Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Pytanie o model gry losowej (rozmowa MARIUSZ - GHOST)

2014-10-22 (21:30)

status arkady202
Data rejestracji: 2010-08-02
Ilość postów: 692

12603
wpis nr 844 673
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Aleś temat wygrzebał:) Śmiało podpowiadaj. Jeśli nie tu to na maila. arkady12x@wp.pl



Pozdrawiam
2014-10-23 (13:53)

status stcroix
Data rejestracji: 2014-10-22
Ilość postów: 3

14204
wpis nr 844 808
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Aloha



Ja jestem bardzo prostym czlowiekiem jak czegos nie sprowadze do najprostrzej postaci to skomplikuje sprawe i kicha



Zrobilem twoje doswiadczenie z kulami wlasnorecznie. Nie wiem czy to przeoczyles czy jest to tak oczywiste dla ciebie ze nie bylo sensu o tym pisac. Prawdopodobnie skupiles sie od razu na wyliczaniu za ile losowan wypadnie to co chcesz? I to wybilo cie z samego sensu i mechanizmu losowego.



Ja zaczelem to doswiadczenie tak. Zeby nie komplikowac 10 czerownych kulek i losowalem po 4.

Wynik losowania 4czerwone, 4 czerwone 4 czerwone itd... az znudzilem sie przy 15 losowaniach.

Zadalem sobie pytanie no to co teraz wylosuje za 16 losowaniem? No ba 4 czerwone. Wylosowalem zeby potwierdzic czy na pewno sa 4 czerwone! Eureka pierwszy raz w zyciu tak celnie zgadlem wynik przyszlego losowania! No tak ale co sie stanie jak narysuje na kulach numery np. kolejno?



Pierwszy wniosek to doswiadczenie nie mialo na celu pokazac tylko kiedy zostanie wylosowana twoja kombinacja na ktora tak czekasz. Moim zdaniem tu jest przekaz taki ze kazda kombinacja zostanie wylosowana w grze losowo kulkowej predzej czy pozniej. Kluczem jest co na kulach namalujesz. Ty w twoim doswiadczeniu przemalowales 3 kule na niebiesko. Ja zrobilem to samo skomplikowalem sobie zjawisko i wylosowalem 3 niebieskie 1 czerwona za 4 razem. Troche szybko no ale trudno.



Wniosek nie musialem czekac 80 czy 100 losowan. Czyli nie wiem kiedy wypadnie konkretna kombinacja ale wiem ze w koncu wypadnie. Moze jak dluzej na nia czekam sa wieksze szanse ze wypadnie? Tego nie wiem i na dzien dzisiejszy nie potrzeba mi takiej informacji znac.



Proponuje ci zebys wrocil do tego doswiadczenia bez wyliczen co kiedy czy to juz ile czekac itd. bo to strasznie komplikuje sprawe. Jak nie wierzysz namaluj na kulach numery od 1 do 10. W wynikach dostaniesz taka sieczke ze nic z tego nie wymyslisz. Zacznij patrzec tylko na kolory. Moim zdaniem czyste kule bez namalowanych numerow sa wiecej warte niz te z numerami od samego poczatku.



Dlaczego czyste kule ? Bo mozesz z nich twozyc reguly i mozesz na nich namalowac co tylko chcesz. Mozesz twozyc na nich pojedyncze kombinacje lub zbiory. I tu cala zabawa sie zaczyna. Powstaje model gry losowej.













--- wpis edytowano 2014-10-23 13:55 ---

| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9
Wyślij wiadomość do admina