Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

Uciekajace kulki z maszyny losujacej.

2004-11-04 (10:57)

status turysta
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 6 785
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Wlasnie dostalem filmik z losowaniem ekspres lotka na polsacie. Niestety bez daty losowania. Przy losowaniu ekspres lotka z maszyny wylatuja bokiem wszystkie kulki, widzieliscie to? Awaria czy nieudana proba przekretu? A tak w ogole czy czesto psuly sie maszyny losujace?
2004-11-04 (12:02)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 6 787
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Chetnie zobaczylabym ten filmik, oczywicie jezeli mozesz.

O próbach udanych mniej lub wiecej, a nawet przekretach - duzo sie tu dyskutowalo. Jednak o uciekajacych kulkach chyba nie bylo. A to doc ciekawe.

Pozdrawiam
2004-11-04 (19:13)

status bobparis
Data rejestracji: 2004-01-06
Ilość postów: 301

119
wpis nr 6 792
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ten filmik ogladalem duzo wczeniej ale dla pewnoci przed chwila,bowiem bylo to losowanie nie Express a Twój szczeliwy numerek ,przy losowaniu 4 z 45 wylecialy kólki bokiem pojemnika maszyny.Pani powiedziala iz losowanie bedzie dokonczone poza antena telewizyjna,a bylo to 17.09.2004 Filmik ten mozna ciagnac ze stronki www.fun.from.hell.pl
2004-11-04 (19:22)

status patyk
Data rejestracji: 2004-11-04
Ilość postów: 2

459
wpis nr 6 794
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Hahahahahahhehehehehhiehiehiahahahah:)))

Niezle naprawde niezle.NieLle sieumialem:))) pozdrowionka
2004-11-04 (19:30)

status Pasko
Data rejestracji: 2003-08-03
Ilość postów: 4318
ADMIN
1
wpis nr 6 795
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam.

Podaje bezporedni adres do ciagniecia pliku. Wystarczy kliknac w ponizszy link :




http://www.fun.from.hell.pl/2004-09-17/Lotto.mpg




Zaraz mi sie ciagnie i bede ogladal





Pozdrawiam
2004-11-04 (19:47)

status Pasko
Data rejestracji: 2003-08-03
Ilość postów: 4318
ADMIN
1
wpis nr 6 797
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

NIe no ... to po prostu musicie ogladnac ))))



Film jest odjechany
2004-11-04 (20:13)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 6 798
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

No i po co te wszystkie analizy?

Film wietny.

Moim zdaniem te dyskusje o miedzylosowaniach, a potem odpowiednio dobieranych i puszczanych z tamy - to chyba niewiele mialy wspólnego z prawda.

To przezroczyste pudlo ma jaka dziwna konstrukcje, ze tylko lataja wysoko do góry w nim te kulki - jednoczenie kierujac sie do rurek (tulejek) - które powinny byc wylosowane. Pozostale maja za zadanie obijac sie o boki pojemnika, ale gdzie na dole (to te nazwane "olowianymi").

Prawdopodobnie co zawiodlo i szybowaly wszystkie wysoko, a te które mialy walic w boki na dole - zbyt wysoko ponioslo tymi bokami - i sobie wyskawiwaly.



A zawsze mylalam, ze taki pojemnik ma mniejsze otwory wentylacyjne (gdzie to powietrze wdmuchiwane musi uciekac), takie np. jak durszlak.

Okazalo sie, ze to ogromne "czarne dziury".

Ciekawe kto oberwal w glowe tymi latajacymi po studio kulkami?



Wracajmy do tematu "LOTTO NAS OSZUKUJE".

2004-11-04 (20:28)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 6 799
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Obejrzalam w zwolnionym tempie.

Uciekaly wyraLnie dolem. Powyzsza moja teoria bierze w leb.

NajwyraLniej nadmuch powietrza uniósl to przezroczyste pudlo (kasete losujaca) w góre.
2004-11-04 (20:35)

status mlaskator
Data rejestracji: 2004-03-21
Ilość postów: 201

208
wpis nr 6 800
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

z tego linka idzie duzo szybciej http://fun.from.berdyczow.org/2004-09-17/Lotto.mpg
2004-11-04 (21:50)

status lkosc_st
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 6 803
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witam... mozliwe ze w maszynie sa 2 komory przedzielone przezroczysta szyba i mamy zludzenie ze kulki wszystkie razem sobie "tancza" ma ktos przypadkiem nagrania z losowan? kiedys widzialem losowanie zaraz po ktorym (3-5sek) odbywalo sie losowanie audiotele w obecnosci notariusza prowadzila ta sama pani ale zupelnie inaczej ubrana...chyba ze ma wprawe w tak szybkim ubieraniu i rozbieraniu
2004-11-05 (16:48)

status koronka
Data rejestracji: 2004-03-24
Ilość postów: 283

219
wpis nr 6 822
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Swietne! Ogladalam to na zywo i ogromnie zalowalam, ze nie nagralam.

Taka wpadka.
2004-11-06 (06:52)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 6 833
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

To przedstawione na filmie zdarzenie jest wielce znamienne .

Takie sa prawa fizyki i wywodzacej sie z niej mechaniki , ze kazde urzadzenie musi sie popsuc .

Ale sens tego wydarzenia jest wiekszy .

Moge tylko zlozyc gratulacje pomyslodawcy tego wietnego chwytu marketingowego , gdyz wydarzenie to stalo sie juz kultowe a Polsat tym prostym sposobem zwiekszy ogladalnoc o dobrych kilka procent .

Bardziej kultowe od tego wydarzenia bylla tylko slynna akcja TVP1 .. A teraz drogie dzieci , pocalujcie misia w d...... .



Róznica jest tylko w sensie marketingowym wydarzenia .



Pozdrowienia
2004-11-06 (13:43)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 6 836
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Moim zdaniem, gdyby to mial byc chwyt marketingowy, to powtórka losowania odbylaby sie na antenie, a nie poza kamera.

Czy ktokolwiek z wysylajacych kupony zgodzilby sie na losowania "zaoczne"?

Przeciez LOTTO musialo na tym stracic.

Czyli POLSAT wylozyl bardzo gruba kase za ten chwyt marketingowy - i to taka, która powinna przewyzszac dochody LOTTO na dobrych pare lat.

Czy to ma sens?
2004-11-06 (15:06)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 6 837
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mylisz sie i to bardzo .

Po co sie domylac .

Wystarczy poczytac posty na tysiacach róznej promieniencji forach dyskusyjnych .

Ja bym tego nie wymylil .

Przeciez tysiace niby graczy bedzie teraz siedzialo z kamerami i wideami i fotografowalo kazda scene .

Widziala Fobia taki program telewizyjny , który kazdy chetnie nagrywa .

Czas antenowy jest sztywny i nic by nie powtórzono bo ten czas obok juz dawno jest wykupiony .

A przez taki prosty pomysl totek urasta do rangi religji .

Teraz nawet taki , który nigy nie pomylal o graniu dzieki kolegom obejrzy losowanie .

Nie potrzeba krecic filmów



Pozdrowienia
2004-11-06 (17:56)

status tur
Data rejestracji: 2004-11-06
Ilość postów: 23

464
wpis nr 6 839
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariusz, to nie ma sensu, bo podwaza wiarygodnosc losowania i zniecheca a nie zacheca do gry. A ludzie patrza tylko po to zeby zobaczyc co takiego zepsuli "fachowcy" ze im sie losowanie nie udalo.

Wlasnie z powodu takiego wydarzenia nie ufam "komisji". Takze duzego opoznienia miedzy zamknieciem kolektur a losowaniem nie zacheca do gry i stwarza mozliwosc przekretu.

Wg mnie jedyna gra w ktorej sa jakies szanse wygranej to multilotek przy grze na malo liczb. Nie gram i nie bede gral w duzego, ekspres, numerek bo taki film jak ten tylko utwierdza mnie w przekonaniu ze komisja i totalizator to kretacze i tyle.

Natomiast w multi mozliwosci oszustwa przy losowaniu sa duzo mniejsze, a przy graniu na kilka liczb nie ma mozliwosci zeby totalizator mogl zapobiec ewentualnym wygranym. Wiem, nie mam dowodu, rachunek prawdopodobienstwa itp itd.

Jednak jak juz napisalem, mysle ze taki film zniecheca a nie zacheca do grania.
2004-11-06 (18:07)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 6 842
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

I o to mi wlanie chodzilo. Tur ma racje.

Byc moze, ze to jest wietna reklama ale tylko do ogladania losowania i czychania co i kiedy sie znopwu popsuje. Nigdy jednak nie bedzie zachecala do gry.

A wrecz przeciwnie.

A ta blond-pani powinna byla rzucic sie na kolana i zbierac kuleczki - to bylaby juz reklama doskonala.
2004-11-06 (18:22)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 6 844
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Widzicie w jaki sposób mylenie nielogiczne moze czlowieka oszolomic .

W wypowiedzi Tura nie tylko nie ma logiki ale ja bym sie zastanowil nad sposobem mylenia .

W jaki sposób mozna mówic o przekretach , skoro zdarzyl sie taki wypadek .

Gdyby transmisja nie byla na zywo a to mialyby nie byc reklama ( co mialo prawo siue przydazyc ) to by takiego kawalka nie puszczono .

U normalnego czlowieka logika mówi tak :

Skoro maszyna sie zepsula - co jest naturalne --bo maszyny sie psuja a bron raz na rok sama wypala to wielu ludzi o logice formalnej utwierdzi to w przekonaniu , ze wszystko jest w porzadku bo przeciez nikt tu nic nie podwaza .

Czy awaria Columbii lub Chalangera w których zginelo 14 osób podwazyla co .

Guzik prawda . jedyne co spowodowala to pokore przed technika i dalsze dzialanie nad bezpieczenstwem .

Tylko tyle .

Nie zatrzyma to postepu astronautyki .



Nielogicznoc rozumowania wynika stad , ze jeszcze kilka lat temu losowania nie odbywaly sie w telewizji tylko poza -- a wyniki podawane byly przez radio .



Problem powstal wtedy gdy losowanie to show .



I guzik prawda , ze ktokolwiek a tymbardziej toto ucierpial na tym .

Ludzi logicznych to utwierdzilo , ze skoro maszyna sie zepsula ( co ma prawo sie zdarzyc ) to wszystko jest ok i w ogóle o zadnych przekretach nie moze byc mowy ----bo takie przypadki sie moga zdarzyc .

I prawdopodobnie o to chodzilo - co tylko utwierdza w przekonaniu , ze proces jest zywy , na wizji i nierezyserowany .



Albo rybki , albo akwarium



OK?
2004-11-06 (19:12)

status tur
Data rejestracji: 2004-11-06
Ilość postów: 23

464
wpis nr 6 846
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariusz, Twoja wypowiedz jest pelna logiki, ale chyba tej rozmytej.



Nie OK, bo:

-maszyna losujaca to nie columbia ani chalanger. Smieszny argument z tymi promami, bo ich poziom skomplikowania przerasta setki razy ta smieszna maszyne. Gdyby powietrze przestalo dmuchac, przestala dzialac zasysarka, nie zostala by zwolniona blokada to ok.

Ale tu kulki wylecialy bokiem !!! Bokiem !!!

To nie awaria, to nieudolnosc, nieudana manipulacja. Co sie stalo z bocznymi sciankami?? Co, odlecialy moze i nikt nie zauwazyl?? Dziurki za duze zrobili i tez nikt nie zauwazyl? Dzien wczesniej jakos nic im nie ucieklo.

Jesli wiesz, to wyjasnij, jak moga sie zepsuc boczne scianki. Bo jakos nie widzialem zeby cos odpadlo. A jesli nie sprawdzaja maszyny przed losowaniem to watpie w uczciwosc calego losowania.

Jesli uwazasz ze to reklama, to byla to najbardziej nieudolna, zalosna i kompromitujaca. jaka widzialem w zyciu.



-jakie przekrety robili wtedy gdy losowania byly poza antena nie wiem, wiem ze tym razem im sie przekret nie udal.
2004-11-06 (19:58)

status Mariusz
Data rejestracji: 2003-09-02
Ilość postów: 4293

22
wpis nr 6 847
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Od tego jest Forum zeby wymieniac poglady .

Z tym sie zgodzisz .

Kazdy ma prawo wyrazic swoje poglady .

Z tym tez sie zgodzisz i to ze tutaj nie USA tylko Polska i kazdy moze miec swój poglad .

Ale pomyl i poobserwuj reklamy . Czym glupsza i bardziej wkurzajaca tym podobno lepsza .

A popatrz co sie tutaj stalo .

Pól Polski bedzie teraz mialo nad czym sie zastanawiac przez pól roku .

Gdybym byl czlowiekiem od reklamy i image to bym tak wlanie postapil .



Ale z innej beczki to pomyl szczerze , ze wiecej wymienilimy nad tym przypadkiem pogladów niz na tym Forum o calym multilotku wszyscy - wsiem i razem .



Zgadzam sie z Toba , ze xx-prawo Murphiego mówi , ze czym bardziej skomplikowane urzadzenie tym bardziej sie psuje .

To prawda .

Maszyna do losowania to nie orbiter i to nie powinno sie zdarzyc .

Ale ja sie ucieszylem , bo potwierdzilo to nabyta przeze mnie wiedze ( jeszcze w szkole ) o efekcie tunelowym , ze nawet tak niewiarygodne zdarzenia moga miec miejsce .

Mnie to tylko poszerzylo wiedze o " filozofii przypadku " w odniesieniu do takiej gry jak duzy lotek .



Bo jak by sie interesowal ta gra -to tam ( ze wzgledu na to , ze jest mikroskopijnie malo danych archiwalnych w stosunku do populacji przypadków mozliwych ) trzeba oprzec system o taki efekt i oczekiwac niewiarygodnie malo prawdopodobnego przypadku . Który jednak moze sie zdarzyc .

Mnie to podbudowuje i jestem happy .

Ja wlanie oparlem system o taki przypadek .

No ale o co oparlem .



Ciesze sie z wymiany pogladów o logice .
2004-11-06 (20:35)

status tur
Data rejestracji: 2004-11-06
Ilość postów: 23

464
wpis nr 6 848
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

No coz, prawo Muprhy'ego daje o sobie znac w najmniej oczekiwanym momencie, jednak wydaje mi sie ze, w tym przypadku ktos mu bardzo pomogl.



A co do reklamy, to mysle, ze jesli miala byc zgodna z zasada "nie wazne dobrze czy zle byle po nazwisku" to tym razem sie nie udalo. Mnie przynajmniej do gry ani do ogladania losowan nie zachecila. Wrecz przeciwnie.



I coz, kazde nawet najmniej prawdopodobne zdarzenie, rozpatrywane w okresie nieskonczonego czasu musi kiedys nastapic.

Zycze wysokich wygranych i trafnych typowan kazdego dnia.

Trzeba dac wszechswiatowi szanse i czasami zagrac

| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2
Wyślij wiadomość do admina