Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 ... 398 399 400 ... 449 450
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

A MOŻE KRYPTOWALUTY ?

2018-07-26 (17:35)

status Machetero
Data rejestracji: 2017-10-15
Ilość postów: 1545

15495
wpis nr 1 179 397
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Vachol,

Z mojego podwórka:

http://m.digitaljournal.com/pr/3867055
2018-07-26 (18:17)

status Sliwa07
Data rejestracji: 2017-08-18
Ilość postów: 294

15406
wpis nr 1 179 400
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ralffek sledzisz jeszcze ten watek inwestujesz jeszcze w krypto
2018-07-26 (21:22)

status Vachol
Data rejestracji: 2017-07-25
Ilość postów: 464

15376
wpis nr 1 179 431
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Machetero,

Z mojego podwórka: https://twitter.com/wavesplatform/status/1022475345797292032?s=19
2018-07-27 (18:50)

status Machetero
Data rejestracji: 2017-10-15
Ilość postów: 1545

15495
wpis nr 1 179 557
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Słyszeliście, że inwestorzy instytucjonalni wycofują forsę z Ethereum i ładują w Bitcoina? Podobno ETH jest przewartosciowany. Dodatkowo Buterin zmniejsza opłatę za smarcontract z 1500eth na 42 Eth 😂 inflacja 🤣



Nowa technologia, ogólnie technologia ma to do siebie, że szybko tanieje i jest zastępowana nową generacją.



Tylko projekty wprowadzające coś całkiem nowego dadzą zarobić. Kolejne podobne produkty nie będą już sporo warte. Przykład Eth vs Waves. Teraz toczy się walka o technologię sidechain, kto pierwszy ten lepszy i na tych projektach bym się skupił.



Podsumowując, albo coś nowego technologicznie albo Bitcoin nic więcej ciekawego nie widzę obecnie



Wszystkie kryptowaluty zostaną zastąpione przez nowe lepsze i tak w kółko. Wyjątek to Bitcoin.

--- wpis edytowano 2018-07-27 18:54 ---

2018-07-27 (19:16)

status Machetero
Data rejestracji: 2017-10-15
Ilość postów: 1545

15495
wpis nr 1 179 565
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Dla mnie osobiście kryptowaluty to aktywo o takiej samej wartości inwestycyjnej jak derywaty. Z obecną wiedzą po prostu bałbym się w nie zainwestować większe pieniądze. I żadne wzrosty nie zmienią mojego zdania. Na zakładach też mozna wygrac mnóstwo forsy, co nie oznacza że wsadzilbym w to pieniądze.



Piszę to tutaj szczerze bo te forum odwiedza tylko garstka Polaków. Więc szkody swoim kryltowalutowym zapasom nie zrobię. Oficjalnie jestem mega entuzjastą krypto 😉.

Wszędzie jest potrzebny rozsądek. Tak jak wcześniej pisałem, polecam młodym znajomym, którzy nie mają dzieci i większych zobowiązań inwestować max. 10% w kw. A nóż będą bogaci, a jak nie to wiele nie stracą...



2018-07-27 (19:47)

status Machetero
Data rejestracji: 2017-10-15
Ilość postów: 1545

15495
wpis nr 1 179 569
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Tak skończy 95% inwestorów kryltowalutowym

https://www.youtube.com/watch?v=DMonlRsJ5hY
2018-07-28 (11:42)

status sebastian86
Data rejestracji: 2017-07-07
Ilość postów: 1565

15356
wpis nr 1 179 644
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

jako ze rozmiłowałem się w spekulacji, to kilka fusów ode mnie



czy się sprawdzi to nie wiem, tak pisze dla potomnych





No wiec spekuluję że przez najbliższe 7-10 dni BTC będzie poruszał się na obecnych poziomach + - 500 $. ALTY pojdą mocno w górę.

Ile to nie wiem, ciągle to liczę, bo to w sumie każdy inaczej chodzi.

W ramach testów swoich umiejętności policze 3.

Warunek to taki by były waluty z historia minimum od zeszłego roku i co najmniej na kilku giełdach. raczej takie klasyki bym preferował.



Niech ten kto chce napisze jaką mam policzyć. Kto pierwszy ten lepszy. Nie wiem co z tego wyjdzie i czy się sprawdzi. Ale w sumie może być dobra zabawa z tego.



Aktualne tylko dzisiaj, później nie będę mieć za bardzo czasu.

--- wpis edytowano 2018-07-28 11:43 ---

2018-07-28 (15:26)

status duszek77
Data rejestracji: 2017-09-11
Ilość postów: 188

15443
wpis nr 1 179 696
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Sebastian, to ja proszę o XVG
2018-07-28 (16:04)

status Machetero
Data rejestracji: 2017-10-15
Ilość postów: 1545

15495
wpis nr 1 179 699
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Liska oczywiście policz 😊
2018-07-28 (21:11)

status sebastian86
Data rejestracji: 2017-07-07
Ilość postów: 1565

15356
wpis nr 1 179 748
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

To moje zdanie, nie namawiam nikogo na nic, nawet sam na to nie stawiam bo nie gram na krypto.

Czysta spekulacja w ramach treningu. Oczywiście, jestem ciekaw czy mi się sprawdzi

Trzeba wziąć pod uwagę rzeczy nieprzewidywalne, acz zdarzające się że: może np. zginać cały team danej krypto w katastrofie lotniczej i cena może nie urosnąć zgodnie z tym co spekuluje, takie sytuacje się historycznie zdarzały ( drużyny sportowe) wiec to nie byłoby coś nowego. Poza tym możliwe ze ta moja analiza jest całkiem do dupy, i bardziej prawdopodobne jest żeby Khal Drogo się obudził niż to że sprawdzi się to co tu popisałem.



Według mnie jeśli chodzi o LSK to:

- skończyliśmy spadki

- mamy trend boczny , im dłużej będzie on trwał tym lepiej dla przyszłych wzrostów.



Skoro nie zakładam już spadków, a boczniak się kiedyś skończy to gdzie widzę TP ?

TP 1 widzę na poziomie 10 $ może być trochę więcej ten poziom to tak w ciemno / , tutaj widziałbym jakąś korektę po której będzie wiadomo coś więcej.

Jednak docelowo zanim złapiemy znów większą wielomiesięczną korektę to szacuje ze wbijemy okolice 70 $. Kiedy to nastapi to nie wiem, ale wiem że tam rynek dociągnie ?

Skąd wiem ? No hmmm tak czuje .

W każdym razie według mnie przed nami pierwszy impuls w górę a on będzie w swym zasięgu nieprzewidywalny. Dopiero na podstawie tego impulsu, jego siły, dynamiki itp. Będzie można coś więcej powiedzieć.



CO do XVG.

Hmm

Trochę podobnie jak na LSK tylko poziomy mogą być mniejsze

Żeby coś więcej powiedzieć to musimy poczekać na sygnał od rynku, na razie go nie ma, wiec prawdopodobnie jak się nie ma to warto kupić, gdybym mieszkał za granica i nie musiał się bać że jak kupie głupie krypto to będę mieć problemy od strony kochanego państwa to bym pewnie kupił.

TP 1 jakieś 0.07-0.08 $

Docelowo, szacuje ze kurs może osiągnąć kiedyś tam nawet cene 0.5 $



Jak ktoś będzie taki szalony i zainwestuje zgodnie z tym co napisałem. Mam nadzieje ze nie ma takich szaleńców i zarobi na tym dzięki mnie, to mam nadzieje ze nie będzie ostatnim złamasem i wiadomo co zrobi .



Wykresów nie daje bo tu więcej spekulacji, niż rysowania kresek. Teraz za wcześnie na kreski, tylko te TP1 byłem w stanie z kresek określić i to wam podałem, więcej będzie wiadomo jak się TP1 zrealizuje



Ja aktualnie czekam na niedziele 23 czasu warszawskiego i zastanawiam się co zrobią Azjaci na swojej sesji.

Spekuluje że kurs AUDUSD w górę jeszcze o jakieś 80 pipsów, EURUSD w górę jeszcze co najmniej z 40.





2018-07-28 (21:56)

status Machetero
Data rejestracji: 2017-10-15
Ilość postów: 1545

15495
wpis nr 1 179 756
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Dzięki za analizę. Fajnie by było gdyby Lisk dociągnął do $100. Ja planuję sprzedaż Liska na bańce Bitcoina w okolicach 70-80k $. Później odkupie. Sądzę że Bitcoin osiągnie nawet $100k, ale że względu bezpieczeństwa zakładam niższy pułap. Co o tym sądzisz Seba?
2018-07-29 (08:13)

status sebastian86
Data rejestracji: 2017-07-07
Ilość postów: 1565

15356
wpis nr 1 179 779
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

ludzka fantazja nie zna granic, kolejny cykl powinien być rząd wielkości wyższy jeśli wszysko ma się powtórzyć. Wszystko będzie zależało od tego jak bardzo nadmuchają temat itp. Na pewno będzie to długotrwały proces, liczony w latach.

Jeśli w ramach funduszy inwestycyjnych będą oferowali zdywersyfikowany portfel zawierający np. obligacje, akcje i kryptowaluty np. w stosunku 70% 25% i 5%, to sadze że jeszcze przez kilka lat te kryptowaluty będą musiały wychodzić r/r na solidnym plusie. Tak by ludzie błagali swoich daradców by w ich portfelu było więcej tych bitkoinów. Ludzie muszą kupić te kryptowalauty po bardzo wysokiej cenie, dopiero wtedy cena spadnie. Jeśli to ma być bańka najwieksza na przestrzeni ostatnich lat, i ma być ogólnoświatowa, to wydrenują ludzi z kasy na maxa.





Zobacz jak rolnik sieje np. przenice we wrześniu dajmy na to. To nie idzie jej kosić w listopadzie, ani w marcu. Jak by skosił i wysłuszył to w sumie miałby siano z tego . Jednak on wie co chce, wiec co z tego będzie za plan jak odpowiednio poczeka. Poźniej gdy dochodzi do czasu żniw to musi działać i nie może ich zrobić za poźno, bo tez zostanie z niczym, bo będzie zbyt dojrzałe i się ziarno wysypie z kłosów.





Wiadomo że ma potencjał, ale nie wiemy ile urośnie, trzeba będzie analizować sytuacje. To na pewno będzie tak że nawet sceptycy będą żałować ze nie mają, i jak sceptycy pocichu będą kupować to pewnie górka będzie blisko. Kto może być sceptykiem ? Np. ktoś z rodziny, albo jakiś kolega. Słyszał coś już o tych bitkoinach, nie rozumie tego ale się wypowiada ze to jest szais. Jak się z czasem będą pytać jak to kupić, to górka blisko .





Jak wprowadzą te etf itp. może być ostra pompa w górę, ale w mojej ocenie będzie to dopiero 1fala nowego cyklu, a tych fal będzie kilka. Ostatnią przewiduje jako sprzedaż jakiś kryptowalut w ramach np. funduszy emerytalnych. Wtedy w takim przypadku setki milionów ludzi na świecie będzie miało możliwość kupna kryptowalut. Im mniej tych krypto będzie na ETF tym lepiej, ale by dzisiaj oszacować które to będą to nie mam pojęcie, może jeszcze takie nie powstały. Biorąc powyższe pod uwagę, nie mam pojęcia po ile będzie bitkoin, czy ogólnie krypto do ilu może urosnąć. Jednak biorąc tez pod uwagę ze system np emerytalny działa tak że co miesiąc fundusze dostają jakas kase i za to inwestują, to nie zdziwił bym się, gdyby ostro go spompowali. A co później ? Jak bańka peknie to zwykli ludzie, może już emeryci, nagle straca w ciul kasy. I jak zwykle biedny będzie biedniejszy, a bogate fundusze jeszcze bogatsze. Bo fundusze kupia btc teraz, a sprzedawać będą i do miliona i więcej ( zakładając żę tam cena dojdzie). Kiedy już mam jakąś wizje tego co się może stać to muszę wykorzystać swój intelekt itp. po to by tam gdzie cwaniactwo będzie dzielić i rządzić udało mi się zebrać pare okruchów co spadną z pańskiego stołu.





Czy powyższe jest bezsensowna paplaniną to nie wiem, być może. Każdy ma łeb nie po to by sweter dobrze leżał i nie dlatego że bez niego by głupio wyglądał, tylko od myslenia. Sporo jeszcze wody upłynie, sporo jeszcze nowych koncepcji powstanie. Trzeba określić kilka możliwych scenariuszy i patrzeć który się sprawdza. Oczywiście nie zakładać ze w poniedziałek zaczyna się pompa i będzie trfała przez następne kilka lat. Raczej próbuje przewidzieć sytuację co musi być na świecie by btc lub inna kryptowaluta była najwięcej warta. Równie dobrze wszystkich oszukali i już nie pozwalą urosnąć, rządy jednak zbanują w trosce o to by chciwe korpo nie wykorzystały ich obywateli i nic z tego nie będzie.
2018-07-29 (12:21)

status Machetero
Data rejestracji: 2017-10-15
Ilość postów: 1545

15495
wpis nr 1 179 837
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Sądzę że są duże szanse na Bitcoina po $100k na przełomie 2019/2020. Lisk wg. zapowiedzi powinien działać wtedy pełną parą i mieć ostry hype spowodowany marketingiem. Lisk oficjalnie zapowiada zakończenie wsparcia dla projektu i pełne przekazanie go w ręce społeczności w 2021. Znając życie te plany obsuną się mocno w czasie. Jednak sądzę że w 2021 będzie korekta. Wiem jedno, bez wzrostów na BTC nikt się Liskiem nie zainteresuje. Jeżeli takowe nastąpią to sądzę, że LSK da zarobić najwięcej ze wszystkich altcoinow.



To wszystko tylko takie gadanie. Ale na mój obecny poziom wiedzy obstawiam z 80% szans na ten scenariusz. W krypto siedzę rok, więc ta wiedza jest kijowa, ale zawsze jakaś 😀

--- wpis edytowano 2018-07-29 12:30 ---

2018-08-03 (00:55)

status Turynus
Data rejestracji: 2017-07-04
Ilość postów: 116

15352
wpis nr 1 180 585
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Seba, z twoich wypowiedzi wywnioskowałem , że wycofałeś się z kryptowalut ja z powodu braku czasu zainwestowane środki zostawiłem samym sobie i na tą chwilę jestem o połowę biedniejszy. A niestety zainwestowałem dość sporo . Na szczęście pieniedzy które teoretycznie mogę stracić nie wychodzę z inwestycji bo albo wóz albo przewóz choć jak widzę cenę LSK rzędu 15 zł to serce się kraje bo tam mam największe pokłady gotówki .



Teraz pytania czy sądzicie że krypto to scam tylko dla zarobku i ograbieniu ludzi i czystego zysku.??



Czy w perspektywie kilku lat jest szansa na zwrot zysków czy raczej lepiej dać sobie spokój wybrać co zostało i cieszyć się z tego że nie straciłem wszystkiego ??

sugeruje się też tym że ty chyba wyszedłeś z rynku jak to u Ciebie jest bo w tym samym czasie weszliśmy na rynek i jestem ciekaw opinii.



Ogólnie przeraża mnie to co się dzieje boję się że nie odbije i powoli wszystko spadnie do zera .... hmm z drugiej strony BTC w rok z 4000zł do 70000 więc wszystko jest możliwe tylko że market cap rzędu 266 mld nie jest optymistyczny.



Co do GitHub itp projekt jest realizowany teoretycznie ale nie wynika z tego nic bo tak naprawdę nie mamy produktu a z tego co widać to wszystkie krypto są spekulacją i opierają się na BTC tj. są od niej zależne.



Ps. Teraz pozostaje czekać i zobaczyć jak sytuacja się rozwinie stracę trudno będę miał nauczkę za grube pieniądze ale będę mądrzejszy i następnym razem nie będę czekał na nie wiadomo o ile będzie następny raz :/



Proszę ustosunkujcie się wszyscy do mojego wpisu Ci którzy jeszcze zaglądają na to forum czy podzielacie moje obawy itp.



2018-08-03 (01:10)

status Machetero
Data rejestracji: 2017-10-15
Ilość postów: 1545

15495
wpis nr 1 180 586
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Kryptowaluty same w sobie to nie jest scam. Taki LSK będzie istnieć dopuki sama sieć będzie istnieć. LSK, ETH, NEO, Waves to są tzw. utility tokens, tokeny systemowe. Wszystkie te zdecentralizowane apki nie mogły by istnieć bez nich.

Oczywiście cena to co innego, ale takie tokeny w teorii powinny utrzymać wartość, bo bez nich developer w sieci nic nie działa, musi je więc od kogoś kupić.



Co do Liska cierpliwie czekam do 2021, wtedy się okaże czy było warto to trzymać, czy też nie. Ja stresu z liskami nie mam, bo trzymam w tym tokenów tylko zyski, koszty zwrócone.



Moim zdaniem Lisk da zarobić cierpliwym. Z ciekawostek ostatnio powstał elitarny klub Liska w Chinach, prywatna inicjatywa.



Co do rynku obawiam się jednego. Gdy kapitalizacja przekroczyła 800mld rządy zaczęły się interesować tematem. Boję się że ich cierpliwość skączy się na 2trylionach $. Prawda jest taka, że krypto wysysa oszczędności 90% obywateli, którzy mogliby wydać te pieniądze na konsumpcję i pobudzić gospodarkę. Także w którymś momencie skączy się wolna amerykanka, to pewne.



Krypto to ciekawe aktywo, ale jak wcześniej pisałem powinno stanowić drobny procent wszystkich inwestycji ...

--- wpis edytowano 2018-08-03 01:15 ---

2018-08-03 (01:21)

status Machetero
Data rejestracji: 2017-10-15
Ilość postów: 1545

15495
wpis nr 1 180 587
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Cholercia takiej ceny Liska nie widziałem na żywo na oczy. Dupa 😲



Chyba trzeba zapomnieć o temacie na jakiś czas. Gdyby jednak Liska zdumpilo do $1 to dokupię kilkaset.



Teraz widzicie, rząd miał rację ostrzegając przed taką inwestycją, nawet Suszek z Bitbay to potwierdził. Ludzie od początku powinni wiedzieć, że to olbrzymie ryzyko. Odnoszę wrażenie, że większość nie wiedziała...



W mordę... Waves po $1,90. Wavesòw kupiłem za 2250zl, obecnie są warte 250zl, czyli straciłem 90%. Gdyby nie ten nieszczęsny Waves, uważałabym się za wilka z walk street kryptowalut, a tak rysa na honorze.

--- wpis edytowano 2018-08-03 01:29 ---

2018-08-03 (01:43)

status Machetero
Data rejestracji: 2017-10-15
Ilość postów: 1545

15495
wpis nr 1 180 588
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Jeszcze na koniec taka uwaga. Młodzi widzą w krypto swoją przyszłość, uchwycili się tego na siłę i nic nie jest w stanie ich przekonać. Młodzi nie chcą uwierzyć, że krypto to czysta spekulacja, im wydaje się że to złoto, coś wartościowego, jak akcję, czy nieruchomości. Krypto nie ma realnej wartości, to cyfrowy zapis, nie ubierzesz go, nie zjesz, nie zrobisz biżuterii, nie schronisz się w nim. Dodam, że sam mam 27 lat.

W pracy mam rówieśników. Przykro patrzeć. Od roku konsekwentnie pakowali cały hajs w krypto. Na spadkach najwięcej. Mnie uznali za zdrajcę, gdy wypowiedziałem się w temacie.

Wszelkie argumenty zbywali zazwyczaj jednym: fiaty też są bez wartości, banki centralne i inne bzdury tego typu.

Młodzi potrzebują rewolucji, wroga i krypto spełniło tą rolę.



2018-08-03 (09:43)

status Sliwa07
Data rejestracji: 2017-08-18
Ilość postów: 294

15406
wpis nr 1 180 609
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ponad rok temu lisk kosztował 70gr. jak myslicie ile tak naprawde to wszystko jest warte ok poczynili postepy wiec niech wzosnie na monecie 100 lub 300 % ale nadal jest 2000% tez kisze waves ale bez przejecia
2018-08-03 (20:47)

status Sliwa07
Data rejestracji: 2017-08-18
Ilość postów: 294

15406
wpis nr 1 180 697
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Czekam na liska za 12 zeta czy sie doczekam nie wiem moze warto poczekac a jak spadnie jeszcze niżej to trudno trzeba wiedziec kiedy wejsc i wyjsc

--- wpis edytowano 2018-08-03 20:50 ---

2018-08-03 (20:52)

status ostry
Data rejestracji: 2017-09-19
Ilość postów: 79

15465
wpis nr 1 180 698
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A ja nie wiedzieć czemu jestem jeszcze optymistycznie nastawiony, chociaż też mam prawie 70% w plecy. Patrząc po wykresach spekuluję w ciągu miesiąca - dwóch spore odbicie. Oczywiście to pobożne życzenie bo rynek jest nieprzewidywalny ale śledząc giełdę w dłuższym okresie rysuje mi się wariant dodatni.

Ja w każdym razie od czasu do czasu dodaję parę groszy do konta.
| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 ... 398 399 400 ... 449 450
Wyślij wiadomość do admina