginie,zainspirowałes mnie do przeguglania sieci pod kątem zagadkowej nazwy URZĄD CELNY którą mój laptop od razu wylukał. Rezultaty guglania zaskoczyły nawet mnie. Chociaż być zaskoczonym syfiastością Windowsów to prawie jak być zaskoczonym grafomanią Wildsteina ale nigdy nie można zejść tak nisko, żeby nie usłyszeć stukania od spodu.

Jaki zwiazek ma UC z terminalem końcowym w punkcie? Bo tego juz nie znalazłem
2017-10-21 (11:04)

status login_2009
Data rejestracji: 2008-10-09
Ilość postów: 464

3787
wpis nr 1 117 546
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

przecież wszystko masz wpis powyżej...

1. użyłem googla za ciebie

2. wyszukałem odpowiednie fragmenty, i zacytowałem

3. nie wiem w czym jest jeszcze problem, w braku koncentracji, a może ze wzrokiem coś już nie tak (?), w takim razie:

przytrzymujesz klawisz ctrl i wciskasz + lub ctrl i kręcisz kółkiem myszy w stronę ekranu, powrót do stanu nominalnego poprzez ctrl i 0 (zero), zobacz;

http://www.komputerswiat.pl/poradniki/programy/windows/2013/08/szybkie-powiekszanie-elementow-widocznych-na-ekranie.aspx
2017-10-21 (11:54)

status Mariuszbemowo
Data rejestracji: 2007-12-25
Ilość postów: 3985

3083
wpis nr 1 117 559
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

login, dzinks za poradę aczkolwiek nie mam jeszcze okularów, poza słonecznymi ...
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2
Wyślij wiadomość do admina