Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 ... 21 22 23 ... 37 38
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Strona tomsona

2017-08-19 (18:02)

status Robin Hood
Data rejestracji: 2009-07-12
Ilość postów: 7786

4895
wpis nr 1 104 673
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Choć miał kupę złota to nie miał nigdy złota olimpijskiego
2017-08-21 (10:33)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2207

14063
wpis nr 1 105 085
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

49. Co jest nie tak z naszym Wszechświatem?



Powinien być jednorodny.

Zakładajac, że od chwili Wielkiego Wybuchu rozszerzał się sferycznie to wszędzie dla uniwersalnego obserwatora powinien być taki sam. A nie jest.

Wyobraźmy sobie sześcian przestrzeni o bokach równych 100 mln lat świetlnych (w skali Wszechświata to tylko kostka). Teoretycznie temperatura i gęstość materii powinna być taka sama. Czyli gdzie byśmy nasz sześcian nie umieścli to dowolny obserwator z bliska lub bardzo daleka powinien otrzymać taki sam wynik obserwacji.

Tak się nie dzieje. Kosmos wypełniony jest niezrozumiałymi anomaliami.

Przykład 1.

Chłodna Plama - ogromny obszar o niższej temp. niż reszta Kosmosu. Dokładnie to chodzi o niższą temp. promieniowania reliktowego, ale w to nie będę się dalej zagłębiał.

Przykład 2.

Wielka Pustka - gigantyczny obszar (1 mld l.św.) o wyraźnie mniejszym zagęszczeniu materii i obiektów kosmicznych niż w reszcie Wszechswiata.



Obie struktury są powiązane. Takich niezrozumiałych zjawisk jest o wiele więcej, ale to nie forum astronomiczne.



I na koniec: w naszej Galaktyce istnieje wielkie skupisko gromad galaktyk. Nazywa się - Wielki Atraktor.

Stawiam diamenty przeciw kasztanom, że kilka osób skojarzy to z pewnym forumowiczem
2017-08-22 (21:55)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2207

14063
wpis nr 1 105 490
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Kilka szybkich ciekawostek



1. najpiękniejszy język świata

2. kiedy opłaca się dobić potrąconego pieszego?

3. pioruny do góry

4. czy warto zabić żołnierza na placu boju?

5.czy miłość jest zdrowa?



1. Język włoski (w/g mnie). Piękny, delikatny i dla Polaka łatwy w nauce. Wspólna geneza słów (łacina), intuicyjny akcent. Włosi kochają cudzoziemców, którzy mówią po włosku i wybaczają wszystkie błędy językowe (i lubią Polaków). Problem może pojawić się na poziomie średnim nauki, gdyż we włoskim jest dwa razy więcej czasowników nieregularnych niż w angielskim.



2. tylko wtedy, gdy odszkodowanie za jego śmierć jest wielokrotnie niższe niż pokrycie jego leczenia. W takim przypadku zamiast wyskoczyć z auta i ruszyć z pomocą lepiej włączyć bieg wsteczny. A gdzie? Tylko w Chinach. Powaga.



3. Tak, to się zdarza. Co ciekawe "normalny" piorun spotyka po drodze "pioruna pilota' walącego do niego z ziemi i tak łączą się i wyrównują ładunki elektrostatyczne. Ale czasem bywa, że powstaje tzn. piorun odwrócony i uderza w chmury.



4. Zdecydowanie nie. Nie dotyczy to snajpera, który właśnie ma cel na muszce i za chwilę rozwali mu czachę. Ale taktyka wojskowa dowodzi, że ranny żołnierz jest lepszy niż niż trzech martwych. Bo leży, krzyczy z bólu, obniża morale. Trzeba

zaangażować ludzi, żeby go zabrali z pola waki, przetransportować, wyleczyć. Po martwym przebiegnie się w ataku, po rannym już nie. To dlatego zmniejszono kaliber broni z 9 mm na 7,62. Bo mniejszy pocisk ma większa penetrację i robi większe szkody w ciele.



5. Bardziej niż cokolwiek innego. Ciepłe uczucia partnerów wywołują hormony szczęścia i przyjemności np. endorfiny czy dopamina. Udowodnione jest, że żonaty facet żyje dłużej tylko z faktu, że jego kobieta o niego dba. Lepiej się odżywia, jest czystszy, zadbany i ma mniej stresów.



No to panowie do kwiaciarni po bukiet, do sklepu po winko (opłacalne, bo ona łyka a my resztę ) no i wierszyk by się przydał.

Co nie ma weny, nie pamiętacie?

A od czego "Dzieła Zebrane" tomsona?

Tylko mi się nie pomylić:



"Kiedy widzę Ciebię

Cały się telebię

a w miłosnej męce

pocą mi się ręce

i serce mi pika

jak klapa od śmietnika

a (wstaw imię) Twój bohaterek

liczy dzisiaj na numerek
2017-08-24 (15:16)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2207

14063
wpis nr 1 105 928
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

51. James Cameron - w czym był trzeci?

52. Babski gladiator

53. Co łączy Elvisa Presleya i brata Chucka Norrisa?

54. Czy Lech Wałęsa kłamie?

55. Powód pierwszych wojen

56. Neandertalczyk - przodek niektórych z nas

57. Czy można stracić wzrok od tego, czego nie widać?

58. Największy producent opon na świecie

59. Świat bez atomów. Tak, to możliwe.

60. Czy Twoja źrenica jest prostokątna?

--- wpis edytowano 2017-08-24 15:29 ---

2017-08-24 (19:36)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2207

14063
wpis nr 1 105 959
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

51. James Cameron - w czym był trzeci?



w zanurzeniu na dno Rowu Mariańskiego.

Pionierami byli: szwajcarski biolog Jacques Piccard i Don Walsh, oficer marynarki USA. Dokonali tego w 1960 roku. Musiało minąć pół wieku żeby ktoś się odważył.

W 2012 był nim właśnie James Cameron. Reżyser m.n. "Titanica".



I tu osobista wstawka na rzecz stałej wojny damsko-męskiej. Kiedy chcę oglądać boks moja żona krzyczy, że to "lanie po mordach" (moje argumenty, że to szlachetny sport męskiej walki w/g zasad fair play nie działają). Ale o "Titanicu' twierdzi, że to romantyczny film miłosny. Kiedy mówię: co to za film miłosny gdzie ginie 800 osób? twierdzi (zawsze w l. mnogiej): bo wy nie jesteście romantyczni i się nie znacie.



I zrozum tu człowieku kobiety
2017-08-25 (09:13)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2207

14063
wpis nr 1 106 085
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

60. Czy Twoja źrenica jest prostokątna?



Nie? to dobrze, bo nie jesteś antylopą czy kozą.

Bo właśnie te roślinożerne (no i dziesiątki innych) wykształciły u siebie takie źrenice. Szersza, panoramiczna perspektywa widzenia daje większe szanse na dostrzeżenie drapieżnika i możliwość ucieczki.

Źrenice, oprócz klasycznych, okrągłych mogą też być pionowe jak u węży.

Trójkątnych nie stwierdzono

2017-08-25 (11:29)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2207

14063
wpis nr 1 106 132
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

53. Co łączy Elvisa Presleya i brata Chucka Norrisa?



imię.

Elvis Aaron Presley i Aaron Norris.

To zdaje się nie byli smakosze mielonego.

Panów Elvisa i Chucka łączy coś jeszcze: sztuki walki. W groteskowym tego określenia znaczeniu.

O ile Chuck Norris był niekwestionowanym mistrzem sztuk walki, to z Elvisem (posiadaczem czarnego pasa) jest nieco inaczej.

W każdym normalnym kraju, żeby zdobyć następny poziom (ZDOBYĆ! na egzaminie potwierdzając swoje umiejętności) trzeba trenować lata. Ale "Król rocknddrolla" nie będzie się hańbił jakimś białym obi i ósmym kiu.

Pamiętam zdjęcie, na którym grubaśny Elvis w kimonie i z czarnym pasem nieporadnie wykonuje jakąś technikę ręczną. Obok niego trener-cwaniaczek, który ustawił się w Las Vegas i zgarniał tęgą kasę od frajerów. Były takie wpisy z prasie: "Elvis Presley, król rocknddrolla - mistrz sztuk walki".



W Las Vegas wchodzisz do szkoły sztuk walki, płacisz 145$ za rok i dostajesz kimono i czarny pas. A co się będziesz szczypał? Płacisz i wymagasz. Durnie bez kasy niech robią tysiące powtórzeń.

A tak mistrzuniem można zostać b. szybko.

No i krótko, bo do pierwszej konfrontacji.

Ale jak masz kasę na czarny pas to i pewnie na dentystę cię stać.



Celowo napisałem: "kimono". Strój do ćwiczeń to po japońsku :"gi".

Każdy zakład przyjmuję, że nikt nie pamięta tego: "Dyletanci, w kimonach to chodzą gejsze".

--- wpis edytowano 2017-08-25 11:35 ---

2017-08-26 (14:03)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2207

14063
wpis nr 1 106 358
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

57. Czy można stracić wzrok od tego, czego nie widać?



tak,

ale trzeba mieć dużego pecha albo mocno się postarać.

Przeciętny człowiek nie ma praktycznie szans. Bo jedynym źródłem promieniowania podczerwonego (niewidocznego dla ludzi), mogącym uszkodzić siatkówkę oka jakie przychodzi mi do głowy to silny laser. Raczej w garażu go nie znajdziesz.

Ale jeśli ktoś uprze się i sobie taki promień zasadzi - jest problem. Bo układ nerwowy nie odebrał sygnału (typowego dla światła widzialnego), nie nastąpiła dokuczliwość świetlna i powieka się nie zmrużyła.

I po ślepku.



Zwróćcie uwagę: nie napisałem "światło podczerwone". Bo go nie ma. Ultrafioletowego światła też. Światło to ta część promieniowania elektromagnetycznego, którą widzimy. I tyle. Reszta nie jest światłem tylko promieniowaniem.





jeszcze coś dodam

2017-08-26 (19:13)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2207

14063
wpis nr 1 106 416
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Niektóre zwierzęta postrzegają kolory z racji innej budowy oka inaczej niż my.

Np. pszczoła widzi w ultrafiolecie, inne w podczerwieni. Taki byk w ogóle nie widzi zbyt wiele, a już na pewno koloru płachty torreadora. Jak to daltonista. Czerwony kolor nie jest dla niego tylko dla publiczności.



Ryby różnie. Zależy czy płaskodenna czy głębinowa. Ogólnie w swoim wodnym środowisku nieźle sobie radzą. Ale gdy trzeba przełamać linię wody i popatrzeć na zewnątrz to już niekoniecznie.

Nieodmiennie bawią mnie wędkarze poubierani w wojskowe moro niczym komandosi wybierający się w dżunglę, żeby zwalczać partyzantów. Ostatnio nowa moda: kapelusik khaki z rondem a' la Kawaleria Powietrzna USA z filmu "Wietnam".



Oto cytat z pewnego forum wędkarskiego:

"pstragi - maja bardzo dobry wzrok. Dlatego tez przy lowieniu tych ryb, na wedke oczywiscie , trzeba byc bardzo ostroznym. tzn. podchodzic rybe najlepiej od tylu czyli pod prad, trzeba byc ubranym w moro, zadnych odblaskow i swiecidelek. A dlaczego? Bo ta bardzo madra ryby widzi to co jest w wodzie i wszystko co jest nad jej powierzchnia."

Chłopaku,

możesz siedzieć z wędką na golasa z fu..rą na wierzchu, a jeśli trafisz na dobry moment to na pewno będzie smażona rybka na obiad.



I mała konkurencja dla kolegi Zbirala:

Siedzi dwóch wędkarzy nad rzeką. Jeden ma łowienie, drugi wcale. Po jakimś czasie ten drugi nie wytrzymuje: Panie, mamy to samo łowisko ja nic, a pan co chwila łowisz. O co chodzi?

Widzi pan bo ja mam taki przesąd: jak przed wyjściem klepnę małżonkę w pośladki to będę mieć szczęście na rybach. Ten drugi rozgorączkowany: czekaj pan! pilnuj wędki! ja tu blisko mieszkam, zaraz wracam! Pędzi do domu, a tu żona odwrócona tyłem myje przedpokój, ten łup ją w pupę. A ta nie odwracając się: a co dzisiaj tak wcześnie panie listonoszu?

--- wpis edytowano 2017-08-26 19:29 ---

2017-08-26 (19:26)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2207

14063
wpis nr 1 106 418
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Cholera,

wycięło mi pozdrowienia dla wszystkich wędkarzy
2017-08-26 (23:00)

status ralffek
Data rejestracji: 2017-02-10
Ilość postów: 1633

15158
wpis nr 1 106 473
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

"Zwróćcie uwagę: nie napisałem "światło podczerwone". Bo go nie ma. Ultrafioletowego światła też. Światło to ta część promieniowania elektromagnetycznego, którą widzimy. I tyle. Reszta nie jest światłem tylko promieniowaniem. "





światło ultrafioletowie widzą owady, a wiec dla nich to "światło" jak dla naszych oczu nasze światło



uprzedzajac, ze owady nie mają oczu - to bez znaczenia bo to kwestia semantyki, my też nie "widzimy" a odbieramy światło, a raczej nie światło a promieniowanie



wiec albo nie widzimy zadnego swiatla, albo odbieramy tylko swiatlo widzialne

--- wpis edytowano 2017-08-26 23:02 ---

2017-08-26 (23:02)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2207

14063
wpis nr 1 106 474
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

z racji tego, że jest sobota:

Dwa kawały budowlane.

1.

Jasio został wysłany ze szkoły jako pomocnik na budowie. Pani w ramach lekcji zabrała klasę, żeby go odwiedzić. I z daleka słyszą: Jasiu qrwa podaj cegłę, Jasiu qrwa podaj wapno. Pani podchodzi i mówi: ależ panie majstrze, jak tak można? przecież dzieci słuchają. Czy nie można delikatniej? Pan majster szarmancko cmoknął panią w rękę i po chwili słychać: Jasiu qrwa podaj cegiełkę, Jasiu qrwa podaj wapienko..



2.

Pani zabrała dzieci na budowę. Przed wejściem tłumaczy konieczność noszenia kasków: wiecie dzieci jednej dziewczynce spadła na głowę cegła, ale ona miała kask i tylko się uśmiechnęła. A Jasio wyrywa się: proszę pani, a ja znam te dziewczynkę! Ona cały czas chodzi w kasku i się uśmiecha
2017-08-26 (23:37)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2207

14063
wpis nr 1 106 476
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

kolego ralfek,

od dawna czytam (i wielu innych) Twoje, może pyskate, ale zawsze ogarnięte i sensowne wpisy. I wiem jedno: nie jesteś owadem!

Bo gdybyś był to byś wiedział, że owady maja oczy. A niektóre od jasnej cholery.
2017-08-27 (09:39)

status ralffek
Data rejestracji: 2017-02-10
Ilość postów: 1633

15158
wpis nr 1 106 500
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Wiem ale jesli maja oczy to czemu sam sobie przeczysz ze ultrafiolet nie jest swiatlem?



Musisz obrac jedna wersje, aiem jedno jakbys zaplanowal wielki skok szybko by cie zlapali ;p



Pozdrawiam
2017-08-27 (10:30)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2207

14063
wpis nr 1 106 509
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

59. Świat bez atomów. Tak, to możliwe.



skoro nie było atomów to nie mogło być niczego, czego są budulcem:

-gwiazd

-planet

-komet

-pyłu kosmicznego.

Nawet molekuł gazu. No i nie było światła ma się rozumieć.

To wszystko miało miejsce po Wielkim Wybuchu (Big Bang). Dopiero jak Wszechświat porządnie ostygł do kilku tysięcy C, co zajęło jakieś milion lat pojawiły się atomy. A potem my.

I niestety kolega r.
2017-08-27 (10:59)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2207

14063
wpis nr 1 106 532
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

"jakbys zaplanowal wielki skok szybko by cie zlapali '

a takiego wała.

ralfek,

po 8-miu latach pracy w ochronie bez problemu, bez śladu, bez cienia agresji obrobię każdy obiekt jaki znam. A czasami konwojent aż się uginał od walizki z gotówką.

Nie robię tego, bo walizka wypełniona gotówką jest poniżej mojej uczciwości. Zresztą wyznaję zasadę: jak kraść to skarby, jak ru....ać to księżniczki.

Uczciwy jestem.







jak będę potrzebował speca od łamania zabezpieczeń to masz robotę

2017-08-27 (11:03)

status jac11
Data rejestracji: 2011-06-23
Ilość postów: 7981

13094
wpis nr 1 106 536
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ok wchodzę w ten skok. Będę stał na czasach.ha ha.
2017-08-27 (11:28)

status tomson
Data rejestracji: 2014-03-05
Ilość postów: 2207

14063
wpis nr 1 106 548
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

jac11,

kogoś takiego jak Ty szkoda na czaty. Postawimy tam kogoś innego (tego r. )
2017-08-27 (11:30)

status jac11
Data rejestracji: 2011-06-23
Ilość postów: 7981

13094
wpis nr 1 106 554
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Myślę że moze zes..... Ze strachu.
2017-08-27 (12:25)

status ralffek
Data rejestracji: 2017-02-10
Ilość postów: 1633

15158
wpis nr 1 106 574
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

jac11 taki mocny w gębie jestes tylko w internecie? oby nie bo to twoje gatki będą prane

--- wpis edytowano 2017-08-27 12:25 ---

| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 ... 21 22 23 ... 37 38
Wyślij wiadomość do admina