Forum strony www.multipasko.pl [Regulamin]


Dodaj wpis w tym temacie
Spis tematów
Login:

Hasło:
Strona: 1 2 ... 27 28
Wyślij wiadomość do admina

Przewiń wpisy ↓

DLACZEGO `````PRZEGRYWAMY````????????

2008-03-04 (13:25)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 126 575
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Do napisania tego tematu sprowokowały mnie niektóre ostatnie wpisy .

Żeby sobie odpowiedzieć na tytułowe pytanie należy po prostu wziąć KALKULATOR SZANS i się trochę nim pobawić ...

Taki kalkulator zdaje sie oferuje gdzieś tutaj Paśko po za tym każdy szanujący się program to posiada. Ja korzystam z kalkulatora w LC bo jest duży i te liczby \"biją mnie po oczach \" ...

Jakie wyciągam z tego wnioski ?



RÓŻNE !!!!



Min . to ze cały dział TYPOWANIE u Paśki jest o głowę /pustą / rozbić chyba że jest ktoś wąsko specjalizowany ....

O co chodzi ? Typowanie w DUżYM LOTKU czy EXPRES LOTKU przy 12 liczbach nic nie mówi ponad to ze akurat ktoś miał to szczęście TO FAJNA ZABAWA !!!!

Tu proszę wziąć do ręki wyżej rzeczony kalkulator i policzyć

SZANSA NA TRAFIENIE DUżY LOTEK

6 LICZB przy 12 jest jak jeden do 15 134

5 LICZB przy 12 jest jak jeden do 477

4 LICZB przy 12 jest jak jeden do 42

3 LICZB przy 12 jest jak jeden do 8

2 LICZB przy 12 jest jak jeden do 3

1 LICZB przy 12 jest jak jeden do 2 /dziesiętne pomijam /



jak powyższe można sobie zinterpretować ?

Zakładając że uczestniczy w rankingu 42 ludzi którzy nie wysilając się rzucają z kapelusza swoje typy po 12 liczb to jeden z nich ma jakąś szansę trafić .Proszę sobie pójść do odnośnego działu i sprawdzić / ja jeszcze nie sprawdzałem ... ale optycznie chyba tak jest .../

Proszę przyjąć że typerzy podejmują wysiłek jednak żeby cośkolwiek poprawić swój wynik - to nasuwa się pytanie czy rzeczywiście te efekty tak bardzo się poprawiają ? Obawiam się że nie na tyle żeby chociaż poprawić szanse chociaż o połowę .



Wniosek - COś TU JEST NIE TAK !!!! Więc ranking jest nieadekwatny do umiejętności lub też poprzeczka jest postawiona za wysoko albo niewłaściwie .



By trochę oderwać się od liczb coś Wam przytoczę z życia .

Proszę spojrzeć FOBIA1 odnosi sukcesy ? Dlaczego ? ano dlatego że FOBIA1 \"poszła \" po rozum do głowy i wybrała sobie taką dyscyplinę gdzie ma szansę jeden do dwóch lub jeden do trzech z możliwością wsparcia swoich poczynań o ogólnie dostępną wiedzę o kondycji drużyn /zawodników itd



Jaki morał z tego ? ano taki że : RóBMY WSZYTKO ABY ZWIęKSZAć SWOJE SZANSE .

Jak to zrobić ? Każdy musi na swój sposób : jeden potrafi wytypować jedną liczbę dobrze inny ma jakieś spostrzeżenia dotyczące charakteru losowania Ja natomiast specjalizuję się w zbiorach . Ale nie takich które pozbawiają mnie szansy bo pozbawianie się szans to gra na chybił trafił gorzej bo bardziej kosztowna .



Napisałem wcześniej że te rankingi nie oddają rzeczywistego obrazu jakości tego kto typuje cóż więc powinno być w zamian moim zdaniem .

a dotyczy to Dużego Lotka i Expressa z tym jednak że osobiście preferuję Expressa bo to 11 razy mam zwiększone szanse niż w DL ..



Żeby uniknąć przypadkowości wpadnięć np w zbiorze 12 liczb powinno się wskazywać jedną ewentualnie dwie liczby wtedy wiem że to nie był przypadek chybił trafił bo ktoś stawia zbiór 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10,11,12 i uważa że liczba \"1\" jeden to jego faworyt..... a wyjdzie 11 i tak swoje trafił i tak ! no ale to przypadek W tych grach norma dla jednej liczby jest jak 1 do 8 czyli na 8 liczb jedna powinna być trafiona 49 / 6 = 8,16

Siłą rzeczy w tych rankingach 12-sto liczbowych wynik przeciętny to 1,5 .

...

cdn ... bo przyjmuje tylko 5000znaków
2008-03-04 (13:26)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 126 576
[ CZCIONKA SPECJALNA ]



Między chciejstwem a możliwościami to tak naprawdę żeby myśleć o objęciu wszystkich 6 liczb w zbiorze to powinno się brać pod uwagę zbiory 30 liczbowe chyba że dysponuje się dodatkowymi informacjami o wystąpieniu lub o tym że \" na pewno nie wystąpią \" jakieś liczby wówczas można sobie pozwolić na redukcje takiego /30 liczbowego/ zbioru .Ale proszę spojrzeć ile to kombinacji w systemie pełnym : prawie 594 tys !!! ... ale są programy są jakieś wskazówki są jakieś wiadomości i jest następne ryzyko !!!!





W zasadzie z tego co widzę to moje pisanie będzie i tak po próżnicy musi przejść przez takie forum jeszcze kilka pokoleń Paśko już ogląda to forum z pewnym dystansem i raczej nic nie zmieni poza tym niewielu zrozumie o co zenowi chodzi /co tkwi między wierszami .../ .Zresztą to będzie widać niebawem jak ten wpis \"zsunie\" się na plan dalszy przeczytane jako jeszcze jedna ciekawostka ....



P.o.z
2008-03-04 (13:50)

status ktośś
Data rejestracji: 2007-11-06
Ilość postów: 8

2974
wpis nr 126 578
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Problem w tym Zenie, że w dużym i ... wygrana zależy od ilości trafionych piątek, szóstek, itd. Nikt kto w miarę dobrze typuje/trafia nie będzie się dzielił z kimś z oczywistych względów. Napiszę Ci, że w przedostatnim losowaniu trafiłem w dużego 5 z 12, a ta 6 była obok. Tak może zresztą napisać każdy po losowaniu, że miałem, trafiłem i nie wiem co jeszcze. Przecież nie opiszę Ci sposobu mojego typowania liczb. Wiem, że są losowania które na tacy podają 2, 3 liczby, a nawet więcej. W moich 12 liczbach szukam pięciu trafień. Szóstka to marzenie. Nigdy nie gram nie analizując losowań. To wcale nie znaczy, że zawsze trafiam jak poanalizuję. Ale uważam, że czwórka, a z odrobiną szczęścia piątka jest do trafienia. I trzeba robić pożytek z tej ilości trafień. Inna kwestia to wybór sposobu gry. Mam tu na myśli sposób rozpisania typowanych liczb.

Są sposoby i sposoby. Za taką samą kwotę można mieć dwie różne gwarancje przy takich samych ilościach trafiań.

Pozdrawiam

Ktoś
2008-03-04 (20:49)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 126 627
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Ktośś ie zgadzam się z Twoim podejściem zawartym w słowach w kontekście wysokości wygranych

>>. Nikt kto w miarę dobrze typuje/trafia nie będzie się dzielił z kimś << Czym się dzielił ? Jak rozumiem usiłujesz przekazać to że lepiej grać samemu \"kosić \" trójki niż połączyć z kimś siły i \" kosić \" nawet czwórki ale we dwóch ? nie mówię o wyższych wygranych .No chyba że jesteś tak dobry że trafianie piątek nie stanowi dla Ciebie problemu a szóstka jest kwestią czasu ... No to gratuluję !!!!

Może źle coś interpretuję ??? wyjaśnij sprostuj ....



Popatrz wyżej na To co już dobrze znasz co mówi kalkulator jak ogromna przepaść w szansach trafienia o jeden stopień wyżej ...

Mówisz że masz cztery liczby do DUżEGO ja mam trzy ;-o))) to chyba wystarczy by trafić szóstkę ;-o))) ....



Ale jak Cię zdążyłem poznać to Ty chyba należysz do Tych a\'la Zosia Samosia co Wszytko wolą sami Ty , Maniek 50 ,Full każdy dobry na swój sposób ale każdy nieufny . Takich nieufnych znam więcej i każdy chowa dla siebie swoją metodę i słusznie . To da się zrozumieć ale to żeby nie móc się dogadać i podać sobie wzajemnie liczby ? - wymienić się innymi ? -- tego nie rozumiem ... Czym to tłumaczyć chyba wiekiem !



Mnie to nie przeszkadza... To Wasza sprawa ja się do tego nie nadaję ja nie umiem typować ja specjalizuję się w zbiorach i ich redukcji zwłaszcza do expressa działam sobie w spółce i jest ok ...ale pomyśl Ktośś niechby każdy z Was dał po jednej unikalnej liczbie to na każde losowanie piątka \"niewyjęta \" z miłą perspektywą na szóstkę kumulacyjną .

------------------------------------------

A miałem pisać zupełnie o czymś innym chciałem pokazać jakie są szanse w Express Lotku .

Zresztą z przecieków wiem że to już niedługo skończy się expresowe eldorado nowe cenniki są zatwierdzane A wszyscy wiedzą co to znaczy .

To może oznaczać tylko jedno ze pozostaną zdrapki buki ruletka i turystyka hazardowa ....



P.o.z
2008-03-04 (23:00)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 126 660
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Przepraszam, że wdepnę w temat. Obiecuję, że to wdepnięcie jest jednorazowe.

Moim zdaniem podawanie konkretnych liczb nie ma sensu nawet w przypadku multilotka, gdzie wysokość wygranej jest stałą kwotą bez względu na ilość wygrywaczy.



Najważniejsze jest dzielenie się sposobami myślenia. A tego na forum nie ma już od kilku lat. Kiedyś była wymiana takich myśli, nawet w podtekstach można sięyło czegoś doszukać. Bajki, przypowieści pisane przez Kolegę Mamuta (tego z obrazkiem) miały ogromny sens.

Poszukiwacze liczb podanych na tacy zniszczyli wszystko co się dało.

Część zamilkła, część potworzyla tajne grupki. Nieliczni coś czasami próbują, jednak rzadko ktoś podejmuje temat, jeżeli nawet - to raczej na 1-2 posty.

Forum już nie jest wymianą myśli. Jest drugim działem podawania typów na stronie multipasko.



W ten sposób, podając typu w każdym temacie, można kilkakrotnie wyczerpać całe 80 liczb multilotkowych. W sumie trafi się wszystkie dwadzieścia.



Pozdrawiam
2008-03-04 (23:06)

status Dla_ZEN_A4
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 126 662
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

To dla ciebie .... dziś było ... Na 10 prób jedna 4 pozostałe a reszt kicha w DL. Dobre nawet i to. Powodzenia
2008-03-04 (23:32)

status Mariusz2
Data rejestracji: 2007-03-05
Ilość postów: 352

2577
wpis nr 126 669
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Co ty Fobia nie odkryłaś ?!?!?!?!!



Już po dwóch latach odkryłaś , że Forum to zwykłe \"typowisko \"



W mieście Łodzi mówią \" LOTNOŚĆ LUSI \"



Ja ja latami pisałem apele ażeby na Forum nie typować i całe posty na ten temat pisałem -to według te \"Lusi \"-to były wyzwiska .



Dwieście razy pisałem do administratora aby przeniósł typerów i taki folklor jak ice...... , i cała lista oszołomów do działu typowania ---jakoś nie widziałem Twojego poparcia -ani słowem .



Za to jak zwykle bredzisz i opowiadasz , że to ja Forum zniszczyłem?



Zniszczyli typerzy -waląc bezlitośnie .

Nikt przy zdrowych zmysłach nie napisze ani słowa na Forum Pasko dokąd administrator nie zrobi porządku .

Pozdrowienia dla Lusi

2008-03-05 (00:15)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 126 674
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Mariuszu2, czyżbyś czytał ostatnio moje posty?

Przecież ich przedtem nie czytałeś - przynajmniej tak twierdziłeś.



Każdy baczny i długoletni obserwator forum zauważył, że fobia1 przerzuciła się tylko na paplanie w luźnych tematach, gdy zauważyła, że jakakolwiek dyskusja merytoryczna spala na panewce.



Nawet z Tobą Mariuszu nie dało się dyskutować. ileż to razy zadawałam Tobie konkretne pytania, prosiłam o wyjaśnienia sprzeczności, które widziałam w Twych postach?

Lekceważyłeś moje wypowiedzi, robiłeś ze mnie najdurniejszą osobę tego forum.

I chwała Ci za to, bowiem dzięki Tobie szyciej zrozumiałam, że jakiekolwiek prognozowanie wygrania SZÓSTKI w DL nie ma sensu. To samo dotyczy innych gier liczbowych. Raz się uda, inym razem nie. Nigdy nie ma 100% pewności.



Tylko Ty znasz datę wylosowania konkretnych 6. liczb w DL.

U nas w Szczecinie mówią o takich naiwniak.



Powodzenia naiwniaku.

________________________



Przepraszam pozostałych Zainteresowanych tym wątkiem - musiałam odpowiedzieć Mariuszowi nr 2, do którego mam gorącą prośbę, by mnie nie prowokował.
2008-03-05 (00:43)

status miklas
Data rejestracji: 2008-02-01
Ilość postów: 21

3163
wpis nr 126 677
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Być może na sposób, który tu opiszę kiedyś już ktoś wpadł i też go przedstawiał na tym forum. Nie mogę tego stwierdzić, bo żeby przeczytać wszystkie wpisy, to już na nic innego by czasu nie starczyło.



Podam trzy przykładowe losowania, każde na dwa sposoby:

04.03.2008 - o1- 10- 12- 24- 45- 46 ---- 10- 01- 12- 24- 45- 46

09.02.2008 - 07- 08- 38- 30- 43- 46 ---- 30- 43- 46- 07- 08

38

14.02.2008 - 10- 15- 35- 44- 45- 46 ---- 10- 44- 15- 46

35

45



Z pierwszego przykładu wynika, że mogliśmy typować tylko z 30 liczb zamiast z 49, w drugim mogliśmy typować z 25 liczb, a w trzecim z 20 liczb.

Nie mam czasu na dogłębne analizy, ale poddaję ten temat pod rozwagę

weteranowi Zenowi i innym starym \"wyżeraczom\".

Mniej doświadczonym w tej dziedzinie podpowiem, że z 10 liczb jest możliwość

- 210 kombinacji szóstek

- 252 kombinacji piątek

- 210 kombinacji czwórek

Podpowiem też, że rzadko, ale zdarzają się też losowania, gdzie wystarczy typować tylko z 15 liczb.

Nie wiem czy to komuś coś ułatwi, ale gdyby ułatwiło, to polecam się łaskawej pamięci...

Pozdrawiam wszystkich szukających i życzę powodzenia!



Ps.Nie wiem czy te moje tabelki nie \"rozjadą się\" po zatwierdzeniu wpisu, ale mam nadzieję, że wszystko będzie czytelne.
2008-03-05 (00:55)

status miklas
Data rejestracji: 2008-02-01
Ilość postów: 21

3163
wpis nr 126 678
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

A jednak sie rozjechały. A więc dodam, że w drugim przykładzie 38 miało być pod 08, a w trzecim 35 i 45 pod 15.

Pisząc ten poprzedni post nie wiedziałem, że przede mną wywiązała się kłótnia pomiędzy dwojgiem \"starych\" forumowiczów.

Gdybym wiedział, ze taka sytuacja zaistnieje, to pewnie bym nie wciskał się z tym swoim wpisem... Sorry...Nie lubię takich sytuacji...
2008-03-05 (01:07)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 126 679
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Może chronologicznie każdemu odpowiem .

Fobiu1

Wdeptuj w ten temat nie stanowi to problemu ...a nawet wskazane wielokrotnie . Niech się myśli wymieniają ... Po to to forum jest.



Drogi kolego Dla_ZEN_A4 czy Ty chcesz abym nie sypiał po nocach rozwiązując Twoją zagadkę .Jeśli ten szyfr ma być zrozumiały tylko dla mnie to proszę napisz na priva otwartym tekstem . Jak człowiek który nie potrafi wytypować jednej liczby może rozwiązać taką zagadkę ??



Mariszu2 a gdybyś Ty tak nie dał się tak prowokować ?, A przynajmniej używał w swoich odpowiedziach adekwatnego ciężaru gatunkowego argumentów do tychże zaczepek . Sam na sumieniu mam takich kilka wpisów w których przywoływałem Twój Nick ....

Chodzi o zachowanie pewnych proporcji ....

Mariusz2 to forum można porównać z wielokondygnacyjnym budynkiem /prawie istna wieża Babel / w którym jest miejsce dla białych żółtych zielonych i jeszcze innych . Zazwyczaj mieszkańcy tego domu grupują się w swoich pokojach/ tematach najczęściej zgodnie z ich kolorem ale też są i migracje w poziomie i pionie .Takie wzajemne przenikanie by lepiej poznać to środowisko .

Mariuszu2 ja jeśli nie odpowiada mi zapach czy atmosfera w którymkolwiek pokoju po prostu tam nie wchodzę -zresztą nie mam czasu by oblatywać wszystkie pomieszczenia .... po co z reguły wiem co tam może być .

Forum jest dla każdego kto w miarę zachowuje pewne standardy zachowań bo w innym wypadku ta społeczność zmusi do milczenia lub skarze na banicję....

Zresztą o co tu walczyć ? o co się tak ścierać ad persona - lepiej niech ścierają się merytorycznie uzasadnione poglądy ......

Nie będę nawoływał abyśmy pisali tylko o sprawie gdyż sam powyżej użyłem kilku \"wycieczek\" personalnych /Człowiek jam niewdzięczny że nie doskonały/ ...

P.o.z
2008-03-05 (13:43)

status fobia1
Data rejestracji: 2003-09-15
Ilość postów: 5409

31
wpis nr 126 714
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zen, a ja i tak twierdzę, że kto się czubi ten się lubi.

Odpisałam Mariuszowi by się nie obraził i to wszystko.

Nie mam zamiaru popierać Mariusza w walce z osobami typującymi, bo te osoby absolutnie mi nie przeszkadzają. Większość z nich (np. Icemario) ma świetne poczucie humoru, które cenię.

Mariusza poczucie humoru także cenię, tylko nie lubię Jego manii wyższości, ale staram się ją tolerować.

Przecież nie ma ideałów.



Pozdrawiam
2008-03-05 (15:57)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 126 732
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Fobiu1 mnie tylko chodzi żeby w miarę możności sprowadzać dyskusję z kłótni na merytoryczną płaszczyznę .

----------------------------------------------------

Miklas nie przeceniaj mnie ten weteran brzmi dla mnie niezbyt chlubnie >>tyle wojuje niewiele zwojował więc wojownik do d..... << taki tego sens ....



----------------------------------------------------------------------------------



Miklas to o czym piszesz jest znane i używane w programach MULTILOTTO pod nazwą ROZPIęTOść a LOTTO CAD pod nazwą DIF .



To bdb spostrzeżenie tylko powiedz może znasz jakąś metodę by wyznaczyć KIEDY nastąpi taka sytuacja ? Może są jakieś przesłanki mówiące że tak będzie w expresie chyba jest jedno takie losowanie o rozpiętości 7 !!! bierzesz tylko siedem liczb kolejnych w w tym pięć trafia .No wspaniale tylko grać !!! ;-o)))

Miklas

Nie zrozumiałem Twojej intencji gdy wpisałeś te tabelki poza tym że to wyniki sortowane i niesortowane .... Co z tego ma wynikać ?

Jakie z tego wnioski można wyciągnąć ???

Dla mnie aż trudne proszę wyjaśnij to ...

Może \"starzy wyżeracze \" coś powiedzą na ten temat ??



P.o.z









2008-03-05 (16:40)

status miklas
Data rejestracji: 2008-02-01
Ilość postów: 21

3163
wpis nr 126 740
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Zen, nie chodziło mi oto, ze są to wyniki sortowane i niesortowane, tylko chciałem pokazać, że patrząc na pierwszy układ widzimy sześć liczb sortowanych rosnąco. A w drugim rozpisie tego samego losowania widzimy liczby sortowane wg końcówek od 0-9.

W liczbach zawartych w DL jest po pięć liczb z końcówką 1,2,3,4,5, 6,7,8,9 i cztery z końcówką 0.

Tak więc w przedstawionym pierwszym losowaniu było 6 różnych końcówek, w drugim 5, a w trzecim 4.

Odpowiednio wybierając jedną kombinację np 6z10 wystarczyło typować z liczb z końcówką 0,1,2,4,5,6 , a więc 6(liczb z pierwszego przykładu)X5(liczb z końcówką j.w.) =30 (A właściwie 29, bo zer jest 4)

W drugim przykładzie były liczby z końcówkami :0,3,6,7,8, a wiec wystarczyło typować tylko z liczb o takiej końcówce, czyli ( 5x5)-1=z 24 liczb.

Problem tkwi w tym, którą z 210 kombinacji wybrać na dany dzień.

Tak jak pisałem, na pewno ktoś wcześniej już wpadł na taki pomysł, ale mi o tym nie wiadomo. Nie wiem też jak sobie poradzić z praktycznym wykorzystaniem tej możliwości.

Przepraszam Zen, ze Ciebie nazwałem weteranem, ale pamiętam Ciebie jeszcze z czasów kiedy pełen planów i nadziei nawiązywałeś współpracę z p.Krzysztofem, który miał wydawać biuletyn ze sposobami grania w Lotto i kiedy miałeś też własną stronę, bodajże multihazard. W moim odczuciu nazwanie Ciebie weteranem było w bardzo pozytywnym tego słowa znaczeniu, a co do zwycięstwa, to oczywiście Ci go życzę i pewnie wkrótce Ci się to uda...

Jeżeli mój wpis w czymś komuś pomoże, to się ciesze. A jak nie, to proszę go po prostu zignorować.

Pozdrawiam i zyczę wszystkim wysokich wygranych !

2008-03-05 (18:04)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 126 746
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Miklas

Dziękuję za odpowiedź . Taką analizę zdaje się ma tylko Angus w programie ExpressFiltr i Multilotto W Multilotto to się nazywa CYFRY być może są różnice z tym co Ty opisujesz

Ale to ciekawe co piszesz powinno się temu lepiej przyjrzeć



-------------------

Żeby wpis nie był zbyt nudny to w rożny sposób nawiązuję piszę czasami różne dykteryjki i jeśli mnie tyle znasz to wiesz za mam dość specyficzne poczucie humoru . Nie obrażaj się bo ja na pewno nie czuję się tym urażony zabrzmiało mi to nawet śmiesznie - zen weteran .Jest OK !



Wzajemnie pozdrawiam i zapraszam do dalszych wypowiedzi

P.o.z
2008-03-06 (15:45)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 126 847
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

No i mam kłopot... by opisać pewien problem .

Sprobuję na \"okrągło \"

Wyobraźmy sobie jest gra Duży Lotek zbiera się mała grupka /trzech / uczestników wspólnej gry

jeden z nich podaje jednego pewniaka

drugi podaje następnego pewniaka

trzeci się myli ...czyli jego pewniak nie trafia na tę wspólna grę .

Jak policzyć szanse lub inaczej prawdopodobieństwo trafienia a takim układzie ????



P.o.z
2008-03-09 (10:33)

status cadilac
Data rejestracji: 2005-07-14
Ilość postów: 991

1060
wpis nr 127 226
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Witaj Zen



Ten dość ciekawy problem był już niegdyś podjemowany na tym forum. Teraz tak naprawde zacząłem sie zastanawiac czy w ogóle jest sens analizować losowania ?Ale myślę że tak ale źle to robimy! Wręcz Napewno źle to robimy i widac to po naszych wynikach czego nie da się ukryć.



Wybór liczb za pomocą jakichkolwiek narzedzi podpowiadających np Excell jest bardzo pomocne ale większość z nas w tym również i ja popadała w taką nietypową skrajność że typuje ze zbioru liczb które jak to kiedyś Mariusz mówił \"wypluwa\" program. Zreszto jego program miał też wypluwać te liczby



Mój problem tkwił w tym że ustawiałem parametry i decydowałem o tych parametrach a nie o tym jaka liczba wpadnie. Natomiast Każada liczba i tak idzie swoją scieżką.



Myśle że trzeba przybliżyć się do każdej kulki a nie zakładać im obóz w EXcellu.



I może pisze troche nie na temat ale to są poprostu moje takie osobiste wnioski po dlugoletniej grze w ML



Przytoczyłeś fobie która z tego co czytałem nie analizuje kondycji drużyn / zawodników ale jedynie obstawia wyrywkowo po kursach ( wybacz fobiu że tak o Tobie ). Choć mogę sie mylić bo Twój post o wygrywaniu w BetGun czytałem \"po kulkach\" .



pozdrawiam
2008-03-09 (11:13)

status TANIA
Data rejestracji:
Ilość postów:

wpis nr 127 229
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

DLACZEGO PRZEGRYWAMY ? ano dlatego że losowania nie odbywają się metodą tradycyjną tylko przez maszyny i tu tkwi cały problem, wszystko nastawione na zysk tylko w jedną stronę, najlepiej żeby losowania odbywały sie na okrągło 24 godziny na dobę, zeby wyciągnąc jaknajwiecej kasy od grajacych i nic w zamian, grający powinni zażadać powrotu do \"sierotki\" i to do takiej wybieranej z sali przypadkowo a nie w tv.Dziwne że nikt o tym do tej pory nie napisał.Wszystko co nie jest \" na żywo\" może być manipulacją..Ja wygrywam - bo nie gram.Zacznę grac jak wprowadzą stary system losowania.Pamietam taki film, gdzie geniany komputerowiec, pprzedłozył mimo wszystko uczciwosc nad zyski i odsłonił kulisy gier liczbowych losowanych maszynowo, ale to tylko fabuła, ale łodzie podwodne J.Verne też kiedyś były tylko fabułą Chętnie przeczytam co myślą o tym inni.
2008-03-09 (11:47)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 127 232
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Cadilac

Cieszę się że wyraziłeś to swoją opinię / Tak mało Cię tu widuję ostatnio/

Pisząc ten temat chciałem podać jak na to co wszyscy doskonale już wiemy.

SKORO PRZEGRYWAMY W GRACH GDZIE SZANSE Są MAŁE ZAGRAJMY TAM GDZIE NASZE SZANSE WZROSNĄ . inaczej mówiąc mierzmy siły na zamiary. Próbujmy zwiększyć nasze prawdopodobieństwo trafienia ; wykorzystajmy narzędzia i inne środki które poprawią te niekorzystne relacje.

Pisząc tu >>Narzędzia<< mam na myśli to programy, wiedza umiejętności

a >> INNE ŚRODKI << to min to co pisałem w pierwszym wpisie tego tematu o niemożności połączenia wspólnych wysiłków ze względu na nieufność wymienionych z tam z nicków.



Z lekka zawadziłem też o samą metodykę prowadzenia tu rankingów jako oderwaną od rzeczywistego odzwierciedlenia potrzeb i faktycznych umiejętności typujących zwłaszcza w DL i EL



Swoje wywody przerwałem w połowie drogi w zasadzie miałem zamiar pokazać gdzie szukać swoich większych szans. /docelowo miałem wskazać na EXPRES LOTEK jako na grę dającą najlepsze relacje na osi MOżLIWOśCI NARZęDZIA SZANSE /

Moim zamiarem było również w tak zasugerowanej grze /EL/ wskazanie elementów zwiększających szans na sukces



----------------------------

Cadilac jeśli piszesz

>> czy w ogóle jest sens analizować losowania ?Ale myślę że tak ale źle to robimy! Wręcz Na pewno źle to robimy i widać to po naszych wynikach czego nie da się ukryć. <<

To po prostu trzeba szukać dalej tyle że w innych obszarach .Zdaje się że Ty to odnosisz do Multi . W kontekście szans masz tu pewne ograniczenia

Praktycznie brak możliwości filtracji

Ilość kombinacji

- nie pozwalają opisać jakimiś prawidłowościami .



Cadilac

Skoro liczba działa dynamicznie >>chodzi swoją ścieżką << to zajmij się zbiorami tu masz większą bezwładność ...



Również powyższe powinno być lekarstwem na Twoją diagnozę :

>>

Myśle że trzeba przybliżyć się do każdej kulki a nie zakładać im obóz w EXcellu. <<

- obóz w zbiorze liczb ;-o)))



P.o.z

2008-03-24 (10:56)

status zen
Data rejestracji: 2004-03-02
Ilość postów: 1742

190
wpis nr 129 227
[ CZCIONKA SPECJALNA ]

Na forum Lotto Cada zacząłem ale nie wiem czy dam radę skończyć cykl artykułów

Po to abyście nie musieli tam chodzić i szukać będę tu z lekkim opóźnieniem będę tu wklejał swoje wypociny ...

Liczę na krytyczne uwagi ale TYLKO o metodzie czy podejściu ...



====================================================

Nie mam wystarczającej wiedzy ale skoro gracze klasy A się nie produkują to ktoś musi.

Długo, długo szukano aż znaleziono mnie .A ja Wam dopiero zamącę w głowach.

==------------------------->>

uważam że najlepszym zastosowaniem tego co daje krzywa Gaussa jest jej użycie do FILTRÓW .

Cale lata świetlne przede mną wiedział to Kmicic i zastosował w Lotto Cadzie .

Najlepszym tego obrazem jest FILTR SUMY . Z menu Filtry w pozycji pierwszej mamy filtr o nazwie SPS W module SPS znajduje się Filtr sumy z graficznym odzwierciedleniem przebiegu \"trafień\" czyli uzyskania wartości SUMY losowanych liczb



Pozwolę sobie na małą dygresję -dodatkową argumentację wspierającą tezę że GAUSS JEST DOBRY NA WSZYSTKO

Krzysztof Płocharz używał takiego statystycznego argumentu .

\" STATYSTYCZNA ILOŚĆ TRAFIEŃ W ZBIÓR JEST PROPORCJONALNA DO WIELKOŚCI ZBIORU \" - zastosowanie takiej tezy mamy w Piramidce Płocharza /odsyłam do źródeł tam kapitalne omówienie tej proporcjonalności /

Dlaczego usiłuję skojarzyć Gaussa z Piramidką ??

Spróbuję dać tu pewien strukturalny obraz przebiegu losowań .



W swojej znakomitej większości losowania wyglądają dość przewidywalnie - co mam na myśli?



Jeśli rozłożyć losowanie na czynniki pierwsze to np. ilość parzystych sporadycznie osiąga układ 5-0 dla EL , np .Brak jest losowań ze wszystkimi kolejnymi .

Dodatkowa dygresja często za powyższe \"herezje\" napadany jestem przez rożnych matematyków z których twierdzeniem że KAżDY UKŁAD MA JEDNAKOWE SZANSE WYPAŚĆ W GRZE LOSOWEJ zgadzam się w sferze teorii i zaraz dodaję pewne ale ...

ALE PONIEWAŻ TYCH SKRAJNYCH UKŁADÓW JEST MAŁO WIĘC I SZANSE NA ICH WYPADNIĘCIE SĄ ODPOWIEDNIO MNIEJSZE .....



tyle na dziś

mam nadzieję że znajdę dość siły jeszcze by pogadać o filtracji przy pomocy JEDYNEGO NIEPOWTARZALNEGO NAJLEPSZEGO NA ŚWIECIE PROGRAMU

`````````` L O T T O`````C A D ``````````





tyle włażenia na dzisiaj



P.o.z

_________________

Jeśli czegoś nie wiesz pytaj mnie - ja też nie wiem Układy głupku ! Układy ! NIE WIERZCIE TYPEROM! TO NAJWIĘKSI KŁAMCY! bo gdyby było inaczej to byli by bogaci ``KOCHAM SKRYPTY



| Dodaj wpis w tym temacie | Spis tematów | Wyniki lottoStrona: 1 2 ... 27 28
Wyślij wiadomość do admina